Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2978, Did:0, useCase: 0

3x3 izlase saņem MK atbalstu sezonas turpināšanai, piešķirti līdzekļi arī sporta bāzēm

Rolands Eliņš

3x3 izlase saņem MK atbalstu sezonas turpināšanai, piešķirti līdzekļi arī sporta bāzēm
Nauris Miezis. Foto: olimpiadef64.lv

LETA. Ministru kabinets otrdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 33 000 eiro, lai Latvijas 3x3 basketbola izlase varētu turpināt sacensību sezonu. Savukārt Latvijas nacionālo sporta bāžu atbalstam piešķirts gandrīz pusmiljons.

Lēmumu par līdzekļu piešķiršanu Latvijas Basketbola savienībai (LBS) iepriekš atbalstījusi Latvijas Nacionālā sporta padome.

Latvijas izlases spēlētāji Edgars Krūmiņš, Agnis Čavars, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis šovasar Tokijā tika kronēti par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem 3x3 basketbolā. Jau neilgi pēc olimpiskajām spēlēm basketbolistiem sākās sacensību sezona. Traumu dēļ gan komanda šosezon vēl ne reizi nav spēlējusi sastāvā, kādā izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu čempionu titulu.

Tomēr visos piecos šīs sezonas Pasaules tūres turnīros Latvijas komanda iekļuvusi labāko astoņniekā, vislabāko rezultātu sasniedzot Debrecenā, kur tika izcīnīta otrā vieta. Šonedēļ gaidāmajā sestajā posmā Abū Dabī komanda beidzot plāno piedalīties tādā sastāvā, kādā uzvarēja olimpiskajās spēlēs. Novembrī notiks Pasaules tūres posms Mehiko, bet decembra vidū Džidā būs finālposms.

LBS iesniegtā tāme

Ministru kabinets otrdien no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra arī 449 025 eiro valstij piederošo nacionālo sporta bāzu uzturētājiem, lai stabilizētu finanšu situāciju pēc Covid-19 ierobežošanai ieviestajiem drošības pasākumiem.

Bobsleja un kamaniņu trasei "Sigulda" piešķirti 226 263 eiro, sporta centram "Daugavas stadions" - 150 000 eiro, tenisa centram "Lielupe" - 39 402 eiro, bet sporta centram "Mežaparks" - 33 360 eiro.

Nauda piešķirta darba samaksai, komunālo maksājumu, apkopes un uzturēšanas izdevumu un citu ar saimniecisko darbību saistīto izdevumu segšanai.

Minētajās četrās sporta nozares kapitālsabiedrībās 100% kapitāla daļu turētāja ir valsts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) personā.

IZM skaidro, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktie drošības pasākumi tiešā veidā ir skāruši valsts pārvaldībā esošās nacionālās sporta bāzes. Uz noteiktu laiku pilnībā ir pārtraukta to darbība, kā arī ieviesti ļoti stingri ierobežojumi, kā rezultātā netika gūti ieņēmumi, ko varētu novirzīt šo bāzu uzturēšanai.

Turklāt valsts kapitālsabiedrības nevarēja kvalificēties valdības iepriekš piešķirtajam atbalstam Covid-19 krīzes skartajiem sporta centriem.

Visas minētās sporta bāzes pamatā tiek izmantotas treniņu procesam un nacionāla līmeņa sporta sacensību organizēšanai, kā arī dažādu ar sportu saistītu atbalsta procesu nodrošināšanai. Šajās sporta bāzēs var norisināties arī starptautiska līmeņa sacensības, bet pēdējos gados to skaits ir bijis salīdzinoši neliels.

Izmantotie resursi:
LETA