Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Vīriešu izlases fiasko: vērtē un šķēpus lauž basketbola zinātāji

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Vīriešu izlases fiasko: vērtē un šķēpus lauž basketbola zinātāji
Latvijas basketbola izlase. Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola izlase 20. februārī piedzīvoja sāpīgu neveiksmi ar 65:66 pret Bulgāriju, tādējādi nekvalificējoties 2022. gada Eiropas čempionātam. Portāls ''Sportacentrs.com'' kopā ar TTT ģenerālmenedžeri Artūru Štālbergu, basketbola zinātāju Ģirtu Kalniņu un portāla DELFI sporta žurnālistu Reini Lāci analizēja zaudējumu un vai šādu neveiksmi basketbola sabiedrība ir pelnījusi.

Latvijas basketbola izlase vakar piedzīvoja zaudējumu ar 65:66 savā laukumā pret Bulgārijas izlasi, tādējādi nekvalificējoties Eiropas čempionātam. Uzreiz pēc spēles galvenais treneris Roberts Štelmahers preses konferencē pauda, ka uzņemas visu atbildību un apsvērs iespēju atkāpties. Visticamāk, rīt mačs pret Grieķiju būs noslēdzošais Štelmaheram izlases vadītāja amatā.

Portāls ''Sportacentrs.com'' analizēja zaudējumu Bulgārijai un iemeslus Latvijas izlases neiekļūšanai Eiropas čempionātā ar TTT ģenerālmenedžeri Artūru Štālbergu, basketbola zinātāju Ģirtu Kalniņu un portāla DELFI sporta žurnālistu Reini Lāci.

Kas Jūsuprāt bija galvenais iemesls zaudējumam Bulgārijai?

-Artūrs Štālbergs: Bija redzams, ka Jānis Timma un Dairis Bertāns pievienojušies dienu pirms spēles un treneriem nav bijis laika sagatavot iestrādnes uzbrukumā. Ja aizsardzība nostrādāja, tad uzbrukumā varēja pamanīt nesaprašanos. Komanda nestrādāja kā viens zobrats, nevarēja just komandas spēli. Tie paši bulgāri gandrīz visus mačus bija aizvadījuši ar vienu un to pašu sastāvu. Jebkurš līdzjutējs varēja pamanīt, ka spēlētāju raustīšana un nepareiza spēles laika sadalīšana deva negatīvu efektu. Man nav izskaidrojams, kāpēc tik maz spēlēja Jānis Timma. Ja viņš ir atbraucis un gatavs spēlēt, tad Jānim jābūt laukumā vismaz 30 minūtes.

-Ģirts Kalniņš: Nav viena iemesla. Droši vien šis ir rezultāts tam, kā šo gadu laikā notikuši procesi ap izlasi. Ar visām intrigām aģentu lietās, kurš spēlēs, bet kurš nē. Skumjš, bet loģisks iznākums. Ja pirmajā puslaikā man vēl bija saprotama trenera spēlētāju raustīšana, tad, paskatoties beigu protokolā, tad rodas daudz jautājumu par rotāciju otrajā puslaikā un mača izskaņā. Kāpēc Timmam tikai 22 minūtes un Bertānam 15? Kāpēc Freimanim, kurš ir viens no rezultatīvākajiem Vienotajā līgā, 10? Liek uzsvaru uz džeku, kurš visu sezonu nav spēlējis Eirolīgas komandā. Timma un Bertāns ir pieraduši spēlēt augsta stresa situācijās, tad viņi ir jāizmanto. No taktiskā viedokļa mēs bijām augumā pārāki visās pozīcijās, bet to neizmantojām. Nesaspēlētība līda ārā un šādos brīžos uzsvars bija jāliek uz pieredzējušiem basketbolistiem.

-Reinis Lācis: Laikam jau var teikt, ka patika spēle aizsardzībā. Man personīgi patika redzēt labus spēlētājus izlases sastāvā. Kāpēc zaudējām? Tendence vilkās jau visa cikla gaitā, ka nespējām spēlēt pieci pret pieci pozicionālā uzbrukumā. Spēlējām par lēnu, samocīti un grūti izskaidrot, kāpēc tā. Vienu no sadarbībām ar bloku šķērsām izlase spēlē jau kopš Bagatska laikiem. Kad skrējām, tad viss bija plūstoši un viegli. To varēja redzēt otrajā ceturtdaļā, kad īsā brīdī guvām sešus punktus pēc kārtas ātrajās pārejās. Nav noslēpums, ka vakardienas maiņas izskatījās pēc taustīšanās. Štelmahers objektīvi neaizvadīja to labāko spēli. Manuprāt, šādās spēlēs jāspēlē ar maksimums deviņiem, iespējams, desmit spēlētājiem. Skaidrs, ka šāda rotācija rokas spēlētājiem neatraisīja.

Trešās ceturtdaļas vidū bijām vadībā ar 55:42. Bosts iemeta divus tālmetienus, bet ceturtajā ceturtdaļā Bulgārija pilnībā pārņēma iniciatīvu spēlē. Ar ko tas būtu izskaidrojams?
-Artūrs Štālbergs Viņi turējās pie sava stila. Tajā brīdī man sajūta bija, ka Bosts nes karogu pa priekšu un pārējie seko. Viņiem vairs nebija ko zaudēt. Bulgāri zināja, ka taktiski uzvarēt nevarēs, bet tikai ar lielu agresivitāti. Bosts iemeta divus tālmetienus, viņi uzņēma ritmu, bet mēs nosēdāmies. Spēlētājus nekādi negribu vainot. Bulgāri nospēlēja aukstasinīgi un arī kaut kur riskēja, kas attaisnojās.

-Ģirts Kalniņš Kurš šajā sasaukumā ir labākais aizsargs izlasē? Artis Ate! Viņam vajadzēja būt sastāvā, to teicu jau pirms spēles. Viņš ir tas, kurš var ielīst zem ādas. Ja arī sākumā Bosts netrāpīja, tad vēlāk izvērsās, trāpīja vienu tālmetienu un tad jau aiziet. TV izskatījās, ka tad, kad bulgāri otro reizi atspēlējās, mums sākās panika. Kurš to paniku varēja nodzēst? Treneris ar pareiziem lēmumiem. Jā, Timma uzdriblēja sev uz kājas, viņu nomainīja, bet vēlāk vajadzēja laist atpakaļ. Nesaprotu, kāpēc ļāvāmies panikai. Varēja arī just, ka bulgāri aizvadījuši treniņnometni un pārbaudes spēles. Domāju, ka mums spriedze būtu mazāka, ja būtu sarunāta kāda treniņspēle.

-Reinis Lācis: Ceturtajā ceturtdaļā nepameta sajūta, ka neesam izdomājuši, kuri ir līderi uzbrukumā. Spēli gan gribētu noskatīties vēlreiz. Pirmajā un trešajā ceturtdaļā bija izspēles uz Timmu trešā numura pozīcijā, kas arī ir labs viņa izmantojums. Vēlāk uzbrukumā kaut kāds pavediens tika zaudēts. Man ir jautājums, kāpēc tik agresīvi bija jāspēlē ''pick&roll'' aizsardzībā pret bulgāru nomināli otro saspēles vadītāju, kad malā bija Bosts. Tas atstāja brīvus metienus, kurus viņi atrada, un bulgāri nav tie sliktākie izpildītāji. Iespējams, pret otro saspēles vadītāju vajadzēja spēlēt pasīvāku un tradicionālāku aizsardzību.

Vai uz spēli un tās laikā Roberts Štelmahers veica pareizās izvēles selekcijā un spēlētāju rotācijā?

-Artūrs Štālbergs: Grūti spriest, jo nezinu treneru taktiskos risinājumus. Varbūt Žagaru vajadzēja izmantot vairāk. Paejot atpakaļ, līdzīga situācija bija pirmajā cikla mačā pret Bosniju. Bija plāns iesaistīt Arturu spēlē, bet, redzot, ka Bosnijas trešie numuri agresīvi sedz mūsu saspēles vadītājus, tika lemts nelaist Žagaru. Ja skatāmies uz tiem spēlētājiem, kas palika ārpus sastāva, tad Artis Ate ir labs aizsardzības speciālists un viens no labākajiem, kas bija starp izsauktajiem kandidātiem. Iespējams, treneru korpusam plāns bija lielāku uzsvaru likt uz uzbrukumu.

-Reinis Lācis: Divpadsmitnieks ir grūta izvēle. Šoreiz visi 12 bija tādi basketbolisti, kuriem ir labas karjeras un spēlē labos klubos, par ko cepuri nost. Piekristu, ka varbūt vajadzēja iesaistīt Ati un vēl kādu, kurš tika atstāts malā un tādējādi spēlēt ar līdz 10 basketbolistiem. Vai Ate ko dotu aizsardzībā, grūti spriest, jo ielaidām 66 punktus. Klupšanas akmens vakar bija uzbrukumā. Mareks Mejeris otrajā puslaikā pārgāja spēlēt centra pozīcijā, atņemot minūtes Meieram, kas saprotams, jo vēlējās pāriet uz kustīgāku sastāvu.

Visticamāk, Roberts Štelmahers darbu ar izlasi neturpinās. Kam būtu jākļūst par nākamo izlases treneri - vietējam speciālistam vai ārzemniekam?

-Artūrs Štālbergs: Mans uzstādījums, kad biju ģenerālmenedžeris, bija atrast ārzemju treneri. Dažādu apstākļu dēļ tas nenotika - Trinkjēri atteicās pēdējā brīdī, Mahmuti nebija pieņemams valdei un bija negatīvas atsauksmes no spēlētājiem. Tāpat valdes vairākums ar dažiem izņēmumiem bija par latviešu speciālistu, tāpat kā treneru komisiju. Nezinu šīs valdes nostāju. Kamēr biju pie izlases, varu teikt, ka Roberts Štelmahers savus darba pienākumus veica pēc labākās sirdsapziņas.

-Ģirts Kalniņš: Jautājums - kuri ir tie treneri, kas ārpus Latvijas ko sasnieguši? Tikai Bagatskis, kurš īsu brīdi bijis Telavivas ''Maccabi'' un Ņižnijnovgorodā. Kā mēs risināsim treneru problēmu? Kāda ir vīzija? Tā problēma ar treneriem ir tā samilzusi, ka šobrīd redzama tikai aisberga daļa. Šo treneru paaudzi var norakstīt. Tad nāk Gailītis un Mazurs, kas tālāk? Cēloņi tam vienkārši - čomu būšana un savējo bīdīšana, lai strīķīšu raustītāji turpinātu tos raustīt. Labs piemērs ir hokejs. Atnāca Nolans, ielika nākotnes cerību, kamēr Hārtlijs fundamentāli salika visu pa plauktiņiem, sākot no principiem līdz kā viņš redz hokeju. Tas mums pietrūkst - sapratne par principiem, Latvijas basketbola stilu, treneru vīziju. Jau gadiem runāju, ka mēs pēc basketbola stila esam tuvi Spānijai. Kāpēc neesam paņēmuši kādu Spānijas speciālistu vai izveidojuši pieredzes apmaiņu vai kādu sadarbības programmu. Tā var būt arī kāda cita valsts, kaut Lietuva. Visā pasaulē notiek intensīva ideju apmaiņa, tiek nojauktas robežas, kamēr mums turpinās aizspriedumi un ieciklēšanās. Jābūt ārzemniekam. Ir gan cita problēma - šobrīd kvalifikāciju uz Pasaules kausu sāksim no paša pagraba un kurš to tagad gribēs uzņemties, nezinu. No vietējiem redzu tikai Jāni Gailīti.

-Reinis Lācis: Vienmēr esmu teicis, ka izlasi jātrenē vietējam speciālistam. Skarbi sanāk, ka dažreiz tā vārdā sanāk kādu ciklu upurēt. Izlase vēsturiski ir vieta, kur aug arī mūsu treneri. Dažreiz tas nav patīkami no rezultātu viedokļa, jo izlases sasniegumi stumj uz priekšu basketbolu. No PR viedokļa neapskaužu LBS. Man pirmie uzvārdi, kas nāk prātā - Gailītis, Mazurs, Visockis-Rubenis. Ja mēs trešo reizi nekvalificējamies kādam turnīram, tad tā ir katastrofa, tāpēc sapratīšu, ka tiks piesaistīts ārzemnieks. Realitātē, visticamāk, tā pat varētu arī būt.

Vai basketbola sabiedrība ir pelnījusi šādu zaudējumu un kas basketbola savienības vadībai jāuzlabo, lai šāda situācija ilgtermiņā neatkārtotos?

-Arturs Štālbergs: Neesam pelnījuši. Domāju, ka LBS vadībai jāveic padziļināta analīze, kāpēc esam tur, kur esam. Nav viens konkrēts iemesls, bet vairāku notikumu ķēde. Biju kritisks par publicēto video, jo ir tāda lieta kā karma. Ja pirms cīņas sāc bravūrīgi uzvesties, tad tas var nebeigties labi. Basketbola savienības ģenerālsekretārs kādā intervijā teica, ka video veidots, lai radītu papildus uzmanību. Tad mūsu mērķis ir radīt haipu vai tomēr iekļūt čempionātā? Tāpat šobrīd tiek pozicionēts, ka valstsvienība ir viena liela izlase kopā ar dāmu un jauniešu. Mēs atļaujamies ar šādiem lētiem video zem tanka pamest visu Latvijas izlasi, kur apakšā ir arī dāmas un jaunieši. Pirmkārt, gribu dzirdēt ģenerālsekretāra un prezidenta vērtējumu, kā viņi redz izeju no šīs situācijas un kāpēc esam tur, kur esam. Jāsniedz skaidras un konkrētas atbildes un ir jāpieņem stingri un atbildīgi lēmumi.

-Ģirts Kalniņš: Basketbola sabiedrība to ir pelnījusi, tur visi ir vainīgi, tostarp es. Reizēm ir svētīgi iekrist dubļu peļķē ar seju, lai pēc tam saprastu, ka jāvienojas par jauniem principiem un vīzijām. Esošais stāsts nestrādā. LBS vadībai godīgi jāatbild, vai viņi ir tie, kas spēs savākt sašķelto basketbola sabiedrību. Šobrīd būtu jāsasauc labākie spēki un prāti, lai vienotos par kādu kopsaucēju. Principā Šnepa un Šenhofa karaļvalsts ir jāaizslauka prom. Ja tas netiek izdarīts, tad turpināsim muļļāties.

-Reinis Lācis: Sāp sirds. Neesam pelnījuši. Mēs esam spēcīgāka basketbola valsts par to, kas divas reizes pēc kārtas nav iekļuvusi finālturnīros. Izlase šobrīd ir spogulis tam, kas notika no 2005.-2012. gadam, kad auga esošie spēlētāji. No basketbola pozīcijām šis ir liels trieciens. Jebkuram, kurš vada un vadītu LBS, šobrīd nav viegli. Saistībā ar Ciprusu, nezinu, ko šī gada laikā varēja vēl labāk izdarīt. Burbuļus dabūja, basketbolistus un U19 pasaules kausu arī. Viņi atbildību varētu uzņemties, ja nebūtu ko izdarījuši. Šis cikls sākās pirms viņu nākšanas pie varas.

1 2 64 komentāri
Slēpts komentārs: hokejists77

 +10 [+] [-]

, 2021-02-21 14:46, pirms 2 nedēļām
Ja Pavlins Ivanovs un Dī Bosts nebūtu cēluši iebildumus, tad Latvija būtu uzvarējusi. Bet kad divi tādi vīri iebilst, mums atlika tikai piekāpties.

P.S. Štālberga izteikums "VIENS ZOBRATS" ir īpaši izceļams. Kā strādā viens zobrats? Vai zobrats pēc definīcijas nav kaut kas tāds, kas viens vispār nevar strādāt?

 +27 [+] [-]

, 2021-02-21 14:48, pirms 2 nedēļām
Lācis: Vienmēr esmu teicis, ka izlasi jātrenē vietējam speciālistam. Skarbi sanāk, ka dažreiz tā vārdā sanāk kādu ciklu upurēt. Izlase vēsturiski ir vieta, kur aug arī mūsu treneri.

Vai tiešām izlasei jābūt vietai, kur aug treneri??? - Izlasei jābūt trenerim ar augstākās kvalitātes pieredzi.
Slēpts komentārs: otins

  +5 [+] [-]

, 2021-02-21 14:49, pirms 2 nedēļām
kur tad ir tie bakstbola zinātāji?

  +2 [+] [-]

, 2021-02-21 14:54, pirms 2 nedēļām
M rakstīja: Ja Pavlins Ivanovs un Dī Bosts nebūtu cēluši iebildumus, tad Latvija būtu uzvarējusi. Bet kad divi tādi vīri iebilst, mums atlika tikai piekāpties.

P.S. Štālberga izteikums "VIENS ZOBRATS" ir īpaši izceļams. Kā strādā viens zobrats? Vai zobrats pēc definīcijas nav kaut kas tāds, kas viens vispār nevar strādāt?
Štālbergs mēģina sevi izcelt un tagadējos pazemot. Tas arī nav labi. Ar ko iespējamā Štālberga-Jēkabsones karaļvalsts atšķirtos no Šnepa karaļvalsts? Principā jau ne ar ko un rezultāts būtu tieši tāds pats. Tikai klanu cīņas. Būtu interesantāk, ja šādai diskusijai būtu piesaistīts arī kāds ceturtais, kurš pārstāv tagadējo valdi, piemēram Cipruss. Tagad sanāk tāda klātneesošā nospārdīšana no šiem dalībniekiem.

 +16 [+] [-]

, 2021-02-21 14:54, pirms 2 nedēļām
-Reinis Lācis: Vienmēr esmu teicis, ka izlasi jātrenē vietējam speciālistam. Skarbi sanāk, ka dažreiz tā vārdā sanāk kādu ciklu upurēt. Izlase vēsturiski ir vieta, kur aug arī mūsu treneri.
Šī arī ir galvenā problēma - izlase kā izmēģinājuma trusītis, kur mož sanāks vai Strēlnieks izvilks.

 +20 [+] [-]

, 2021-02-21 15:00, pirms 2 nedēļām
1 ciklu var upurēt, Lāci? 4 gadus sportistu un skatītāju dzīves? Iesaku Tev, Lāci sākt ar to, ka upurēt 4 gadus no kopdzīves ar mīļoto sievieti. Tad paskatīsiies tālāk, kas tur mīlš. Pie tam, ja tur būtu vēl kā dēļ upurēt Štelahers...
Slēpts komentārs: otins

 +12 [+] [-]

, 2021-02-21 15:09, pirms 2 nedēļām
otins rakstīja: Štelmahers ir viens no šābrīža labākajiem Latvijas treneriem, un bija pelnījis šo iespēju - trenēt izlasi. Interesanti sanāk - Vecvagaram it kā nevajadzēja trenēt izlasi tāpēc, ka nebiju labu sasniegumu ar klubiem, bet Štelmaheram nevajadzēja, lai gan viņam šādi sasniegumi bija. Vainot šajā neveiksmē tikai treneri ir nepareizi un primitīvi. Nebija pārbaudes spēļu - tā nav trenera vaina. Timma un Bertāns ieradās pēdējā brīdī - tā arī nav trenera vaina. Pēdējā ceturtdaļā spēlētāji baidījās uzņemties atbildību, izņemot Šķēli, un mest pa grozu, tā vietā labāk atdeva piespēli. Tā arī nav Štelmahera vaina.
Kur tieši Štelmaheram ir kādi sasniegumi ārpus LBL vai tagadējās EST/ LAT līgas? Kuru tieši augstas raudzes klubu Eirolīgā ir trenējis? vai kādu izlasi pirms tam, kas ir kaut ko sasniegusi?
Slēpts komentārs: otins

  +7 [+] [-]

, 2021-02-21 15:27, pirms 2 nedēļām
Te iesaka ārzemju trenerus,leišus.Bija "tagad vai nekad" visaugstāko mērķu vadītai izlasei Ģenerāļa ieteiktais (vēlak gan no viņa nežēlestībā kritušais) Kemzura.Tandēmā ar Miglinieku.Nesanāca,pārāk klausījās"specu"runās,neprata atrast kopēju valodu,kaut gan raksturā normāls. Leiši : Kairis, Kurtis patrenēja mūsu vadošos klubus,neko vērā ņemamu nesasniedza.Vienīgais Butautas ar ASK bija labs tā ziedu gados. Kuru tad interesanti tagad varētu piesaistīt,neredzu gan. Trajkovičs no jugu skola,arī tukša loze.
Labi treneri zin savu cenu un ja dabūjam viduvējības,tad tas nav nopietni.B
Bagijam kaut kas pieleca pēc EČ,žēl,ka pieleca . Neredzu no mūsu aktīvajiem treneriem kādu reāli vadām izlasi.Te piemin hoķa Nolanu, Hartliju.Ar līdzīgu skatījumu mums basketa izlasei vajadzīgs galvenais treneris.Jātic jaunajiem saviem spēkiem un to prasmīgs treneris prot motivēt,naevis nosēdināt,piem. Žagaru malā pēc sodiņiem un izdomājot,ka viņš psiholoģiski neturēs.pārturot viņā pozīcijā tos laukumā,kas pēc Har.Vasiļjeva vārdiem prot iemest podā .Tad Kamdēļ uz izlasi aicini,ja neproti motivēt,lai neraustās,kad spēle izšķiras ?!

 +12 [+] [-]

, 2021-02-21 15:29, pirms 2 nedēļām
otins rakstīja: Štelmahers ir viens no šābrīža labākajiem Latvijas treneriem, un bija pelnījis šo iespēju - trenēt izlasi. Interesanti sanāk - Vecvagaram it kā nevajadzēja trenēt izlasi tāpēc, ka nebiju labu sasniegumu ar klubiem, bet Štelmaheram nevajadzēja, lai gan viņam šādi sasniegumi bija. Vainot šajā neveiksmē tikai treneri ir nepareizi un primitīvi. Nebija pārbaudes spēļu - tā nav trenera vaina. Timma un Bertāns ieradās pēdējā brīdī - tā arī nav trenera vaina. Pēdējā ceturtdaļā spēlētāji baidījās uzņemties atbildību, izņemot Šķēli, un mest pa grozu, tā vietā labāk atdeva piespēli. Tā arī nav Štelmahera vaina.
Trenera vaina (problēma) ir atrast tos spēlētājus kuri var uzņemties atbildību izšķirošos brīžos, nevis uzlikt tos, kuri grib, bet tajā dienā nevar. Vārdus, uzvārdus nesaukšu, bet rotācija, maigi izsakoties" bija dīvaina un nesaprotama.

 +14 [+] [-]

, 2021-02-21 15:32, pirms 2 nedēļām
otins rakstīja: Kāpēc obligāti jābūt sasniegumiem ārpus LBL, lai trenētu nacionālo izlasi? Vai par nacionālo izlašu treneriem kļūst tikai Eirolīgas klubu treneri. Tā nav, un nav mums izlasē arī daudz Eirolīgas klubu spēlētāju. Vajag dot iespējas pašmāju speciālistiem un dot viņiem arī laiku.
pats tas Lāča izteikums ir idiotisks - saknē. Jebkurā sporta veidā - trenēt savas valsts izlasi ir augstākais sasniegums. Jā varbūt kādreiz var iedot kādam jaunam daudzsološam censonim - ja neviens neko no tās izlases tāpat negaida. Tiešām bija šis gadījums? savādāk - izlases treneris nav nekāds izmēģinājuma poligons. un tagad padomājam no otras puses - izlasei ir iespēja piesaistīt trenerus kas ir sanieguši gan izlasēs jau, gan Eirolīgā utt. bet Latvija ņem LBL līmeni. Kas būtu ja tāpat darītu ar spēlētājiem - tipa ir pieejami no NBA vai Eirolīgas - bet mēs spītīgi laižam LBL kadru -tiešām liktos normāli? neredzu jēgu turpināt diskusiju.
Slēpts komentārs: xoweag

 +11 [+] [-]

, 2021-02-21 15:38, pirms 2 nedēļām
LBS tuvredzības un neizdarības rezultāts. Sapulcināt pašlaik labākos pieejamos spēlētājus, un atdot viņus vājam, vecmodīgam un spītīgam trenerim, kura paša ego stāv augstāk par visu. Lūk arī iznākums, un spļāviens visu basketbola līdzjutēju sejās. Te vairāk nav ko teikt.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 15:40, pirms 2 nedēļām
antins-gulbis teica ,ka lbs-a viss ir kartiba-ka var nebut,ja to vada zzs tualetes papirs-gulbi-tu neesi labaks-zvirbulis uz karstas drats-seksperts-antins
Slēpts komentārs: otins

  +6 [+] [-]

, 2021-02-21 15:50, pirms 2 nedēļām
otins rakstīja: Ar visu to mums pēc 3/4 vēl bija +8, kas derēja tikšanai uz EČ. Pēdējā ceturtdaļā Štelmahers veica 10 spēlētāju maiņas, tātad meklēja, tos, kuri var, bet tādi neatradās. 6 gūti punkti izsaka visu. Problēma ir tur, ka mūsu spēlētāji nav līderi savos klubos un nav pieraduši uzņemties atbildību.
Uzņemies atbildību un pazūdi no šejienes
Es sekošu

 +10 [+] [-]

, 2021-02-21 15:54, pirms 2 nedēļām
Te viss ir vienkārši!
Nepietika ar Vecvagaru jau, lai saprastu, ka tika izdarīta milzīga kļūda? Tagad Štelmahers pierādīja, ka pat ir vēl vājāks par Vecvagaru. Vainīgie šeit ir jāmeklē, kas ievēl treneri un izvērtē viņa atbilstību. Tikai un vienīgi.
Visi - eksperti, dīvānā pirdēji, parastie skatītājiem, kaislīgie līdzjutēji - uzdod vienu un to pašu jautājumu - Kāpēc visās šajās cikla spēlēs mums ir hokeja maiņas? Tas parāda par trenera kvalifikāciju.
Vecvagars baigi izauga ar izlasi, Štelmahers baigi izauga?
Latviešu treneriem sevi ir jāpierāda klubos, starptautiskos klubus, izlasēs zem LV līmeņa, tad var izvērtēt. Ne jau šos zaļos vīrus tikai tāpēc, ka spēlējuši izlasē un "itkā" atpazīst latviešu spēlētājus.

Tikai ārzemju speciālistu!

  +6 [+] [-]

, 2021-02-21 16:06, pirms 2 nedēļām
Zaudēt ar šādu sastāvu bulgāriem ir traģiski, ko var raustīt spēles ritmu, kad spēlētājam iet spēle, noliek uz krēsla!

 +12 [+] [-]

, 2021-02-21 16:07, pirms 2 nedēļām
Vainīgie tika atrasti un viņi vairs nestrādā LBS un viens no tiem ir Štalbergs. Es nezinu kas bija Štelmaheram galvā,bet spēlētāju rotācija spēlēs laikā tiešām nav izprotamas. Es vakar noskātījos spēli 2x un tas ko darīja Štelmahers tiešām nav izprotams.Kāpēc Timma, Bertāns, Meiers spēlēja 4. Cet. tik maz. Tajā pašā laikā Zoriks ar Lomažu spēlē izšķirošos momentus tas pats Šķēle ari. Mums bija pa lielam trīs spēlētāji ap kuriem bija jāveido spēle bet viņi visi tika raustīti Meiers, Timma, Bertāns. Sākums vienkārši grozu apakša Bulgāriem nebija variantie gan pret Timmu Meieru, bet pēc tam tas viss pazuda, taja pašā laikā Zoriks spēlē 24 min, Lomažs 31., bet Timma 22 un Bertāns vispār 15, lwi kāda viņiem sezonw kluba bija, bez viņu rwustīšanas spēles laikā šie trīs spēlētāji būtu noveduši komandunlīdz uzvarai, bet nezinu tiešām kas Štelmaheram galvā darījas ar šīm hokejā maiņam ko viņš izdarīji. Lbs kļūda bija ka viņi paziņoja ka ir sarunas ar Lēmani un es domāju šeit arī kaut kādu lomu nospēlēja Štelmahera galvā, jo tāpat bija skaidrs ka viņš izlases galvenais treneris tapat EČ nebūtu. Tiešām šī ir basketbola lielākā tradēģija visas pastāvēšanas laika. LBS bija noorganizējuši visu ko vien varēja viņiem šeit neko nevajadzētu pārmest vienīgi jā ka jau tika paziņots kad ir sarunas ar Lēmani, tas video pofig pa lielam es uzskatu ka tas neko šeit neizšķīra. Tākā jā es uzskatu ka vajag ārzemju treneri, jo mūsu spēlētāji ir tāda līmeni ka neviens pašmāju treneris viņu līmeni nav sasniedzis

 +10 [+] [-]

, 2021-02-21 16:10, pirms 2 nedēļām
Man liekas, ka trenerim ir jāliek laukumā spēlētāji, kuri zin, ko treneris no viņiem grib un spēj to izpildīt. No šāda viedokļa es pat nekritizētu, ja Štelmahers pateiktu, ka Timma un Dairis var nebraukt, ja tiek tikai pēdējā brīdī. Bet kam tādam vajag milzīgu drosmi un gatavību uzņemties pilnu atbildību - ne tikai vārdos, bet atkāpjoties uzreiz pēc zaudējuma. Tā vietā Štelmahers raustīja visus 12 un absolūti neizskatījās, ka izlase zinātu kā spēlēt, uz ko likt uzsvaru, vinkārši dragāja pēc principa kā būs tā būs. Pēdējās minūtes vispār vāks, tāv ietā lai mierīgi spiestu uz tuviem divpunktu mentieniem vai pretinieku sodiem un lēnām vāktu pa punktiņam sākās panika. Un tā ir tīrākā trenera vaina

  +4 [+] [-]

, 2021-02-21 16:15, pirms 2 nedēļām
Jack Daniel`s rakstīja: Te viss ir vienkārši!
Nepietika ar Vecvagaru jau, lai saprastu, ka tika izdarīta milzīga kļūda? Tagad Štelmahers pierādīja, ka pat ir vēl vājāks par Vecvagaru. Vainīgie šeit ir jāmeklē, kas ievēl treneri un izvērtē viņa atbilstību. Tikai un vienīgi.
Visi - eksperti, dīvānā pirdēji, parastie skatītājiem, kaislīgie līdzjutēji - uzdod vienu un to pašu jautājumu - Kāpēc visās šajās cikla spēlēs mums ir hokeja maiņas? Tas parāda par trenera kvalifikāciju.
Vecvagars baigi izauga ar izlasi, Štelmahers baigi izauga?
Latviešu treneriem sevi ir jāpierāda klubos, starptautiskos klubus, izlasēs zem LV līmeņa, tad var izvērtēt. Ne jau šos zaļos vīrus tikai tāpēc, ka spēlējuši izlasē un "itkā" atpazīst latviešu spēlētājus.

Tikai ārzemju speciālistu!
Veco rekomendēja Bagijs.Pārējiem atlika tikai piekrist,ko viņi vienoti arī darīja.
Slēpts komentārs: Trapss

  +5 [+] [-]

, 2021-02-21 16:22, pirms 2 nedēļām
Štelmahers visu šo ciklu novadīja kā “rausteklis”. Tādu es viņu atceros vèl kā spēlētāju Bonusā. Viegli varēja viņu spēles laikā izsist no līdzsvara. Domāju, ka viņš nakti noteikti negulēja un vismaz “žagojās” Varu iedomāties cik simtiem cilvēku viņu vienkārši un pamatoti pēc vakardienas zaudējuma nosauca par p...i. Ļoti neadekvātās maiņas , kā arī dažu spēlētāju pārturēšana laukumā kuriem spēle nevedās. Ietiepīgs un spītīgs tips ir tas Štelmahers. Pēdējo spēli čaļi mierīgi var aizvadīt bez viņa un trenera asistentiem. Nākotnē no latviešu speciālistiem Gailītis,Mazurs, Muižnieks, Vētra. Citus īsti neredzu. Cerams spēlētāji un līdzjutēji spēs attiet no vakardienas murga. Veiksmes viesim basketbola draugiem!

  -2 [+] [-]

, 2021-02-21 16:27, pirms 2 nedēļām
Jack Daniel`s rakstīja: Te viss ir vienkārši!
Nepietika ar Vecvagaru jau, lai saprastu, ka tika izdarīta milzīga kļūda? Tagad Štelmahers pierādīja, ka pat ir vēl vājāks par Vecvagaru. Vainīgie šeit ir jāmeklē, kas ievēl treneri un izvērtē viņa atbilstību. Tikai un vienīgi.
Visi - eksperti, dīvānā pirdēji, parastie skatītājiem, kaislīgie līdzjutēji - uzdod vienu un to pašu jautājumu - Kāpēc visās šajās cikla spēlēs mums ir hokeja maiņas? Tas parāda par trenera kvalifikāciju.
Vecvagars baigi izauga ar izlasi, Štelmahers baigi izauga?
Latviešu treneriem sevi ir jāpierāda klubos, starptautiskos klubus, izlasēs zem LV līmeņa, tad var izvērtēt. Ne jau šos zaļos vīrus tikai tāpēc, ka spēlējuši izlasē un "itkā" atpazīst latviešu spēlētājus.

Tikai ārzemju speciālistu!
Vājāka par Vecvagaru nav vispār.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-21 16:36, pirms 2 nedēļām
Negribas baigi iedziļināties, bet nu, Ate būtu noderējis. Kaut vai tā paša Zagara vietā - ar norunu, ka jau pirms spēles treneri nebija domājuši dot spēles laiku viņam. Otrā lieta iekrita acīs - Laksa bija kā apmaldījies, jo šis nav viņa stils. Laksa ir tīrs catch and shoot, nu kāda sūda dēļ tad neuztaisa kādu sadarbību uz Laksu.
No malas likās, ka čaļi vienkārši atnāk pabumbot un paņems uz desas Bulgārus. Tas video bija debīlākais kas varēja notikt- pazemoja Latviju, basketbolu. Redz all stari, nu jeb*l.
Un pēdējais, ko piebilst: cik motivēti var būt spēlētāji, ja izcīnot vietu EC, tāpat lielākā daļa neaizbrauks, jo būs nba un el džeki. Izklausās stulbi, bet latvieši ir skaudīgi, arī basketbolisti. Nafig viņam iet plēst dupsi, kur nu vēl, ja traumu atrauj, un uz čempi neaizbraukt!!!!!

  +3 [+] [-]

, 2021-02-21 16:36, pirms 2 nedēļām
Un tā mūsu ietiepība ar latviešu treneriem - pilnīgi visos sporta veidots. Hokejs ir pirmais, kas izrāpās no šīs nabagu domāšanas, ka mūsu treneri ir labākie pasaulē. Un paskaties, kā hokeja izlase atplauka. Ja LBS iecels atkal kādu LV treneri, tad tur visi ar sūdainu mietu ir jāpatriec. Kaut gan tagad jau tur daļa būtu jāizsvēpē.

  +4 [+] [-]

, 2021-02-21 16:38, pirms 2 nedēļām
Lācis kaut ko samuldējās. Nacionālā izlase nav vieta, kur audzināt trenerus. Priekš tam ir U vecumu izlases. Pierādi sevi pie jauniešiem un tad vadi lielo izlasi. Šobrīd tāds bezpriģels kā futbolā, kur amatos un treneru krēslos tiek sēdināti savi čomi, kuri neko nav sasnieguši un, visticamāk, nesasniegs, lai gan kā spēlētāji bijuši ļoti laba līmeņa.

  +7 [+] [-]

, 2021-02-21 16:53, pirms 2 nedēļām
vēl viena lieta - kurš bija šīs komandas pamata saspēles vadītājs? Ja jau Štelmahers izvēlējās spēlēt samērā lēnu, pozicionālu basketbolu tad viņam, kā vienam no tiem, kurš pats savā laikā šo lomu pildīja, jau nu būtu vislabāk jāzin, cik tas ir svarīgi, lai tāds būtu un komanda izpildītu iepriekš atstrādātas kombinācijas. Bet neredzēju, ka komandā būtu pleimeikers. Te kaut ko mēģina Zoriks, te Šķēle, te Žagars, te Lomažs.

Ja nav Strēlnieka, tad Latvijas gadījumā liekas, ka jāspēlē pēc iespējas ātrāks basketbols, neļaujot pretiniekiem atgriezties un nostāties aizsardzībā. Pāris reizes ātras pārejas redzēju, bet nez kapēc pārsvarā bija nesekmīgi mēģinājumi kaut ko pozicionāli izspēlēt. Un te arī redzu trenera vainu. Jāredz kas sanāk, kas nesanāk un pie nepieciešamības jāmaina pieeja. Jābūt plānam B un plānam C. Redzot, ka spēle neiet, punkti nekrājas bija jāliek uzsvars uz cīņu zem groziem, atlēkušajām bumbām, pretinieku piezīmēm utt. Vismaz pēdējās minūtēs noteikti tas bija jādara. Mans piecinieks spēles beigās būtu - Žagars kā saspēles vadītājs(būtu devis vairāk minūtes spēles laikā, lai nebūtu auksts), Šķēle, Timma, Meiers, Freimanis

  +6 [+] [-]

, 2021-02-21 16:57, pirms 2 nedēļām
Galvenais iemesls-vajs treneris ...
Kurs treneris-ka speletajs sak mest ieksa ta nonem no laukuma!
Ok Tima kludijas nonem vispar nost,tad jautajums ,ko darija laukuma Lomazs,kas vispar vakar bija katastrofa ?
So ciklu pilniba var norakstit un treneri neprasu !
Tik stulbu rotaciju vel japiedoma

  +8 [+] [-]

, 2021-02-21 17:03, pirms 2 nedēļām
Opaps rakstīja: vēl viena lieta - kurš bija šīs komandas pamata saspēles vadītājs? Ja jau Štelmahers izvēlējās spēlēt samērā lēnu, pozicionālu basketbolu tad viņam, kā vienam no tiem, kurš pats savā laikā šo lomu pildīja, jau nu būtu vislabāk jāzin, cik tas ir svarīgi, lai tāds būtu un komanda izpildītu iepriekš atstrādātas kombinācijas. Bet neredzēju, ka komandā būtu pleimeikers. Te kaut ko mēģina Zoriks, te Šķēle, te Žagars, te Lomažs.

Ja nav Strēlnieka, tad Latvijas gadījumā liekas, ka jāspēlē pēc iespējas ātrāks basketbols, neļaujot pretiniekiem atgriezties un nostāties aizsardzībā. Pāris reizes ātras pārejas redzēju, bet nez kapēc pārsvarā bija nesekmīgi mēģinājumi kaut ko pozicionāli izspēlēt. Un te arī redzu trenera vainu. Jāredz kas sanāk, kas nesanāk un pie nepieciešamības jāmaina pieeja. Jābūt plānam B un plānam C. Redzot, ka spēle neiet, punkti nekrājas bija jāliek uzsvars uz cīņu zem groziem, atlēkušajām bumbām, pretinieku piezīmēm utt. Vismaz pēdējās minūtēs noteikti tas bija jādara. Mans piecinieks spēles beigās būtu - Žagars kā saspēles vadītājs(būtu devis vairāk minūtes spēles laikā, lai nebūtu auksts), Šķēle, Timma, Meiers, Freimanis
Žagars savās nepilnajās 2 minūtes, ko pavadīja laukumā, atdeva tik pat rezultatīvas piespēles, cik Lomažs 32 min laikā.

 +14 [+] [-]

, 2021-02-21 17:07, pirms 2 nedēļām
Eksperts Štālbergs? "Lielisks" darbs Liepājā. Pēc tam pats bija daļa no šīs izlases komandas. Treneru aptaujas veica, finansējumu solīja atrast, paraug-komunikācija ar Jako & Gražuli izdevās. Varbūt tomēr daudz ūdens izlija ar paša Štālberga tiešu iesaisti?
Ierosinājums - ir reizes, kad labāk paklusēt.
P.S. cita starpā - arī TTT jaunais GM palīdzēja izcīnīt tieši ko?

Klasiķis Krauliņš pirms daudziem gadiem teica - eiropā basi māk spēlēt visi. Mums tas likās labs joks. Tomēr nē, jo FIBA piepalīdzēja. Tagad atsevišķā spēlē šveice var piesist serbus, dāņi - leišus. Tikai mēs uzskatījām, ka uz mums tas neattiecās. Mums likās, ka ar spēlētāju meistarību pietiks.
Sabraukumu formāts, īsa gatavošanās, mainīgs sastāvs un lūdzu - visā kvalifikācijas laikā tā arī taustījāmies starp - nepaveicās, nākamreiz točna vinnēsim, piebrauks eirolīgas čaļi - tad gan. Un pielikām bikses.

Tagad patinam atpakaļ - kā izlase gatavojās? Vasarā, piemēram, uzlika miksto, aiz žēlsirdības aizsūtot 7.sastāvu uz Igaunijas kausu. Jo BUL tak tāpat paņemsim. Pirms šī burbuļa - BUL spēlēja 2 pārbaudes spēles, bet mums jau neko nevajag, atbrauks zvaigznes un sakārtos. Kur tagad ir igaunija un bulgārija un kur mēs?

Ne jau viens treneris nolēja visu. Visi piedalījās un palīdzēja. Vīzdegunīga gatavošanās. Nespēja piemēroties jaunajai atlases specifikai. Nevajag brīnīties, ja saspēlēta komanda vienā konkrētā spēlē apspēlē uz papīra 3x stiprāku. Ja mērķtiecīgi gatavojās, ja ir laba fizuha un normāls treneris tad LU var Ogri uzvarēt, un BUL 2x Latviju piesmiet.

  +8 [+] [-]

, 2021-02-21 17:08, pirms 2 nedēļām
Par Štelmaheru viss skaidrs. Bet kāpēc tieši viņš tika izvēlēts? Kurš atbildīgs? Izrādās - Štālbergs izvēlējās un valde nobalsoja. Bet tagad kā eksperts vērtē un vēl veļ atbildību uz video autoru. Visur aiz viņa paliek izgāšanās un gruveši..

https://sports.tvnet.lv/6743477/voi...
1 2 64 komentāri