Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

Pēc 21 sezonas MLB Adrians Beltre noslēdz karjeru

Juris Miņins
Juris Miņins

Pēc 21 sezonas MLB Adrians Beltre noslēdz karjeru
Adrians Beltre
Foto: USA Today/Scanpix

Šodien par profesionālās karjeras beigām paziņoja viens no labākajiem Augstāko beisbola līgu (MLB) spēlētājiem-ārzemniekiem, Dominikānas Republikas beisbolists Adrians Beltre.

Adrians Beltre iepriekšējo sezonu pavadīja Teksasas "Rangers" rindās, laukumā dodoties 119 mačos, veicot 118 atsitienus, izsitot 65 punktus un gūstot 15 "Home run". Lai arī viņam šobrīd ir 39 gadi, kas beisbolā nav kritisks vecums, pēdējos gados piedzīvotie kāju savainojumi lika viņam karjeru noslēgt tieši tagad.

Jāsaka, ka Adrians Beltre, kurš četras reizes ir spēlējis "All Stars" mačā, uz 2018. gada sezonas beigām noteikti varēja saukties par spēlējošo leģendu, jo ar 3166 atsitieniem karjeras laikā viņš bija labākais starp pašlaik aktīvajiem spēlētājiem (16. vieta visu laiku labāko sarakstā, 1. starp ārzemniekiem). Tāpat viņš bija pirmajā vietā starp pašlaik aktīvajiem beisbolistiem aizvadīto spēļu skaita ziņā, izgājienu uz atsišanu skaita ziņā, bet otro vietu ieņēma gūto "Home run" un izsisto punktu skaita ziņā, kā arī virknē citu rādītāju.

Bez dalības četros "All Stars" mačos dominikānietis piecas reizes saņēma "Golden Glove" balvu, četras – "Silver Slugger", bet divreiz tika atzīts par labāko aizsargu līgā, saņemot "Platinum Glove".

Tiesa, lai arī Adrianam Beltre ir spožs individuālo sasniegumu saraksts, komandas, kurās viņš spēlēja gan līdz lielām uzvarām nav tikušas. Pasaules sērijā trešās bāzes spēlētājs piedalījās vien 2011. gadā, taču toreiz "Rangers" piekāpās Sentluisas "Cardinals". Savukārt starptautiskajā līmenī Dominikānas Republikas izlasi viņš ir pārstāvējis divās Pasaules beisbola klasikās, 2006. un 2017. gados, taču tie turnīri viņiem nebija veiksmīgi, jo tika izcīnītas, attiecīgi, ceturtā un piektā vieta.

Interesanti, ka Beltre, kopā ar savu iepriekšējās sezonas komandas biedru Bartolo Kolonu, 2018. gada sezonā bija vienīgie beisbolisti, kas savu karjeru sāka vēl pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Tiesa, Kolons, ja vien kāda komanda būs ieinteresēta viņa pakalpojumos, plāno turpināt karjeru.

Kā arī...

- Sietlas "Mariners" un Ņujorkas "Yankees" ir veikuši maiņu, kuras rezultātā uz Ņujorku ir devies metējs, kreilis Džeimss Pakstons, kuram būs jāpapildina sākumsastāva metēju rotācija. Savukārt pretējā virzienā "Yankees" ir aizsūtījuši pat trīs spēlētājus, tajā skaitā savu labāko jauno spēlētāju, metēju Džastasu Šefīldu, kurš šajā sezonā jau paspēja debitēt lielajā līgā. Kopā ar viņu uz Sietlu devās arī Eriks Svansons un Doms Tompsons-Viljamss.

Izmantotie resursi:
ESPN: The Worldwide Leader in Sports