Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2551, Did:0, useCase: 3

LBL leģionāru Top10: visu laiku labākais - Holdens

Andrejs Siliņš

LBL leģionāru Top10: visu laiku labākais - Holdens
Džons Roberts Holdens
Foto: Itar-Tass/Scanpix

Straujiem mirkļiem tuvojas tas brīdis, kad sāksies jaunā Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezona, kas solās būt viena no intriģējošākajām pēdējos gados. Starp pašmāju basketa meistariem 23 sezonu laikā bijis arī kāds ārzemju palīgs (kopskaitā 304 spēlētāji), un „Aiz sānu līnijas” piedāvā LBL visu laiku labāko leģionāru Top10.

Lai tops būtu objektīvāks, aicināju ar savu viedokli dalīties desmit dažādus ar basketbolu saistītus cilvēkus – līdzjutējus, trenerus, ģenerālmenedžerus, bijušos spēlētājus... Katram bija jāsastāda savs Top10, bet mans darbs bija visu saskaitīt un apkopot – topa pirmajā vietā esošajam desmit punkti, otrajam deviņi un tā līdz pēdējam desmitajam, kuram tiek viens punkts. Ja punktu skaits sakrīt, augstāk tas, kurš minēts biežāk. Bija tādi, kas negribēja piedalīties, atzīstot, ka nespēs objektīvi raudzīties uz lietām, jo kādā dzīves posmā bijuši piederīgi vienam vai otram klubam, varbūt pat bijuši galvenās personas konkrēto ārzemnieku atvešanā uz Latviju.

Aicināju ekspertus izveidot topu ar spēlētājiem, kas, tieši Latvijas komandā spēlējot, rādījuši labāko sniegumu un visvairāk palīdzējuši komandai. Šis aspekts gan ir izplūdis un nereti kāds no ekspertiem komentārā atzīmē, ka konkrētam spēlētājam arī vēlāk izveidojusies vai pirms tam bijusi izcila karjera. Ekspertiem bija iespēja komentēt savu izvēli, bet ne visi to izmantoja.

Eksperti

Arnis Vecvagars - „Jūrmalas/Fēniksa” galvenais treneris, bijušais Latvijas izlases uzbrucējs, septiņkārtējs Latvijas čempions, spēlējis spēcīgākajos valsts klubos.
Varis Krūmiņš - Valgas kluba galvenais treneris, ilga un sekmīga trenera karjera pie LBL komandu stūrēm, bijis Latvijas izlases trenera asistents, jauniešu izlašu galvenais treneris.
Guntis Keisels - basket.lv redaktors, Latvijas basketbola vēstures pierakstītājs, vairāku grāmatu par basketbolu autors.
Mārtiņš Lauva - Basketbola attīstības aģentūras „Rīga” valdes priekšsēdētājs, „VEF Rīga” dibinātājs, basketbola mecenāts.
Renārs Zeltiņš - Pasākumu un TV šovu vadītājs, „Ghetto Basket” kreatīvais direktors, bijušais Ventspils, Liepājas un Valmieras komandu saspēles vadītājs.
Artūrs Šēnhofs - „VEF skolas” direktors, bijušais „Skonto” un ASK basketbolists, „Aiz sānu līnijas” eksperts.
Ralfs Pleinics - Deviņkārtējās Latvijas čempiones „Ventspils” kluba valdes priekšsēdētājs.
Ģirts Kalniņš - aktīvs basketbola notikumu komentētājs, bijušais Rīgas ASK ģenerālmenedžeris.
Ēriks Strauss - "Sporta Avīzes" un "Neatkarīgās" žurnālists, LBL sekotājs, aprakstītājs un pierakstītājs.
Mārtiņš Zībarts - Kurskas „Dynamo” treneris, dāmu izlases treneris, strādājis par treneri „Ventspils” un „Barons” klubos, jaunatnes izlašu galvenais treneris un asistents.

TOP10

1.vieta: Džons Roberts Holdens (ASK/Brocēni/LMT 1998-1999)

Mārtiņš Zībarts: Jau pirmajā gadā Eiropā spēja organizēt komandas spēli, uzvarētājs, izcila karjera.
Guntis Keisels: Acīmredzams progress sezonas laikā, vispusīgs ieguldījums „broču” pēdējā Latvijas čempiontitula izcīnīšanā, izcila karjera vēlāk.
Varis Krūmiņš: Basketbolista biogrāfija runā pati par sevi.
Ģirts Kalniņš: Labākais leģionārs, kāds LBL spēlējis.

2.vieta: Mairs Četmens (Ventspils 2002-2004, 2014)

Renārs Zeltiņš: Spēlētājs, ar kuru neskaitāmas reizes treniņos esmu spēlējis viens pret vienu un vērojis viņa meistardarbus spēlēs...wow! Labs draugs, cilvēks un izcils spēlētājs. Pārbaudes laikā bija tuvu tam, lai tiktu padzīts...
Ģirts Kalniņš: mazliet sliktāka Holdena versija - labāks metiens no distances, bet vājāks aizsardzībā un ar vājāku raksturu, kas traucēja sasniegt Holdena līmeni.
Guntis Keisels: Individuāli spilgts saspēles vadītājs, kuram Ventspilī bija labs karjeras sākums. Labākās spēles, iespējams, palika nenospēlētas.
Mārtiņš Zībarts: Pēc ilgas adaptācijas kļuva par „Ventspils” līderi, arī turpmākā karjera izveidojās spoža.

3.vieta: Markuss Timonss (ASK/Brocēni/LMT 1996-1997)

Guntis Keisels: Izcila spēles izjūta un basketbola inteliģence, plus iespaidīgs atlētisms. Žēl, ka Latvijā nospēlēja tikai pussezonu.
Ģirts Kalniņš: Talantīgākais un daudzpusīgākais spēlētājs LBL vēsturē, varēja spēlēt četrās pozīcijās.
Renārs Zeltiņš: Kopā ar Fredu [Fergusonu] saldais pārītis „Twix”, kopā viņi bija neapturami.
Ēriks Strauss: Iespējams, atsevišķi katrs nekas sevišķi ievērības cienīgs nebūtu, taču kopā ar Fergusonu – tas bija nopietns bieds Eiropā.

4.vieta: Īdžejs Roulends (Barons/LMT 2007, Rīgas VEF 2012-2013)

Mārtiņš Zībarts: Jau pirmajā sezonā, spēlējot pēc Austrālijas čempionāta, pacēla „Baronu” augstākā kvalitātē. VEF komanda ar Roulendu aizvadīja savu labāko sezonu.
Renārs Zeltiņš: Leģionāra piemērs – profesionālis ar attieksmi, mierīgs, nosvērts, ārkārtīgi talantīgs un ar uzvarētāja mentalitāti.
Varis Krūmiņš: Galotnēs var izšķirt spēles likteni viens pats, augsta individuālā meistarība.
Guntis Keisels: Meistarīgs saspēles vadītājs, kurš atrada „savu” komandu VEFā, turklāt apstākļu sakritības dēļ spēlēja par pieņemamu cenu.

5.vieta: Demetriuss Aleksanders (Barons/LMT 2007-2009)

Ģirts Kalniņš: Izcils talants, kurš vienlīdz labi spēlēja gan ar seju pret grozu, gan ar muguru pret grozu. Labs metiens. Varēja spēlēt arī aizsardzībā, ja saņēmās.
Renārs Zeltiņš: Kā bijušajam saspēles vadītājam man varbūt nepatīk „lielo” spēles maniere, tomēr nevaru nenovērtēt šo atlētisma monstru. Iespējams, labākais ceturtais numurs, kāds LBL bijis.
Mārtiņš Zībarts: Izcila tehniskā sagatavotība gan groza tuvumā, gan no distances. Viens no atslēgas spēlētājiem, kāpēc „Barons” izcīnīja FIBA Eiropas kausu.
Varis Krūmiņš: Pustālais metiens, solīti atkāpjoties – vienkārši nenosedzams.

6.vieta: Vejinmi Efedžuku (Barons, Ventspils 2009-2011)

Mārtiņš Zībarts: 2010.gada LBL fināla MVP – vienīgā reize, kad par čempionu kļuva klubs ar mazāku budžetu nekā otrās un trešās vietas ieguvēji. Viens no stiprākajiem „pikenrola” spēlētājiem, izcils spēka caurgājiens. Latvijā nebija aizsarga, kas viņu varētu apturēt viens pret vienu spēlē.
Varis Krūmiņš: No pilnīgi nekāda spēlētāja sezonas laikā kļuva par nenosedzamu un draudošu spēku jebkuram pretiniekam.
Renārs Zeltiņš: Ārkārtīgi neordinārs spēles stils, taču tas nemazināja efektivitāti. Apvienojot abus – tuvu izcilībai.
Ģirts Kalniņš: Atlēts, kurš var segt arī mazos uzbrucējus. Izņemot „Barona” finālsēriju, nestabils un ar ne to labāko metienu no distances.

7.vieta: Freds Fergusons (ASK/Brocēni/LMT 1996-1997)

Renārs Zeltiņš: Es biju tas mazais puika, kas sēdēja Sporta Pilī zem groza un brīnījās, kā TĀ vispār var spēlēt. Ļoti harizmātisks.
Guntis Keisels: „Lidojošais Fredis” perfekti iederējās „broču” ātrajā spēles stilā un Rīgā nospēlēja labākos karjeras mačus – efektīvi un efektīgi.

8.vieta: Džamals Brauns (LainERS 1994-1995)

Varis Krūmiņš: Labākais un stabilākais leģionārs pirmajās LBL sezonās.
Renārs Zeltiņš: Ne tikai labi spēlēja, bet bija arī komandas dvēsele – jautrs, atraktīvs, pozitīvs. No sirds baudīja to, ko dara, un es baudīju viņa spēli.
Ģirts Kalniņš: Uzbrukumā nebija vājo vietu – metiens, piespēle, caurgājiens. Aizsardzībā sedza visus, ko vajadzēja. Varbūt nedaudz jaunības emociju iespaidā, bet man palicis atmiņā kā izcils komandas līderis. Uzlabota un daudzpusīgāka Efedžuku versija.
Ēriks Strauss: Izdemolēja Daugavas Sporta nama ģērbtuves un izdemolēja pretinieku komandas grozus. Un tā divas sezonas no vietas.

9.vieta: Donalds Vaitsaids (Rīgas Laiks 1995)

Artūrs Šēnhofs: Pēc sezonas Rīgā nākamajā gadā spēlēja NBA. Meistarības ziņā bija, ko redzēt!
Renārs Zeltiņš: Bija superātrs un meistarīgs.

10.vieta: Džastins Lavs (Ventspils 2006-2008)

Ēriks Strauss: Ja spēlētājs trīs sezonas pavadījis LBL un visus gadus vienā komandā, tad tā ir vērtība.

Uzreiz aiz Top10 (minēti vismaz trīs reizes)

11.vieta: Kērtiss Miledžs (Rīgas ASK 2006-2008, Rīgas VEF 2011-2012)

Artūrs Šēnhofs: Popularitātes dēļ nevar nelikt desmitniekā.
Varis Krūmiņš: Kolorīta personība. Gan labi spēlēja basketu, gan uz publiku.

12.vieta: Brents Raits (Ventspils 2004-2005)

Mārtiņš Zībarts: ULEB kausa regulārās sezonas MVP, arī komandai labākais sniegums tosezon šajā turnīrā.
Guntis Keisels: Agresīvs, daudzpusīgs un efektīvs ceturtais numurs – atslēgas spēlētājs „Ventspils” labākajā sezonā starptautiskajā apritē.

Visi spēlētāji

VSpēlētājs (Klubs)Punkti
1.Dž.R.Holdens (ASK/Brocēni/LMT)88
2.Mairs Četmens (Ventspils)64
3.Markuss Timonss (ASK/Brocēni/LMT)56
4.Īdžejs Roulends (Barons/LMT; Rīgas VEF)55
5.Demetriuss Aleksanders (Barons/LMT)39.5
6.Vejinmi Efedžuku (Barons; Ventspils)31
7.Freds Fergusons (ASK/Brocēni/LMT)31
8.Džamals Brauns (LainERS)30
9.Donalds Vaitsaids (Rīgas Laiks)25
10.Džastins Lavs (Ventspils)15
11.Kērtiss Miledžs (ASK; VEF)14
12.Brents Raits (Ventspils)14
13.Ārons Bramlets (Rīgas ASK)12
14.Johans Nikolass (Skonto; Ventspils)10
15.Daiņus Adomaitis (Barons/LMT)9
16.Elšads Gadaševs (SWH/Brocēni; LainERS)8
17.Kevins Niksons (Metropole)7
18.Torajs Bragss (Rīgas ASK)6.5
19.Stīvs Ričs (Ventspils; Barons; Līvu Alus)5
20.Žoao Batista (Barons/LMT)5
21.Keisijs Šmits (LainERS)5
22.Vladimirs Štimacs (Valmiera; Ventspils)3
23.Damels Hoskinss (Ventspils)3
24.Kestutis Šeštoks (Ventspils)3
25.Trojs Ostlers (Skonto; ASK)2
26.Bernards Kings (Ventspils)2
27.Mihals Hlebovickis (Falco; Barons/LMT; Jēkabpils)1
28.Lemains Vilsons (Skonto)1
29.Marijons Petrāvičs (Ventspils)1

Holdens saņēma septiņas pirmās vietas. Vēl pa reizei pirmā vieta tika Džamalam Braunam, Mairam Četmenam un Fredam Fergusonam.

Simboliskie piecinieki

Aicināju arī katru ekspertu sastādīt savus simboliskos pieciniekus, kas, spēlējot kopā, varētu demonstrēt vislabāko sniegumu. Tajā varēja iekļaut arī tos, kuri nav tikuši Top10.

Arnis Vecvagars

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGDž.R.HoldensD.Vaitsaids
SGĒ.RoulendsM.Četmens
SFDž.LavsM.Timonss
PFD.AleksandersB.Raits
CŽ.BatistaE.Gadaševs

Mārtiņš Lauva

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGDž.R.HoldensM.Četmens
SGĒ.RoulendsDž.Brauns
SFM.TimonssV.Danielss
PFF.FergusonsM.Hlebovickis
CE.GadaševsĀ.Bramlets

Renārs Zeltiņš

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGM.ČetmensD.Hoskins
SGDž.BraunsĒ.Roulends
SFM.TimonssV.Efedžuku
PFD.AleksandersF.Fergusons
CT.BragssS.Ričs

Artūrs Šēnhofs

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGM.ČetmensD.Vaitsaids
SGĒ.RoulendsK.Miledžs
SFM.TimonssDž.R.Holdens
PFD.AleksandersV.Efedžuku
CĀ.BramletsF.Fergusons

Komentārs:
1. pieciniekā saliku spēlētājus, kas dotu vislabāko rezultātu kā komanda. Roulenda vietā būtu Holdens, bet, ja vērtējam pēc laika, kad spēlēja Latvijā, Roulends bija labāks. 2. piecinieks izveidots, vērtējot pēc skatāmības.

Varis Krūmiņš

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGDž.R.HoldensĒ.Roulends
SGDž.BraunsV.Efedžuku
SF
PFD.AleksandersM.Hlebovickis
CV.ŠtimacsJ.Nikolass

Komentārs:
Izteikti labi trešie numuri nenāk atmiņā. Labi mazie un garie ir daudz, un tas arī loģiski, jo metēji un uzbrucēji Latvijā pietiek pašiem. Trešajā pozīcijā mūsu čempionātā var spēlēt arī ar augumu ap 192 cm.

Guntis Keisels

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGDž.R.HoldensĒ.Roulends
SGV.EfedžukuDž.Lavs
SFM.TimonssD.Adomaitis
PFB.RaitsT.Ostlers
CF.FergusonsD.Aleksanders

Komentārs:
1.piecinieks - Būtu ļoti ātrs un vizuāli efektīgs basketbols. Nesavtīgais komandas spēlētājs Holdens un basketbola intelektuālis Timonss palīdzētu izpausties gan Efedžuku spožajai individuālai tehnikai, gan Fergusona ātrumam un atlētismam, gan Raita mērķtiecībai. Arī pozicionālā spēlē uzbrukums būtu pārliecinošs, bet aizsardzība – ne bezcerīga, ja vien Timonsam un Fergusonam attiecīgajā mačā būtu gana daudz motivācijas.
2. piecinieks - Visi pieci vīri ar labu metienu, turklāt vismaz trīs no viņiem basketbolu prata spēlēt ne tikai ar rokām un kājām, bet arī galvu. Plus Daiņa Adomaiša prasme saliedēt kolektīvu gan laukumā, gan ārpus tā un spēja nemanāmi izdarīt melno darbu. Saliedētības un stabilitātes ziņā otrais piecnieks būtu pārāks par pirmo.

Ģirts Kalniņš

Poz1. piecinieks2. piecinieks
PGDž.R.HoldensM.Četmens
SGDž.BraunsV.Efedžuku
SFM.TimonssK.Šmits
PFD.AleksandersT.Bragss
CĀ.BramletsE.Gadaševs

Komentārs:
1. pieciniekā Bramlets, manuprāt, ir talantīgākais ārzemju centrs, kas spēlējis LBL. Uzbrukumā kalnus negāza, lai arī būtu varējis, toties aizsardzībā un vispār komandas darbībās bija sistēmveidojošais spēlētājs ar izcilu basketbola IQ. 2. pieciniekā Šmits būtu snaiperis, kāds vajadzīgs katrā komandā. Aizsardzībā mainītos ar Efedžuku, lai Šmits segtu otros numurus. Bragss ir izcils spēka uzbrucējs, labi spēlē gan ar seju, gan ar muguru pret grozu, aizsardzībā var segt centrus. Savukārt Gadaševs pārī ar Bragsu būtu iznīcinošs duets zem groza, jo abi lieliski spēlē ar muguru, kas ļautu izcili izvērsties Četmenam un Šmitam perimetrā.

Šādi komplektētu komandu, jo gribētu divus spēlētājus katrā pozīcijā, kas atšķiras pēc spēles stila. Tajā pašā laikā šāds sastāvs varētu lieliski spēlēt jebkurā citā kombinācijā. Ja būtu atļauts pilnu divpadsmitnieku, vēl klāt būtu Lameins Vilsons un Rauno Pehka. Vilsons kā ceturtais numurs mazajā sastāvā ar Holdenu, Četmenu, Braunu vai Efedžuku un Aleksanderu vai Bragsu - kas tas būtu par sastāvu! Šim sastāvam vajadzīgs viens nobriedis, aukstasinīgs, augstas klases "treneris laukumā", un Pehka ideāli papildina šo virtuālo komandu.

1 2 55 komentāri
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +7 [+] [-]

, 2014-09-30 14:44, pirms 8 gadiem
Čārlzs Ņūborns? Vils Karltons? Johans Nikolass? Luiss Simss,Teds Džefrijs? Kur vini ir?

  +5 [+] [-]

, 2014-09-30 14:44, pirms 8 gadiem
Vot Brags bija riktigs kuilis.Tads mazins Kambis bija

  +7 [+] [-]

, 2014-09-30 14:52, pirms 8 gadiem
W W E rakstīja: Čārlzs Ņūborns? Vils Karltons? Johans Nikolass? Luiss Simss,Teds Džefrijs? Kur vini ir?
pareizi, Johans Nikolass spēlēja patiešām labi, viņam bija vairākas veiksmīgas sezonas!

  +8 [+] [-]

, 2014-09-30 14:54, pirms 8 gadiem
Pirms (Brauns) un arī pēc viņiem (Holdens) bija neskaitāmi melnādainie viesstrādnieki, bet tā kā spridzināja Timonss ar Fergusonu man paliks atmiņā visspilgtāk...pārsvarā šie abi atradās līmenī virs groza. Jā, bija ko redzēt.
P.s. lielisks materiāls

     [+] [-]

, 2014-09-30 15:05, pirms 8 gadiem
Simss noteikti ir top 10. Ja nemaldos tikai Bagijs regulārajā sezonā spēja samest 1000+ punktus

  +5 [+] [-]

, 2014-09-30 15:06, pirms 8 gadiem
Nikolass tiešām būtu vismaz pieminēšanu pelnījis rakstā.

  +4 [+] [-]

, 2014-09-30 15:08, pirms 8 gadiem
Neteiktu, ka tajā brīdī, kad Holdens spēlēja Bročus, viņš bija labākais ever leģionārs

Nikolass
Fergusons
Timonss
Simss
Maklendons
Četmens

bija lielāki mežoņi LBLā un EK

  +6 [+] [-]

, 2014-09-30 15:13, pirms 8 gadiem
Jā, Nikolasa superdanki Sporta Pilī nav pieminēti...

  -4 [+] [-]

, 2014-09-30 15:15, pirms 8 gadiem
Ko Ostlers tik zemu?

 +23 [+] [-]

, 2014-09-30 15:17, pirms 8 gadiem
Man gan liekas, ka te viss ir sajaukts, proti, kādā sakarā tas KĀDS bija Holdens PĒC LBL viņu var ierindot LBL labāko spēlētāju topa augšā.

Man liekas, ka jāvērtē TIKAI tas, ko viņš parādīja LBL un tādā gadījumā viņš noteikti nebūtu pirmais.
Kā krutākais spēlētājs, kurš ir spēlējis LBL vispār (pēc uzvārda un overall panākumiem)? Nu ar nez vai viņam tā pirmā vieta būtu jādod, kkur topā gan jau būtu.

  +3 [+] [-]

, 2014-09-30 15:18, pirms 8 gadiem
Tops diezgan objektīvs sanācis, tikai gribētos plašāku ekspertu pārstāvniecību.

  +7 [+] [-]

, 2014-09-30 15:22, pirms 8 gadiem
Simply_the_BEAST rakstīja: Man gan liekas, ka te viss ir sajaukts, proti, kādā sakarā tas KĀDS bija Holdens PĒC LBL viņu var ierindot LBL labāko spēlētāju topa augšā.

Man liekas, ka jāvērtē TIKAI tas, ko viņš parādīja LBL un tādā gadījumā viņš noteikti nebūtu pirmais.
Kā krutākais spēlētājs, kurš ir spēlējis LBL vispār (pēc uzvārda un overall panākumiem)? Nu ar nez vai viņam tā pirmā vieta būtu jādod, kkur topā gan jau būtu.
Atceros VV, ap jauno gadu, Holdenu gribēja no komandas izmest par vājo sniegumu, pēctam gan saņēmās. Nu jā tops drīzāk ir ņemot vērā arī nākotnes sasniegumus, savādāk Holdens būtu stipri zemāk.

  +7 [+] [-]

, 2014-09-30 15:33, pirms 8 gadiem
starp skaitļiem un tabulu rindām bija pazudis Johans Nikolass - Cilvēkam Gaisam, kurš baidījās lidot, 10 punkti (pa 5 no diviem ekspertiem) un 14. vieta, nobīdot Daiņu Adomaiti uz 15.

  +8 [+] [-]

, 2014-09-30 15:42, pirms 8 gadiem
Interesanti, ka A.Kavaļauskas nav ne punktu dabūjis.

  +2 [+] [-]

, 2014-09-30 15:54, pirms 8 gadiem
ļoti labs raksts! ejot pāri visiem minētajiem spēlētājiem, uzreiz acu priekšā pavērās aina, kā viņi spēlēja.
mans viedoklis - lai cik labi nebija Holdens un Četmens - Timonss un Fergusons - tie bija monstri! tas jau bija cits līmenis - ļoti tuvs NBA līmenim...
vēl atmiņā nāk Hakima Olaižuvona čomaks Vinsents Noulss - ļoti garš 3.-4. numurs, kurš pus minūtes laikā spēja salikt 5 troikas.

  +2 [+] [-]

, 2014-09-30 16:01, pirms 8 gadiem
Kur r.mingo,kas valmieru aizveda līdz izaicinajuma kausa final 4? Ostlers zemu,g.gusts ar nav nekur

  +3 [+] [-]

, 2014-09-30 16:06, pirms 8 gadiem
Mans viedoklis ir tāds, ka šis TOPs ir jādzēš un jātaisa aptauja par Expertu kolektīvu. Dzīvojam tomēr demokrātiskā valstī.

  +2 [+] [-]

, 2014-09-30 16:07, pirms 8 gadiem
Brents Raits stipri par zemu būtu pelnījis vismaz 6. vietu Toreiz viņš sezonas sākumā burtiski viens pats V-pili vilka Eirokausos. Ja būtu drusku paveicies toreiz būtu arī uzvara tajā nelaimīgajā ceturtdaļfinālā

  +4 [+] [-]

, 2014-09-30 16:14, pirms 8 gadiem
Ģenerālis savos ziedu laikos labu preci pircis

  +1 [+] [-]

, 2014-09-30 16:15, pirms 8 gadiem
Edgars rakstīja: Brents Raits stipri par zemu būtu pelnījis vismaz 6. vietu Toreiz viņš sezonas sākumā burtiski viens pats V-pili vilka Eirokausos. Ja būtu drusku paveicies toreiz būtu arī uzvara tajā nelaimīgajā ceturtdaļfinālā
Viņš bija arī ULEB kausa grupu turnīra vērtīgākais spēlētājs!

Valmierai ar bijuši leģionāru laikos labi kadri - leišu milzis - Raimonds Leikuss un arī atraktīvai Ronels Mingo!

  +2 [+] [-]

, 2014-09-30 16:16, pirms 8 gadiem
grūti istenībā salīdzināt, jo daudzi ir spēlējušu vieglāk būtu salīdzināt pa desmitgadēm
un vēl ņem klubu sasniegumus ar katru spēlētāju utt. diezgan interesanti

  +4 [+] [-]

, 2014-09-30 16:20, pirms 8 gadiem
No ekspertu komentāriem tā arī nekļūst skaidrs, vai šis ir labāko leģionāru tops vērtējot viņu ieguldījumu Latvijā nospēlētajā sezonā, vai tas ir leģionāru kopējās karjeras novērtējums? Ja leģionārā kopējās karjeras novērtējums tad ir jau vēl visādi Bruno Šundovi, kuri paspēja NBA uzspēlēt un pēc tam vēl ASK Rīgā u.t.t. Ja tomēr skatās spēlētāja ieguldījumu komandas sniegumā, tad tomēr V-pils leģionāri 2004.-05. sezonā tomēr izdarīja vairāk nekā viens otrs efektīgs dankotājs.

     [+] [-]

, 2014-09-30 16:33, pirms 8 gadiem
Kērtisu Miledžu būtu ielicis Top10, ASK laikos bija prieks skatīties.

  +6 [+] [-]

, 2014-09-30 16:37, pirms 8 gadiem
Demetri Hils arī ir piemirsts, tomēr cik daudzi USA izlases spēlētāji (jebkuras, īsti neatceros kurā U- izlasē viņš bija spēlējis) ir spēlējuši LBL?! Abi ar Straupi bija lielisks duets.

  +3 [+] [-]

, 2014-09-30 17:15, pirms 8 gadiem
Demetriuss Alexandrs Barona ziedu laikos gan bija labs, ehh, kas par spelētāju bija - labs metiens, vareja no visurienes iemest, tik negribeja pectam skriet atpakaļ uz savu laukuma pusi
Eh atmiņas, reiz Rīgā bija tāds varens klubs, kā Barons LMT... žēl kad naudas nebija, lai turpinatu iesākto ceļu uz Eirolīgu...

     [+] [-]

, 2014-09-30 17:22, pirms 8 gadiem
Jautajums atjautigajiem - Vaitsaids nav vienigais legionars, kas pec sezonas riga ir spelejis NBA. Kurs ir otrs?

     [+] [-]

, 2014-09-30 17:28, pirms 8 gadiem
Stīvs Ričs?!

     [+] [-]

, 2014-09-30 17:30, pirms 8 gadiem
bariga13 rakstīja: Jautajums atjautigajiem - Vaitsaids nav vienigais legionars, kas pec sezonas riga ir spelejis NBA. Kurs ir otrs?
Dontels Džefersons no Barona.

  +5 [+] [-]

, 2014-09-30 17:41, pirms 8 gadiem
esmu mazliet pārsteigts ka Akinbala naw pat pieminēts!

  +4 [+] [-]

, 2014-09-30 17:59, pirms 8 gadiem
man patika arī Renfro, tāds mazais Rondo Latvijā.

  +1 [+] [-]

, 2014-09-30 18:06, pirms 8 gadiem
snips rakstīja: Interesanti, ka A.Kavaļauskas nav ne punktu dabūjis.
Adomaitis 15. vietā, bet Kavaļausks nav pat punktu dabūjis.
Pat Miša Hlebovickis topā!

  +7 [+] [-]

, 2014-09-30 18:24, pirms 8 gadiem
Sarakstā nav: Akinbala, Petvejs, Šenons, Jeličs, D. Džefersons, Šundovs, V. Kārters, Brokensboro, Lenzlijs, Meisons, Kavaļausks un vēl daudzi citi, kuri spēlējuši NBA/Eirolīga/ Eirokauss vai top līgās Eiropā.

  -2 [+] [-]

, 2014-09-30 18:29, pirms 8 gadiem
flipsider rakstīja: Sarakstā nav: Akinbala, Petvejs, Šenons, Jeličs, D. Džefersons, Šundovs, V. Kārters, Brokensboro, Lenzlijs, Meisons, Kavaļausks un vēl daudzi citi, kuri spēlējuši NBA/Eirolīga/ Eirokauss vai top līgās Eiropā.
tu tikko nosauci 11 spēlētājus, kas nav top 10? tātad šiem 11 bija jāsalien tajās 10 vietās un nevienam no pieminētajiem nebija jābūt vai arī tu uzskaitīji 11 leģionārus, kas nav pieminēti? domāju, ka ir vairāk par 11, vai arī tu sauci spēlētājus, kurus zini?

  +3 [+] [-]

, 2014-09-30 18:37, pirms 8 gadiem
funkyz rakstīja: tu tikko nosauci 11 spēlētājus, kas nav top 10? tātad šiem 11 bija jāsalien tajās 10 vietās un nevienam no pieminētajiem nebija jābūt vai arī tu uzskaitīji 11 leģionārus, kas nav pieminēti? domāju, ka ir vairāk par 11, vai arī tu sauci spēlētājus, kurus zini?
Es saku, ka šie spēlētāji ir pieminēšanas vērti, jo labi spēlēja gan LBL, gan citās līgās.
1 2 55 komentāri