Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2921, Did:0, useCase: 0

Līdz "Euro 2020" finālturnīram viena nedēļa. Televīzija iepazīstina ar spēļu komentētājiem

Agris Suveizda

Līdz "Euro 2020" finālturnīram viena nedēļa. Televīzija iepazīstina ar spēļu komentētājiem
"Euro 2016" čempione Portugāle. Foto: Reuters/Scanpix

Jau nākamnedēļ sāksies Eiropas nozīmīgais notikums futbolā – UEFA "Euro 2020", kas norisināsies no 11. jūnija līdz 11. jūlijam un tiks pārraidīts kanālā TV6, 3+ un nākotnes televīzijā "Go3", kas ir oficiālie UEFA "Euro 2020" partneri. Gaidot čempionāta spēles, "Go3" iepazīstina ar futbola ekspertiem, kuri komentēs čempionāta spēles.

Ilvars Koscinkevičs
Ilvars ar komentēšanu sāka nodarboties 2008. gadā. Viņš atzīst, ka kopš bērnības ir bijis kaislīgs futbola fans un Latvijas čempionātā amatiera statusā jau 14 gadus pārstāv vienu no Latvijas vecākajiem futbola klubiem – “Alberts”. Ikdienā Ilvars pilda vadītāja pienākumus futbola un izklaides hallē “Playoff Arena”, un ir bērnu treneris Rīgas futbola klubā “Futbola Parks Academy”. Brīvajā laikā labprāt nodarbojas ar skriešanu, rakstīšanu un grāmatu radīšanu, tāpat viņu aizrauj labdarība.

Oskars Morozovs
Arī Oskars komentēšanai pievērsās 2008. gadā. Pats ir pāris gadus trenējies hokejā, savukārt futbolu spēlējis amatiera līmenī. Kad Oskars nenodarbojas ar komentēšanu, viņš darbojas arī kā žurnālists, aktieris un režisors. 2016. gadā Oskars devās uz Riodežaneiro, lai kā brīvprātīgais piedalītos vasaras olimpiskajās spēlēs. Brīvajā laikā aizraujas ar pārgājieniem un makšķerēšanu, izzina kino, literatūras un mūzikas pasauli, ceļo un izmēģina ko jaunu virtuvē.

Kārlis Krēgers
Kārlis ar sportu ir uz “Tu” un ar to aizrāvies jau kopš bērnības. Ir darbojies gan kā sporta žurnālists, gan veidojis publikācijas sporta blogiem un uzturējis sociālos tīklus ar sportu saistītiem TV kanāliem un platformām. Ar komentēšanu sāka nodarboties 2018. gadā - tā bija pārbaudes spēle starp Angliju un Nigēriju, kuras gatavojās Pasaules kausa izcīņai Krievijā. Ikdienā Kārlis seko līdzi visiem lielākajiem sporta forumiem un sacensībām pasaulē – basketbolam, hokejam, handbolam, pat šautriņām. Īpaši patīk cīņas sporta veidi – bokss, MMA. Ikdienā strādā digitālā satura mārketinga aģentūrā. Brīvajā laikā bauda gan sportiskas aktivitātes, gan mierīgu izklaidi mājās. Padziļināti seko līdzi politikai un starpvalstu attiecībām.

Marks Bogdanovs
Markam sports ir ļoti tuvs – viņš profesionāli spēlē futbolu un telpu futbolu, kā arī ir aktīvs vārtsargu treneris. Pirmo reizi ar komentēšanu nodarbojies 2019. gadā, kad tika pieaicināts komentēt UEFA Čempionu līgas jauniešu spēles kopā ar Kārli Krēgeru. Ikdienā seko līdzi dažādiem sporta veidiem – futbolam, hokejam, basketbolam, biatlonam, bobslejam, arī brīvajā laikā labprāt bauda aktīvo atpūtu. Tāpat Marks ir Latvijas Kausa ieguvējs gan lielajā futbolā, gan telpu futbolā.

Arkādijs Birjuks
Arkādijs ir futbolista vecākais brālis, atbalstītājs, futbola un hokeja līdzjutējs. Tas līdzjutējs, kurš rezultātus pieraksta kladītēs un ar nepacietību gaida spēles! Viņš pats spēlē florbolu, volejbolu un nodarbojos ar vieglatlētiku. Ar komentēšanu sāka nodarboties 2015. gadā, komentējot 1. līgas spēli starp “Audu” un “Valmieru”. Arī viņa ikdiena ir saistīta ar futbolu – viņš producē futbola raidījumus internetā, TV un radio, veido komunikāciju Latvijas telpu futbolam. Arkādijs atzīst, ka viņa slēptais talants ir spēja iegaumēt svarīgus un mazāk svarīgus datumus un notikumus, balstoties uz tajā dienā notikušajiem futbola mačiem.

Romāns Antonovičs
Romāns ar futbola komentēšanu nodarbojas jau 10 gadus un bez šaubām ir aktīva dzīvesveida piekritējs. Ziemā labprāt slido un slēpo, īpaši patīk kalnu slēpošana. Vasarā brauc ar velo un skrien. Tāpat spēlē skvošu, apmeklē peldbaseinu un var pat pusstundu lēkt ar lecamauklu. Ikdienā Romāns uzspēj pildīt vairākus pienākumus vienlaikus. Viņš lasa ziņas radio ēterā, intervē sportistus, attīsta podkāstus un ierunā filmas. Vēl viņš ir mūzikas skolas pasniedzējs akordeona spēlēšanā un orķestra diriģents. Neizpaliek arī bērnu audzināšana, fotografēšana ceļojumos, klavierspēle un ēst gatavošana.

Vladimirs Ivanovs
Vladimirs ir rūdīts futbola komentētājs, ar to nodarbojas jau kopš 2004. gada. Ikdienā interesē ne tikai futbols, bet arī bokss, volejbols un hokejs. Par savu hobiju uzskata savu darbu – viņš ir televīzijas un radio programmu vadītājs un sporta korespondents, kā arī žurnālists.

Jānis Vuguls
Jānis piecus gadus ir bijis futbola kluba “Jelgava” direktors, šobrīd ir futbola treneris Ozolnieku sporta skolā. Ar komentēšanu sācis nodarboties 2009. gadā un ikdienā seko līdz ne vien futbolam, bet arī hokejam un beisbolam. Kad Jānis neatrodas uz futbola laukuma, varam viņu sastapt Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava”, kurš viņš strādā par projektu vadītāju. Brīvajā laikā labprāt dodas dabā.

Jānis Pakalns
Futbolu Jānis sāka spēlēt 7 gadu vecumā un turpina to darīt arī šobrīd. Tā ir svarīga sastāvdaļa katru dienu gan fana lomā, gan sportista, komentētāja un eksperta lomā. Viņa bērnības elks bija Deivids Bekhems, ir kaislīgs Madrides “Real” fans. Ar komentēšanu sācis nodarboties pirms 2,5 gadiem, kad norisinājās “Liverpool” spēle pret “Napoli”. Kā savu slēpto talantu atklāj spēju labi runāt ar britu akcentu!

Toms Prāmnieks
Toms atzīst, ka viņam ir ļoti tuvas attiecības ar hokeju un florbolu, ikdienā seko līdzi arī futbolam, Formulai 1 un WRC. Ar komentēšanu sācis nodarboties 2010. gadā, komentējot savu pirmo hokeja spēli. Ikdienā strādā kā TV3 Ziņu un rīta raidījuma “900 sekundes” sporta moderators, kuram patīk vadīt arī podkāstus. Bet brīvajā laikā patīk ceļot un pavadīt laiku kopā ar ģimeni.

Informāciju sagatavoja:
Lauma Zommere

1 2 37 komentāri

  +6 [+] [-]

, 2021-06-04 14:35, pirms 2 mēnešiem
Jopcik, kur Kreipāns !??

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 14:40, pirms 2 mēnešiem
A nevar tā normāli uzrakstīt, kas ir kanāli, kuros rādis? Nu tā, lai cilvēki, kas TV skatās pāris reizes pa gadu zina, redzēs, vai neerdzēs?
Piemēram kā par hokeja čempi bija relīze, ka rādīs 360 un 360 Hokejs visas spēles..
A ko man dod tas "Go3" platforma? Kādi kanāli? Kāds spēļu sadalījums strap tiem?

     [+] [-]

, 2021-06-04 14:53, pirms 2 mēnešiem
WTF , nah nerādīs LTV7? TV6 100% visas spēlēs nerādīs un noteikti rādīs vissūdīgākos mačus ,kurā spēlēs ,piemēram Ziemeļmaķedonija vs Austrija

  +3 [+] [-]

, 2021-06-04 14:57, pirms 2 mēnešiem
Nu nejau Prāmnieks...čakarēs visu čempi,varēji palikt pie sava dinamo komentējot..un savu klaju LOSERpool atbalstīšanu tv ekrānos nav pieņemama!

  +7 [+] [-]

, 2021-06-04 15:06, pirms 2 mēnešiem
Lai nu kas, bet futbols bez Kreipāna... Žēl..

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 15:07, pirms 2 mēnešiem
luck7 rakstīja: WTF , nah nerādīs LTV7? TV6 100% visas spēlēs nerādīs un noteikti rādīs vissūdīgākos mačus ,kurā spēlēs ,piemēram Ziemeļmaķedonija vs Austrija
Es pieļauju, ka tv6 un 3+ nerādīs vienu un to pašu spēli, gan jau varēs skatīties paralēli

Bet tas, ka nav Kreipāna, nedaudz sarūgtina. Laikam Olimpiskās spēles komentēs, kā ierasts

  +3 [+] [-]

, 2021-06-04 15:10, pirms 2 mēnešiem
luck7 rakstīja: WTF , nah nerādīs LTV7? TV6 100% visas spēlēs nerādīs un noteikti rādīs vissūdīgākos mačus ,kurā spēlēs ,piemēram Ziemeļmaķedonija vs Austrija
Nē, TV6 translēs 45 spēles. Kopumā paredzēts aizvadīt 51 spēli. Es biju domājis, ka Tollijs 3+ komentēs. Lasīju, ka LTV pieder tiesības uz PK 2022 raidtiesībām. Ar Kreipānu bija pierasts jau no 2000. gada skatīties. Eh...

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 15:11, pirms 2 mēnešiem
Madzigais rakstīja: Nu nejau Prāmnieks...čakarēs visu čempi,varēji palikt pie sava dinamo komentējot..un savu klaju LOSERpool atbalstīšanu tv ekrānos nav pieņemama!
Benzemā sit, un ripa ir vārtos.

  +5 [+] [-]

, 2021-06-04 15:12, pirms 2 mēnešiem
Jā, kapēc nav Kreipāna???? Vismaz uz pāris spēlēm varētu izbaudīt ko nozīmē augstas klases komentēšana plus arī ko jaunu uzzinātu... bet nē vajag tos jaunos dēļagalvas kurus klausoties gribās vienkārši nogriezt skaņu vai skatīties ar komentētājiem citā valodā. Saprotu, ka arī komentētāju paaudzēm jāmainās, bet nu ja nav ko mainīt, tad paliekam pie kaut kā kvalitatīva nevis šo verbālo miskasti laižam
Skaidrs, ka latviski runājošo kanālos šo čempionātu nebūs jēgas skatīties, jo visu nosaukto komentētāju līmenis ir vienkārši traģisks!

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 15:12, pirms 2 mēnešiem
Pramnieks un Vugulis 2 musari futbola

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 15:13, pirms 2 mēnešiem
backdown rakstīja: Jā, kapēc nav Kreipāna???? Vismaz uz pāris spēlēm varētu izbaudīt ko nozīmē augstas klases komentēšana plus arī ko jaunu uzzinātu... bet nē vajag tos jaunos dēļagalvas kurus klausoties gribās vienkārši nogriezt skaņu vai skatīties ar komentētājiem citā valodā. Saprotu, ka arī komentētāju paaudzēm jāmainās, bet nu ja nav ko mainīt, tad paliekam pie kaut kā kvalitatīva nevis šo verbālo miskasti laižam
Skaidrs, ka latviski runājošo kanālos šo čempionātu nebūs jēgas skatīties, jo visu nosaukto komentētāju līmenis ir vienkārši traģisks!
Piekrītu, pilnīgs atstojs.

  +4 [+] [-]

, 2021-06-04 15:14, pirms 2 mēnešiem
Kreipāna dēļ esmu gatavs dažās spēlēs paciest arī Timofejevu un Auziņi, ja translētu LTV7.

  +3 [+] [-]

, 2021-06-04 15:14, pirms 2 mēnešiem
Vuguls, Pakalns , Prāmnieks pilnīgi nepiemēroti vispār jebkura spēļu komentēšanai kur nu vēl futbola!

  +5 [+] [-]

, 2021-06-04 15:27, pirms 2 mēnešiem
Nu ne jau Ilvars, omg...pilnigs lospeks!

  +5 [+] [-]

, 2021-06-04 15:31, pirms 2 mēnešiem
Maikl rakstīja: Nu ne jau Ilvars, omg...pilnigs lospeks!
Duetā ar Kreipānu bija adekvāts, ar Pakalnu - pilnīgākais murgs.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 15:32, pirms 2 mēnešiem
zaxx rakstīja: Vuguls, Pakalns , Prāmnieks pilnīgi nepiemēroti vispār jebkura spēļu komentēšanai kur nu vēl futbola!
Brīnums, ka otrs Dinamo kepons Dvinskis te nav ielīdis. Būtu ar Prāmnieku ne tikai hokeja viedie, bet arī futbola.

  +4 [+] [-]

, 2021-06-04 15:51, pirms 2 mēnešiem
Tās spēles, kas ir 16:00 TV6 tiešraidē nerādīs, lai gan sākotnēji solīja. Tās rādīs pēc pusnakts ierakstā. Arī 3+ kanālā tās nav. Līdz ar to agrās spēles (16:00) TV variantā Latvijā nebūs, tikai platformā Go3.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 15:51, pirms 2 mēnešiem
Njaa bez Toljika tas nav tas. Es tak pats redzu kas notiek laukuma kad makedonieshh flopi sparda bumbu, man vajag stastus un vesturi

  +3 [+] [-]

, 2021-06-04 15:52, pirms 2 mēnešiem
Andi rakstīja: Tās spēles, kas ir 16:00 TV6 tiešraidē nerādīs, lai gan sākotnēji solīja. Tās rādīs pēc pusnakts ierakstā. Arī 3+ kanālā tās nav. Līdz ar to agrās spēles (16:00) TV variantā Latvijā nebūs, tikai platformā Go3.
Pohuy,toljiks nav tapat. Es skatishos match tv komentetajus!!!

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 15:53, pirms 2 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Benzemā sit, un ripa ir vārtos.
Vinsh reiz izteicas speriens pa vartiem

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 16:15, pirms 2 mēnešiem
Koscinkevičš un Pakalns abi ir katastrofas!! Viņu dēļ jau atteicos no go3. Labāk angļu mēlē strīmus skatos. Nav tie lohi jāklausās.

     [+] [-]

, 2021-06-04 16:20, pirms 2 mēnešiem
Klavulapa-1 rakstīja: Koscinkevičš un Pakalns abi ir katastrofas!! Viņu dēļ jau atteicos no go3. Labāk angļu mēlē strīmus skatos. Nav tie lohi jāklausās.
Kaa utaino zaagis, joprojam skumsti?

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 16:29, pirms 2 mēnešiem
Šādus globālos turnīrus obligāti būtu jārāda Latvijas Valsts televīzijai, izmētā pa savām programmām, viena spēle tur, otra šeit utt. jau apnicis...

  -3 [+] [-]

, 2021-06-04 16:31, pirms 2 mēnešiem
Paldies Dievam nav Krēpainā, bet no Kostīcina arī vajadzētu atbrīvoties - jo ātrāk, jo labāk!!

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 16:37, pirms 2 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Nē, TV6 translēs 45 spēles. Kopumā paredzēts aizvadīt 51 spēli. Es biju domājis, ka Tollijs 3+ komentēs. Lasīju, ka LTV pieder tiesības uz PK 2022 raidtiesībām. Ar Kreipānu bija pierasts jau no 2000. gada skatīties. Eh...
Man Kreipāns patīk ,kad.futeni komentē. Varbüt nav vairs tas azarts un kad iesit.vārtus. nav tās emocijas# bet faktus pastāsta perfekti ko jaunie komentētāji nespēj izdarīt

     [+] [-]

, 2021-06-04 16:40, pirms 2 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Benzemā sit, un ripa ir vārtos.
Tas Auziņš bija riktīgs kadrs😂 Viņam.ir tā.aizrautība ,bet daudz kļūdās komentēšanas laikā. Tai pašā pusfinālā starp.ROC vs CAN pašā tiešraides sākumā stāstija ,kad notiek pusfināls

  +2 [+] [-]

, 2021-06-04 16:54, pirms 2 mēnešiem
Reizi divos gados ieslēdzu TV, kopš 10 gadu vecuma, lai sekotu lielajam futbolam ar Anatolija Kreipāna fenomenālo komentēšanu fonā, bet, protams, ka naudas makiem sagribējās diriģēt parādi pa savam.
Paldies, ka iznīcinājāt šo tradīciju. Novēlu neiaizrīties ar to naudas gūzmu.
Es labāk maksāju ārvalstu medijam tādā gadījumā.

     [+] [-]

, 2021-06-04 16:54, pirms 2 mēnešiem
Vel patik taadi pakalna epiteti kaa norava galvu, salauza kaaju, sashkaidija potiti utt

  +3 [+] [-]

, 2021-06-04 17:21, pirms 2 mēnešiem
luck7 rakstīja: Tas Auziņš bija riktīgs kadrs😂 Viņam.ir tā.aizrautība ,bet daudz kļūdās komentēšanas laikā. Tai pašā pusfinālā starp.ROC vs CAN pašā tiešraides sākumā stāstija ,kad notiek pusfināls
Auziņam vajadzētu aizliegt komentēt. Krīt uz nerviem.. nu kā skudru pūznī mūžīgi iesēdies. Tirinās..

     [+] [-]

, 2021-06-04 17:36, pirms 2 mēnešiem
Hokejs PC Latvija kaut 360 TV kas ir tikai TET, futbola LC tikai TV3sport, tagad EC, labi ka OS vel radis

  +1 [+] [-]

, 2021-06-04 17:42, pirms 2 mēnešiem
Da kāda starpība, kas te komentē, tāpat lielā daļa skatīsies krieviski MatchTv vai angliski pa SkySports, IPTV rullē un no vietējiem piedāvājumiem var atteikties.

  -1 [+] [-]

, 2021-06-04 21:47, pirms 2 mēnešiem
Interesanti, ka Kreipāns joprojām daudziem ir komentēšanas standarts. Man liekas viņa laiks ir jau aiz muguras. Futbolā noteikti.

     [+] [-]

, 2021-06-04 23:02, pirms 2 mēnešiem
VapeNation rakstīja: Interesanti, ka Kreipāns joprojām daudziem ir komentēšanas standarts. Man liekas viņa laiks ir jau aiz muguras. Futbolā noteikti.
Bet neviens nespēj viņu aizvietot! To pašu renes sportu bez Rīmeņa būt grūti iedomāties

     [+] [-]

, 2021-06-05 03:42, pirms 2 mēnešiem
Tā jūsu leijerkaste sāk jau apnikt, gadu no gada brēcat pa komentētājiem, ka šitādu dēļ skatāties spēles Streamos utt. Kad pa LV televīzijām neskatoties vai pat vairs neabonējat, bet tik un tā kaut visu laiku,tomēr, esat skatījušies un skatījušies, ka visu tik labi zināt, ka daži pat spēj citēt ko viņi ir teikuši, kaut vai "it kā jau spēles skatās citur". Piemēram, Huhjaabels sen jau vairs nabonējot go3. Go3 Baltijas valstīm parādījās 2019.gadā un sen jau vairs neabonē? Ja tev sen skaitās pirms mēneša vai diviem,trim tad rodas jautājums cik tev gadi? un vai vispār spēj nopelnīt, lai ko tādu abonētu. Tik tukši pļutīt biksēs mākat, ja pat sakarīgi nemākat kaut ko no*irst, izdoma pirmklasnieku līmenī.

     [+] [-]

, 2021-06-05 17:53, pirms 2 mēnešiem
luck7 rakstīja: WTF , nah nerādīs LTV7? TV6 100% visas spēlēs nerādīs un noteikti rādīs vissūdīgākos mačus ,kurā spēlēs ,piemēram Ziemeļmaķedonija vs Austrija
Futbols tiek atņemts tautai. TV6? Nākotnes televīzija? Izlases spēles nu jau pat arhīvā vairs nevar paskatīties. Miskaste ne nākotne.
1 2 37 komentāri