Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Teksta tiešraide: Latvija - Bulgārija (Spēle galā)

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Latvijas basketbola valstsvienība ''Arēnā Rīga'' aizvada izšķirošo spēli pret Bulgāriju par iekļūšanu 2022. gada Eiropas čempionātā. Pirmajā abu izlašu spēlē uzvaru otrajā papildlaikā ar 110:104 izcīnīja Bulgārijas izlase. Lai iekļūtu finālturnīrā jau šovakar, Latvijai jāuzvar ar vismaz septiņu punktu pārsvaru.

4. ceturtdaļa

40' Uzbrukumā neprecīzs no grozas apakšas ir Mareks Mejeris. Ātrajā uzbrukumā Mejeris neiemet, un apšaubāmu piezīmi saņem Freimanis. Bulgārija savus metienus nerealizē, taču pēdējā uzbrukumā neprecīzs arī Šķēle un Latvija zaudē ar 65:66 un Eiropas čempionātā nespēlēs.

39' Lomažs met garām, bet cīņā par bumbu pret sevi sodu nopelna Freimanis, realizējot vienu no diviem soda metieniem - 65:63. Traku tālmetienu realizē Bosts, atjaunojot viena punkta vadību Bulgārijai - 65:66.

38' Latvija turpina mest garām no tālmetienu līnijas. Aigars Šķēle ar lielisku solo atjauno vadību Latvijai - 64:63. Nākamajā uzbrukumā piespiežam kļūdīties bulgārus, kas izkāpj ārpus laukuma.

37' Ar haotisku basketbolu bulgāri liek pieļaut muļķīgas kļūdas Latvijai. Laukumā uz pēdējām minūtēm tiek laists Rolands Freimanis.

36' Timma veiksmīgi nospēlē aizsardzībā un tiesneši nenofiksē sodu pret Jāni izpildītā tālmetienā. Pretī Kostovs realizē kārtējo metienu un pirmo reizi ilgākā laikā izvirzās vadībā - 63:62. Minūtes pārtraukumu pieprasa Roberts Štelmahers. Pēc pārtraukuma neprecīzs tālmetiens Lomažam.

34' Dairis Bertāns dodas caurgājienā un izprovocē piezīmi pret sevi, tādējādi dodoties uz soda metiena līnijas. Basketbolists realizē vienu no diviem - 62:57. Ivanovs iemet savu trešo tālmetienu pēc kārtas - 62:60.

33' Aigars Šķēle ar veiksmīgu caurgājienu atjauno vajadzīgo pārsvaru - septiņus punktus: 61:54. Pavlins Ivanovs uzķēris metiena ritmu un realizē vēl vienu trīspunktnieku.

32' Pirmos punktus ceturtdaļā gūst bulgāri, kad tālmetienu realizē Pavlins Ivanovs. Latvija nākamajā uzbrukumā neuzbrūk 24 sekunžu laikā, uz brīdi pazaudējot iniciatīvu spēlē. Haotisks basketbols ar vairākām kļūdām rezultējas ar sodu pret Šķēli.

31' Izšķirošā ceturtdaļa par iekļūšanu Eiropas čempionātu iesākās ar bulgāru uzbrukumu un sodu uzbrukumā. Otrā laukuma galā vienkāršu kļūdu pieļauj Lomažs.

3.ceturtdaļa

30' Laukumā spēle kļūst fiziskāka. Jānis Timma iespiež pretinieku zem groza un gūst divus punktus - 59:51. Tiesneši ļauj spēlēt uz noteikumu pārkāpumu robežas, palaižot garām atsevišķus noteikumu pārkāpumus. Lomažam neprecīzs pēdējās sekundes metiens. Pirms ceturtās ceturtdaļas Latvijai astoņu punktu pārsvars - 59:51.

28' Ar trešo tālmetienu pēc kārtas bulgāri pietuvojās līdz četru punktu starpībai - 51:55. Veiksmīga darbība aizsardzībā un ātrais uzbrukums ar precīzu Lomažu metienu no groza apakšas dod sešu punktu pārsvaru - 57:51. Otrā laukuma galā zem sava groza turpina saimniekot Meiers, bloķējot kārtējo pretinieku metienu.

26' Ar agresīvu aizsardzību Latvija turpina piespiest Bulgāriju kļūdīties. Ātrajā uzbrukumā otro trīspunktnieku pēc kārtas tomēr nerealizē Bertāns, kura metiens izgriežas. Groza apakšā veiksmīgi pacīnās Meiers, izcīnot vēl vienu uzbrukumu, kuru tomēr izšķērdē Mārtiņš Laksa, nopelnot uzbrukuma piezīmi. Dī Bosts ar diviem tālmetieniem ātri atgūst sešus punktus - 55:48. Roberts Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu.

25' Arī savā otrajā iznācienā laukumā rezultatīvs ir Rolands Freimanis. Spēka uzbrucējs ar precīzu metienu no groza apakšas panāk +10 - 52:42. Bulgārijas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Ar agresīvu aizsardzību piespiežam kļūdīties Bulgāriju. Savus pirmos trīs punktus gūst Dairis Bertāns un panāk +13 - 55:42.

24' Mareks Mejeris gūst savu 11 punktu spēlē ar vēl vienu precīzu tālmetienu, atjaunojot pirmajā puslaikā iekrāto astoņu punktu pārsvaru - 48:40. Nākamajā uzbrukumā Bulgārija veiksmīgi izspēlē līdz groza apakšai un divus punktus atspēlē.

23' Timma par divām kļūdām uzbrukumā reabilitējas ar precīzu tālmetienu - 45:40. Šis ir tikai trešais realizētais trīspunktnieks Latvijas izlasei.

22' Vēlreiz uzbrukumā kļūdās Timma, kas rezultējās ar Zorika nostaigātu. Otrā laukuma galā otro reizi pretinieka metienu nobloķēja Meiers.

21' Ar uzbrukumu otro puslaiku iesāka Latvija, taču nesekmīgi. Timma kļūdījās piespēlē, to pārtvēra Karamfilovs, pret kuru nesportisku pārkāpumu izpelnījās Rihards Lomažs. Ar diviem precīziem soda metieniem un pustālo bulgāri panāk neizšķirtu - 40:40. Vadību Latvijai atjaunoja Kristers Zoriks ar veiksmīgu caurgājienu.

Latvija otro puslaiku iesāka ar to pašu piecinieku, kuru pirmo puslaiku - Lomažu, Zoriku, Timmu, Mejeri un Meieri.

2.ceturtdaļa

20' Puslaika beigās precīzāki uzbrukumos ir bulgāri, kas rezultāta starpību samazina līdz četriem punktiem - 40:36. Jānim Timmam deviņi punkti, Marekam Mejerim astoņi, bet Rolandam Freimanim, kurš laukumā pavadīja vien četras minūtes - seši. Pretiniekiem Dī Bosts izcēlies ar deviņiem punktiem, kamēr Dimitars Dimitrovs astoņiem. Joprojām klibo precizitāte no tālmetieniem - realizēti vien divi no 12, kas jāuzlabo otrajā puslaikā.

19' Pēc pārtraukuma Dī Bosts realizē reto metienu no spēles, samazinot Latvijas pārsvaru līdz astoņiem punktiem. Mājinieki turpina spēlēt ātri uzbrukumā, kas izprovocē bulgārus uz noteikuma pārkāpumiem. Aigars Šķēle ar soda metienu palīdzību panāk 40:31. Nākamajā uzbrukumā bulgāri izspēlē līdz groza apakšai, samazina starpību līdz 33:40 un Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu.

18' Lieliska spēle aizsardzībā ar saslēgšanos uz Dī Bostu, kas rezultējās ar pārķertām bumbām un kārtējiem diviem punktiem. Dairis Bertāns piespēlē Aigaram Šķēlem, kurš ir precīzs - 39:28, kas liek pretinieku trenerim pieprasīt otro minūtes pārtraukumu īsā laika posmā. Šobrīd iniciatīva Latvijas pusē!

16' Novērojumi uzlabojumi aizsardzībā, kas ļauj doties ātrajos uzbrukumos. Mareks Mejeris ar triecienu grozā no augšas atjauno astoņu punktu pārsvaru - 34:26.

15' Pirmo reizi spēlē iesaistās Rolands Freimanis, kurš ar precīzu metienu no groza apakšas panāk lielāko vadību Latvijai - 29:24. Bulgārijas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukuma Freimanis turpina uguņot, un ar precīzu tālmetienu panāk jau pluss astoņi - 32:24. Freimanim šī ir 100. spēle izlases sastāvā.

14' Mārtiņš Meiers ar darbībām aizsardzībā un uzbrukumā nedaudz atdzīvina Latvijas spēli. Pēc pretinieka metiena nobloķēšanas, otrā laukuma galā no groza apakšas precīzs Mareks Mejeris - 25:22.

13' Abas komandas apmainās uzbrukuma piezīmēm - Mārtiņš Meiers saņem piezīmi par neatļautu bloku, kamēr ar ko līdzīgu otrā laukuma galā atbild pretinieki. Mājinieki joprojām nav atraduši ritmu uzbrukumā, pieļaujot nevajadzīgas kļūdas.

11' Līdzīgi kā pirmajā ceturtdaļā Latvija pieļauj kļūdas uzbrukumā, kas rezultējas ar pretinieku ātrajām pārejām. Pēc Aleksandra Janeva slam dunk, kas atjauno minimālu vadību Bulgārijai (22:21), Roberts Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu.

1.ceturtdaļa

10' Latvija notur aizsardzību un ir divu punktu vadībā pēc pirmajām desmit minūtēm - 17:15. Pagaidām pieviļ metienu precizitāte - realizēts viens no astoņiem tālmetieniem un pieci no desmit divpunktu metieniem. Rezultatīvākais ar septiņiem punktiem latviešiem ir Jānis Timma, kamēr bulgāriem seši punkti Čavdaram Kostovam.

9' Kaspars Bērziņš ar diviem precīziem soda metieniem atjauno vadību Latvijai - 17:15. Fiziska spēle turpinās. Latvija notur aizsardzību, neļaujot bulgāriem izdarīt metienu 24 sekunžu laikā.

8' Dī Bosts izprovocē Laksu uz piezīmi un no trim soda metieniem realizē divus. Latvija atbild ar precīzu Ojāra Siliņa pustālo - 15:15.

7' Latvija sāk uzlabot darbību aizsardzībā, neļaujot tik viegli bulgāriem gūt punktus kā ceturtdaļas sākumā. Mārtiņš Laksa izprovocē Zaharijevu uz uzbrukuma piezīmi, kamēr otrā laukuma galā uz soda metiena līnijas dodas Artūrs Žagars, esot abos neprecīzs.

6' Laukumā dodas Dairis Bertāns, kurš nomaina Rihardu Lomažu. Jau vienā no pirmajiem uzbrukumiem aizsargs dodas caurgājienā, bet metiens nesekmīgs.

4' Lieliska komandas saspēle un Mārtiņš Meiers no groza apakšas atjauno minimālu vadību Latvijai. Nākamajā uzbrukumā ātri vien Bulgārija panāk neizšķirtu. Pirmajās četrās minūtēs mājinieki iekrīt aizsardzībā.

3' Otro reizi ceturtdaļā vadībā izvirzās bulgāri. Kļūda uzbrukumā, pretinieki pārtver bumbu un Kostovs triec bumbu grozā no augšās. Bulgāru rezervistu soliņš eksplodē!

2' Lieliski spēli uzsācis Jānis Timma - ar precīzu tālmetienu guvis piecus no izlases septiņiem punktiem.

1' Spēle sākusies: Štelmahers uz rezervistu soliņa atstājis Dairi Bertānu. Pirmajos uzbrukumos abas komandas apmainās precīziem uzbrukumiem.

Latvijas sākumsastāvs: Lomažs, Zoriks, Timma, Meiers, Mejeris
Bulgārijas sākumsastāvs:Kostovs, Bosts, Ivanovs, Dimitrovs, Zaharijevs

Dienu pirms mača galvenais treneris Roberts Štelmahers izlēma par tiem 12 basketbolistiem, kas piedalīsies šīs dienas spēlē, malā atstājot Māri Gulbi, Jāni Bērziņu, Arti Ati un Mārci Vītolu. Tikmēr Bulgārijas galvenais treneris malā atstāja divus vietējās līgas spēlētājus - Nikolaju Stojanovu un Konstantinovu Kojevu. Raugoties statistikas ailēs, līdz šim grupu turnīrā ar labāku precizitāti metuši bulgāri - divpunktniekus ar 50.6 % pret Latvijas 44.9%, kamēr tālmetienus 35% pret 30.3%

No katras grupas Eiropas čempionātā iekļūst trīs labākās komandas. H grupā izkļūšanu no grupas nodrošinājušas Grieķija un Bosnija, kamēr Latvija ar vienu uzvarām četrās spēlēs pagaidām ir pēdējā. Valstsvienībai ir trīs scenāriji iekļūšanai finālturnīrā. Latvija spēlēs sarkanajās formās, kamēr Bulgārija - zaļās. Maču tiesās arbitri no Francijas, Spānijas un Baltkrievijas.

Latvijai uz šīm spēlēm pievienojušies Dairis Bertāns un Jānis Timma, kas ikdienā spēlē ULEB Eirolīgas Maskavas apgabala ''Khimki''. Savukārt bulgāriem Pireju ''Olympiacos'' nepalaida izlases līderi Vezenkovu. Sastāvā gan redzams Dī Bosts, kurš bija galvenais uzvaras kaldinātājs pretiniekiem Bulgārijā.

Eurobasket 2022 kvalifikācijas H grupa

V.KomandaU-Z+/-
1.Grieķija (Q)3-1+10
2.Bosnija (Q)3-1+41
3.Bulgārija1-3-49
4.Latvija1-3+4

Latvijas vīriešu basketbola izlase spēlei pret Bulgāriju

Vārds uzvārdsPoz.Dz.g.Aug.Klubs'2020SpēlesPunkti
Artūrs Žagars1.2000186Kalev/Cramo (EST)113
Aigars Šķēle1./2.1992193VEF Rīga40252
Kristers Zoriks1./2.1998193VEF Rīga27
Dairis Bertāns21989193Khimki (RUS)1081029
Rihards Lomažs2.1996195Gottingen (GER)13100
Jānis Timma31992201Khimki (RUS)55499
Mārtiņš Laksa3.1990198Start Lublin (POL)1577
Ojārs Siliņš3./4.1993204Astana (KAZ)20122
Mareks Mejeris4.1991207Parma (RUS)84378
Rolands Freimanis4.1988208Zielona Gora (POL)99681
Kaspars Bērziņš4./5.1985211Šiauliai (LTU)1201086
Mārtiņš Meiers5.1991208Elan Chalon (FRA)109876

Bulgārijas izlases sastāvs

PozīcijaSpēlētājsAugumsDz.gadsKlubs
Aizsargi:Dejans Karamfilovs180 cm1994Rilski Sportist
Dī Bosts188 cm1989Monaco (Francija)
Vasils Bačevs195 cm1992Akademik
Pavlins Ivanovs195 cm1993Rilski Sportist
Čavdars Kostovs196 cm1988Levski
Uzbrucēji:Hristo Zaharijevs198 cm1990Levski
Alekss Simeonovs200 cm1993Rislki Sportist
Aleksandars Janevs203 cm1990Basket Brno (Čehija)
Dimitars Dimitrovs203 cm1993Balkan
Konstantīns Kostadinovs203 cm2003Real Madrid U18 (Spānija)
Centri:Andrejs Ivanovs206 cm1996Yambol
Stanislavs Vaklinovs207 cm1989Beroe
1 2 3 4 5 6 7 212 komentāri

  -2 [+] [-]

, 2021-02-20 19:21, pirms 2 nedēļām
Linku uz spēli lūdzu.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:22, pirms 2 nedēļām

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:24, pirms 2 nedēļām
Sarauj!

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:26, pirms 2 nedēļām
BookiesNightmare rakstīja: Linku uz spēli lūdzu.
Watch TV 6 Latvija live - Teleon Player

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:27, pirms 2 nedēļām
Mūsu veči arī atriebsies par dāmu basketbolu, kur Bulgārietes tīšām uzdāvināja Grieķietēm uzvaru ar nepieciešamo punktu skaitu. Šovakar būs uzvara virs +25

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:29, pirms 2 nedēļām
Paldies!!!

H.E.N.R.Y. rakstīja: http://player.teleon.tv/en/channel/tv6-latvija

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:34, pirms 2 nedēļām
Bez KP, Bertāna un Kuruca diez gan mīksti

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:38, pirms 2 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: http://player.teleon.tv/en/channel/tv6-latvija
paldies. laba kvalitāte.

  -2 [+] [-]

, 2021-02-20 19:39, pirms 2 nedēļām
Kāds pasakat Sedakovam lai nezilina trijniekus

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:43, pirms 2 nedēļām
Atkal sodus metīs garām mūsējie😅

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:43, pirms 2 nedēļām
Vai tiešām būs zaudējums? Tas būs apkaunojums Latvijas basketbolam

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:43, pirms 2 nedēļām
Puļītāji

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:44, pirms 2 nedēļām
Ne kas labs nenotiek 1/4.. būs interesanti

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:46, pirms 2 nedēļām
Tā arī būs, ka kapāsies tuvu kopā rezultāta ziņā.
Cerams tik, ka izdosies kaut kādā brīdī viens atrāviens LV, lai var uz to +7 cerēt.
Bet lai sanāktu ar izrāvieniem, jāmet 3pt precīzāk.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:48, pirms 2 nedēļām
Briti uzveica Vāciju. Melnkalne 90% nebrauks uz EČ

  +2 [+] [-]

, 2021-02-20 19:48, pirms 2 nedēļām
Dairi nost no laukuma

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:53, pirms 2 nedēļām
Pipec, izbedzat płūtīt 3niekus!!!

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:53, pirms 2 nedēļām
Skaties ka vel Bulgari neuzvelk uz zara mus

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:55, pirms 2 nedēļām
Šausmīgs Basis no LV puses,

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:55, pirms 2 nedēļām
Nu kāda jēga glābt bumbu no auta, ja blakus ir tikai bulgāri? un ātrais uzbrukums bulgāriem.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:55, pirms 2 nedēļām
Priecē tikai Meiers, Lomažs un Timma

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:55, pirms 2 nedēļām
Es teiktu ,ka sākums mums.ir ļoti smags .....

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:56, pirms 2 nedēļām
zaxx rakstīja: Priecē tikai Meiers, Lomažs un Timma
SILIŅŠ

  -3 [+] [-]

, 2021-02-20 19:56, pirms 2 nedēļām
zaxx rakstīja: Priecē tikai Meiers, Lomažs un Timma
Ar ko Timma priecē? Ar to ka ir apzīmējies un dejo stringos ar mentu cepuri?

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 19:56, pirms 2 nedēļām
Parāk mīksti spēlējam! Kā var atļaut šitādās spēlēs pretiniekiem dankot?

     [+] [-]

, 2021-02-20 19:59, pirms 2 nedēļām
Laikam šodien jāspēlē caur Timmu, vienīgais šodien izskatās tā neko! Tiklīdz Timma sāk labi spēlēt noņem no laukumu? CMON!

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 20:00, pirms 2 nedēļām
šitais ir uz EČ, ja? cik tie punkti vajadzēja? +7?

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 20:00, pirms 2 nedēļām
Jāspēlē daudz nekaunīgāk mums!
Uz troškām nevaram paļauties slikti pagaidām krīt (jāiet caurgājieni).

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 20:01, pirms 2 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: http://player.teleon.tv/en/channel/tv6-latvija
Hendža nesamelos, sporta redakcijai tur vispār kādi jāveicina !

  -1 [+] [-]

, 2021-02-20 20:01, pirms 2 nedēļām
briesmīgs basis lv izpildijumā

     [+] [-]

, 2021-02-20 20:02, pirms 2 nedēļām
100 debija labi spēlē, tātad Freimis lai paliek laukumā!

  +2 [+] [-]

, 2021-02-20 20:02, pirms 2 nedēļām
Raimonds Freimanis- Visu laiku nenovērtētākais izlases spēlētājs!Aiziet,Latvija var!

  +2 [+] [-]

, 2021-02-20 20:03, pirms 2 nedēļām
Bertānu no laukuma nebūs šodien ""tolka" no viņa!

  +1 [+] [-]

, 2021-02-20 20:05, pirms 2 nedēļām
Freimis malacis,priece ka sogad spele

  -3 [+] [-]

, 2021-02-20 20:06, pirms 2 nedēļām
No hoķa viedokļa DInamo šodien uguņo pret CSKA vēl!
1 2 3 4 5 6 7 212 komentāri