Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2551, Did:0, useCase: 3

Porziņģis, Hlebovickis un jaunie apavi Barselonā

Andrejs Siliņš

Porziņģis, Hlebovickis un jaunie apavi Barselonā
Kristaps Porziņģis Barselonā atklāj jaunos "adidas" "Crazy Explosive" apavus
Foto: adidas

No 15. līdz 17. jūnijam Katalonijas centrā Barselonā sapulcējās ne tikai vairāki NBA spēlētāji, bet arī aptuveni divi duči Eiropas jauno talantu, kā arī sporta apavu mazumtirgotāji un mediju pārstāvji, kurus "adidas" iepazīstināja ar jauno "Crazy Explosive" apavu modeli. Arī Sportacentrs.com bija iespēja būt klātienē.

Pateicoties basketbola veikala "Pro Basketball" īpašniekam Ernestam Morusam, saņēmu "adidas Baltics" uzaicinājumu doties uz Barselonu, lai ziņotu par pasākumu. Tajā galvenie varoņi bija virkne jauno talantu vecumā no 16 līdz 21 gadam (sākotnējā doma gan bija paredzējusi mazāku vecuma amplitūdu), kuri divu dienu garumā sacentās dažādos izaicinājumos, lai beigās noskaidrotu uzvarētāju un vērtīgas galvenās balvas ieguvēju.

No Baltijas valstīm spēlētāju vidū bija pārstāvēta Latvija un Igaunija. Sākotnēji bijuši paredzēti arī lietuvieši, tomēr Lietuvas federācijai ir stipra saikne ar citu sporta apavu un apģērbu ražotāju, turklāt lietuvieši neesot bijuši gatavi atbrīvot spēlētājus jaunatnes izlašu treniņnometņu laikā. Latvieša un divu igauņu komanda sacentās, pārstāvot Centrāleiropas reģionu. No Latvijas pasākumā piedalījās ogrēnietis no "VEF skolas" Oskars Hlebovickis, kurš pagājušajā vasarā ar U16 izlasi piedalījās savā pirmajā Eiropas čempionātā. No Igaunijas uz saulaino Barselonu atbrauca 203 centimetrus garais uzbrucējs Sanders Raieste, kurš basketbola zinības apgūst "Baskonia" sistēmā Spānijā, kā arī 190 centimetrus garais aizsargs, leģendārā igauņa Gerta Kullamē dēls Kristians Kullamē, kurš šogad uzvarēja Vācijas ProA līgā un nākamsezon varētu debitēt Bundeslīgā. Abi ziemeļnieki jau sasnieguši pilngadību, bet Oskars savos 16 bija jaunākais starp pilnīgi visiem pasākuma dalībniekiem.

Pēc ierašanās, iekārtošanās viesnīcā un pirmās maltītes Barselonā bija pienācis laiks treniņam vakarā pirms galvenā pasākuma sākšanās. Ar autobusu aizvesti uz netālu no viesnīcas esošo treniņcentru, spēlētāji pirmoreiz varēja izmēģināt jaunos apavus - divos no trim laukumiem, kas atdalīti ar aizkariem, darbojās vietējās fizkultūriešu grupiņas, bet pēdējā treniņš divu bijušo spāņu spēlētāju (viens no viņiem esot spēlējis pret "Brocēniem" ar Dž.R.Holdenu) virsuzraudzībā Centrāleiropas un Itālijas komandām. Jau pirmās aktivitātes bija apzīmējums tam, ar kādu mieru un nesteigšanos spāņi pieiet lietām, organizējot pasākumus. Piemēram, tikai treniņa vidū basketbolisti tika pie svaigām, kvalitatīvām, septītā izmēra "adidas" bumbām, bet līdz tam trenējās ar tādām, kādas nu kurš varēja atrast turpat zāles noliktavās. Lai gan treniņš bija salīdzinoši viegls, strādājot vairāk pie pamatelementiem - dribla, kustības, metieniem, puišiem tas atņēma daudz spēkus. Galu galā puse dienas bija pavadīta ceļā no Rīgas/Tallinas, turklāt zālē, kas lai arī atradās ēnā, karstuma līmenis bija nepierasts Baltijas klimatiskajos apstākļos dzīvojošajiem.

Pirmajā pasākuma vakarā tikām nogādāti blakus Spānijas laukumam un pretī slavenajai Barselonas buļļu kauju arēnai (tagad tā pārveidota par milzu iepirkšanās centru) esošajā īpaši izveidotajā laukumā izstāžu zālē. Oficiālajā atklāšanā, prožektoru gaismu apspīdēti, laukumā iznāca Endrjū Viginss un Kristaps Porziņģis - divas galvenās "Crazy Explosive" sejas. Pēcāk tribīnēs esošos (starp citu, tur arī Porziņģa draugs un "Knicks" komandas biedrs Villijs Ernangomess) pasākuma vadītājs iepazīstināja ar visām NBA zvaigznēm, kas šīs divas dienas piedalījās jauno apavu atklāšanas pasākumā - bez Porziņģa un Viginsa arī Danilo Galināri, Rikijs Rubio, Džamals Marejs un Brendons Ingrems. Apavu dizainers Džesī Rademakers atklāja procesu, kā nonāk līdz jauna apava modelim, sākot ar skicēm pie apaļā galda dizaineru komandā līdz reālai izstrādei, testēšanai un apstiprināšanai. Starp citu, šī gada decembrī veikalos būšot pieejami arī Porziņģa "personal edition" krāsas apavi, bet pats Kristaps pačukstēja, ka viņam uz Eiropas čempionātu būšot izgatavots modelis arī izlases krāsās.Tad laukumā tika izsauktas visu dalībvalstu komandas, un jaunie spēlētāji pēc stādīšanās priekšā noskrēja gar NBA spēlētāju solu, lai sarokotos ar saviem elkiem. Drīz vien klāt arī pirmais izaicinājums - interaktīvs metienu konkurss. Katram no komandas dalībniekiem dots laiks, lai izdarītu metienus no dažādām pozīcijām. Pēc katra no metieniem citā laukuma vietā parādās izgaismots "adidas" logo - spēlētājam jāsavieno ātrums, uzmanība un precizitāte. Pretēji cerētajam baltiešiem ar metieniem nesekmējās, kā gribētos, un pēc pirmās dienas vieta tuvāk tabulas apakšgalam. Vakarā Baltijas delegācija devās uz Eiropā pirmo un vienīgo "NBA Cafe", lai īstenā basketbola atmosfērā baudītu vakariņas.

Oskars Hlebovickis, Sanders Raieste un Kristians Kullamē.
Foto: adidas

Otrajā dienā programma bija apjomīgāka - rīta daļā otrais izaicinājums jeb trīs pret trīs basketbols divos āra laukumos, kas izvietoti 200 metrus no jūras. Kreatīvā daļa šajā izaicinājumā paredzēja dubultot punktu skaitu pēc kāda īpaša basketbola elementa paveikšanas pirms precīza metiena. Piemēram, piespēle aiz muguras vai danks no gaisa. Kad iepriekšējā vakarā ieraudzījām pārējo valstu spēlētājus, šķita, ka mūsējiem daudz variantu nebūs - vizuāli baltieši izskatījās fiziski visplānākie. Līdz ar to improvizētajās tribīnēs sēdošā Latvijas "ekspertu grupa" nonāca pie slēdziena, ka no trim izaicinājumiem mūsējiem varianti varbūt ir vienā - metienos... Lieki teikt, ka "eksperti" piedzīvoja smagu, taču patīkamu aplauzienu. Pēc ne visai veiksmīgā starta metienu konkursā mūsējie bija pārliecinoši trīs pret trīs basketbolā, izcīnot tikai uzvaras un ar bilanci 6-0 triumfējot otrajā izaicinājumā. "Spēlēt bija grūti, jo basketbols bija ļoti fizisks un neviens nebaidījās no kontakta," neraugoties uz it kā pārliecinošo bilanci, norādīja Oskars.

"Atbraucām uz Barselonu, lai katrs parādītu labu sniegumu un lielā mērā mums tas izdevās, kaut apzināmies, cik liels darbs mums vēl priekšā treniņos savās komandās," sacīja Hlebovickis. Uzvara trīs pret trīs turnīrā ļāva pārņemt vadību arī lielajā kopvērtējumā. Lai gan turnīrā uzskatāmi labākais spēlētājs bija igaunis Raieste, tribīnēs esošo mediju un tirgotāju balsojumā par MVP tika atzīts kāds atmiņā nepalicis grieķis. Te atliek piebilst, ka balsošanas aparāti līdz Baltijas pārstāvjiem tā arī nemaz nenonāca. It kā jau štrunts, taču, kā vēlāk izrādījās, balva šim MVP bija iespaidīga. Tā gan nebija vienīgā netaisnība, ko baltieši piedzīvoja, bet par to vēlāk.

Sekoja spāņu virtuves iepazīšana Vidusjūras krastā, ko daži nodēvēja par "garākajām pusdienām dzīvē" - tās ilga vairāk nekā divas stundas un grafiks atkal bija iekavēts. Vakara daļa risinājās hallē blakus 1992. gada Barselonas olimpisko spēļu stadionam, turpat medijiem un tirgotājiem bija iespēja tikties ar NBA spēlētājiem. Izmantoju iespēju parunāt ar visiem, bet publiskai apskatei jau pagājušajā nedēļā nodevu sarunu ar Kristapu Porziņģi. Te jāatgriežas pie tēmas par pasākuma organizētāju nesteidzīgo haosu, jo sarunas ar NBA spēlētājiem aizņēma vismaz pāris stundas, bet jaunajiem talantiem tikmēr nācās nīkt turpat blakus esošajā laukumā... Tiesa, laiku pa laikam pie viņiem atnāca pa kādai NBA zvaigznei, lai nobildētos, papļāpātu vai vienkārši kopā pamētātu pa grozu. Kā jaunajam spēlētājam, tas noteikti ir forši, brīvā atmosfērā pabūt kopā ar iepriekš tikai televīzijā redzētiem kadriem un pārliecināties, ka arī viņi ir tikai cilvēki.

Pēc šīs stundām garās nīkšanas sekoja danku konkurss. Sākotnēji bija paredzēts, ka žūrijā būs NBA spēlētāji, taču, tā kā viss bija ieildzis, NBA vīri vairs nebija pieejami. Žūrijā tika nolikti trīs mediju pārstāvji, un konkurss varēja sākties. "Sākumā bija domāts, ka konkursā piedalīsies mans komandas biedrs Sanderss Raieste, taču pēdējā brīdī viņš atteicās un vietā pieteica mani," stāsta uzvarētājs Oskars Hlebovickis. "Tāpēc pirmos dankus izdomāju neilgu laiku pirms konkursa sākuma, bet pēdējo turpat uz vietas." Hlebovickis, jaunākais no visiem, izcīnīja uzvaru konkursā un viņa pēdējais danks bija vislabākais.

"Šis bija pirmais danku konkurss, kurā piedalījos. Pašam nešķita, ka ir iespējas uzvarēt, jo citi pretinieki izskatījās atlētiskāki, bet esmu ļoti gandarīts par to, ka izdevās viņus pārspēt. Tā bija laba pieredze," pēc konkursa teica tā uzvarētājs.
Foto: adidas

Danki mazliet pamainīja izkārtojumu kopvērtējumā - lielajam finālam kvalificējās Centrāleiropa (Latvija un Igaunija), Spānija, Itālija un Grieķija, kas dankos apsteidza iepriekš ceturtajā vietā esošo Franciju. Superfinālā katrai komandai jāizspēlē divi pret divi basketbols ar katru un tad lielais fināls, kurā savā starpā vēlreiz jātiekas divām labākajām. Kreatīvais moments - vienu reizi mača gaitā laukumā, kas pēc savām tehniskajām iespējām atgādināja Eirovīzijas skatuvi, parādījās melns kvadrāts, no kura iemetot bumbu grozā, punkti netika pieskaitīti. Pirmajā cīņā pret spāņiem tribīnēs esošie baltieši bija tiktāl pārliecināti par viena punkta nepieskaitīšanu savai komandai, ka "VEF skolas" direktors Gatis Jahovičs un "adidas Baltics" pārstāvis Martens Raiends devās pie rezultāta pierakstītājiem. Tomēr spāņi palika pie savas taisnības un beigās šis viens punkts izrādījās izšķirošs mājinieku labā. Spēlē pret Itāliju pārsvars laukumā bija lielāks nekā rezultāts to rādīja, bet pret grieķiem ilgi gāja grūti, nācās atrasties pat iedzinējos, tomēr tieši pašā izskaņā izdevās nodrošināt uzvaru un iekļūt lielajā finālā.

Tajā atkal pretī nāca spāņi, bet, spēlējot divi pret divi, turklāt pēc tik garas dienas, abas komandas jau bija fiziski izpumpējušās un daudz paļāvās uz metieniem no distances. Kamēr mūsējiem ar to realizēšanu pagalam neveicās, mājinieki, no kuriem visi trīs jau pierakstīti ACB klubu sastāvos, trāpīja teju katru metienu - gan vieglus, gan grūtus pāri rokām. "Finālā, manuprāt, pietrūka veiksmes un enerģijas, jo visu laiku notika spēles ārā, karstumā un pēc spēlēm bija liela pauze, kas ļoti nogurdināja. Nevarējām iemest savus metienus, atšķirība no pretiniekiem un ātri sakrājās nogurums," atcerējās Hlebovickis.

Mirklis no lielā fināla. Foto: adidas

Līdz ar to Centrāleiropas komanda palika otrajā vietā, bet uzvaru svinēja mājinieki spāņi. Visiem trim uzvarētājiem, kā arī trīs pret trīs turnīra MVP atzinības ieguvējam no Grieķijas tika ārkārtīgi vērtīgas balvas: apgāde ar "adidas" apaviem un apģērbu gada garumā, kā arī brauciens uz kādu no nākamās sezonas NBA spēlēm. Apdalīti gan nepalika arī pārējie talanti - "adidas" jau pirmajā dienā katram sagādāja tā saucamo "Welcome-Pack" ar jaunās "Crazy Explosive" līnijas apaviem un apģērbiem.

Kopumā Barselonā pavadītais laiks noteikti paliks pozitīvā atmiņā kā medijiem, tā tirgotājiem un spēlētājiem. "Man šis bija pirmais šāda veida pasākums, kur tiek uzaicināts 21 spēlētājs no Eiropas, un man ir liels prieks par to, ka biju starp viņiem. Ieguvu neatsveramu pieredzi un patīkamas emocijas, kā arī iespēju satikt NBA zvaigznes klātienē. Tas dod man vēl vairāk vēlmi un papildus motivāciju smagi strādāt treniņos, lai pilnveidotu savu basketbola meistarību un kļūtu par izcilu spēlētāju! Paldies "adidas" pārstāvim Baltijā Martenam Raiendam, veikalam "ProBasketball" un Ernestam Morusam, kā arī "VEF skolai" par šo iespēju," sajūsmā par piedalīšanos šajā pasākumā bija Hlebovickis.

  +6 [+] [-]

, 2017-06-26 21:09, pirms 5 gadiem
Paldies par ieskatu!

  +9 [+] [-]

, 2017-06-26 21:34, pirms 5 gadiem
No šī puikas kkam vajadzētu sanākt, tēvs un māte abi bija profesionāli basketbolisti (Mihails man liekas joprojām spēlē, iespējams kļūdos) mamma arī savā laikā bija izlases pamatsastāva saspēles vadītāja un joprojām viena no labākajām kāda mums bijusi!

Gēni ir ļoti labi, tik jāšancē

  -1 [+] [-]

, 2017-06-26 22:30, pirms 5 gadiem
Raksts tiešām interesants un ļoti izsmeļošs. Taču varbūt tomēr vajadzētu aizslāt ciemos pie literatūras skolotājas, jo, cik saprotu, SC korektora nav. Kur var sagrābstīt tādus dumjus un nepareizus teicienus?
"Apskatei nodevu sarunu"?
Nodot var draugu vai valsti. Vai tukšās pudeles veikalā.
Bet citādi viss ir labi. Avīzēs jau tik brangus materiālus neviens neļautu rakstīt - apjoms (zīmju skaits).

  +4 [+] [-]

, 2017-06-26 22:33, pirms 5 gadiem
Mihals

  -2 [+] [-]

, 2017-06-26 22:39, pirms 5 gadiem
Huiinnjjaa - made in chiana - redzeju dzivajaa, tur zole liineejaas nost

     [+] [-]

, 2017-06-26 22:42, pirms 5 gadiem
Un intervija ar KP ļoti laba.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2017-06-27 02:29, pirms 5 gadiem
žurnaļuga rakstīja: Raksts tiešām interesants un ļoti izsmeļošs. Taču varbūt tomēr vajadzētu aizslāt ciemos pie literatūras skolotājas, jo, cik saprotu, SC korektora nav. Kur var sagrābstīt tādus dumjus un nepareizus teicienus?
"Apskatei nodevu sarunu"?
Nodot var draugu vai valsti. Vai tukšās pudeles veikalā.
Bet citādi viss ir labi. Avīzēs jau tik brangus materiālus neviens neļautu rakstīt - apjoms (zīmju skaits).
Nodot var arī nodrukatu Rakstu! Un kāpēc nē?! Citē mums konkrētu likumu!

  +1 [+] [-]

, 2017-06-27 04:40, pirms 5 gadiem
Mīļais oxa, ar bērneļiem par latviešu valodas stilistiku runāt nav pieklājīgi. Jo viņi taču tāpat nesapratīs. Valodai ir jābūt pareizai un izteiksmīgai.
Man līdz kaklam apriebies lasīt un dzirdēt - spēle ir noslēgusies. To neviens nekad nav ieslēdzis, tātad spēle var tikai sākties un tikai beigties.
Gluži tāpat kā vārda vietā "pazīstams" vai "populārs" tagad visi ļerina - atpazīstams. Pankūka, atpazīt var divos gadījumos. Līķi morgā vai noziedznieku policijas iecirknī. Un, lūdzu, nepieprasi man likumus par valodas labskanību un pareizību. Labāk nopērc laika mašīnu un aizšauj pie Endzelīna ciemos. Tikai nebrauc dzērumā, viņš tev sados piepes!

     [+] [-]

, 2017-06-27 04:42, pirms 5 gadiem
P.S. Un ja kāds kaut nesaprata - sarunu nevar nodot. Rakstu gan.

  +1 [+] [-]

, 2017-06-27 07:31, pirms 5 gadiem
maigais_zefirinsh rakstīja: Huiinnjjaa - made in chiana - redzeju dzivajaa, tur zole liineejaas nost
Tev smadzene vala limejas.

  +1 [+] [-]

, 2017-06-27 07:56, pirms 5 gadiem
žurnaļuga rakstīja: Mīļais oxa, ar bērneļiem par latviešu valodas stilistiku runāt nav pieklājīgi. Jo viņi taču tāpat nesapratīs. Valodai ir jābūt pareizai un izteiksmīgai.
Man līdz kaklam apriebies lasīt un dzirdēt - spēle ir noslēgusies. To neviens nekad nav ieslēdzis, tātad spēle var tikai sākties un tikai beigties.
Gluži tāpat kā vārda vietā "pazīstams" vai "populārs" tagad visi ļerina - atpazīstams. Pankūka, atpazīt var divos gadījumos. Līķi morgā vai noziedznieku policijas iecirknī. Un, lūdzu, nepieprasi man likumus par valodas labskanību un pareizību. Labāk nopērc laika mašīnu un aizšauj pie Endzelīna ciemos. Tikai nebrauc dzērumā, viņš tev sados piepes!
Jūs te pats tagad jaucat vārdu "noslēgties"/"noslēgt" un "ieslēgt"/"Izslēgt"/"ieslēgties"/"izslēgties" nozīmi, pārgudreļa kungs.
Tādēļ tas, ko es teikšu, ir MAN, SAVUKĀRT, IR APRIEBIES DILETANTUS LASĪT.
Arī valodniekus/filologus, kuri citiem pārmet, bet paši mauc pa grāvjiem. Kā lai savādāk nosaucu valodas it kā lietpratēju, kurš pats kļūdaini izvēlas vārdus un to nozīmi. Diletants! Un reti kas ir kaitinošāks par šādiem radījumiem )))

     [+] [-]

, 2017-06-27 09:13, pirms 5 gadiem
Es neesmu lietpratējs, tikai mācos. Visu dzīvi. Tikai salīdzinājumā ar anonīmo DaMarcus indivīdu kaut kādi sasniegumi ir. Kad pēdējo reizi dalīja Preses naglu, tad tiku komentāru trijniekā. Un galīgi nesaprotu pārmetumu par "ieslēgt" un "izslēgt". Tā laikam "noslēdzošā spēles daļa"? (Un kas tad ir ieslēdzošā daļa?)
Un reizēm rakstu ļoti puķaini, mana māmuļa (pensionēta un ļoti cienījama filoloģe, kas sarakstījusi divas mācību grāmatas par mūsu valodu) ir bijusi šausmās. Tomēr, lai sāktu puķaini rakstīt, vispirms ir jāiemācās rakstīt pareizi. Diemžēl SC autoru lielākā daļa ir tādi pašpasludināti remarki un hemingveji - kā gribu, tā maucu. Normālā preses izdevumā viņu sacerētie teksti būtu izpluinīti stērbelēs. Jo tur ir redaktori un korektori. Un varbūt pat galvu norautu un beigās durvju virzienu parādītu.
P.S. Vai kāds man var nosaukt kaut vienu gadījumu, kad kāds no sc daudzajiem autoriem ir kļuvis par žurnālistu kādā papīrdrukātā izdevumā (neskaitot "Sporta Avīzi")? Es jau nesaku, ka visi tik slikti, Novickis raksta ļoti labi, Noviks to sieviešu basīti stutē, Siliņš ir tīri okei utt. Tikai kaut kā nemana jaunos korifejus drukātās preses apcirkņos...

     [+] [-]

, 2017-06-27 11:30, pirms 5 gadiem
maigais_zefirinsh rakstīja: Huiinnjjaa - made in chiana - redzeju dzivajaa, tur zole liineejaas nost
Stulbumam nav robežu.

     [+] [-]

, 2017-06-27 17:53, pirms 5 gadiem
žurnaļuga rakstīja: P.S. Un ja kāds kaut nesaprata - sarunu nevar nodot. Rakstu gan.
Uzrakstītu Sarunu VAR Nodot, kāpēc ne?!

     [+] [-]

, 2017-06-27 21:44, pirms 5 gadiem
Nē, sarunu nevar nodot. Var nodot interviju vai kaut vai diktafona ierakstu. Sarunu nodot nevar. Tāpat kā nevar nodot vārdus, domas vai elpas dvesienus. Tāpēc beidziet te mēģināt nodot pirdienus pa neta drātīm. Joks, protams.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-07-01 12:40, pirms 5 gadiem
Paldies autoram par sniegto ieskatu , bija interesanti lasīt .