Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

K.Zvejniekam trešā vieta Tālo Austrumu kausa slaloma sacensībās Japānā

Andrejs Siliņš

K.Zvejniekam trešā vieta Tālo Austrumu kausa slaloma sacensībās Japānā
Kristaps Zvejnieks
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

LETA. Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš februārī aizstāvēja valsts godu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, svētdien Japānā Tālo Austrumu kausa ietvaros izcīnīja trešo vietu slalomā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva mājinieks Rjunosuke Ohkoši, kurš divus braucienus veica minūtē un 39,35 sekundēs. Viņam 0,71 sekundi zaudēja tautietis Kjosuke Kono, kamēr trešais bija Zvejnieks, kurš bija vēl par 0,14 sekundēm lēnāks.

Zīmīgi, ka pēc pirmā brauciena Zvejnieks abiem japāņiem bija priekšā, tomēr otrajā braucienā viņš savu pozīciju nenoturēja.

Šajās sacensībās Latvijas kalnu slēpotājs nopelnīja 12,33 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus, kas viņam ir otrs labākais sasniegums šajā sezonā.

Tikmēr 13.vietā ierindojās Kristapa Zvejnieka brālis Miks Zvejnieks, kurš uzvarētājam zaudēja 2,95 sekundes, tiekot pie 27,55 FIS punktiem.

Savukārt dāmu sacensībās Agnese Āboltiņa nefinišēja pirmajā braucienā.

Iepriekš Tālo Austrumu kausa izcīņas ietvaros Saporo vajadzēja notikt milzu slaloma sacensībām, kuras piektdien un svētdien slikto laika apstākļu dēļ tika atceltas.

Jau vēstīts, ka trešdien Engaru pilsētā notikušajās sacensībās K.Zvejnieks slalomā bija piektais, nopelnot 10,53 FIS punktus, kas bija viņa labākais sniegums šosezon un ceturtais veiksmīgākais karjerā.

Savukārt pirmdien turpat milzu slaloma sacensībās K.Zvejnieks ieguva piekto vietu un tobrīd uzstādīja sezonas rekordu FIS punktos (15,50), kamēr otrdien slaloma sacensībās viņš līdz finišam netika.

Dāmu slaloma sacensībās trešdien sesto vietu izcīnīja Āboltiņa, nopelnot 30,13 FIS punktus, kas viņai bija otrais labākais rādītājs šajā sezonā un piektais karjerā.

Āboltiņa karjeras rekordu uzstādīja 2016.gada decembrī, kad slaloma sacensībās Norvēģijā nopelnīja 24,08 FIS punktus.

FIS punktus rēķina no uzvarētājam zaudētā laika, ņemot vērā arī labāko dalībnieku reitingu. Jo mazāk FIS punktu tiek nopelnīti, jo rezultāts ir augstvērtīgāks.

Pirms diviem gadiem K.Zvejnieks tieši Tālo Austrumu kausa sacensībās sasniedza savu karjeras rekordu FIS punktus, slalomā iegūstot 8,40 punktus.

Izmantotie resursi:
LETA