Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Helmuts Rodke: Vajag eksplozivitāti?

Jānis Cīrulis
Jānis Cīrulis @ciiruls

Īstais ceļš uz teicamu atsperīgumu un asu starta uzrāvienu ir vieglatlētikas elementu un spēka treniņa sintēze. Vai arī tikai vieglatlētika, ja tu esi divreiz jaunāks par Džastinu Bīberu.

Neviens negrib būt sportā lēnākais dārza gliemezis, un tāpēc daudzi smagi trenējas. Taču, ja visi marginālie muskuļu vandaļi būtu pelnījuši panākumus, Latvija būtu Pasaules čempione Pasaules čempionu skaita ziņā. Bet kaut kā tā nav. Panākumi sportā ir daudzu sastāvdaļu rezultāts. Eksplozivitāte ir viena no tām svarīgajām fiziskām spējām, kuras trūkuma dēļ daudzi sportisti tā arī neaizsniedz augstākus plauktus.

Kā vieglatlēts varu droši apgalvot, ka iegūt eksplozivitāti ir pavisam vienkārši. Un galvenais noteikums ir – pārstāt to gribēt pārāk fanātiski. Atslābinies, darbojies bez stresa, un ļauj, lai viss sakārtojas pats. Ja tu baidies no neizdošanās un forsē treniņus, tu pārtrenējies un iegūsti tieši pretējo efektu. Traumas vai darbaspēju pazemināšanās ir veids, kā Universs atvēsina ikvienu karstgalvi. Nav jēgas arī veikt kosmētisko remontu vecajā treniņu sistēmā. Kļūsti cits “es”, un sāc dzīvot jaunajā. Un vispirms tas notiek galvā.

Pirmā daļa, rezumējums

Kāpēc neizdodas iegūt eksplozivitāti? Trūkst plāna, motivācijas, iespēju, draiva vai profesionalitātes. Ko darīt? Pavisam vienkārši – vajag steidzami sakārtot savu treniņu sistēmu, lai tā dotu maksimālo rezultātu minimālā laikā, un lai nekas svarīgs netiktu atstāts novārtā. Specializācija + vieglatlētika + spēka darbs. Efektīvi vingrinājumi iespējami labākajā tehnikā. Viss atbilstoši vecumposmam. Pieaugušajiem sportistiem - drosmi izdarīt lēcienu nezināmajā, izmainīt dzīvi un atļauties treniņu inovācijas. Īpaši, ja zaudēt vairs nav ko... Lai tavs sports ir ne tikai dalība, bet dienu pēc dienas, nedēļu pēc nedēļas tava izaugsme realizējas pēc perfekti sakārtota gada treniņu plāna. Rezultāts neizpaliks. Vienīgais neatgūstamais resurss ir laiks.

Otrā daļa, ko un kā darīt?

Pirmkārt – vieglatlētika. Kāpēc? Tāpēc, ka tas ir sportā visasākais darbs. Sprinti un lēcieni ir visskarbākā slodze cīpslām un visspēcīgākie atspērieni ar visīsāko zemskares laiku, salīdzinot ar citiem sporta veidiem. Turklāt šajā īsajā zemskarē tiek attīstīta milzīga jauda. Pat līdz 1000 kg 8 milisekundēs atsevišķa veida atspērienos, ko 16+ sportisti var darīt nelielā apjomā ne biežāk kā reizi nedēļā. Tas fantastiski nostiprina potītes, cīpslas apkārt ceļiem un krusteniskās saites, kā arī dod labu atsperīgumu. Slodze ir liela, bet vieglatlēti šādu slodzi diezgan mierīgi arī iztur, jo ir pieraduši. Un tā pieci līdz astoņi treniņi nedēļā, ar dažādas intensitātes aso darbu. Četras reizes vispār skaitās minimums. Vieglatlētika ir absolūti noderīga visiem pārējiem sporta veidiem. Un vismaz līdz pubertātei arī obligāti iekļaujama treniņu plānos kā vispusīgā sagatavotība.

Kāda tieši vieglatlētika? Nē, basketbolistiem nav obligāti jāapgūst barjerskriešanas tehnika, zemais starts vai vesera mešana, kaut gan tas ir sasodīti interesanti. Ir vajadzīgs vieglatlētikas sprints, starti, garāki skrējieni, krosi, tempa un lēcienu vingrinājumi, bet ne obligāti sacensību disciplīnas. Turklāt labā tehnikā, lai šie uzdevumi dotu vajadzīgo efektu, nevis tikai nogurdinātu vai traumētu. Tātad - vieglatlētikas pamati. Izkopjot kustības un efektīvu pārvietošanos.

Ir viena problēma. Valstī stadioni nemētājas aiz katra stūra, un modernas ziemas manēžas (sevišķi Rīgā) mums vispār ir retāk atrodamas, nekā labs valsts prezidents. Ko tad darīt? Pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka lielu daļu vieglatlētikas pamatu var apgūt desmit kvadrātmetros. Var iegūt fantastisku eksplozivitāti un ikru muskuļu atsperīgumu trenējoties gandrīz uz vietas. Nevar tikai skriet un lēkt uz priekšu. Arī mest šķēpu trenažieru zālē tev laikam nebūtu forši. Tas varētu izraisīt (nedod Dievs) kādas fitnesa skaistules arteriālo asiņu šļakatas un viņas kaulu šķembu atdalīšanos no skeleta. LSPA manēžā ir vairākas reizes izlidināts disks caur kreisā augšējā loga stiklu, jo kāds kārtīgs “divdurvju skapis” to ir aizmetis garām tīklam…

Ikru treniņš. Palēcieni ar lecamaukliņu vērtējami kā pirmais līmenis no, teiksim, septiņiem. Ahilleja cīpslas struktūra un saites apkārt potītēm nostiprinās 7 – 8 nedēļu laikā. Sākot ar 13-14 gadu vecumu pusgada laikā vidēji trenēts (pareizāk sakot – speciāli netrenēts) futbolists, tenisists vai basketbolists varētu sasniegt 4 līmeni (vismaz pēc manas metodes). Tas ir – pietiekami stingri palēcieni uz vienas kājas īpašā stilā. Tehniskās nianses ir pārāk sarežģīti un pārāk gari aprakstīt, jo tas ir vesels komplekss, kur būtībā strādā viss ķermenis. Apmācībai ir nepieciešams laiks, jo, pieaugot spēkam, mainās arī vingrinājuma izpildījums un sajūtas tā laikā. Turklāt vienlaikus tiek attīstīta arī pēda un tās funkcionalitāte.

Ikru spēka treniņš. Nekāda apjoma vai izpildes ilguma virs 20 sekundēm piegājienā. Maksimāls iestiepums tikai staipoties. Vislabāk ir strādāt uz vienas kājas tā saucamajā Smita trenažierī. Pacelšanās uz pirkstgaliem ar svaru stieni uz pleciem uz abām kājām eksplozivitāti nedos. Gada laikā sportists vecumā virs 16 var tikt līdz darbam ar papildus svaru 40 – 70 kg. Tas gan nav pašmērķis. Bet atkal – izšķiroši ir kā tas tiek darīts, cik bieži, un kā spēka vingrinājumi tiek kombinēti ar palēcieniem.

Lēcieni dziļumā. No paaugstinājuma. Tikai uz gumijotas virsmas. Atsperoties no zemes ar vienu kāju virzienā uz augšu/priekšu. Fantastisks vingrinājums atsperīgumam un starta uzrāvienam. Var sākt no 20 cm virsmas, pakāpeniski palielinot augstumu. Optimālais darbs ir pie 50 – 80 cm (kaut gan iesākumā arī 40 cm sagādā “jautrību”). Paātrinājums krītot aizstāj ieskrējienu. Vai es šos lēcienus iesaku? Jā, bet tikai ja esi spēcīgs. Jo tie uzlabo gan tāllēkšanas lidojuma trajektoriju, gan vertikālo lēcienu vispār. Esmu lēcis pat no 1 metra augstas kastes Daugavas stadiona mīļi paplukušajā manēžā. Ar ceļiem, gūžas locītavām un muguru man joprojām viss ir perfektā kārtībā. Taču es gribu brīdināt – NEKAD necenties apgūt šo vingrinājumu patstāvīgi. Tikai pieredzējuša vieglatlētikas trenera klātbūtnē. Jo tu nezini, ko nezini. Lēcieni dziļumā no augstuma virs 50 cm ir praktiski iespējami, ja tu strādāsi arī ar pietiekami smagiem svariem trenažieru zālē.

Spēka vingrinājumi eksplozivitātei. Visi tie, kas efektīvi trenē “kvadras”, hamstringus, gurnu daļu un muguru. Pietupieni, vilkme, raušana uz krūtīm, spiešana trenažieros ar abām vai vienu kāju, iešana izklupiensolī utt. Izpildījums - absolūti nekā kopīga ar tradicionālu fitnesu vai bodibildingu. Viegls apjoms ir tikai iesildoties. Nekādas muskuļu degšanas, “pampinga” vai vienkārši brutālas svara pacelšanas riskējot ar veselību. Jā, ir jādarbojas ar lieliem svariem un smagu stieni. Elites sportisti regulāri strādā ar 2 - 3,5 centneru slodzi. Bet visa sāls slēpjas vārdu atšķirībās: strādā, nevis ceļ svaru par katru cenu. Un te ir vietā jautājums – kā no malas izskatās viens un otrs? Ko vienā un otrā gadījumā sportists domā? Ja ir vajadzīgs atsperīgums, tad konkrētajā treniņā aizmirsti par kārdinājumu nodzīties kā zirgam un sākt kultivēt liesu muskuļu masu. Pēdējais ir tikai patīkams bonuss. Sevišķi, ja vēdera daļā tu sāc izskatīties kā Bekhems. Meitenēm noteikti patiks.

Spilgtas ievirzes treniņš. Tam jābūt fokusētam uz tāda ķermeņa būvēšanu, kas var attīstīt pārsteidzošu eksplozīvo spēku. Tas tev šķitīs kā atpūta salīdzinoši zemā pulsā, kaut arī svari būs lieli. Apjoms būs 1 – 5, atsevišķos vingrinājumos līdz 10. Jo cīpslu nostiprināšanu veic laiks zem slodzes, nevis atkārtojumu skaits.

Koncentrējies uz adekvātu kustības ātrumu vajadzīgajā locītavas leņķī. Iespējams, vislielākā piepūle būs tikai galvai. Fokusēta doma un ķermeņa kontrole. Attēlā redzamais vingrinājums – iesēšanās līdz pusei ar svaru stieni ir lieliska muguras un kāju stiprināšana. Tiesa, tikai sagatavotam sportistam. Turklāt tehnika tev vispār būs pilnīgs jaunums. Sprinteriem ir formula – 2,2 x savs svars – no tā tikai sākas darbs! Uz 5-8 reizēm piegājienā. Ja viņš grib skriet ātri… Dziļie pietupieni, savukārt ir pilnīgi cits vingrinājums pēc filozofijas.

Jāņem vērā, ka pēc asiem lēcieniem muskuļi gan atjaunojas 48 stundu laikā, turpretī cīpslas tikai 5-7 dienu laikā. Pēc smagiem spēka vingrinājumiem, muskuļi atjaunojas 3-5 dienu laikā, bet cīpslas tikai pēc 7-10 dienām. Ar to ir jārēķinās sastādot savu treniņu plānu.

Darbs ar svariem padara lēnu. Taču kā gan vieglatlēti pamanās būt ātri un atsperīgi, vienlaikus katru nedēļu strādājot ar tiem? Atbilde – rūpīgi izstrādāts treniņu plāns. Nedēļas mikrocikls, 2-3 nedēļu mezocikls ar atslodzes nedēļu beigās (kas var nepatikt tiem, kas grib visu laiku trenēties smagi), pusgada un gada treniņu plāns. Spēka cikliem mijoties ar ātruma un atsperīguma darbu. Turklāt spēka nedēļās ir atviegloti lēcienu treniņi un otrādi. Regulāri tempa vingrinājumi + stiepšanās un atslābināšanās. Un tikai ar šādu shēmu sezonas laikā tu varēsi trenēties daudzpusīgi, un gada izteiksmē progresēt ātrāk nekā citi, kas visus vingrinājumus samet “vienā čupā”. Tas ir zināms, jo ir praktiski iets caur visa veida lēcieniem, spēka un sprinta darbu vairāk nekā 30 gadus.

Aizmirsti oldskūlu. Nekādu 80. gadu metodiku uz izdzīvošanu, kad treneriem konkrētā sportista karjera bija gandrīz vienaldzīga. Nesadarbojies ar pagātnes stila cilvēkiem, kuri apzināti vai neapzināti traucē tavai izaugsmei. Paņemam to labāko, uzlabojam tehnisko izpildījumu, papildinām ar jauniem vingrinājumiem, ietērpjam jaunās metodikās un apvienojam ar jaunu veida sporta domāšanas stilu. Profesionālisms + spēcīga identitāte. Tas ir modernās sporta zinātnes pielietojums praksē. Darbs ar sevi katru dienu. Pretējā gadījumā būsi vāja viduvējība. Ja trenēsies kā visi, būsi tāds pats “čempions”, kā lielākā daļa. Un gūt lielus panākumus būs tikpat reāli kā satikt īstu zobu feju.

1 2 38 komentāri

     [+] [-]

, 2017-02-21 10:50, pirms 7 gadiem
Vai 190kg pietupienus vieglatlētikas čībās ar biezu un mīkstu zolīti treneris uzskata par OK?

     [+] [-]

, 2017-02-21 11:10, pirms 7 gadiem
Slice rakstīja: Vai 190kg pietupienus vieglatlētikas čībās ar biezu un mīkstu zolīti treneris uzskata par OK?
Es domāju, tie ir puspietupieni, vai pat 1/4 pietupieni.

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 12:03, pirms 7 gadiem
Raksts interesants, tik mazāk tos bērnišķīgos salīdzinājumus bet vairāk par lietu jārunā, piem: "varētu izraisīt (nedod Dievs) kādas fitnesa skaistules arteriālo asiņu šļakatas un viņas kaulu šķembu atdalīšanos"..pamatskolas dramaturgs.

  +2 [+] [-]

, 2017-02-21 12:49, pirms 7 gadiem
Kurbis rakstīja: Raksts interesants, tik mazāk tos bērnišķīgos salīdzinājumus bet vairāk par lietu jārunā, piem: "varētu izraisīt (nedod Dievs) kādas fitnesa skaistules arteriālo asiņu šļakatas un viņas kaulu šķembu atdalīšanos"..pamatskolas dramaturgs.
Nekā dramatiska. It kā tu nekad nebūtu redzējis kā šķēps atdala kaulu šķembas vai rada šļakatas..

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 13:12, pirms 7 gadiem
Man jau ir tāda sajūta, ka liela daļa vispār baidās kārtīgi trenēties, un vienkārši izsakoties sačko. Otra lieta ir tāda, ka sporta skolās un komandās fizisko sagatavotību trennē ļoti vāji. Piemēram tenisā un hokejā.

     [+] [-]

, 2017-02-21 13:18, pirms 7 gadiem
Kurbis rakstīja: Raksts interesants, tik mazāk tos bērnišķīgos salīdzinājumus bet vairāk par lietu jārunā, piem: "varētu izraisīt (nedod Dievs) kādas fitnesa skaistules arteriālo asiņu šļakatas un viņas kaulu šķembu atdalīšanos"..pamatskolas dramaturgs.
Tas bija labi, ja 1% no raksta. Visu pārējo tekstu nepamanīji?

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 13:18, pirms 7 gadiem
Slice rakstīja: Vai 190kg pietupienus vieglatlētikas čībās ar biezu un mīkstu zolīti treneris uzskata par OK?
Nu spriežot pēc vēsās sejas izteiksmes, un tā, ka ap vidu nav svarcēlāja jostas, izskatās, ka Rodkem 190 kg tāds nieks vien ir. Gan jau kā kārtīgam vieglatlētam, darba svars ir kādi 250 kg vai vairāk.

     [+] [-]

, 2017-02-21 13:35, pirms 7 gadiem
Viņš tak taisa puspietupienus - kad trenējos liftigā sverot ap 80 īzī šancēju ar 220-230 5×3 ja pareizi atceros. Un boja nasing spešel

     [+] [-]

, 2017-02-21 13:36, pirms 7 gadiem
PS ķega no klučiem gan bija baisa,tur kaut pusīte,bet tie 220 reāli rāva zarnas

     [+] [-]

, 2017-02-21 14:15, pirms 7 gadiem
Sportist amatieri ?!?!
Svaraa ap 80kg tupies 230kg? haha cik tad tev max bija? Vai 5cm pietypies?

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 14:27, pirms 7 gadiem
Eksplozivitāte vispār esot tā fīča, kas jātrenē līdz 16 gadu vecumam.
Būtu jau labi, ja vecāki varētu atļauties samaksāt 130 eiro mēnesī par ledu, apmeklējot to 2 reizes nedēļā, plus 100 vieglatlētikas trenerim par 2 reizēm nedēļā. Ja vēl ģimenē aug vairāki bērni...
Pats ļoti labi zinu, ka hokejistus, vismaz slēgtajā Daugavas stadionā, trenēja vieglatlētikā liekot skriet apkārt stadionam un viss.

     [+] [-]

, 2017-02-21 14:35, pirms 7 gadiem
Krāniņu mērīšanas čempionāts sportacentrā ir sācies.

Svars nav rādītājs ne kvalitātei, ne efektivitātei. Tas ir tikai viens no paņēmieniem kā padarīt savu treniņu intensīvāku.

Tupties ar X-veida kājām tos 200 kg nav liela māksla, taču jēgas no tā nebūs un būs darbs traumatologam.

     [+] [-]

, 2017-02-21 14:48, pirms 7 gadiem
Trakais bobis rakstīja: nu nejau 250 kg darba svars vieglatletam... ja darba svars 250kg tad max varetu but kautkur ap 300kg.. piedosanu bet ap 300 kg dzeki kas nav svara virs 100kg retais tupjas pat trisciniekos kuriem sis vingrojums ir sporta veida viens no pamatiem...

Nav jau teikts ka Rodke ar tiem 190kg tupjas pilnu tupienu
Te katrs otrais quarter-squato 300kg.

     [+] [-]

, 2017-02-21 14:58, pirms 7 gadiem
Ziecha - pilnais pietupiens 215,ķega 215 spiešana 150 svarā starp 80-85. Ar ekipējumu,IPF versijas. Jā,bija arī LV podests līdz 75 kg. Un bez jelkādas farmas,izņemot vitamīnus un kreatīnu. Biju SP sastāvā.
Tā ka gaidu stomīgus sooory,es jau neko utt,vai arī izskatīsies pēc galīga loha

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:00, pirms 7 gadiem
sportists-amatieris rakstīja: Ziecha - pilnais pietupiens 215,ķega 215 spiešana 150 svarā starp 80-85. Ar ekipējumu,IPF versijas. Jā,bija arī LV podests līdz 75 kg. Un bez jelkādas farmas,izņemot vitamīnus un kreatīnu. Biju SP sastāvā.
Tā ka gaidu stomīgus sooory,es jau neko utt,vai arī izskatīsies pēc galīga loha
Domāju, ka ekipējuma liftingu te neviens nepraktizē, tāpēc savus ekipētos liftus rādīt ir muļķīgi.

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:06, pirms 7 gadiem
Ekipa tas bija? Tad pilnigi neinterese. Zinu loti specigus dzekus.. kas pat 70kg spejogi bija pielikt ekipe spiesanaa. Takaa not impressive

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:42, pirms 7 gadiem
Hahaha. Uzvilktu tev un ne sūda nevarētu,pat ne nolaist štangu uz krūtīm,kur nu uzspiest. Jau pirmoreiz uzvelkot sajūta ir paldies,eju mājās tie 40-50kg ir teorija un WPC drēbītēs, IPF dod pieticīgāku plusu, man,piemēram,labi ja 10 kg deva. Tos 150 arī uzšāvu tik ātri pirmoreiz, ka iegāzu stoikās,labi ka treneris paglāba galvu. Pirms tam bez maikas 135 aizgāja kā tukšs...
Tas pats ar kombinzoniem - ķegā tie maz dod,Latvijas baisāko ciparu 425kg (laikam bija tik ) Konstantinovs uzvilka bez jelkāda specsuita. Tas pats tupienā - brīnumi nenotiek,bez nopietna darba kg uz haļavu nenāk

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 15:42, pirms 7 gadiem
ficuks rakstīja: Es domāju, tie ir puspietupieni, vai pat 1/4 pietupieni.
izskatās, ka 1/4 pietupieni. Ar tiem ļoti labi var to eksplozivitāti,par ko Helmuts runā, trenēt.

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 15:46, pirms 7 gadiem
sportists-amatieris rakstīja: Hahaha. Uzvilktu tev un ne sūda nevarētu,pat ne nolaist štangu uz krūtīm,kur nu uzspiest. Jau pirmoreiz uzvelkot sajūta ir paldies,eju mājās tie 40-50kg ir teorija un WPC drēbītēs, IPF dod pieticīgāku plusu, man,piemēram,labi ja 10 kg deva. Tos 150 arī uzšāvu tik ātri pirmoreiz, ka iegāzu stoikās,labi ka treneris paglāba galvu. Pirms tam bez maikas 135 aizgāja kā tukšs...
Tas pats ar kombinzoniem - ķegā tie maz dod,Latvijas baisāko ciparu 425kg (laikam bija tik ) Konstantinovs uzvilka bez jelkāda specsuita. Tas pats tupienā - brīnumi nenotiek,bez nopietna darba kg uz haļavu nenāk
Nosēdinot cilvēku pirmo reizi uz velosipēda, viņš arī neko dižu neparādīs. Tajā pašā laikā, kad iemācīsies braukt, tas nenozīmēs, ka viņš ir ātrākais skrējējs, lai arī no punkta A uz punktu B, iespējams, nokļūs ātrāk.

Tas pats ir ar raw un ekipas liftingu. Divas pilnīgi dažādas lietas un, pareizi saki, cilvēks, kurš maikā nekad nav spiedis, sākumā, visdrīzāk, tikai traumēsies, ne cels, taču arī ekipējuma divīzijas pārstāvis nez vai spēs pacelt to pašu bez ekipējuma.

P.S.
No IPF maikas cilvēki pat 100 kg var dabūt, protams, ja paši sver 130+.

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:49, pirms 7 gadiem
Bobi - 140 kg nepilnā gadā ir ļoti labi! Īpaši ja bez farmas.....
Cipari liek domāt,ka primāri trenējies spoest,pārējais tā,starp citu ?
Man 1 gadā bija kaut kas ap 115 apmēram,toties ķega 200,pietupiens ar ap 200,bet ierakstījos ar sušku līdz 75 svarā

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:52, pirms 7 gadiem
Ja ja nemaldos janicevis vai ka vinam bija pareizi uzvards.. starteja ipf agrak.. bez ekipa kkadu 170kg bija? Ekipaa kkadu 230kg uzsava

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:53, pirms 7 gadiem
Nu nē,tonna,100 kg + gan skan mazticami,pat supersmagajiem.
Bezekipējums,patiešām,ir godīgākais veids,taču zaudēs tie,kuri tehniku pielāgo ekipējumam.

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:56, pirms 7 gadiem
sportists-amatieris rakstīja: Nu nē,tonna,100 kg + gan skan mazticami,pat supersmagajiem.
Bezekipējums,patiešām,ir godīgākais veids,taču zaudēs tie,kuri tehniku pielāgo ekipējumam.
Personīgi zinu vienu Krievijas lifteri (Romans Abidžba), kurš to dara.

     [+] [-]

, 2017-02-21 15:57, pirms 7 gadiem
PS vispār salīdzināt maču ciparu,kur katru kustību no a-z vērtē 3 tiesneši ar pagraba puspietupienu,spiedienu bez pauzes ar bukti grudakā utt ir neadekvāti

     [+] [-]

, 2017-02-21 16:04, pirms 7 gadiem
Tad jātic vien būs,tikai tad atkal rodas jautājums,vai viņš bezekipējumā vispār iet uz max un vai tas nav novecojis cipars

     [+] [-]

, 2017-02-21 16:09, pirms 7 gadiem
PPS Tonna,padalies ar saviem cipariem?
Bezekipējumā man īsti max nav neviens, treniņos pietupiens,šķiet 175×3 vilkme 200×5 spiešana 110×11 135×1

     [+] [-]

, 2017-02-21 16:40, pirms 7 gadiem
Jā, no 1/4 squatiem liela jēga...

     [+] [-]

, 2017-02-21 17:22, pirms 7 gadiem
sportists-amatieris rakstīja: Tad jātic vien būs,tikai tad atkal rodas jautājums,vai viņš bezekipējumā vispār iet uz max un vai tas nav novecojis cipars
Viņš ir pasaules TOP lifteris, Titānos uzstādīja rekordu 335 kg. Trenējāmies vienā zālē, Sanktpēterburgā, kad es tur strādāju pusotru gadu.

Mani rezultāti nevienu nepārsteigs, turklāt liftingā netrenējos, sacensībās nestartēju, bet zāles rekordistu tāpat ir pa pilnam. Pašlaik darba svari tupienos - 225, spiešanā - 170, vilkmē - 250. Savs svars - 118,5 kg.

     [+] [-]

, 2017-02-21 18:41, pirms 7 gadiem
Lv ir viens ļoti perspektīvs nu jau juniors... precīzi nezinu bet viņam ir 18-19 gadi... sver ap ap 100kg ... startē IPF un ir maucis arī starptautiski tas nozīmē ka visticamāk nefarmo..
Bet nu spēka rādītāji montruāli... ir redzēti video kur izvelk 330kg, tupjas ar 290kg un izskatās ka varētu vēl pāris kg pielikt, spiež pie 160kg

     [+] [-]

, 2017-02-21 18:46, pirms 7 gadiem
Trakais bobis rakstīja: Tu jau visticamāk neteiksi vai šie viis cipari ir sēžot uz farmas ? Pēc cik ilga treniņa perioda ?
Nu, ne jau no pelmeņiem tie rezultāti.
Pašlaik jau 14. gads kā trenējos.

  +1 [+] [-]

, 2017-02-21 20:13, pirms 7 gadiem
Visi kā auni spriež par Rofkes pietupienu pēc bildes, bet laika nav izlasīt rakstu.
Attēlā redzamais vingrinājums – iesēšanās līdz pusei ar svaru stieni ir lieliska muguras un kāju stiprināšana. Tiesa, tikai sagatavotam sportistam. Turklāt tehnika tev vispār būs pilnīgs jaunums. Sprinteriem ir formula – 2,2 x savs svars – no tā tikai sākas darbs! Uz 5-8 reizēm piegājienā.

     [+] [-]

, 2017-02-21 20:50, pirms 7 gadiem
Trakais bobis rakstīja: Vienmēr ir interesējis cik reāli lieto augsta līmeņa atlēti.. varbūt ja nav iebildumi vari padalīties cik tev iet farma un tieši kāda kursos un cik tests vai vēkas tiltos? Kā ar estro kontroli utt?
Atbildot uz pirmo jautājumu - nezinu cik lieto elite, jo viņi to pa labi un pa kreisi nestāsta, taču zinu cik lieto cilvēki, kas ar viņiem trenējas. Esmu trenējies kopā ar sportistiem, kas startēja Krievijā, Holandē, Vācijā, Slovākijā un viņu stāstītais ir ļoti atšķirīgs, jo katram reakcija uz farmu ir dažāda, katram situācija ir dažāda. Es zinu cilvēkus, kas startēja vieglajās kategorijās savu valstu čempionātos (līdz 90kg) un gaļas audzēšanas periodā iztika ar skolnieku devām, jo viņam bija gana. Nezinu gan ko un kā viņš lietoja vēlāk, kas arī ir svarīgi, bet tajā gadā Top-6 tika. Taču te ir jārunā ne tikai par daudzumu, bet par kvalitāti un iespējām iegādāties to, ko daudzi nevar.

Tāpat zinu cilvēkus, kas lietoja 3x vairāk nekā es (zinu, jo viņi mēģināja konsultēties), bet vienīgais, kas viņiem auga bija pumpas uz muguras.

Par pārējo - nezinu vai te ir īstā vieta par to runāt. Turklāt, lai tā kārtīgi visu izstāstīt, vajag sarakstīt grāmatu.

     [+] [-]

, 2017-02-21 22:01, pirms 7 gadiem
Ļoti laba esence. Bet to saprast var tikai tāds, kas pats ir 7-10 gadus kaut ko darījis, pietiekami augstā līmenī, kur katra nianse maksā medaļas.

Vispār paldies Helmutam, kas tiražē labā nozīmē ātrumspēka jeb eksplozivitātes kultu pretstatā muskuļkalniem vai ultramaratonisties : )
Bet katram jau savs - blondas, rudas, resnītes, smalkās...

     [+] [-]

, 2017-02-21 22:02, pirms 7 gadiem
Slice rakstīja: Vai 190kg pietupienus vieglatlētikas čībās ar biezu un mīkstu zolīti treneris uzskata par OK?
deru uz 10 EUR, ka to šobrīd kā pusītes nevar HR izpildīt. Nocelts no statīviem var, ietupties vairāk uz muguras rēķina, bet ne pusītes.
drīzāk tās ir 1/4, kā jau te viens minēja

     [+] [-]

, 2017-02-21 22:04, pirms 7 gadiem
sportists-amatieris rakstīja: PS ķega no klučiem gan bija baisa,tur kaut pusīte,bet tie 220 reāli rāva zarnas
tjaga no tiltiņa, kur pirksti ir pie štangetkām, tas ādu velk nost ; )
1 2 38 komentāri