Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2979, Did:0, useCase: 3

Latvijas kandidatūra: marta beigās pieņems lēmumu par "Eurobasket 2025" rīkošanu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas kandidatūra: marta beigās pieņems lēmumu par "Eurobasket 2025" rīkošanu
Luka Banki un Dāvis Bertāns. Foto: LBS

Latvija pieteikusies uz 2025. gada Eiropas čempionāta basketbolā rīkošanu. Lēmums tiks pieņemts 29. martā. Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā ar Rīta Panorāmu norādīja, ka darbs notiek arī aizkulisēs, un viņš cer uzņemt ne tikai grupu turnīru.

"29. martā notiks FIBA valdes sēde, kurā tiks pieņemti lēmumi par grupu turnīru un izšķirošās fāzes norises vietām. Esam koncentrējušies – strādājam gan ar pamatmateriāliem, gan aizkulisēs. Ceru uz grupu un klusībā ceru arī uz izšķirošajām spēlēm," teica Kaspars Cipruss. Delegāciju klātienē brauks atbalstīt arī premjers Krišjānis Kariņš.

Novembra beigās Ministru kabinets pieņēma lēmumu atbalstīt Latvijas kandidatūru. Ja tiks piešķirtas tiesības rīkot grupu turnīru, tad finansējums būs 4,5 miljonu eiro apmērā. Ja Latvija uzņems gan grupu turnīru, gan izšķirošās spēles, tad finansējums var sasniegt desmit miljonus. Atbalstu sniegusi arī Rīgas dome, kas gatava piešķirt 1,5 miljonus.

"Ne tikai ar burbuļiem, bet kopumā esam pierādījuši, ka spējam sarīkot labus turnīrus. Tas noteikti ir pluss Latvijai. Taču reizē saprotam, ka valstīs, ar kurām konkurējam, ir citāda infrastruktūra. Apzināmies konkurentu spēku. Komunicējam ar FIBA valdes locekļiem un cenšamies pārliecināt, ka tieši Latvija būtu labākā vieta turnīra organizēšanai," sacīja Cipruss.

Konkurentu pulkā ir Krievija, Ungārija, Ukraina, Somija un Kipra. Pēdējās divas pretendē tikai uz grupu turnīra rīkošanu. Grupas notiks četrās valstīs, bet izšķirošos mačus uzņems tikai viena pretendente.

2025. gada Eiropas čempionāts notiks septembrī. Savukārt šajā septembrī norisināsies 2022. gada čempionāts, kam oriģināli vajadzēja norisināties pērn. To uzņems Vācija (Berlīne un Ķelne), Itālija (Milāna), Čehija (Prāga) un Gruzija (Tbilisi). Latvijas izlase turnīram nekvalificējās.

     [+] [-]

, 2022-02-21 14:39, pirms pusgada
Ticu ka Cipam izdosies, tas vecis ir darītājs

  +1 [+] [-]

, 2022-02-21 18:41, pirms pusgada
Iespējams, vienīgais veids kvalificēties

     [+] [-]

, 2022-02-21 21:09, pirms pusgada
Murlāpsis rakstīja: Iespējams, vienīgais veids kvalificēties
Te vēl ilgi uz nevienu basketbola finālturnīru LV nespēs kvalificēties. Tikai kā rīkotāja uz vienu grupu