Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2965, Did:0, useCase: 0

FIFA nosoda līdzjutēju radītās nekārtības Anglijā un Albānijā

Agris Suveizda

FIFA nosoda līdzjutēju radītās nekārtības Anglijā un Albānijā
Nekārtības ungāru fanu sektorā. Foto: EPA/Scanpix

LETA--PA Media/DPA. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) nosodījusi fanu radītās nekārtības 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs Londonā un Tirānā.

Ungārijas futbola izlases līdzjutēji otrdien Vemblija stadiona Londonā iesaistījās sadursmēs ar policistiem, kas ieradās tribīnēs, lai aizturētu personu, kas izteica rasistiski aizskarošus apvainojumus apsargam. Londonas policija notikušo raksturoja kā "nelielas nekārtības". Savukārt Albānijas un Polijas spēle Tirānā uz laiku tika apturēta, kad līdzjutēji laukumā sāka mest pudeles pēc tam, kad vārtus Polijas izlases labā spēles 77.minūtē guva Karols Šviderskis.

"Lai lemtu par piemērotāko rīcību, FIFA pašlaik analizē ziņojumus par vakar vakarā FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs notikušo," informēja organizācija. Asociācijas izplatītajā paziņojumā uzsvērts, ka "FIFA stingri nosoda Anglijas un Ungārijas, kā arī Albānijas un Polijas spēļu laikā notikušo un vēlas uzsvērt, ka asociācijas pozīcija ir nemainīgi stingra un noteikta pret jebkāda veida vardarbību, kā arī jebkāda veida diskrimināciju vai aizskaršanu. FIFA ir ļoti skaidra pozīcija par pilnīgu neiecietību pret tādu pretīgu uzvedību futbolā".

Pēc 2. septembra spēles starp Angliju un Ungāriju Budapeštā FIFA noteica, ka Ungārijai divas spēles ir jāaizvada bez skatītāju klātbūtnes, jo līdzjutēji Anglijas spēlētājus Rahīmu Sterlingu un Džūdu Bellingemu pavadīja, izdvešot pērtiķiem raksturīgas skaņas. Savukārt jūlijā Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) noteica Ungārijas izlasei liegumu nākamās divas spēles aizvadīt fanu piepildītā stadionā. UEFA iepriekš sāka izmeklēšanu lietā, kas saistīta ar Ungārijas fanu darbībām grupu turnīra laikā Budapeštā un Minhenē. Līdzjutēji spēļu laikā izkāruši plakātus, kas diskriminē LGBTQ kopienas pārstāvjus, kā arī mēģinājuši skaļi attēlot pērtiķu kliedzienus, tādējādi paužot savu nostāju pret citu rasu pārstāvjiem.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2021-10-13 18:02, pirms 4 dienām
Albāņu dauzoņām kārtīgu sodu uzlikt, vismaz kādas 3-5 spēles bez skatītājiem.
Tā poļu spēlētāji traumas varēja gūt, ja ko smagāku pamestu.
Ungāri mazliet pārcenšas, bet kopā ar poļiem vienīgie, kas vēl cīnās par Eiropas vērtībām.

     [+] [-]

, 2021-10-13 18:04, pirms 4 dienām
Kādi ir pērtiķu kliedzieni? Ja uz sitiena vajadzētu atpazīt - nebūtu viegli izdarāms.

     [+] [-]

, 2021-10-13 18:18, pirms 4 dienām
No antirastu skata punkta visi cilvēki ir vienādi un ir cēlušies no pērtiķiem, ja tā, tad man ir jautājums, kur ir saskatīts rasisms? No kurienes ir izrauti secinājumi, ka šajā konkrētajā gadījumā, kā arī citos daudzos gadījumos, kad laukumā tiem mesti banāni, piemēram, tiek aizskarti tieši melnādainie? Sanāk tā, ka antirasisti ir nonākuši pretrunā paši ar sevi, jo, vai nu viņi paši saskata negroīdu asociācijas ar pērtiķiem vai arī visi cilvēki tomēr vienādi nav un tiem ir dažādi izcelsmes avoti un misija šai pasaulē

     [+] [-]

, 2021-10-13 18:26, pirms 4 dienām
Mazliet ne par tēmu, bet ir pagājušas jau divas dienas un par citu svarīgu maču rezultātiem SC ne čiku, ne grabu
Grupu tabulas arī nekur nav