Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 3

Dobrecovs pēc izcilās uzvaras aicina mainīt Latvijas kausa izcīņas formātu

Rolands Eliņš

Dobrecovs pēc izcilās uzvaras aicina mainīt Latvijas kausa izcīņas formātu
Viktors Dobrecovs. Foto: Grobiņas SC

Futbola kluba "Grobiņas SC/LFS" galvenais treneris Viktors Dobrecovs sarunā ar portālu Sportacentrs.com pēc sensacionālās uzvaras Atbildīgas spēles Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā aicināja mainīt turnīra formātu un likt Virslīgas komandām aizvadīt pilnu turnīru, nevis iesaistīties tikai no pēdējām kārtām.

"Emocijas joprojām ir fantastiskas," sacīja Viktors Dobrecovs, kura komandai pēdējās sekundēs vakardien izdevās izslēgt no kausa izcīņas nevis vienkārši augstākas līgas komandu, bet vienu no favorītu četrinieka. "Tāpēc arī saku, ka kausa izcīņa – ne tikai Latvijas kausa, bet visos čempionātos – tā ir burvestību vieta. Tu vari zaudēt ar 0:8 augstāka līmeņa komandai, bet tavā ciematiņā tie tāpat būs svētki. Bet, protams, tas, kas izdevās mums, ir pavisam neaprakstāmi."

"Kā treneris gada sākumā komandai uzstādīju mērķus – jācīnās par augstākajām vietām Nākotnes līgā un jātiek līdz kādai Virslīga komandai pretiniekos Latvijas kausā," turpināja Dobrecovs. "Tāpēc tagad, kad mums izdevies pārvarēt vienas Virslīgas komandas barjeru, ceru, ka rītdien gaidāmajā izlozē vēlreiz saņemsim pretiniekos kādu Virslīgas klubu. Mūsu čaļiem tās tomēr ir emocijas un iespēja pārbaudīt sevi augstākā līmenī."

Šodien vēl viena astotdaļfināla spēle jāaizvada ("Auda" pret "Daugavpili"), taču jau šobrīd skaidrs, ka ceturtdaļfinālā būs piecas Virslīgas komandas un pirmās līgas klubi "Grobiņa", "Skanstes SK" un "FS Jelgava". Vismaz tīri teorētiski pirmās līgas klubi nozīmē vieglāku izvēli un parocīgāku ceļu uz kausa pusfinālu, taču Dobrecovs uzsvēra, ka tāpat dotu priekšroku spēlei pret Virslīgas komandu.

"Paskaidrošu, kādēļ tā uzskatu. Varam spēlēt arī pret kādu no pirmās līgas komandām, un tad varam zaudēt ar 0:3. Tā patiešām var gadīties," teica Grobiņas treneris. "Un tādā gadījumā īsti neko neiegūsti arī zaudējuma gadījumā. Man labāk gribētos, ka mani puiši vēlreiz izbauda Latvijas kausa spēli kā īpašu notikumu un pārbauda savus spēkus pret augstāka līmeņa komandu, lai viņi redz, ka treniņos paveiktais darbs nes rezultātus un ka viņiem ir, uz ko tiekties."

Grobiņas SC Nākotnes līgā pēc desmit kārtām 14 komandu konkurencē ieņem ceturto vietu un tīri teorētiski ir labās pozīcijās, lai tēmētu uz iekļūšanu Virslīgā. Dobrecovs gan paskaidroja, ka, pat ja izdosies paveikt pārsteigumu un izcīnīt vietu Virslīgā, viņa trenētā komanda, visticamāk, nākamsezon nevarētu apsvērt šādu variantu. "Pagaidām tam neesam gatavi. Bet nākotnē domāju, ka šāds mērķis varētu tikt izvirzīts."

Latvijas kausa izcīņa līdz šim gan bijusi tā vieta, kur sagaidīt lielus pārsteigumus – statistika liecina, ka 15 gadu periodā tikai četras reizes pirmās līgas klubiem izdevies no kausa izcīņas izsist Virslīgas komandu. Dobrecovs par šo faktu ne drusku nebrīnījās, norādot, ka šobrīd kausa formāts ir acīmredzami pieskaņots Virslīgas klubu interesēm.

"Skatāmies uzreiz reglamentā – Virslīgā drīkst būt laukumā astoņi leģionāri komandā, pirmajā līgā tikai trīs. Latvijas kausa izcīņā arī laukumā var būt reizē astoņi leģionāri, kuru pirmās līgas komandām realitātē nekad nebūs," norādīja Dobrecovs. "Šajā punktā es gan neiztēlojos kādu vienkāršu risinājumu, lai ir pilnīgi godīgi, taču vēlos uzsvērt citu nepieciešamu risinājumu – mainīt kausa formātu."

Šobrīd Atbildīgas spēles Latvijas kausa izcīņa norit trīs posmos – pirmajā posmā spēlē zemāko līgu komandas, otrajā posmā pieslēdzas pirmās līgas komandas, bet trešajā posmā iesaistās Virslīgas klubi. Praksē tas nozīmē to, ka visi Virslīgas klubi jau sākotnēji garantējuši vietu astotdaļfinālā, aizņemot desmit no 16 pieejamajām vietām.

"Godīgi būtu, ja visi sāktu no vienādām pozīcijām," aicināja Dobrecovs. "Vai tas ir 1/64 fināls vai 1/128 fināls, bet visi sāk no pirmās kārtas. Ja tomēr ideja ir popularizēt futbolu, tad taču tas ir lieliski, un kādai mazajai komandai tur var sanākt gandrīz vai mūža piedzīvojums un emocijas, pat ja ir milzīgi rezultāti. Ja izlozē sanāk tā, ka mazajā pilsētiņā X jāierodas, piemēram, "Riga" vai "Valmiera", tur tas netiks ātri aizmirsts, un tie būs futbola svētki. Tagad "Riga" un "Valmiera" izlozē nonāca kopā astotdaļfinālā. Tikpat labi varēja sanākt vienā pārī arī 1/64 finālā, un tad kausa izcīņa kļūtu vēl interesantāka, mazie klubi sajustu savas iespējas un vēl vairāk tiektos pēc tām. Jaunie puiši, kuri netiek uz lielajām pilsētām skatīties Virslīgas spēles, varētu klātienē redzēt, piemēram, Robertu Savaļnieku vai Kasparu Dubru."

"Saprotu jau, ka federācijā īsti nebūtu liela prieka, ja tagad Grobiņa ņemtu un uzvarētu Latvijas kausā (un tas arī vēl tagad ir tāls sapnis)," turpināja treneris. "Kā nekā, Latvijas futbolam kopumā ir labāk, ja Eirokausos spēlē spēcīgākie klubi, kuri tad arī krāj uzvaras un ranga punktus. Ja Grobiņa tiktu Eirokausos, nu, skaidrs, ka mēs tur zaudētu 0:5 un 0:6 droši vien pret gandrīz jebkuriem pretiniekiem. Taču mēs uz to vēlamies tiekties, un Latvijas kausam šajā ziņā vajadzētu būt vietai, par ko mums ir ticība, ka tur var notikt brīnumi un tur varam paveikt kaut ko maģisku."

"Es redzu tam lielus plusus, un nevajag man šeit bērt argumentus "jums tur stadioni neatbilst" un "Virslīga tādos nevar spēlēt"," sacīja Dobrecovs. "Nu, ko tad mēs tādā gadījumā atkal dalām? Virslīgā ir futbols, citur nav futbola? Tad nevajag dalības maksu prasīt no arī no tiem, kuri futbolu nemaz nespēlē. Futbolu nedrīkst dalīt, tas ir viens vārds, un tam jābūt pieejamam visiem."

Dobrecovam vienu no savām iespaidīgākajām uzvarām trenera karjerā vakardien izdevās gūt tieši pret "Liepāju", savu iepriekš vadīto komandu, kuras uzņemto virzienu nesen publiski kritizēja arī "Valmieras" galvenais treneris Jurģis Kalns, iebilstot par vietējās futbola skolas audzēkņu atbīdīšanu malā.

"Uz jautājumu par "Liepājas" kluba virzienu mana atbilde būs šāda: vakardienas spēle," emocionāli teica Dobrecovs. "Domāju, ka tas arī labi pasaka manas domas un nostāju, ko neesmu slēpis un par ko cilvēki arī apkārt nekautrējas runāt. Jā, iespējams, ka, ja mēs aizvadītu vēl desmit savstarpējas spēles, mēs visās desmit zaudētu. Taču tas nemainītu vakar notikušo spēli. Vakardien vispār pat sajutos neomulīgi, ka "Liepājas" mājas stadionā līdzjutēji atbalstīja mani un "Grobiņu". Protams, esmu pateicīgs par to, taču tā nevajadzētu būt. "

Vai kā futbola līdzjutējs atbalsti Dobrecova piedāvāto kausa izcīņas formātu?

  • 873

  • 118


  +8 [+] [-]

, 2022-07-11 16:52, pirms 3 mēnešiem
Ļoti prātīgas lietas te saka Dobrecovs. Respekts Grobiņai.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-11 16:53, pirms 3 mēnešiem
Es saprotu Dobrecovu un respektēju viņu, bet diemžēl vakardienas FK Salaspils vs FK Metta 0:13 pierāda, ka Latvijas futbola 1.līga, 2.līga un 3.līga tam vēl nav gatava.
Bet par ko es 100% piekrītu Viktoram - nav normāli, ka Virslīgā drīkst spēlēt ar 8x leģionāriem, bet 1.līgā tikai ar 3x - savukārt kausa izcīņa drīkst spēlēt 8x leģionāri.
Tad jāpārskata noteikumi 1.līgā - un varbūt vajag palielināt šo kvotu līdz 5x leģionāri!

  +2 [+] [-]

, 2022-07-11 17:00, pirms 3 mēnešiem
Ambrē rakstīja: Es saprotu Dobrecovu un respektēju viņu, bet diemžēl vakardienas FK Salaspils vs FK Metta 0:13 pierāda, ka Latvijas futbola 1.līga, 2.līga un 3.līga tam vēl nav gatava.
Bet par ko es 100% piekrītu Viktoram - nav normāli, ka Virslīgā drīkst spēlēt ar 8x leģionāriem, bet 1.līgā tikai ar 3x - savukārt kausa izcīņa drīkst spēlēt 8x leģionāri.
Tad jāpārskata noteikumi 1.līgā - un varbūt vajag palielināt šo kvotu līdz 5x leģionāri!
Varbūt labāk otrādāk - lai līdz kādam ceturtdaļfinālam (tad jau sākas nopietnākas spēles) kausā var spēlēt tikai 3 leģionāri.

     [+] [-]

, 2022-07-11 17:03, pirms 3 mēnešiem
... un pārspēlēs par vietu Virslīgā - arī 3 (jeb tikpat cik 1. līgai). Kāda jēga visu sezonu Virslīgā leģionārus izmantot, ja beigu beigās paliek Virslīgā tik uz vairāk leģionāru prasmēm.

  +4 [+] [-]

, 2022-07-11 17:11, pirms 3 mēnešiem
Dobrecovs ir augstas klases futbola galvenais treneris, to viņš apliecināja ne tikai vakar, bet arī pirms gandrīz 7 gadiem. Nesaprotu, kādēļ viņš trenē amatierus, saprastu, ja šie būtu viņa pirmie trenera gadi pēc sportista gaitu noslēgšanas, bet ne tagad, kad jau iegūts rūdījums. Uzskatu, ka viņam jātrenē kāds Eiropas elites klubs, lai Latvijai beidzot ir ar ko lepoties starptautiskā līmenī.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-11 17:43, pirms 3 mēnešiem
Domāju ka turpmākās kārtās izloze nenotiks godīgi. Tiks darīts viss nepieciešamais lai RFS un Valmiera netiktos ātrāk par finālu. Citādi - iedomājieties situāciju - piemēram Metta tiek finālā un iegūst eirokausu ceļazīmi, bet Riga FC paliek čempionātā 4.vietā !!!

  +2 [+] [-]

, 2022-07-11 17:56, pirms 3 mēnešiem
[quote nokia5030]
Domāju ka turpmākās kārtās izloze nenotiks godīgi. Tiks darīts viss nepieciešamais lai RFS un Valmiera netiktos ātrāk par finālu. Citādi - iedomājieties situāciju - piemēram Metta tiek finālā un iegūst eirokausu ceļazīmi, bet Riga FC paliek čempionātā 4.vietā !!!

Tada gadijuma ar tiksanu finala nepietiks,jau ntos gadus sis noteikuma punkts nestrada..Ja Metta tiks finala viniem JAUZVAR LAI ieklutu eirokausos!!!!!!

     [+] [-]

, 2022-07-11 18:03, pirms 3 mēnešiem
nejega rakstīja: [quote nokia5030]
Domāju ka turpmākās kārtās izloze nenotiks godīgi. Tiks darīts viss nepieciešamais lai RFS un Valmiera netiktos ātrāk par finālu. Citādi - iedomājieties situāciju - piemēram Metta tiek finālā un iegūst eirokausu ceļazīmi, bet Riga FC paliek čempionātā 4.vietā !!!

Tada gadijuma ar tiksanu finala nepietiks,jau ntos gadus sis noteikuma punkts nestrada..Ja Metta tiks finala viniem JAUZVAR LAI ieklutu eirokausos!!!!!!
Skaidrs. Līdz šim domāju ka pietiks ar finālu.

     [+] [-]

, 2022-07-11 18:37, pirms 3 mēnešiem
Bet vienalga palieku pie sava. Reāla situācija: pienāk fināla diena, uz to brīdi Valmieru un RFS nešķir vairāk kā 2punkti (savstarpējā spēle vēl priekšā). Fināls: RFS-Metta (Valmieras gadījumā šaubu par motivāciju nav). Ar kādu sastāvu un motivāciju spēlēs RFS? Pie reizes varētu lieliski iegriezt Riga FC.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-11 20:18, pirms 3 mēnešiem
Latvijā ir pārāk liela atšķirība meistarībā starp 3;2 un 1.līgas komandām un virslīgas komandām.Vārdu sakot,amatieri pret profesionāļiem.Vienai lietai gan gribētu Dobrecovam piekrist.Latvijas kausā derētu leģionāru skaitu limitēt,lai būtu godīgi.Spēlētāju virslīgas klubiem pietiek,lai laiž dublierus pie šprices,ja komandā vieni leģionāri.Pirmajā līga trīs leģionāri,tad lai virslīgas klubi arī kausā spēlē ar trim leģionāriem.Lūk tad būtu interesanti un tad arī virslīgas klubi varētu startēt kopā ar pārējiem no pašas apakšas.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-11 20:38, pirms 3 mēnešiem
Viktoram Dobrecovam 100% taisnība visā. Un apsveikumi ar UZVARU !!!

     [+] [-]

, 2022-07-12 09:01, pirms 3 mēnešiem
negaidīta kāda mazā kluba uzvara kausā varētu palīdzēt pacelt šo klubu citā līmenī par saņemto Eirokausu naudu.

     [+] [-]

, 2022-07-12 09:19, pirms 3 mēnešiem
Ja Dobrecovs tāds super-puper treneris, jautājums : kāpēc viņa pakalpojumus neizmanto neviens Virslīgas klubs vai ārzemju klubs? Kāpēc viņš nav piesaistīts nevienai izlasei? Šī episkā uzvara ir no sērijas, kā arī slotas kāts vienu reizi pa 100 gadiem izšauj.

     [+] [-]

, 2022-07-12 10:57, pirms 3 mēnešiem
Leitnants rakstīja: Dobrecovs ir augstas klases futbola galvenais treneris, to viņš apliecināja ne tikai vakar, bet arī pirms gandrīz 7 gadiem. Nesaprotu, kādēļ viņš trenē amatierus, saprastu, ja šie būtu viņa pirmie trenera gadi pēc sportista gaitu noslēgšanas, bet ne tagad, kad jau iegūts rūdījums. Uzskatu, ka viņam jātrenē kāds Eiropas elites klubs, lai Latvijai beidzot ir ar ko lepoties starptautiskā līmenī.
Tāpēc ka ir sasmulējies ar TOTO, un spēle pret Liepāju bija TOTO kalngals, līmenis Grobiņai no Liepājas ir kā diena pret nakti un nevar uzvarēt zema līmeņa komanda, BEZ TOTO iesaistes nevar, ja vēl Grobiņa būtu 1.līgas līdere, bet viņa arī zaudē visiem pēc kārtas