Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2978, Did:0, useCase: 0

"Riga" apliecina favorītu statusu un viegli pārvar Mehiko "Masters" kvalifikāciju

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

"Riga" apliecina favorītu statusu un viegli pārvar Mehiko "Masters" kvalifikāciju
Kārlis Lasmanis. Foto: FIBA

Meksikas pilsētā Mehiko sācies Pasaules tūres "Masters" turnīrs 3x3 basketbolā. To no kvalifikācijas sāka "Riga" basketbolisti, kuri pārliecinoši ar divām uzvarām iekļuva pamatturnīrā.

# Sev neierasti "Riga" basketbolisti, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, "Masters" turnīru sāka ar kvalifikāciju. Tādējādi latviešiem iekļūšana pamatturnīrā nozīmētu četras spēles piecu stundu laikā, kas jau pielīdzināms ikdienas cīņām Grīziņkalnā "Ghetto Basket" turnīru ietvaros, bet 3x3 basketbola augstākajā līmenī.

# Kvalifikācijas turnīru "Riga" sāka ar spēli pret Puertoriko komandu "Mayaguez". Šī komanda, paskatoties uz to pārstāvošajiem spēlētājiem, ir ne vien nezināma, bet arī nav izceļama ne ar pieredzi 3x3 basketbolā, ne labām sekmēm klasiskajā basketbolā. Līdz ar to, olimpiskajiem čempioniem no Latvijas pirmā spēle varēja būt kā iesildīšanās nākamajām cīņām.

# Spēles pirmās trīs minūtes aizritēja ļoti zemā tempā. "Riga" ātri izvirzījās vadībā, un pat bez lielas piepūles ļāva pretiniekiem šajā laikā gūt tikai punktu, kamēr paši tika pie sešiem. Brīžiem laukumā latvieši spēlējās kā kaķis ar peli, jo meistarības atšķirība bija ļoti jūtama. Šādā spēlē arī "Riga" basketbolisti aizsardzībā nestrādāja ar pilnu atdevi, kas pretiniekiem ļāva tikt pie viegliem punktiem. Spēles laika vidū Lasmanis trāpīja tālmetienu un panāca 10:5.

# Pāris sekmīgi metieni no distances Puertoriko komandu atstāja spēlē un cīņā par uzvaru (9:10). "Mayaguez" iegāza biežās piezīmes nevajadzīgās situācijās, bet latvieši to pilnvērtīgi neizmantoja, Lasmanim un Krūmiņam realizējot divus no četriem metieniem. Metienus no spēles nespēja trāpīt Miezis, bet "Riga" tāpat atjaunoja piecu punktu pārsvaru. Tuvojoties spēles laika beigām, latvieši laukumā varēja darīt, ko gribēja, jo pretinieki principā necīnījās par bumbu. Pēdējā minūtē "Riga" gandrīz izdevās tikt līdz 21 punktam, bet pretinieki uzlaboja savu stāvokli ar diviem precīziem tālmetieniem. Neskatoties uz to "Riga" uzvarēja ar 20:15.

# Tādējādi izšķirošā cīņa par iekļūšanu pamatturnīrā bija pret Brazīlijas komandu "Rio Preto", kas neizteiksmīgā spēlē pamanījās piekāpties "Mayaguez" ar 11:15. Brazīliešiem ir gadiem ilga pieredze 3x3 basketbolā, bet šajā spēlē viņi nebūt nebija līmenī. Šāds pavērsiens nāca par labu "Riga", jo pat negaidīts zaudējums, gūstot vismaz 14 punktus, ļautu iekļūt pamatturnīrā.

# Spēles ievadā cīņa ritēja punkts punktā, komandām atļaujot viena otrai tikt pie viegliem punktiem groza apakšā. Vairāk aizsardzībā piestrādāja latvieši, kas pēc Mieža un Krūmiņa precīzajiem tālmetieniem izvirzījās vadībā ar 9:5. Vēl nebija nospēlēta puse spēles laika, kad Lasmanis guva 14. punktu, kas jau garantēja iekļūšanu pamatturnīrā, neskatoties uz šīs spēles iznākumu.

# Turpinājumā "Riga" bez lielas piepūles gāja pretī uzvarai pirms spēles laika beigām. Rezultāta starpība bija septiņi punkti (16:9). "Rio Preto" basketbolisti centās saasināt spēli ar tālmetienu palīdzību, bet sekmes bija pārāk vājas. Bumbu grozā no augšas pamanījās triekt arī Edgars Krūmiņš, par ko pats bija pagalam priecīgs. Pretinieki atzīmējās ar precīziem tālmetieniem, bet spēles liktenis bija izšķirts. "Riga" uzvarēja arī šo spēli ar rezultātu 21:16.

# Līdz ar to jau plkst. 20:40 "Riga" basketbolisti atgriezīsies laukumā ar pamatturnīra spēli pret Krievijas komandu "Runa", bet 22:40 mērosies spēkiem ar Mongolijas komandu "Ulaanbaatar". Visas spēles vērojamas FIBA 3x3 YouTube kanālā.

     [+] [-]

, 2021-11-06 20:07, pirms 3 mēnešiem
Viegli un bez jebkādiem pārsteigumiem tiek pamatturnīrā!!
Krūmiņs skaisti ielika danku spēlē pret Brazīļiem..

     [+] [-]

, 2021-11-06 20:15, pirms 3 mēnešiem
Kāds var paskaidrot kapēc pasaules top 3 komandai jāspēlē kvalis, kamēr kaut kādi mongoļi ,krievi utt. jau pamatturnīrā?

     [+] [-]

, 2021-11-06 20:31, pirms 3 mēnešiem
ZagorS rakstīja: Kāds var paskaidrot kapēc pasaules top 3 komandai jāspēlē kvalis, kamēr kaut kādi mongoļi ,krievi utt. jau pamatturnīrā?
Dienas pirmajā rakstā par 3x3 tas paskaidrots. Lūk, citāts no šī raksta.

" # "Riga" Meksikas turnīrā izlikta ar pirmo numuru, bet sev netipiski sāks turnīru no kvalifikācijas, kas saistāms ar ceļazīmes iegūšanu uz turnīru caur "Quest" turnīru Permā, kur latvieši ierindojās trešajā vietā. Kvalifikācijas turnīrs, visticamāk, nebūs nekāda pastaiga, jo pretī stāsies nezināmas vai maz zināmas komandas no Puertoriko un Brazīlijas."

     [+] [-]

, 2021-11-06 20:31, pirms 3 mēnešiem
Riga 4 spēles 5 stundu laikā. Tikai cik viegli/grūti spēlēt 2000 metru virs jūras līmeņa.

     [+] [-]

, 2021-11-06 21:05, pirms 3 mēnešiem
dobra molodci

     [+] [-]

, 2021-11-06 21:08, pirms 3 mēnešiem
Aldis Br rakstīja: Riga 4 spēles 5 stundu laikā. Tikai cik viegli/grūti spēlēt 2000 metru virs jūras līmeņa.
kādi pašlaik apstākļi pie Velnezera ?

     [+] [-]

, 2021-11-06 21:09, pirms 3 mēnešiem
Krieviem pat īsti variantu nebija.

     [+] [-]

, 2021-11-06 21:09, pirms 3 mēnešiem
Riga jau 3 uzvara pēc kārtas..

     [+] [-]

, 2021-11-06 21:21, pirms 3 mēnešiem
Pret Runu 22:14.