Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:277, Did:0, useCase: 0

Barkovskis: "Ceļazīmi uz lielo finālu vienkārši atdevām"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Barkovskis: "Ceļazīmi uz lielo finālu vienkārši atdevām"
Foto: Ritvars Raits, floorball.lv

Par februāra mēneša labāko spēlētāju Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1. līgā tika atzīts "FK Rīga-1" spēlētājs Aivis Barkovskis. Uzbrucējs, neskatoties uz pāreju sezonas vidū, jaunajā komandā iejutās ātri, februārī rīdziniekiem palīdzot ar 18 rezultativitātes punktiem (11+7). Barkovskis sāpīgo zaudējumu pusfinālā pret lielvārdiešiem apraksta kā koncentrēšanas trūkuma dēļ atdotu uzvaru, taču mērķi – medaļas – komandai sasniegt izdevās.

Kā jau daudziem citu reģionu spēlētājiem, kuri pievienojušies kādam Rīgas klubam, arī Aivim lēmums saistīts ar izglītību – vēlmi iestāties galvaspilsētas skolā. "Runājot par nākamo sezonu, ir par agru pieņemt galīgus lēmumus, taču ir vairāki varianti, to skaitā arī atgriešanās Bauskā," par savu nākotni stāsta Barkovskis. Uzbrucējs "FK Rīga-1" pievienojās janvārī, un jaunajiem apstākļiem pielāgojās ātri. "Lielas atšķirības nebija – bumbiņa visur ir apaļa, laukumā divi vārti. Februāris bija mans mēnesis, jo iejuties biju nedaudz vairāk, kā arī saspēlējies ar jaunajiem komandas biedriem." Tā kā pāreja notika sezonas vidū, regulārajā turnīrā rīdzinieku rindās Aivis paspēja aizvadīt vien četras spēles, taču norāda, ka ar to bijis gana, lai izprastu komandas spēles stilu un citas nianses.

Savā pirmajā izslēgšanas spēlē rīdzinieku rindās Barkovskis bija ļoti pamanāms, gūstot četrus vārtus, kā arī izpelnoties divus noraidījumus, vienu no tiem pēc pamatlaika beigu svilpes. "Izmantoju to, ka todien gandrīz katrs mans metiens sasniedza mērķi, un turpināju vest komandu uz priekšu. Nesportiskais sods bija tīri izprovocēts, pretiniekiem vairākas reizes uzsitot mūsu vārtsargam pa rokām, ieskaitot epizodi, kurā tika gūti rezultātu izlīdzinošie vārti. Savu lomu nospēlēja mana nesavaldība un dusmas. Tās bija visilgākās divas minūtes manā karjerā," stāsta Barkovskis, kurš šīs divas minūtes komandu atstāja mazākumā pagarinājuma sākumā, rīdziniekiem tomēr triumfējot gan šajā, gan nākamajā sērijas spēlē.

"Otrā pusfinālspēle pret "LIELVĀRDI/FANS" bija kā kontrasts sērijai pret Babīti, kurā borti gāzās un bumbiņa ceļoja no vienas laukuma puses uzreiz uz otru. Pret lielvārdiešiem mačs bija neierasti lēns līdz pat mirklim, kad viņi spēles izskaņā noņēma vārtsargu." Lielvārdiešu vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju 76 sekundes pirms trešā perioda beigām, esot iedzinējos ar divu vārtu deficītu, šķita izmisuma solis, taču pretinieki sasniedza savu mērķi – rezultāts tika izlīdzināts, savukārt pagarinājuma sākumā gūti arī uzvaras vārti, liedzot "FK Rīga-1" ceļazīmi uz finālu. "Tas bija sāpīgākais zaudējums sezonā ne tikai tādēļ, ka bija izšķirošs, bet arī šo ielaisto vārtu dēļ. Acīmredzot domājām, ka esam jau uzvarējuši, taču "LIELVĀRDE/FANS" parādīja, ka jāspēlē visas 60 minūtes. Bijām no cīņas jau izslēgušies, tāpēc ceļazīmi uz lielo finālu vienkārši atdevām..."

Bronzu, kas, kā norādīja Aivja komandas biedrs Bertrams Kalējs, bija komandas mērķis, tomēr izdevās izcīnīt, pārspējot pagājušās sezonas 1. līgas čempioni "LU/FS Masters". "Nejutos savā ādā gan veselības stāvokļa, gan uztraukuma dēļ. Spēle izdevās, jo komandai bija spēcīga vēlme iegūt medaļas un ar smaidu sejā pabeigt sezonu. Pašam personīgi man bija ļoti interesanti uzspēlēt pret bijušo komandas biedru "Bauskas" Virslīgas komandas rindās Rihardu Mallonu."

Intervēja: Elīna Drēziņa,
www.floorball.lv