Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2978, Did:0, useCase: 3

Lasmanis: "Pasaules tūres finālā mūsu apakšgrupa ir diezgan spēcīga"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Lasmanis: "Pasaules tūres finālā mūsu apakšgrupa ir diezgan spēcīga"
Kārlis Lasmanis. Foto: FIBA

Latvijas 3x3 basketbola vienība "Rīga" nākamnedēļ Džidā gaidāmajā Pasaules tūres finālā apakšgrupā ielozēta kopā ar spēcīgiem pretiniekiem, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra viens no komandas spēlētājiem Kārlis Pauls Lasmanis.

Piektdien komanda dosies uz Kandavu, kur aizvadīs nelielu sagatavošanās nometni, tās noslēgumā svētdien piedaloties turnīrā.

"Nometnē būs sparingpartneri, kuri vasarās arī daudz spēlē 3x3 basketbolu. Bija plānots, ka ieradīsies arī lietuvieši uz trīs dienām, taču viņi netika. Izveidosim vairākas komandas, sparingosim un kārtīgi sagatavosimies turnīram. Būs arī daži spēlētāji no B izlases un citi tuvākie kandidāti," par gaidāmo nometni stāstīja Lasmanis.

Pasaules tūres finālā latvieši izsēti ar pirmo numuru. Pagaidām pieteikumā ir olimpiskie čempioni Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš, tomēr savas korekcijas var ieviest savainojumi, tāpēc netiek izslēgta Artūra Strēlnieka došanās palīgā.

"Mazliet mokos ar mikrotraumām, taču cerams, ka būšu gatavs finālam. Sastāvu mainīt uz vietas vairs nevar, līdz ar to ir jāizdomā, kurš dosies - es vai Artūrs. Varbūt manā vietā brauks Artūrs, pagaidām par neko neesmu 100% pārliecināts," atzīmēja Lasmanis.

Džidā šajā laikā temperatūra pārsniedz 30 grādus pēc Celsija, turpretī Latvijā pēdējās dienas bijušas ļoti aukstas. Latvijas komanda gan pieradusi pie straujām apstākļu maiņām un tas nebūšot šķērslis.

"Iespējams, ka sākumā būs problēmas, bet gan jau pie visa pieradīsim. Esam raduši pie apstākļiem, ka jāspēlē karstos laikapstākļos, ierodoties no vēsākas vietas. Protams, ka pirmās spēles būs grūtākas, taču nebūs tik traki," secināja Lasmanis.

Finālturnīrā "Rīga" ielozēta kopā ar ASV komandu "Princeton" un Šveices vienību "Lausanne", kuras izsētas ar astoto un devīto numuru.

"Apakšgrupa ir diezgan spēcīga. Paskatīsimies, kā viņi spēlējuši pēdējos turnīros, izlūkosim viņu stipros un vājos punktus. Mēģināsim sagatavoties nopietni šīm divām komandām. Savukārt nākamajām spēlēm gan jau treneris uz vietas sagatavos kādus videomateriālus," par pirmajiem pretiniekiem teica Lasmanis.

Vasarā Latvijas kvartets kļuva par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem 3x3 basketbolā vīriešiem, sarūpējot Latvijai vienīgo zelta medaļu Tokijā. Olimpiskais zelts gan nav mazinājis motivāciju cīnīties Pasaules tūrē, kur uzvarēti pēdējie divi turnīri.

"Pēdējos pāris turnīros atguvām emocijas un pārliecību par saviem spēkiem. Ar pārliecību un motivāciju viss ir kārtībā," par olimpiskās sezonas nogali teica Lasmanis.

Nākamās sezonas kalendārs nav zināms, taču sagaidāms, ka starpsezona nebūs tik saspringta, kā iepriekšējos gados.

"Pirms tam mērķis bija olimpiskā kvalifikācija, tāpēc uzreiz pēc sezonas sākām gatavoties nākamajai. Šoreiz būs vairāk brīvā laika un iespējas sadakterēties, piemēram, man jau 28. datumā paredzēta potītes operācija, pēc kuras sekos vismaz četru mēnešu atlabšanas process," atzina Lasmanis.

Pasaules tūres fināls Džidā, Saūda Arābijā, norisināsies nākamajā piektdienā un sestdienā. Tieši Džidā pērn latvieši uzvarēja tūres finālā, bet par sezonas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Miezis.