Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Overīms iztur Sakai spiedienu un piebeidz pretinieku piektajā raundā

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Overīms iztur Sakai spiedienu un piebeidz pretinieku piektajā raundā
Alisters Overīms. Foto: USA Today Sports/Scanpix

40 gadus vecais holandiešu MMA cīkstonis Alisters Overīms (47-18) lika lietā savu lielo pieredzes bagāžu, cīņu šova ''UFC Fight Night 176" galvenajā duelī sakaujot 11 gadus jaunāko brazīlieti Augusto Sakai (15-2-1).

Pirmie divi raundi vairāk pagāja Sakai zīmē. Brazīliešu smagsvars, kurš pirmo reizi karjerā izpelnījās vietu UFC cīņu šova galvenajā cīņā [main event], darbojās ar lielāku spiedienu un izpildīja vairāk sitienu. Tiesa, cīņas gaitā gan pierādījās, ka ne vienmēr izdarīto sitienu daudzums ir noteicošais faktors - svarīgāka izrādījās uzbrukumu efektivitāte un spēja dažādot savu cīņas stilu, ko krietni veiksmīgāk realizēja Overīms.

"Augusto ir sīksts puisis. Zinājām, ka viņš arī var uzņemt sitienu, bet biju tam gatavs. 40 gadu vecumā paveicām to vēlreiz,'' pēc uzvaras atzina Overīms. Holandietis, kurš savu pirmo profesionālo MMA cīņu aizvadīja tālajā 1999. gadā, kopā ar citu UFC smagsvaru Alekseju Oļeiņiku ir vienīgie divi cīkstoņi, kas izcīnījuši uzvaras četrās dažādās desmitgadēs. "Es mīlu cīnīties. Tā ir bijusi mana aizraušanās jau 23 gadus. Varbūt būšu atpakaļ darbībā gada beigās, nākamā gada sākumā noteikti,'' pauda Overīms, kurš iepriekš izteicies, ka koncentrējas uz karjeras pēdējo ceļu pēc titulcīņas.

Pirmais, kurš cīņā saasināja situāciju, gan bija Sakai, ar sitienu kombināciju piespiežot Overīmu atkāpties līdz astoņstūra žogam, kur brazīlietis sāka strādāt klinčā, sitot ar ceļgaliem. Tiesa, holandietis uzņēma visus pretinieka sitienus tuvcīņā bez manāmām mocībām un saglabāja pacietību. Labākais Overīma moments cīņas ievadā radās pēc tam, kad Sakai izlaida spēcīgu pretinieka sitienu ar labo roku, uz brīdi sagrīļojoties.

Sakai turpināja savu ofensīvu arī otrajā un trešajā raundā. Pāris epizodēs Sakai pa pie žoga piespiedušos pretinieku strādāja gluži kā par boksa maisu, tomēr Overīms turpināja būt pacietīgs, spiedienu izturēja un arī pats klinčā atbildēja ar ceļgalu un elkoņu sitieniem. Kopumā gan stājā labāk izskatījās Sakai, tāpēc trešā raunda vidū Overīms lēma pamainīt savu stratēģiju un nogāza pretinieku uz astoņstūra dēļiem, sākot strādāt parterā.

Līdz ko cīņa sāka norisināties parterā, svaru kausi pārliecinoši nosvērās par labu Overīmam. Ar brutālu ground and pound [sitieni pa zemē guļošu pretinieku] holandietis atvēra vairākas brūces uz pretinieka sejas un pārliecinoši kontrolēja Sakai, neļaujot brazīlietim piecelties atpakaļ kājās. Ceturtajā raundā klinčā gan Overīms izlaida teicamu Sakai sitienu ar elkoni, kas atvēra stipri asiņojošu brūci uz holandieša pieres, taču Overīma asinis vēlāk nonāca uz paša Sakai sejas - brazīlietis atkal tika nogāzts zemē, kur virsū esošais Overīms turpināja izdarīt sitienus.

Izturot ceturto raundu līdz beigām, noslēdzošajā piektajā raundā Sakai jau bija manāmi iztukšots, kamēr Overīms bija svaigāks. Veterāns atkal pārveda cīņu parterā, kur pēc vairākiem bezatbildes sitieniem iejaucās tiesnesis, lai cīņu apturētu. Overīmam šī bija otrā uzvara pēc kārtas, savukārt Sakai piedzīvoja savu pirmo neveiksmi piecās cīņās kopš pievienošanās UFC.

Jāatzīmē, ka lielisks nokauts tika fiksēts šova otrajā galvenajā cīņā [co-main event]. Veterāns Ovinss Senprū (25-14) tuvcīņā tīri ar kreiso roku trāpīja pa nepiesegto Alonzo Menifīlda (9-2) žokli, Menifīldam ar seju pa priekšu nokrītot uz astoņstūra dēļiem.

''UFC Fight Night 176" rezultāti

C.UzvarētājsZaudētājsMetodeRaunds
1.Alistair OvereemAugusto SakaiTKO (elbows and punches)5 (0:26)
2.Ovince St. PreuxAlonzo MenifieldKO (punch)2 (4:07)
3.Michel PereiraZelim ImadaevTechnical sub. (rear-naked choke)3 (4:39)
4.Andre MunizBartosz FabinskiSubmission (armbar)1 (2:42)
5.Brian KelleherRay RodriguezSubmission (guillotine choke)1 (0:39)
6.Viviane AraujoMontana De La RosaDecision (unanimous)3 (5:00)
7.Hunter AzureCole SmithDecision (unanimous)3 (5:00)

     [+] [-]

, 2020-09-06 14:06, pirms gada
Es pat neteiktu, ka izturēja spiedienu, bet nokausēja eano. Ideāla taktika, noliekot 3 raundus pēc kārtas uz zemes.
Nesapratu tik Sakai uzbraucienu pēc apturēšanas cīņas, tur vsp nebija varianti..

     [+] [-]

, 2020-09-06 14:07, pirms gada
Vakara nagla tāpat ir Pereira ar savu lēkāšanu, labi, ka sanāca uzvarēt, bagi izrādījās, parasti tādi noraujas.

     [+] [-]

, 2020-09-06 14:25, pirms gada
Pereira toc bomba, visu cinju skatijos ar interesi

     [+] [-]

, 2020-09-06 15:35, pirms gada
Krišjānis noslinkoja un uztaisīja copy-paste,būtu skatījies tad vismaz pāris teikumu veltītu Pereiram! Manuprāt vakara cīņa vienos vārtos,gan jau arī oficiāli. Nedari tā vairāk.
Overīms labs,tikai kāds viņam 23 gadu laikā varēja iemācīt aizsargājoties taisīt saidstepus,ne atiet taisnā līnijā rijot nost visu blokā,kā arī vairāk spiest uz parteru no paša sākuma pret pretinieku ar tik sūdīgu teikdaunu defensu. Varbūt dabūs revanšu pret Rozenstraiku,novēlu arī titulu,bet šķiet mazticami

     [+] [-]

, 2020-09-06 17:25, pirms gada
Pereira izskatās ļoti interesants prospekts, bet lai iekļūtu Top 10 vēl ļoti daudz darba, būs interesanti sekot līdzi viņa cīņām.
Kopumā labs fight night, Overeem malacis, bet neredzu viņam iespēju uz Title shot. Lewis, Razor, Francis, Rozenstraiks - neticu, ka viņš varētu novinnēt kādu no šiem kungiem.

     [+] [-]

, 2020-09-06 23:42, pirms gada
The Preacher rakstīja: Pereira izskatās ļoti interesants prospekts, bet lai iekļūtu Top 10 vēl ļoti daudz darba, būs interesanti sekot līdzi viņa cīņām.
Kopumā labs fight night, Overeem malacis, bet neredzu viņam iespēju uz Title shot. Lewis, Razor, Francis, Rozenstraiks - neticu, ka viņš varētu novinnēt kādu no šiem kungiem.
Rozenstraiks uzvarēja tikai pateicoties tiesnesim,atlika 4 sekundes. Kormjē parādīja ko darīt ar Luisu. Šie divi noteikti ir uzvarami.

     [+] [-]

, 2020-09-07 05:49, pirms gada
Rozenstraiks uzvarēja, jo labi trāpīja, nu tiesneša lēmums bija strīdīgs, bet tāds viņš bija. Overeema graund game nav tādā līmenī, kā DC.
Es tikai saku, ka es neredzu viņa uzvaru pret šiem kungiem, bet viss var notikt.

     [+] [-]

, 2020-09-07 09:05, pirms gada
The Preacher rakstīja: Rozenstraiks uzvarēja, jo labi trāpīja, nu tiesneša lēmums bija strīdīgs, bet tāds viņš bija. Overeema graund game nav tādā līmenī, kā DC.
Es tikai saku, ka es neredzu viņa uzvaru pret šiem kungiem, bet viss var notikt.
Ziedu laikos varēja iznest visus