Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Pasaules kausa posmā šorttrekā 1000m otrajā kārtā iekļūst tikai Krūzbergs

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules kausa posmā šorttrekā 1000m otrajā kārtā iekļūst tikai Krūzbergs
Foto: Aivars Ķesteris.

Šodien Japānas pilsētā Nagojā Pasaules kausa otrajā posmā šorttrekā 1000m distancē 85 dalībnieku konkurencē pirmo kārtu pārvarēja un četrdesmitniekā iekļuva ventspilnieks Roberts Krūzbergs. Tikmēr Reinis Bērziņš saņēma sodu, savā braucienā tiekot ierindotam kā pēdējam, bet kopējā ieskaitē paliekot ārpus astoņdesmitnieka.

Vakar abās distancēs gan 1500m,gan 500m, abi pasaules kausa posmā Japānā startējošie mūsu pārstāvji pārvarēja pirmo kārtu, turklāt Reinis Bērziņš izcīnīja vietu pusfinālā, kas ir lielisks panākums Latvijai. Šodien trešajā disciplīnā 1000m Latvijas jaunie šorttrekisti nostartēja ar dažādām sekmēm. Tāpat kā 500m arī 1000m (9 apļi) 85 dalībnieki bija sadalīti 17 slidojumos pa 5 katrā, nākamajā kārtā tiekot 40 – pirmajiem diviem no katra slidojuma (2x17), plus vēl 6 ātrākie laiki no 3.vietu ieguvējiem.

Priekšsacīkstēs Roberts Krūzbergs izcīnīja uzvaru savā slidojumā un pārliecinoši tika otrajā kārtā. Reinim Bērziņam, kuram vakar uzlika šuves uz sagriezto roku, šī disciplīna nesākās veiksmīgi. Vispirms jelgavnieks pāragri startēja, bet viena reize ir pieļaujama. Kopumā Bērziņš aizvadīja labu slidojumu, taču priekšpēdējā apļa sākumā, atrodoties blakus itālim cīņā par trešo vietu, uzmanījās no saduršanās, kā rezultātā par plašu sanāca trajektorija pagriezienā, un līdz ar to arī pazuda cerības būt starp labākajiem trim. Par ko mūsu šorttrekistam piešķīra sodu, nebija īsti skaidrs, jo nekādus acīmredzamus traucējumus konkurentiem neizdarīja.

Otrajā kārtā Krūzbergs, jūtot, ka sākums ir lēns, izvirzījās vadībā otrajā aplī, taču konkurenti kāpināja tempu, mūsu šorttrekistam nonākot pēdējā piektajā pozīcijā. Tā Krūzbrgs turējās beigās vēl nākamos piecus apļus, uzsākot apdzīšanu pēdējā apļa sākumā. Pirmajā brīdī šķita, ka Roberta manevrs varētu būt sekmīgs, jo viņš apļa pirmajā pagriezienā nonāca gandrīz pašā priekšā, taču, izvairoties no sadursmes, atkrita ātri vien noslēdzošo piekto vietu, kurā arī finišēja. Tā kā ķīnietis Suns tika sodīts, ventspilnieks tika ierindots savā slidojumā 4.vietā, kas kopumā deva 32.vietu, jo latvieša slidojums bija vislēnākais no astoņiem.

Rīt vīriešiem būs pusfināls 1500m, kur startēs Bērziņš, bet Krūzbergs cīnīsies šajā distancē slidojumā par 22.-28.vietu. Abiem mūsējiem būs jācīnās vienā slidojumā 500m distancē par 26.-30.vietu.