Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 0

Šorttrekā sezonas mērķis – olimpiskās spēles

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Šorttrekā sezonas mērķis – olimpiskās spēles
Roberts Krūzbergs un Jēkabs Saulītis. Foto: Juris Ģigulis,Ventas Balss

Oktobra otrajā pusē startēs Pasaules kausa izcīņa šorttrekā, kuras četros posmos tiks arī noskaidroti Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki, bet iekļūt to skaitā ir arī mūsu šorttrekistu Roberta Krūzberga un Reiņa Bērziņa šīs sezonas uzdevums.

Pirmie divi Pasaules kausa posmi notiks Āzijā – no 21. līdz 24. oktobrim Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, no 28. līdz 31. oktobrim Japānas pilsētā Nagojā. Izšķirošie notikumi risināsies Eiropā, kur pasaules labākos šorttrekistus uzņems Debrecena (Ungārija, 18.–21. novembris) un Dortrehta (Nīderlande, 25.–28. novembris). Olimpiskās ceļazīmes tiks dalītas, ņemot vērā trīs labāko posmu rezultātus, bet treneris Jēkabs Saulītis ir pārliecināts, ka Latvijas sportistiem atkal ir labas iespējas kvalificēties spēlēm. Bez šī brīža Latvijas spēcīgākajiem šorttrekistiem Roberta Krūzberga un Reiņa Bērziņa Pasaules kausā varētu startēt arī Endijs Vīgants, kurš šobrīd jau vairāk pievērsies trenera darbam Jelgavā, bet tas ļautu aizpildīt visas mūsu sportistiem pieejamās kvotas.

Lielu daļu vietu olimpiskajā šorttrekā aizņems stafešu komandu dalībnieki, turklāt šoreiz tiks iemēģinātas sacensības arī jauktajā stafetē, kas individuālo biļešu skaitu samazinās vēl vairāk. ''Tā kā ar stafešu komandu mums šobrīd ir kā ir, Roberts un Reinis centīsies kvalificēties tieši individuāli, kas ir izdarāms. Protams, šobrīd grūti pateikt, kādā formā uz Pausaules kausu būs sāncenši, kas vispār startēs, jo problēmas ar iespējām atrast kādas sacensības jau bija gandrīz visiem,'' stāsta treneris.

Krūzbergs septembrī trenēsies Ventspilī, bet pēdējā spēku pārbaude pirms Pasaules kausa starta būs sacensības Nīderlandē oktobra pirmajās dienās, kurās solās būt spēcīgs sastāvs (nestartēs tikai Krievija), tāpēc tās zināmā mērā var dēvēt pat par Eiropas čempionātu. Savukārt pirms došanās uz Ķīnu Roberts trenēsies kopā ar Vācijas šorttrekistiem, ar kuriem sadarbība uzsākta šovasar. Saulītis stāsta, ka sākumā treniņu partneri mēģināja atrast Nīderlandē, kur trenējas arī Bērziņš, taču vienoties par sadarbību neizdevās. Veiksmīgāk viss izdevās ar Vācijas šorttrekistiem, kurus tagad trenē bijušais Latvijas izlases treneris Stjuarts Horspūls. ''Mums joprojām ir normālas attiecības, tāpēc arī painteresējos par šādu iespēju, bet tālāk jau bija oficiālas sarunas starp federācijām, nevis vienkārši vienošanās pa draugam. Pats nogādāju Robertu līdz treniņu vietai, nokārtoju visu nepieciešamo, bet tad uz trim nedēļām pametu. Laikam jau viss bija kārtībā, jo pats viņš ir apmierināts,'' atzīst Saulītis.

Vācijā bija iespējams ne tikai trenēties kopā ar laba līmeņa šorttrekistiem, bet arī izbaudīt sacensību gaisotni. Treneris stāsta, ka ātruma testos sasniegti pat pasaules rekordu cienīgi rādītāji, tomēr sacensības parādīja, ka vēl joprojām ir nianses, pie kurām nopietni jāstrādā. Saulītis ir ļoti gandarīts par Krūzberga parādīto rezultātu 500 m distancē, kas nav Krūzberga iecienītākā disciplīna, bet pats sportists atzīst, ka šobrīd jūtas krietni vien pārliecinātāks par sevi. ''Ar šādiem sparingpartneriem varēja labi trenēt apdzīšanu, taktiku, ko Ventspilī man nav iespējas attīstīt. Pieaudzis ir arī ātrums, izturība un tehnika. Ar Stjuartu trīs sezonas biju trenējies Jelgavā, viņš jau mani pazīst un zina mīnusus, kas tieši man būtu jālabo. Šajā nometnē pie tā arī strādājām, un viņš man tiešām daudz palīdzēja,'' gandarījumu pauž Roberts. Šīs sezonas mērķis viņam ir pilnīgi skaidrs – jācenšas kvalificēties olimpiskajām spēlēm.

To, kas šajā vasarā paveikts, precīzi varēs saprast tikai pēc pirmajiem lielajiem mačiem, bet sportists cer, ka mērķi piepildīt izdosies. ''Tikai sacensībās varēs saprast, kā es izskatos uz citu fona, ko viņi ir paveikuši, kā izmainījušies. Turpinās, ja tā var teikt, tāda kovidsezona un neviens droši vien nebūs top formā, bet kurš tai būs tuvāk, labāk piestrādājis, tas uzreiz arī būs redzams. Būs interesanti,'' Krūzbergs jau ar nepacietību gaida jaunās Pasaules kausa sezonas sākumu.

Saulītis ir gandarīts arī par to, ka, neskatoties uz sarežģījumiem organizēt treniņus un absolūto sacensību vakuumu, sporta veidam uzticīgi palikuši arī sporta skolas Spars jaunie šorttrekisti, kuri pratuši saglabāt labu sportisko formu un iemaņas.

Izmantotie resursi: Laikraksts "Ventas Balss"