Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 3

Rakičs nespēj cīņu turpināt pēc traumas, Blahovičam gūstot uzvaru

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Rakičs nespēj cīņu turpināt pēc traumas, Blahovičam gūstot uzvaru
Jans Blahovičs. Foto: UFC/twitter.com/JanBlachowicz

Pirmajā cīņā pēc UFC pussmagā svara titula zaudēšanas uzvaru guvis Jans Blahovičs (29-9), pieveicot svara kategorijas reitinga trešo numuru Aleksandru Rakiču (14-3). Serbu izcelsmes Austrijas cīkstonis trešajā raundā guva ceļgala savainojumu, pēc kā vairs nebija spējīgs cīņu turpināt.

• Polijas cīkstonis Jans Blahovičs savā iepriekšējā cīņā pārliecinoši zaudēja savu pussmagā svara titulu pašreizējam UFC čempionam Gloveram Tešeiram. Uzvara pār eksplozīvo Rakiču dotu Blahovičam pamatotas cerības uz iespēju titulu atgūt.

• Lai arī iznākums neizvērtās tāds, kādu Blahovičs bija iztēlojies, tomēr vēlamo rezultātu polis sasniedza, izcīnot uzvaru. "Dažreiz s*di gadās. Nevaru sagaidīt, kad cīnīšos atkal. Ceru, ka UFC dos man nākamo titulcīņu," izteicās 39 gadus vecais Blahovičs.

Cīņa

Abi apmainījās ar vairākiem spēcīgiem sitieniem jau pirmajā raundā, Rakičam atverot brūci zem pretinieka acs. Ar jaudīgu overhand sitienu atbildēja arī Blahovičs. Bijušais UFC čempions savos uzbrukumos lielu uzsvaru lika uz spērieniem pa pretinieka kāju, kas pamatīgi apgrūtināja Rakičam cīnīties, liekot konstanti mainīt stājas. Blahovičs izmantoja spērienus, lai izsistu pretinieku no līdzsvara un pats varētu turpināt ar savām sitienu kombinācijām.

Otrajā raundā Rakičs izvēlējās pārvest cīņu parterā, kur gan veikli nostrādāja Blahovičs, ar kājām saķerot tvērienā pretinieka kaklu. Austrijas cīkstonim gan izdevās no tā izlauzties un atbildēt ar saviem sitieniem pa uz lāpstiņām nolikto pretinieku, taču lielu skādi Blahovičam tie nenodarīja.

Trešajā raundā, cīņai atkal atsākoties stājā, Blahovičs turpināja darīt to, kas cīņā viņam deva pārsvaru - spērieniem pa pretinieka kāju, kas bija pamatīgi nodauzīta. Raunda otrajā minūtē Rakičs šķietami nevainīgā epizodē izdarīja soli atpakaļ, un tajā brīdī sajuta asas sāpes ceļgalā, nokrītot zemē. Bija skaidrs, ka serbs guvis ceļgala savainojumu, un cīņa uzreiz tika apturēta.

Jans Blahovičs tagad varēs cieši vērot "UFC 275" šovu 11. jūnijā, kurā spēkiem mērosies pussmagā svara čempions Glovers Tešeira (33-7) un divīzijas uzlecošā zvaigzne, čehs Jirži Prohāzka (28-3-1). Brazīliešu veterāns Tešeira, kurš rudenī Blahoviču gāza no čempiona troņa, jau paudis, ka savas uzvaras gadījumā būs gatavs dot revanša iespēju Blahovičam.

Izmantotie resursi:
https://www.mmafighting.com/2022/5/...