Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Lielmeistars Lanka uzvar svētku rapida turnīrā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Lielmeistars Lanka uzvar svētku rapida turnīrā
Z.Lanka (pa kreisi). Foto: Latvijas Šaha federācija.

48 šahisti pagājušo sestdien ieradās Vecrīgā, "Pullman" viesnīcā, un sēdās pie kvadrātainajiem šaha lauciņiem. Par godu novembra svētkiem tika aizvadīts Novembra svētku šaha rapida turnīrs ar spēcīgu dalībnieku sastāvu.

Lielmeistars Zigurds Lanka līdz 4. kārtai spēlēja ar 100% rezultātu, visus apspēlējot. Tomēr 5. kārtā viņš satikās ar Vitāliju Ļevčenkovu, vēl vienu grāmatas "Latvijas šahistu jaunrade" (1980) varoni. Šī bija vienīgā partija turnīrā, kuru Baldones leilmeistaram nācās zaudēt.

Pēc 5. kārtas dalībnieki devās pusdienu pārtraukumā, bet ne visi. Vienai no dalībniecēm bija pazudusi jaka! Izrādījās, ka viens cits dalībnieks kļūdas pēc bija to uzvilcis un devies prom.

Pusdienu pārtraukums iekavējās arī pie turnīra 3. galdiņa spēlējošajiem spēlētājiem. Tur Kristapam Kretainim nācās parādīt, ka viņš ar laidni un zirgu spēj ielikt matu vientuļam karali. Tas viņam izdevās. Interesanti, ka tieši pie 3. galdiņa pēc divām kārtām vēl vienam Kristapam, šoreiz Krustkalnam, nācās pierādīt to pašu. Tikai šoreiz viss beidzās ar patu. Iespējams, šāda sagadīšanās bija saistīta ar to, ka blakus trešajam galdiņam bija novietota liela zirga figūra. Zirgi daudzviet rotā "Pullman" viesnīcas interjeru.

Sestās kārtas laikā pārsteigumi turpinājās, un chess-results nebija pieejami rezultāti par turnīra stāvokli. Līdz ar to ārpasaulē valdīja neziņa, kurš tad ir vadībā turnīrā. Tomēr viss beidzās laimīgi, un turnīru uzvarēja Zigurds Lanka.

1. Zigurds Lanka - 7,5 no 9
2. Arsens Bataševs - 7 punkti
3. Igors Smorodinskis - 6,5 punkti

Labākie dalībnieki saņēma naudas balvas, kā arī balvas no "Raiskumietis", "Brain Games" un Pesto.lv.

Izmantotie resursi:
sahafederacija.lv