Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Bērziņam palaimējas 1500m iekļūt pusfinālā, Krūzbergam pietrūkst pavisam maz

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Bērziņam palaimējas 1500m iekļūt pusfinālā, Krūzbergam pietrūkst pavisam maz
Reinis Bērziņš. Foto; Roberto Sighel.

Šodien Japānas pilsētā Nagojā sākās pasaules kausa 2.posms šorttrekā, kurā piedalās ventspilnieks Roberts Krūzbergs un jelgavnieks Reinis Bērziņš. Ne bez veiksmes palīdzības Bērziņš 84 dalībnieku konkurencē iekļuva pusfinālā, bet Krūzbergs ierindojās tieši aiz pusfināla 22.vietā.

Kā vakar ziņojām, šajā posmā piedalās tikai divi mūsējie, jo Endijs Vīgants pēc kājas savainojuma pagājušā posmā Pekinā tomēr uz Nagoju nedevās. Otrais posms sākās ar 1500m, kur priekšsacīkstēs 84 šorttrekisti bija sadalīti pa seši katrā slidojumā. Ceturtdaļfinālam automātiski kvalificējās katra slidojuma pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī tiesības uz nākamo kārtu varēja iegūt 14 ātrāko laiku uzrādītāji no trešo vietu ieguvējiem.

Reinis Bērziņš lielāko daļu slidojuma turējās vadībā, bet, kad pēdējā aplī viņu mēģināja apdzīt francūzis Tristans Navarro un beļģis Stijns Desmets, visi trīs saķērās un nokrita. Pirmās trīs vietas ieguva Itālijas, Polijas un Singapūras pārstāvji. Nošī slidojuma ceturtdaļfinālā tika pirmo divu vietu ieguvēji - itālis Dotti un polis Selliers, kā arī pēc žūrijas lēmuma beļģis Desmets un mūsu Bērziņš, francūzi Navarro diskvalificējot. Robertam Krūzbergam pirmo kārtu izdevās pārvarēt pārliecinoši un bez sarežģījumiem. Arī viņš lielāko daļu slidojuma turējās vadībā, tikai pēdējā līkumā priekšā palaižot pasaules kausa līderi Semenu Jeļistratovu no Krievijas.

Ceturtdaļfinālā, kur 42 šorttrekisti bija sadalīti septiņos slidojumos, Bērziņš atkal lielu daļu turējās priekšgalā, bet, kad trīs apļus līdz finišam mūsu šorttrekists bija noslīdējis uz piekto pozīciju un kļuva gandrīz neiespējami aizsniegties līdz trijniekam, Bērziņam nedaudz patraucēja korejietis. Tiesneši lēma korejieti Dongvoku diskvalificēt, bet jelgavniekam piešķirt tiesības startēt pusfinālā, kas paredzēts sestdien.

Krūzberga slidojumā pirmos četrus apļus bija “gājēju temps”, tāpēc šis slidojums sanāca vislēnākais no visiem septiņiem. Roberts nostartēja labi, finišēdams trešajā vietā, un būtu varējis tikt pusfinālā, ja ne starpgadījumi citos slidojumos. Tā rezultātā dažu slidojumu trešās vietas nepalaida tālāk, dodot priekšroku tiem, kam tika patraucēts citos slidojumos.