Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Bērziņš saņem sodu un pasaules čempionātā paliek 14. vietā

Emils Ozerinskis

Bērziņš saņem sodu un pasaules čempionātā paliek 14. vietā
Reinis Bērziņš. Foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA

LETA. Latvijas šorttrekists Reinis Bērziņš sestdien Monreālā pasaules čempionāta 1500 metru distances B finālā saņēma sodu un meistarsacīkstes noslēdza 14.pozīcijā, kamēr Roberts Krūzbergs ierindojās 20.vietā.

Abi latvieši piektdien sasniedza šīs distances pusfinālu. Sestdien Krūzbergs savā pusfinālā distances sākumā bija pēdējais, septītais, bet pēc dažiem apļiem pacēlās uz otro vietu, taču piedzīvoja kritienu un finišēja pašās beigās. Tiesnešu ieskatā Krūzbergs krita bez sāncenšu palīdzības, tādējādi viņam sacensības noslēdzās.

Arī Bērziņš savā pusfinālā no septītās vietas pakāpās uz grupas priekšgalu, tomēr finišā bija trešais, 0,164 sekundes aiz otrās vietas, kas dotu vietu A finālā. Trešā vieta ļāva vēlāk startēt B finālā, kurā cīņā par astoto vietu Bērziņš ilgstoši bija pirmais, taču pēdējos apļos piekāpās pāris šorttrekistiem, turklāt par bloķēšanu ar roku viņš saņēma sodu, tādējādi guva pēdējo vietu.

A finālā uzvaru izcīnīja Ungārijas šorttrekists Šaoans Liu, sudrabu guva mājinieks Paskāls Dions, bet bronzu - beļģis Steins Desmē.

Sacensību noslēgumā Bērziņš tika klasificēts 14.vietā, bet Krūzbergs - 20.pozīcijā. Šajā distancē startēja 46 šorttrekisti.

Vēlāk Bērziņš startēja 500 metru ceturtdaļfinālā, kur savā slidojumā bija ceturtais, piekāpdamies Liu un diviem Francijas šorttrekistiem. Par 0,194 sekundēm Bērziņu pārspējušais francūzis Sebastjēns Lepaps pusfinālam kvalificējās ar rezultātu.

Krūzbergs šajā distancē priekšsacīkstēs saņēma sodu un neturpināja sacensības. Bērziņam šajā distancē provizoriski ir 16.vieta, bet Krūzbergam - dalīta 44. no 46 sportistiem.

Izmantotie resursi:
LETA