Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Striklendam piektā uzvara UFC pēc kārtas, spilgts panākums "Bellator" zvaigznei Makī

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Striklendam piektā uzvara UFC pēc kārtas, spilgts panākums "Bellator" zvaigznei Makī
Eidžejs Makī. Foto: Bellator MMA

Šonakt aizvadīti divi cīņu šovi pasaules vadošajās MMA sporta organizācijās - ''Ultimate Fighting Championship" un ''Bellator''. UFC oktagonā savu lielāko uzvaru karjerā izcīnīja vidējā svara cīkstonis Šons Striklends (24-3), bet par jauno ''Bellator'' pusvieglā svara čempionu kļuva tās, iespējams, lielākais talants Eidžejs Makī (18-0).

30 gadus vecais ASV cīkstonis Šons Striklends izcīnīja savu piekto uzvaru pēc kārtas, Lasvegasā piecu raundu cīņā pēc punktiem pārliecinoši sakaujot Juraiju Holu (17-10). Striklendam tā bija pirmā piecu raundu cīņa karjerā, un amerikānis ne mirkli neatstāja šaubas par tās iznākumu, visas cīņas garumā uzbrūkot ar augstu intensitāti, daudz strādājot ar savu džebu un izpildot sitienu kombinācijas. Holam vislabākās iespējas cīņu ievirzīt sev labvēlīgā gultnē bija pirmajā raundā, taču tās pilnībā izmantot neizdevās.

Vistuvāk priekšlaicīgai uzvaras izcīnīšanai Striklends bija trešajā raundā, Hols izlaida spēcīgu pretinieka sitienu aiz auss, pēc kā sagrīļojās un vēlāk nonāca uz oktagona dēļiem. Striklends centās uz zemes piebeigt Holu ar sitieniem, tomēr pretinieks šo spiedienu izturēja. Atlikušajā laikā Jamaikā dzimušajam Holam uzvaras izcīnīšanai vajadzēja cerēt vien uz veiksmīgu uzbrukumu, kas varētu nokautēt Striklendu, taču tas nenotika, ASV cīkstonim izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas.

"Pieci raundi - tas ir jautri. Pats jautrākais ir pēdējais raunds. Tu esi tik piekusis, ka tev jau ir vienalga, ka tev iesit,'' pēc uzvaras pārdomās par aizvadīto cīņu dalījās Striklends. 30 gadus vecais cīkstonis, kurš iepriekš cīnījies arī pusvidējā svarā, pirms šīs cīņas UFC vidējā svara reitingā ieņēma 11. vietu - trīs vietas aiz Hola. Jautāts par to, kuru cīkstoni redz kā savu nākamo pretinieku, Striklends sniedza kolorītu atbildi: "Man vienalga. Vienkārši gribu cīnīties. Gribu nopelnīt naudu - tas man dod iemeslu [cīnīties]. Ja es nebūtu UFC, tad droši vien taisītu metamfetamīnu cietuma treilerī."

Vērienīgs cīņu vakars tikmēr tika aizvadīts pasaules otrajā spēcīgākajā MMA sporta organizācijā ''Bellator'', kur noslēdzās pusvidējā svara divīzijas "Grand Prix'' turnīrs, kur pēc izslēgšanas principa cīņā par galveno balvu - miljons ASV dolāriem - cīnījās 16 cīkstoņi. Par turnīra uzvarētāju un arī jauno pusvidējā svara divīzijas ''Bellator'' čempionu kļuva Antonio De Karlo jeb vienkārši Eidžejs Makī (18-0), kurš pirmajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu pieveica par visu laiku spēcīgāko ''Bellator'' čempionu uzskatīto Patrisio Freiri (32-5).

26 gadus vecais ASV cīkstonis Makī pamatoti tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem, ja ne pašu spilgtāko ''Bellator'' talantu, taču aizvadītajā naktī izcīnītā uzvara amerikāni iecēlusi pašā augstākajā plauktiņā. Makī apturēja Freires septiņu uzvaru sēriju jau pirmajā raundā, gandrīz izslēdzot brazīlieti ar precīzu spērienu pa galvu un pēc tam saņemot ciešā tvērienā pretinieka kaklu un novedot cīņu līdz uzvarai.

Izmantotie resursi:
https://www.sherdog.com/