Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Gulbis: "Neesam apmierināti ar rezultātu – varam labāk!"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Gulbis: "Neesam apmierināti ar rezultātu – varam labāk!"
TTT basketbolistes 2021. gada 6. oktobrī. Foto: Renārs Koris

"Paldies visiem līdzjutējiem, kuri ieradās uz spēli. Eirolīgas basketbols ir atgriezies Rīgā," pēc sezonas atklāšanas spēles pret Jekaterinburgas UGMK teica TTT galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.

Rīdzinieces aizvadīja divus dažādus puslaikus. Pirmajā – netrāpīja nevienu no 12 trīspunktu metieniem un “uzdāvināja” pretiniecēm vieglus punktus pēc kļūdām. Otrajā – uzķēra ritmu uzbrukumā, minimāli pārspējot viešņas gan trešajā, gan ceturtajā ceturtdaļā.

Gulbis nebija apmierināts ar komandas sniegumu pirmajās 20 minūtēs. “Basketbolā lietas notiek vienkārši – ja neiemet, pārliecība nedaudz pazūd. Aizsardzībā pret pretinieču garajām spēlētājām nācās spēlēt fiziski, iespējams, tāpēc pirmajā puslaikā neiemetām savus metienus. Nācās sakārtot uzbrukumu. Kad iemetām savus metienus, radās jaunas iespējas.”

Treneris vēlas redzēt ātrāku lēmumu pieņemšanu un gatavību uzņemties. “Pirmajā puslaikā izskatījās, ka mīcāmies mālos. Brīžos, kad nemetām, šķita, ka pārturam bumbu. Šī iemesla dēļ bija svarīgi iznākt un otraja puslaikā rādīt skatāmāku basketbolu. Turpinājumā nospēlējām daudz labāk, taču neesam apmierināti ar rezultātu. Varam labāk!”

Pagaidām rīdzinieču rotācijā ir divas garās spēlētājas, kuras iet cīņā apakšā – Daugile Šarauskaite un Aija Klakocka. Laura Meldere un Līva Krūmiņa turpina atveseļoties, tādēļ trešdien nebija viegli cīnīties pret augumu pārsvaru. “Visas nosegt nevarējām. Nepatika, ka devām pārāk vieglas iespējas. Piemēram, zinājām, ka Mēsemana veidos situācijas, pieliekot bloku un ieraujoties soda laukumā – pret viņu nenospēlējām pareizi, atbrīvojot rokas (Marijai) Vadejevai.

Pozitīvu iespaidu sagādāja Vanesas Jasas un Šarauskaites sniegums, piekrita treneris. “Uzticamies spēlētājām, kuras esam parakstījuši. Vanesai Jasai šajā modelī ir liela loma. No Daugiles gribētos redzēt vēl pārliecinošāku sniegumu tieši aizsardzībā. Lai ieņem pareizu pozīciju, spēlējot bez bumbas. Katra Eirolīgas spēle dos jaunu pieredzi – šajā skolā jāizdara pareizi secinājumi.”

UGMK spēle nepārsteidza, atzina Gulbis. “Viņu spēles koncepcija nemainās un pamata sadarbības ir tieši tādas pašas kā pagājušajā gadā. Mums bija svarīgi ierobežot situācijas – piemēram, lai Alba Torensa neskrien ātrajā uzbrukumā. Manuprāt, šodien viņa no viena gala līdz otram “neaizgāja” nevienu reizi. “Atdevām” tālmetienu – viņa iemeta trīs, taču kopumā pret viņu darbojāmies pareizi. Labi arī, ka redzējām Jekaterinburgas pirmo oficiālo spēli 3. oktobrī Samarā.”

TTT pirms spēles aizvadīja tikai pāris treniņus “Rimi” Olimpiskajā sporta centrā. Tas bija jūtams – piemēram, Šantelas Hendijas mestā bumba pirmajā puslaikā vairākas reizes izgriezās no groza tīkliņa. “Tā klājās ne tikai Šantelai. Neatceros citu spēli, kad mūsu kapteinei tā nekrita metieni. Ticu, ka Ieva (Pulvere) spēlēs daudz labāk – tāpat kā visa komanda. Nav iemesla nokārt galvas. Jāizanalizē lietas, kuras nebija tik labas un jāiet uz priekšu.”

Šantela Hendija, TTT uzbrucēja

“Nekad nav viegli spēlēt pret tādu komandu kā Jekaterinburga. Pieļāvām dažas kļūdas un tikām sodītas. Pirmā spēle Eirolīgā vienmēr ir grūta – mums ir lietas, pie kurām jāpiestrādā. Labās lietas? Brīži, kad uzbrukumā spēlējām pacietīgi, lai sagaidītu brīvus metienus; kad kustinājām bumbu un spēlējām komandas basketbolu – tie bija brīži, kad izskatījāmies vislabāk.

Migels Mendess, UGMK galvenais treneris

“Eirolīgu sākt izbraukumā nekad nav viegli. Spēle izvērtās sarežģīta, taču esmu pateicīgs savām spēlētājām par ieguldītajām pūlēm. Gandrīz visu cīņas gaitu ļoti labi spēlējām aizsardzībā. Pieļāvām dažas kļūdas, taču pirmajai spēlei tas ir normāli. Kopumā kontrolējām spēli visas 40 minūtes.

Pagaidām nezinu, kad ieradīsies Ziemeļamerikā esošās spēlētājas. Novēlu Britnijai Grainerei (Fīniksas “Mercury”), Džonkvelai Džonsai (Konektikutas “Sun”), Alijai Kviglijai un Kortnijai Vanderslūtai (Čikāgas “Sky”) labu veiksmi WNBA izslēgšanas spēlēs! Pagaidām mums jāspēlē ar pieejamo sastāvu. Labāko spēli jārāda pavasarī.”