Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Dženifera Ģērmane Austrijā gūst jau sezonas otro uzvaru

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Dženifera Ģērmane Austrijā gūst jau sezonas otro uzvaru
Dženifera Ģērmane. Foto: Mārtiņš Mālmeisters, LOK

Talantīgā Latvijas kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane šodien aizvadījusi vēl vienas veiksmīgas sacensības Austrijas ciematā Pasturnā, kur nedaudz vairāk kā pirms divām nedēļām svinēja sezonas pirmo uzvaru. Šodien divās atsevišķās slaloma sacensībās viņa divreiz tika uz goda pjedestāla, vienreiz izcīnot arī uzvaru un sasniedzot jaunu karjeras FIS punktu rekordu.

Dienas pirmajās slaloma sacīkstēs, kurās kopumā piedalījās 97 slēpotājas, Ģērmane trasē devās ar septīto starta numuru un uzrādīja pārliecinoši labāko rezultātu pirmajā braucienā, līdz finišam tiekot 40.54 sekundēs. Tuvākā sekotāja austriete Liza Hērhāgere, kura ir divus gadus vecāka par Ģērmani, atpalika par 0.38 sekundes simtdaļām, savukārt trešās vietas īpašniece Šarlote Linga no Lihtenšteinas zaudēja jau gandrīz sekundi (+0.81). Otrajā braucienā 17 gadus vecā Ģērmane uzrādīja ceturto labāko laiku (45.25), kopsummā spējot nosargāt sezonas otro uzvaru. Hērhāgere divu braucienu summā no Ģērmanes atpalika par 0.61 sekundi, bet pārējās pretinieces zaudēja vairāk kā sekundi. Par šo sasniegumu Latvijas sportiste nopelnīja 23,23 FIS punktus, kas ir jauns viņas karjeras rekords.

Dienas otrajās sacensībās Ģērmane trasē devās ar trešo numuru, un šoreiz pirmajā braucienā viņa uzrādīja otro labāko rezultātu (42.62), tikai 0.22 sekundes zaudēdama Austrijas pārstāvei Sofijai Valdaufai. Otrajā braucienā Valdaufa līdz finišam netika, tomēr Ģērmanei dienas pēdējais brauciens padevās vislēnākais (46.66), uzrādot piekto rezultātu starp visām sacensību dalībniecēm, kas divu braucienu summā uzvaru tomēr deva Lizai Hērhāgerei. Austriete otro braucienu veica vairāk kā par sekundi ātrāk nekā Ģērmane un kopsummā uzvarēja par 0.99 sekundēm. Ģērmane par otro vietu saņēma 31,19 FIS punktus, kas viņas karjerā ir trešais labākais rezultāts.

Jāpiemin, ka šajās sacensībās piedalījās vairākas kalnu slēpotājas no pasaules ranga simtnieka. Visaugstākajā pozīcijā (76. vieta) bija 22 gadus vecā austriete Bernadete Lorenca, kura novembrī startēja Pasaules kausa posmā Levi, Somijā. Viņa abās sacīkstēs uzrādīja sliktākus rezultātus par Ģērmani, finišējot attiecīgi 3. un 10. vietā. Starp citām bijušajām PK dalībniecēm var minēt arī japānieti Čisaki Maedu, krievieti Anastasiju Gornostajevu un austrieti Magdalēnu Egeri.

Pirms nedaudz vairāk kā divām nedēļām, 22. novembrī, tieši Pasturnā Dženifera Ģērmane izcīnīja savu sezonas pirmo uzvaru citās FIS līmeņa sacensībās. Pagājušajā sezonā, kas Ģērmanei bija pirmā pieaugušo līmenī, viņa svinēja vienu uzvaru, kad triumfēja FIS sacensībās Zeldenā. Tieši Austrijā Ģērmane aizvada arī savus ikdienas treniņus.

     [+] [-]

, 2020-12-09 00:04, pirms 3 gadiem
Super!