Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

500m Bērziņš un Krūzbergs trīsdesmitniekā, bet paliek aiz ceturtdaļfināla

Ivars Bācis
Ivars Bācis

500m Bērziņš un Krūzbergs trīsdesmitniekā, bet paliek aiz ceturtdaļfināla
Roberts Krūzbergs. Foto: isu.org

Šodien Japānas pilsētā Nagojā pasaules kausa 2.posmā šorttrekā 500m distancē vairāk nekā 80 dalībnieku konkurencē abi Latvijas šorttrekisti pārvarēja pirmo kārtu un iekļuva labāko četrdesmit vidū, bet diemžēl palika aiz ceturtdaļfināla. Mūsējie uzrādīja ļoti līdzīgu rezultātu un ierindojās labāko trīsdesmitniekā, ventspilniekam Robertam Krūzbergam ieņemot 26.vietu, bet Reinim Bērziņam – 28.vietu.

Pēc 1500m distances, kur Reinis Bērziņš iekļuva pusfinālā (21 dalībnieks), bet Roberts Krūzbergs ierindojās tieši aiz pusfināla kārtas 22.vietā, šorttrekisti Pasaules kausa otrajā posmā uzsāka otro disciplīnu - 500m. Vīriešiem 85 dalībnieki bija sadalīti 17 slidojumos pa 5katrā, nākamajā kārtā tiekot 40 – pirmajiem diviem no katra slidojuma (2x17) un vēl 6 ātrākie laiki no 3.vietu ieguvējiem.

Abi mūsu šorttrekisti droši pārvarēja priekšsacīkstes. Reinis Bērziņš finišēja otrais cieši aiz uzvarētāja Džordana Pjēra-Žila (Kanāda), abiem pārliecinoši esot priekšā pārējiem. Arī Roberts Krūzbergs savā slidojumā finišēja otrais cieši aiz uzvarētāja Daeheona Hvanga (Koreja), taču no ventspilnieka netālu bija ķīnietis, kurš pēdējā aplī, ļoti cenšoties apsteigt latvieti, pāri reizes sasvērās un nedaudz pazaudēja ātrumu, finiša taisnē neapdraudot mūsu šorttrekista otro vietu.

Otrajā kārtā abi mūsējie savos slidojumos finišēja ceturtajā vietā un līdz ar to tālāk ceturtdaļfinālā netika, taču iespējas bija labas abiem. Bērziņš visu slidojumu turējās ceturtajā vietā, taču, sākoties pēdējam aplim, jelgavnieks veica lielisku manevru un pa iekšmalu apdzina krievu, izvirzoties trešajā vietā. Taču pie apdzīšanas neliela saskarsme ar Krievijas pārstāvi samazināja nedaudz tempu, kā rezultātā pēdējā līkumā garām pagāja ķīnietis Jū, kurš iekļuva ceturtdaļfinālā no trešo vietu ieguvējiem pēc laika.

Krūzbergs turējās otrajā vietā, bet pēdējā pagriezienā pirms finiša taisnes viņu pa iekšmalu apdzina ungārs, noteikumu robežās nedaudz “izstumjot” uz āru, kā rezultātā ventspilnieks zaudēja ātrumu, priekšā palaižot arī francūzi.

Rīt vīriešiem būs priekšsacīkstes 1000m.