Medaļu kopvērtējums (16. diena): varoņi, dinastijas un alternatīvais "Top 20"
Svētdien, 8. augustā, Tokijā tika sadalīti pēdējie 13 medaļu komplekti (summā 339 no 339). ASV trešo reizi pēc kārtas izcīnīja visvairāk zelta godalgu un ieguva pirmo vietu kopvērtējumā. Ķīna sesto reizi pēc kārtas finišēja "Top 3" un, pateicoties 38 zelta medaļām, atkārtoja otro labāko rezultātu. Japāna aizvadīja labākās spēles vēsturē, pēc 53 gadu pārtraukuma iekļūstot labāko trijniekā.
Īsumā. Svētdien neviena valsts netika pie pirmās medaļas, turklāt – tāpat kā 3. un 6. augustā – neviena valsts nenopelnīja pirmo zelta godalgu. ASV izcīnīja trīs zelta medaļas un izrāvās pirmajā vietā kopvērtējumā. Lielbritānija pievienoja divas augstākā kaluma godalgas, kopvērtējumā pakāpjoties uz ceturto vietu. Īrija dubultoja zelta krājumu, pa vienai zelta medaļai ieguva Francija, Kanāda, Kuba, Kenija, Bulgārija, Serbija un Uzbekistāna.
Dienas varonis – Eliuds Kipčoge. Kenijas skrējējs 2003. gadā Parīzē kļuva par pasaules čempionu 5000 metru skrējienā. Šajā distancē viņš nopelnīja divas olimpiskās medaļas, finišējot otrais gan 2004. gadā Atēnās, gan 2008. gadā Pekinā.
Divdesmit septiņu gadu vecumā Kipčoge pievērsās skriešanai ārpus stadioniem, garajās distancēs sasniedzot lielākos panākumus. Viņš kļuva par olimpisko čempionu maratonā Rio un Tokijas spēlēs, bet 2018. gadā Berlīnē sasniedza pasaules rekordu, finišējot pēc divām stundām un 01:39 minūtēm.
"Olimpiskais sapnis ir īpašs sapnis. Katram sportistam jāiegulda milzīgs laika patēriņš, lai nokļūtu līdz šim brīdim. Šodien es piedzīvoju savu Olimpisko sapni. Vienmēr saku, ka sports ir kā dzīve, vari uzvarēt vai zaudēt. Taču šodien bija diena, kurā uzvarēju," pēc uzvaras rakstīja Kipčoge.
The Olympic dream is a special dream. For every athlete here it has taken a lifetime of preparation to get to this point. Today I lived my Olympic dream. I always say that sport is like life, whereby you can win and lose. But today was a day where I won. pic.twitter.com/vDzYKcH8Yg
— Eliud Kipchoge - EGH?゚ヌᆰ (@EliudKipchoge) August 8, 2021
Vienā teikumā
#: Bulgārijas mākslas vingrotājas pirmo reizi uzvarēja komandu ieskaitē, pārtraucot Krievijas vingrotāju piecu uzvaru sēriju disciplīnā, kurā godalgas piešķir no 1996. gada.
#: Francijas handbolistes revanšējās Krievijai par neveiksmi Rio spēļu finālā, pirmo reizi izcīnot olimpisko zeltu – kungiem ir trīs tituli.
#: ASV volejbolistes trīs sudraba un divām bronzas godalgām pievienoja pirmo zeltu, finālā trīs setos pārspējot Brazīliju.
#: Serbijas ūdenspolo meistari aizstāvēja Rio izcīnīto titulu, izšķirošajā spēlē pieveicot Grieķiju ar 13-10.
?゚ヌᄋ France are the 1st since 1984 to take double gold in the #Olympics #handball competitions ?
— International Handball Federation (@ihf_info) August 8, 2021
? Soviet Union in 1976
? Yugoslavia in 1984
? France in 2020
The France women are also the 3rd team to complete the treble of Olympic, world & European titles ? #Tokyo2020 pic.twitter.com/T8auPiIj08
Varoņi
Emma Makkiona. Austrālijas peldētāja Tokijā izcīnīja septiņas godalgas. “Griffith” universitātes peldēšanas kluba pārstāve nopelnīja zelta medaļas 50 un 100 metru brīvā stila distancēs, kā arī 4x100 metru stafetēs kompleksajā peldējumā un brīvajā stilā.
Makkiona pievienoja trīs bronzas godalgas 100 metru peldējumā tauriņstilā, 4x200 metru stafetē brīvajā stilā un 4x100 metru jauktajā stafetē. Brisbenas peldētājai ir piecas olimpiskās zelta medaļas – viņa kopā ar peldētāju Īenu Torpu dala pirmo vietu Austrālijas titulētāko olimpiešu sarakstā.
Kelebs Dresels. Divdesmit četrus gadus vecais ASV peldētājs Tokijā izcīnīja piecas zelta medaļas – par vienu vairāk nekā Makkiona. Viņš bija ātrākais 100 metru peldējumos tauriņstilā un brīvajā stilā, pirmais sasniedza mērķi 50 metru peldējumā brīvajā stilā, kā arī vīriešu 4x100 metru stafetēs kompleksajā peldējumā un brīvajā stilā.
Dresels kļuvis par ceturto amerikāņu peldētāju-vīrieti, kurš izcīnījis piecas zelta medaļas vienās spēlēs. Agrāk to paveica Marks Spics, Mets Biondi un Maikls Felpss. Dresels sasniedza pasaules rekordus 100 metros tauriņstilā un 4x100 metru stafetē kompleksajā peldējumā.
Keilija Makjūena. Divdesmit gadus vecā Austrālijas peldētāja izcēlās ar četrām medaļām. Makjūena ar jaunu olimpisko rekordu uzvarēja 100 metru peldējumā, pēc tam bija labākā 200 metros uz muguras un 4x100 metru stafetē kompleksajā peldējumā. Jauniete pievienoja bronzas medaļas 4x100 metru jauktajā stafetē kompleksajā peldējumā.
Žanga Jufei. Divdesmit trīs gadus vecā Ķīnas peldētāja Tokijā nopelnīja divas zelta un divas sudraba medaļas. Jufei bija ātrākā 200 metru distancē tauriņstilā un 4x200 metru stafetē brīvajā stilā. Viņa finišējā otrā 100 metru peldējumā tauriņstilā un 4x100 metru stafetē kompleksajā peldējumā.
Ana Sana. Loka šāvēja pielika aci un roku trim no sešām Korejas zelta medaļām. Ana Sana uzvarēja individuālās sacensībās, kā arī komandu sacensībās sievietēm un jauktajiem pāriem. Korejieši loka šaušanā izcīnīja četras no piecām zelta medaļām – turks Mete Gazozs uzvarēja individuālajās sacensībās vīriešiem.
Atletas más laureados en #Tokyo2020 :
— UnTipoEstadístico📑 (@TipoEstadistico) August 8, 2021
1- 🇺🇸Caeleb Dressel🏊🏻♂️ 5🥇
2- 🇦🇺Emma McKeon🏊🏻♀️ 4🥇3🥉
3- 🇦🇺Kaylee McKeown🏊🏻♀️ 3🥇1🥉
4- 🇯🇲Elaine Thompson🏃🏿♀️3🥇
5- 🇰🇷An San🎯 3🥇
6- 🇳🇿Lisa Carrington🚣🏻♀️ 3🥇
7- 🇺🇸Katie Ledecky🏊🏻♀️ 2🥇2🥈
9- 🇨🇳Zhang Yufei🏊🏻♀️ 2🥇2🥈
9- 🇦🇺Arianne Titmus🏊🏻♀️ 2🥇1🥈1🥉
Eleina Tompsone-Hera. Jamaikas sprintere nopelnīja trīs zelta godalgas. Pasaules ātrākā sieviete uzvarēja 100 un 200 metru distancēs, vēlāk kopā ar komandas biedrēm triumfējot arī 4x100 metru stafetē.
Liza Keringtone. Jaunzēlandes kanoe airētāja ieguva trīs zelta medaļas. Keringtone uzvarēja vieninieku sacensībās 200 un 500 metru distancēs, kā arī 500 metros sieviešu divniekiem.
Ketlīna Ledeki. Amerikāņu “zelta zivtiņa” Tokijā tika pie četrām godalgām, tostarp uzvarēja brīvā stila peldējumos 800 un 1500 metru distancēs. Ledeki 400 metru distancē brīvajā stilā piekāpās austrālietei Ariarnei Titmusai, kā arī tika pie sudraba 4x200 metru stafetē brīvajā stilā.
Ariarne Titmusa. Austrālijas peldētāja no Tasmānijas salas izcīnīja četras medaļas – divas zelta, pa vienai sudraba un bronzas godalgai. Atmiņā vairāk palikusī uzvara – triumfs 400 metru peldējumā brīvajā stilā, apsteidzot galveno favorīti Keitiju Ledeki. Titmusas treneris pēc panākuma metās trakā uzvaras dejā, kļūstot par interneta zvaigzni.
Sifana Hasana. Etiopijā dzimusī Nīderlandes skrējēja izvirzīja mērķi – kļūt par pirmo sportisti, kurai vienās spēlēs izdevies uzvarēt 1500, 5000 un 10 000 metru distancēs. Hasana paklupa 1500 metru kvalifikācijas skrējiena pēdējā apļa sākumā, bet pēc apbrīnojamas pakaļdzīšanās pirmā sasniedza mērķi. Finālā viņa finišēja trešā, taču kļuva par ātrāko piecu un desmit kilometru skrējienos.
Sifan Hassan 🇳🇱 is the first athlete to medal in all three track events at one #Olympics: the 1,500, the 5,000 and the 10,000 meters. https://t.co/auB7FnHpmc pic.twitter.com/Qh9XjE8Oqo
— The New York Times (@nytimes) August 7, 2021
Divas zelta medaļas nopelnīja arī Krievijas šāvēja Vitaļina Bacaraškina, britu peldētāji Džeimss Gajs un Ādams Pītijs, japāņu vingrotājs Daiki Hašimoto, krievu peldētājs Jevgeņijs Rilovs, nīderlandiešu treka riteņbraucējs Harijs Lavreisens, austrāliešu peldētājas Keita Kempbela un Mollija O`Kalahana.
Sjū Bērda un Daiana Taurasi. Konektikutas universitātes absolventes – Longailendas salā uzaugusī ņujorkiete Bērda un kaliforniete Taurasi – “USA Basketball” krāsas nēsā no 2000. gada. Svētdien, 8. augustā, viņas kļuva par pirmajām spēlētājām vēsturē, kuras uzvarējušas piecos olimpiskajos turnīros pēc kārtas.
The Best.
— UConn Women’s Basketball (@UConnWBB) August 8, 2021
?゚ᆬヌ?゚ᆬヌ? pic.twitter.com/WgzKJ7Cg2K
Kevins Durents. Visu laiku rezultatīvākais ASV spēlētājs olimpiskajos turnīros. Durents sestdien kļuva par otro basketbolistu, kurš izcīnījis trīs olimpiskās zelta medaļas – pirms pieciem gadiem Rio to paveica Karmelo Entonijs.
Alisone Fēliksa. Skrējēja nopelnīja vienpadsmito olimpisko medaļu, kļūstot par visu laiku godalgām bagātāko ASV vieglatlēti. Fēliksa apsteidza Karlu Lūisu, kura rēķinā ir desmit medaļas.
Ladies and gentlemen, the first woman to ever win 10 #Athletics medals at the Olympics...
— Olympics (@Olympics) August 6, 2021
Take a bow, @allysonfelix! #USA #StrongerTogether | @Tokyo2020 | @WorldAthletics pic.twitter.com/id7qzKEw1l
Dinastijas
ASV sieviešu basketbola izlase septīto reizi pēc kārtas triumfēja olimpiskajā turnīrā, finālā ar 90:75 apspēlējot pārsteidzošo Japānu. “Zvaigžņoti-svītrainās” kļuva par pirmo sieviešu komandu vēsturē, kura tik ilgi dominē Olimpiskajās spēlēs. Līdzīgs sasniegums bijis pa spēkam tikai ASV vīriešu izlasei, kura palika nepārspēta no 1936. līdz 1968. gadam.
Amerikānietes olimpiskajā turnīrā uzvarējušas 55 spēlēs pēc kārtas. Salīdzinājumam, vīriešu valstsvienība no 2004. gada bronzas spēles līdz 2016. gadam uzvarēja 25 spēlēs pēc kārtas, bet atklāšanas cīņā Tokijā zaudēja Francijai ar 76:83.
This statistic is MIND BLOWING! ?
— More Than Just Balls (@morethanballs) August 8, 2021
HALF THE TEAM WASN’T EVEN BORN WHEN USA WBB LOST! @TeamUSA x @usabasketball x #Olympics pic.twitter.com/psIlaKWjIJ
ASV vīriešu basketbola izlase sestdien ceturto reizi pēc kārtas izcīnīja zelta medaļu, izšķirošajā cīņā revanšējoties Vensāna Kolē trenētajai Francijai – 87:82. Grega Popoviča trenētā komanda reabilitējās par neveiksmīgo startu 2019. gada Pasaules kausā Ķīnā, kur finišēja septītajā vietā.
Serbijas vīriešu ūdenspolo izlase izveidoja jaunu dinastiju, Rio zeltam pievienojot tādu pašu panākumu Tokijā. Serbu sportisti Pekinā un Londonā izcīnīja bronzas godalgas, savukārt nākamajās spēlēs nogāja uzvaras ceļu līdz galam.
Sieviešu ūdenspolo turpinājās ASV izlases dominance. Amerikānietes pirmajos trīs olimpiskajos turnīros ieguva divas sudraba un viena bronzas medaļu, bet, sākot no 2012. gada, uzkāpušas virsotnē trīs reizes pēc kārtas.
Francijas vīriešu handbola izlase un Nīderlandes sieviešu hokeja izlase izcīnīja trešo zeltu pēdējos četros olimpiskajos turnīros. Abas komandas piedzīvoja neveiksmes Rio finālos, lai pēc pieciem gadiem atgrieztos virsotnē.
Brazīlijas vīriešu U23 futbola izlase 2016. gadā nopelnīja pirmo zelta medaļu, 63 707 skatītāju klātbūtnē atjaunotajā “Maracana” stadionā soda sitienos pieveicot Vāciju. Dienvidamerikāņi bija labākie arī Tokijā, šoreiz finālā apspēlējot Spānijas jauniešus.
Alternatīvais "Top 20"
Pārrēķinot pret iedzīvotāju skaitu, trīs sekmīgākās delegācijas Tokijā pārstāv Sanmarīno, Bermudu salas un Grenadas salu. Svētā Marīna vārdā nosauktajā Sanmarīno dzīvo 34 tūkstoši iedzīvotāju, taču mazajai valstij izdevies nopelnīt vienu sudraba un divas bronzas godalgas. Vidēji vienu uz 11 tūkstošiem iedzīvotāju.
Bermudu salām ir viena zelta medaļa uz 60 tūkstošiem, savukārt Grenada ar 112 tūkstošiem iedzīvotāju tikusi pie vienas bronzas. Izcīnīto zelta medaļu skaita ziņā no bermudiešiem atpaliek tikai Bahamu salas, kuras ieguvušas vienu augstākā kaluma godalgu uz 200 tūkstošiem iedzīvotāju.
Jaunzēlande ar nepilniem pieciem miljoniem iedzīvotāju izcīnījusi 20 medaļas – vidēji pa vienai uz 250 tūkstošiem iedzīvotāju. Tālu neatpaliek Jamaika, Slovēnija, Gruzija un Horvātija. Salīdzinoši pieticīgas spēles Somijai, kura pie zelta medaļas nav tikusi kopš 2008. gada.
Top 29 (valstis ar max 5,8 miljoniem iedzīvotāju)
# | Valsts (iedz.sk.) | Zelts | Sudrabs | Bronza | Summa |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jaunzēlande (4.9 miljoni) | 7 | 6 | 7 | 20 |
2 | Norvēģija (5.3 miljoni) | 4 | 2 | 2 | 8 |
3 | Jamaika (2.9 miljoni) | 4 | 1 | 4 | 9 |
4 | Dānija (5.8 miljoni) | 3 | 4 | 4 | 11 |
5 | Horvātija (4.0 miljoni) | 3 | 3 | 2 | 8 |
6 | Slovēnija (2.1 miljons) | 3 | 1 | 1 | 5 |
7 | Gruzija (3.7 miljoni) | 2 | 5 | 1 | 8 |
8 | Īrija (4.9 miljoni) | 2 | 0 | 2 | 4 |
9 | Katara (2.8 miljoni) | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Bahamu salas (0.4 miljoni) | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Kosova (1.9 miljoni) | 2 | 0 | 0 | 2 |
12 | Slovākija (5.4 miljoni) | 1 | 2 | 1 | 4 |
13 | Igaunija (1.3 miljoni) | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Latvija (1.9 miljoni) | 1 | 0 | 1 | 2 |
15 | Fidži (0.9 miljoni) | 1 | 0 | 1 | 2 |
16 | Bermudu salas (0.06 miljoni) | 1 | 0 | 0 | 1 |
17 | Puertoriko (3.2 miljoni) | 1 | 0 | 0 | 1 |
18 | Armēnija (2.9 miljoni) | 0 | 2 | 2 | 4 |
19 | Mongolija (3.2 miljoni) | 0 | 1 | 3 | 4 |
20 | Sanmarīno (0.034 miljoni) | 0 | 1 | 2 | 3 |
21 | Lietuva (2.8 miljoni) | 0 | 1 | 0 | 1 |
22 | Ziemeļmaķedonija (2.0 miljoni) | 0 | 1 | 0 | 1 |
23 | Namībija (2.5 miljoni) | 0 | 1 | 0 | 1 |
24 | Bahreina (1.6 miljoni) | 0 | 1 | 0 | 1 |
25 | Somija (5.5 miljoni) | 0 | 0 | 2 | 2 |
26 | Grenada (0.011 miljoni) | 0 | 0 | 1 | 1 |
27 | Kuveita (4.2 miljoni) | 0 | 0 | 1 | 1 |
28 | Botsvāna (2.3 miljoni) | 0 | 0 | 1 | 1 |
29 | Moldova (2.6 miljoni) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Somu rezultāti apliecina olimpisko medaļu vērtības relatīvo raksturu. Somi uzskatāmi par vienu no veselīgākajām nācijām pasaulē, taču tas automātiski nenozīmē tiekšanos pēc augstām vietām olimpiskajā vērtējumā. Tas attiecas arī uz ziemas spēlēm – Somija pēc 2002. gada valstu vērtējumā nav bijusi augstāk par 18. vietu.
SAN MARINO WINS THE OLYMPICS!
— Mark Litherland (@marklith) August 8, 2021
?゚ヌᄇ ?゚ᆬノ?
I created an alt winners table
I gave points
?=3
?=2
?=1
..and then calculated per 100k of pop
With ?゚ᆬノ?, San Marino tops the table with a population< 34k
?゚ムマ?
Full tablehttps://t.co/C76UX9jxLj
?゚ヌᄃ=25th ?#sanmarino #olympics pic.twitter.com/Ot0HpIuogy
Kopvērtējums 8. augustā (sadalīti 339 no 339 komplektiem)
# | Valsts | Zelts | Sudrabs | Bronza | Summa |
---|---|---|---|---|---|
1 | ASV | 39 | 41 | 33 | 113 |
2 | Ķīna | 38 | 32 | 18 | 88 |
3 | Japāna | 27 | 14 | 17 | 58 |
4 | Lielbritānija | 22 | 21 | 22 | 65 |
5 | KOK | 20 | 28 | 23 | 71 |
6 | Austrālija | 17 | 7 | 22 | 46 |
7 | Nīderlande | 10 | 12 | 14 | 36 |
8 | Francija | 10 | 12 | 11 | 33 |
9 | Vācija | 10 | 11 | 16 | 37 |
10 | Itālija | 10 | 10 | 20 | 40 |
11 | Kanāda | 7 | 6 | 11 | 24 |
12 | Brazīlija | 7 | 6 | 8 | 21 |
13 | Jaunzēlande | 7 | 6 | 7 | 20 |
14 | Kuba | 7 | 3 | 5 | 15 |
15 | Ungārija | 6 | 7 | 7 | 20 |
16 | Koreja | 6 | 4 | 10 | 20 |
17 | Polija | 4 | 5 | 5 | 14 |
18 | Čehija | 4 | 4 | 3 | 11 |
19 | Kenija | 4 | 4 | 2 | 10 |
20 | Norvēģija | 4 | 2 | 2 | 8 |
21 | Jamaika | 4 | 1 | 4 | 9 |
22 | Spānija | 3 | 8 | 6 | 17 |
23 | Zviedrija | 3 | 6 | 0 | 9 |
24 | Šveice | 3 | 4 | 6 | 13 |
25 | Dānija | 3 | 4 | 4 | 11 |
26 | Horvātija | 3 | 3 | 2 | 8 |
27 | Irāna | 3 | 2 | 2 | 7 |
28 | Serbija | 3 | 1 | 5 | 9 |
29 | Beļģija | 3 | 1 | 3 | 7 |
30 | Bulgārija | 3 | 1 | 2 | 6 |
31 | Slovēnija | 3 | 1 | 1 | 5 |
32 | Uzbekistāna | 3 | 0 | 2 | 5 |
33 | Gruzija | 2 | 5 | 1 | 8 |
34 | Taivāna | 2 | 4 | 6 | 12 |
35 | Turcija | 2 | 2 | 9 | 13 |
36 | Grieķija | 2 | 1 | 1 | 4 |
- | Uganda | 2 | 1 | 1 | 4 |
38 | Ekvadora | 2 | 1 | 0 | 3 |
39 | Īrija | 2 | 0 | 2 | 4 |
- | Izraēla | 2 | 0 | 2 | 4 |
41 | Katara | 2 | 0 | 1 | 3 |
42 | Bahamu salas | 2 | 0 | 0 | 2 |
- | Kosova | 2 | 0 | 0 | 2 |
44 | Ukraina | 1 | 6 | 12 | 19 |
45 | Baltkrievija | 1 | 3 | 3 | 7 |
46 | Rumānija | 1 | 3 | 0 | 4 |
- | Venecuēla | 1 | 3 | 0 | 4 |
48 | Indija | 1 | 2 | 4 | 7 |
49 | Honkonga | 1 | 2 | 3 | 6 |
50 | Slovākija | 1 | 2 | 1 | 4 |
- | Filipīnas | 1 | 2 | 1 | 4 |
52 | Dienvidāfrika | 1 | 2 | 0 | 3 |
53 | Austrija | 1 | 1 | 5 | 7 |
54 | Ēģipte | 1 | 1 | 4 | 6 |
55 | Indonēzija | 1 | 1 | 3 | 5 |
56 | Etiopija | 1 | 1 | 2 | 4 |
- | Portugāle | 1 | 1 | 2 | 4 |
58 | Tunisija | 1 | 1 | 0 | 2 |
59 | Igaunija | 1 | 0 | 1 | 2 |
- | Latvija | 1 | 0 | 1 | 2 |
- | Fidži | 1 | 0 | 1 | 2 |
- | Taizeme | 1 | 0 | 1 | 2 |
63 | Bermudu salas | 1 | 0 | 0 | 1 |
- | Maroka | 1 | 0 | 0 | 1 |
- | Puertoriko | 1 | 0 | 0 | 1 |
66 | Kolumbija | 0 | 4 | 1 | 5 |
67 | Azerbaidžāna | 0 | 3 | 4 | 7 |
68 | Dominikānas Republika | 0 | 3 | 2 | 5 |
69 | Armēnija | 0 | 2 | 2 | 4 |
70 | Kirgizstāna | 0 | 2 | 1 | 3 |
71 | Mongolija | 0 | 1 | 3 | 4 |
72 | Sanmarīno | 0 | 1 | 2 | 3 |
- | Argentīna | 0 | 1 | 2 | 3 |
74 | Jordānija | 0 | 1 | 1 | 2 |
- | Nigērija | 0 | 1 | 1 | 2 |
- | Malaizija | 0 | 1 | 1 | 2 |
77 | Lietuva | 0 | 1 | 0 | 1 |
- | Ziemeļmaķedonija | 0 | 1 | 0 | 1 |
- | Namībija | 0 | 1 | 0 | 1 |
- | Turkmenistāna | 0 | 1 | 0 | 1 |
- | Saūdu Arābija | 0 | 1 | 0 | 1 |
- | Bahreina | 0 | 1 | 0 | 1 |
83 | Kazahstāna | 0 | 0 | 8 | 8 |
83 | Meksika | 0 | 0 | 4 | 4 |
85 | Somija | 0 | 0 | 2 | 2 |
86 | Burkina Faso | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Ziloņkaula Krasts | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Gana | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Grenada | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Kuveita | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Sīrija | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Botsvāna | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Moldova | 0 | 0 | 1 | 1 |
Saīsinājumi. PRC – Ķīnas Tautas Republika. ROC – Ķīnas Republika (Taivāna). ROK – Korejas Republika. IRI – Irānas Islāma Republika. KOK – Krievijas olimpiskā komiteja.
Piezīme. Augstlēkšanā vīriešiem 1. augustā tika pasniegtas divas zelta medaļas – Itālijai un Katarai.
Noderīgas saites:
Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums
Skaties visus olimpisko spēļu notikumus tiešraidēs, abonējot discovery+ pie Go3!
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Vairumam valstu medaļas izcīna tieši sievietes. Igaunijai un Lietuvai arī tikai sievietes šajās spēlēs izcīnija medaļas.
Tas pats laikam sanāk ziemas spēlēs, jo tur arī cik atceros tik viena sieviete ir piedalījusies komandu bronzas medaļas izcīnīšanā, kur no 4 mūsejiem bija viena sieviete - Elīza Cauce ja pareizi atceros.
P.S. Sanmarīno tur visi naturalizētie. Somija 21. gadsimtā vismaz ar mums daudz maz vienā līmenī gan vasaras, gan ziemas spēlēs, bet 5,5 miljoni iedzīvotāji. Jaunzēlandē gandrīz tikpat iedzīvotāju kā Somijā, bet daudz medaļas airēšanā un trekā, kur daudz un dažādas disciplīnas...
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Sydney 2000 2 1 1
Athens 2004 0 2 0
Beijing 2008 1 1 2
London 2012 0 2 1
Rio de Janeiro 0 0 1
Tokyo 0 0 2
+1 [+] [-]
[+] [-]
https://ig.ft.com/tokyo-olympics-al...