Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Gājusi bojā 2010.gada olimpiskā čempione slēpošanas stafetē Skofterūda

Andrejs Siliņš

Gājusi bojā 2010.gada olimpiskā čempione slēpošanas stafetē Skofterūda
Vībeke Skofterūda
Foto: imago / Scanpix

LETA--DPA. Nedēļas nogalē 38 gadu vecumā gājusi bojā norvēģu distanču slēpotāja Vībeke Skofterūda.

Norvēģijas varasiestādes Skofterūdas nāvi apstiprināja svētdien. Skofterūda sestdien esot devusies izbraucienā ar ūdensmotociklu un pazudusi, bet svētdien uz kādas salas atrasta bez dzīvības pazīmēm. "Visas pazīmes rāda, ka tā bijusi avārija ar ūdensmotociklu," teikts vietējās policijas paziņojumā.

Skofterūda 2010.gada olimpiskajās spēlēs kopā ar Māritu Bjergenu, Terēzu Juheugu un Kristinu Stermeri Steiru triumfēja 4x5 kilometru stafetē. Tāpat viņa ir divkārtēja pasaules čempione stafetē, šajā pašā disciplīnā izcīnot arī pa vienai sudraba un bronzas medaļai.

Pasaules kausā individuālajās sacensībās viņa 15 reizes kāpa uz goda pjedestāla, taču pie uzvarām netika. Savukārt Pasaules kausa stafetēs viņai bija 23 medaļas, no kurām 17 bija augstākā kaluma.

2015.gadā Skofterūda paziņoja par karjeras beigām.

Izmantotie resursi:
LETA