Deviņas šuves un cerības uz lēmuma maiņu – Skrīvers skaidro neseno zaudējumu
Latvijas karatists Edgars Skrīvers ceturtdien, 14. novembrī, “Karate Combat” organizācijā piedzīvoja tehnisko nokautu, jo cīņu vakaram piesaistītā mediķe nespēja aizvērt uz viņa pieres atvērto brūci un paziņoja, ka latvietis cīņu turpināt nevar. Cīkstonis sarunā ar Sportacentrs.com plašāk skaidroja notikušo.
Skrīvers “Karate Combat” “bedrē” kāpa ar Dagestānas cīkstoni Ruslanu Satijevu. Pirmajā raundā pretinieks latviešu cīkstonim trāpīja ar sitienu pagriezienā, kā rezultātā uz Skrīvera galvas tika atvērta pamatīga brūce. Pēc pirmā raunda beigām cīņai piesaistītā mediķe paziņoja, ka Skrīvers nedrīkst turpināt cīnīties.
Pēc dueļa “Karate Combat” prezidents Džefs Gross norādīja, ka nav apmierināts ar pieņemto lēmumu un atvainojās latviešu karatistam.
Skrīvers sarunā ar Sportacentrs.com sniedza savu komentāru par notikušo.
Kāda iespēja, ka šis būs “no contest”?
Prezidents teica, ka mēģinās panākt “no contest”. Ņemot vērā, ka cīņa notika Taizemē, tas, iespējams, ir izdarāms. Redzēsim. Nākamnedēļ jau vajadzētu zināt.
Cik dziļa tā brūce bija?
Diezgan. Turpat uz vietas uzlika deviņas šuves. Runa nav par brūces dziļumu, bet par vietu. Brūce bija uz galvas, līdz ar to asinis neiet acīs un netraucē redzei. Parasti cīņas šādi tiek apturētas, ja brūce ir uz pieres vai uzacs, jo tad asinis pa taisno tek acīs
Šeit nebija tas gadījums. Asiņu bija daudz, kā vienmēr, kad pārsit galvu, bet redze traucēta netika.
Prezidents pēc cīņas kritiski izteicās par ārsti. Kā tu vērtē viņas lēmumu apturēt cīņu?
Principā brūce jau bija aiztaisīta. Daudzi teica, ka brūci manā stūrī varēja aiztaisīt daudz labāk, jo esot speciālas vielas, kas tam domātas. Brūces vietai nevajadzēja radīt problēmas.
Nezinu, kāda ir ārstes pieredze cīņas sportā. Droši vien negribēja uzņemties atbildību un pateica tiesnesim, ka cīņa nedrīkst turpināties. Tiesnesis ārstiem nedrīkst oponēt. Šo cīņu pieskatīja bijušais UFC cīkstonis Kriss Lībens. Arī viņš pēc cīņas atvainojās un teica, ka nebūtu to apturējis.
Pirmo raundu tu tomēr zaudēji. Vai pretinieks ar kaut ko pārsteidza?
Jā, zaudēju. Domāju, ka noteicošais bija tas elkonis. Ja sitienu, kas atvēra brūci, skatāmies atkārtojumā, tas pat nebija plānots sitiens ar elkoni. Viņš gribēja izpildīt vienkāršu sitienu pagriezienā un minimāli aizķēra galvu ar elkoni. Es to sitienu nesajutu. Pats biju šokā un pretinieka acīs redzēju, ka arī viņš bija pārsteigts, ieraugot asinis.
Visādi citādi – gāju uz priekšu un kontrolēju virzienu. Viņa sitieni arī bija pa cimdiem. Viss ritēja pēc plāna, kas bija lēnām kāpināt tempu un izdarīt spiedienu.
Iepriekšējās cīņās vairāk fokusējies uz greplingu. Šeit arī bija tāds plāns?
Nē. Šeit plāns bija tieši pretējs – vairāk izmantot sitienus. Es greplingu un klinču gaidīju no viņa.
Tu “bedrē” kāpis nebiji gadu. Kā līdz šai cīņai nonāci?
Mēs cīņu prasījām jau sen. Bija piedāvājums cīnīties aprīlī Dubaijā, bet es gribēju koncentrēties uz ramadānu. Gavēnī tomēr grūti uztaisīt normālu treniņnometni. Kaut kā var sagatavoties, bet ne labākajā līmenī.
Pēc tam kaut kā nesanāca. Cīņas notika ASV, kur mēs īsti negribējām braukt. Beigās sanāca, ka jācīnās šeit, Taizemē. Pirms šīs cīņas paspēja nomainīties četri pretinieki līdz nolika priekšā šo dagestānieti.
Kāda ir situācija ar tavu un “Karate Combat” līgumu?
Teorētiski līgums bija beidzies jau pirms šīs cīņas, bet es gribēju vēlreiz cīnīties. Skatīsimies, kas notiks tālāk. Daudz būs atkarīgs no šīs cīņas gala rezultāta. “Karate Combat” prezidents teica, ka labprāt mani redzētu janvārī gaidāmajā Ķīnas cīņu šovā.
Iepriekš izskanēja runas par UFC. Kas notiek tajā frontē?
Tur vairāk nodarbojas menedžeris. Ar UFC visu laiku bijis kontakts. Bijām gatavi piedalīties UFC Saūda Arābijas šovā, kas notika jūnijā. Viens cīkstonis 66 kilogramu divīzijā izkrita no cīņas un mēs nosūtījām savu piedāvājumu, bet UFC izvēlējās citu opciju.
Tas pats notika arī UFC Abū Dabī cīņu šovā, kas notika oktobrī. Izkrita Saīda Nurmagomedova pretinieks, un mēs atkal sazinājāmies ar UFC. Bija piedāvājums aizvietot šo cīkstoni, bet UFC nolēma cīņu netaisīt. Tas brazīlietis jau iepriekš bija atteicies no vairākām cīņām, līdzīgi kā Saīds. Līdz ar to UFC nolēma šo cīņu vienkārši nerīkot.
UFC mums teica, ka abiem cīkstoņiem kopā iepriekš atceltas astoņas vai pat deviņas cīņas.
Kā šīs cīņas iznākums, tavuprāt, ietekmēs tavas “akcijas”?
Pirmkārt, “Karate Combat” cīņas “Tapalogy” netiek skaitītas. Tāpat kā boksa vai kikboksa cīņām, arī karatē ir atsevišķa uzvaru/zaudējumu bilance.
Līdz ar to mana MMA bilance necietīs.
Kurā sporta veidā tu pats gribētu aizvadīt nākamo cīņu?
Gribētu aizvadīt vēl vienu cīņu “Karate Combat”. Pēc tam skatīsimies, kā attīstīsies notikumi. Zinu, ka februārī Saūda Arābijā ir UFC cīņu šovs. Ja kāds atkal izkritīs, tad var domāt. Šobrīd tas būtībā ir vienīgais veids, kā tikt UFC, jo reti tiek parakstīti līgumi ar cīkstoņiem no malas.
66 kilogramu divīzijā?
Ideāli, protams, būtu 61,2 kilogrami, bet, ja cīņai jāpiekrīt ar nelielu sagatavošanās laiku, tad būšu gatavs cīnīties gan 61,2 gan 66 kilogramu divīzijās. Šī cīņa arī bija nestandarta svarā – 63,5 kilogramos. Lielākā daļa cīņu šajā šovā bija atrunātos (“catchweight”) svara limitos.
Viss šis turnīrs bija diezgan spontāni organizēts. Bija aptuveni trīs nedēļas laika, tāpēc arī bija atrunātie svari. Ar to visu deviņi cīkstoņi netika svarā.
-3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]