Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Četras Latvijas slēpotājas šodien startēs pasaules čempionāta 10km distancē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pēc vienas brīvas dienas šodien Vācijas slēpošanas centrā Oberstdorfā pasaules čempionāts distanču slēpošanā turpināsies ar sieviešu sacensībām 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, kur piedalīsies arī četras Latvijas pārstāves – Patrīcija Eiduka, Baiba Bendika, Kitija Auziņa un Samanta Krampe. Pirmo reizi būs tik plaša pārstāvniecība pasaules čempionātā sieviešu konkurencē distancē.

Patrīcija Eiduka

Pasaules čempionātā aizvadījusi jau divus startus, sprintā klasikā iegūstot 43.vietu, bet 15km skiatlonā iekļūstot četrdesmitniekā – 38.vieta. Jau iepriekš tika ziņots, ka pēc daudz intensīvākiem startiem pasaules kausa posmos nekā iepriekš, kas atnesa jaunus sasniegumus Latvijas slēpošanā, 21 gadus vecajai Patrīcijai ir uzkrājies pamatīgs nogurums un smagums organismā. Tāpēc tagad februāra mēnesī viņai diemžēl turpinās formas lejupslīde, par ko varēja pārliecināties zaudētā laika ziņā skiatlonā. Jau pašā sākumā Patrīcija jutusi, ka neiet, bet ar milzīgu piepūli pirmajos 4km līderēm zaudēja salīdzinoši maz – 30 sekundes, atrodoties 30.vietā. Smagais sākums atstāja sekas, un turpinājumā nāca straujš “lūziens”, ka pat ienākušas domas par izstāšanos. Tobrīd palika cerības, ka slidsoļa daļā būs labāk, taču tā nenotika. Slēpojot ar pārguruma sajūtu, noslēdzošajā daļā temps ar katru kilometru turpināja kristies, tāpēc sanāca zaudēt arvien vairāk un vairāk. Kaut arī iegūtā 38.vieta nebūt nav slikta, beigu beigās izdevās parādīt labi ja 50% no iepriekš sezonā redzētā, zaudējot Terēzei Juhaugai skiatlonā pusotru minūti vairāk nekā pagājušā gadā turpat Oberstdorfā.

Nekādu uzlabojumu šādā situācijā nav iespējams sagaidīt, jo, lai organisms atjaunotos, ir jāpaiet ilgākam laikam. Līdz ar to pie šāda saguruma un formas krituma ir grūti kaut ko prognozēt 10km distancē. Skaidrs, ka ir jārēķinās ar to, ka vieglāk kā skiatlonā neies. Ar tādu formu vai līdzīgu, kāda bija decembra vidū Davosā (8.vieta PK posmā) un janvārī “Tour de ski” (visos posmos tika trīsdesmitniekā un pēdējā posmā pret kalnu slēpošanas trasi izcīnīja 10.vietu) jautājums par to, vai Patrīcija iekļūtu trīsdesmitniekā, nekādas šaubas neradītu. Tad varētu reāli cīnīties pat par divdesmitnieku. Lai arī šobrīd nebūt nav tas vieglākais laiks, Patrīcija negrib padoties un mēģinās cīnīties, cenšoties parādīt maksimālo, kas pie šāda pārguruma stāvokļa ir iespējams. Vienīgi ļoti jācer, ka neatkārtosies U23 čempionāta scenārijs, kad, pēdējos kilometrus noslēpojot autopilotā, finišā nācās nokrist bezsamaņā.

Baiba Bendika

Nostartēja ļoti labi pasaules čempionātā biatlonā, iegūstot daudzajos startos ne tikai augstas vietas, bet arī uzrādot ātrus slēpojuma laikus, esot Top20 starp biatlonistēm slēpošanas ziņā. Tā kā biatlonisti pēdējos gados reti kad startē slēpošanas sacensībās, tad ir grūti pateikt, kādi ir viņu spēku samēri ar slēpotājiem. Selīna Gasparina 2019.gada decembra beigās pasaules kausa posmā 10km ar masu startu bija 36.vietā (+1:48), bet Martēns Furkāds 2015.gada novembrī, esot tolaik ātrākajam biatlonistam, 10km ar intervāla startu ieņēma 22.vietu (+43 sek.).

Baiba pagājušo trešdien bija pārliecinoši ātrākā kvalifikācijas slēpojumā, lai iegūtu tiesības startēt pasaules čempionātā. Par 24 sekundēm 5km viņa apsteidza otrās vietas ieguvēju no Taizemes, kas startējusi vairākos čempionātos un pasaules kausa posmos, iegūstot pat dažus rezultātus 100 līdz 160 FIS punktu robežās, tā ka par eksotisku slēpotāju viņu nekādi nenosauksi. Taizemiete decembra vidū Davosā, kur Eiduka izcīnīja 8.vietu, 10km ierindojās 45.vietā, gandrīz 4 minūtes aiz Patrīcijas. Trešo laiku uzrādījusī armēniete, kas Baibai zaudēja 1:06, pirms mēneša Falunā 10km ierindojās 68.vietā, zaudējot Terēzai Juhaugai 5:11. Tikpat daudz viņa zaudēja norvēģietei arī pirms gada Estersundā. Ceturto laiku (+1:08) uzrādījusī 45 gadus vecā brazīliete Žaklīna Maurao pasaules kausa pēdējos gados nav piedalījusies, bet 2018.gada Olimpiskajās spēlēs ieņēma 74.vietu (+5:49).

Tomēr šis kvalifikācijas slēpojums deva pavisam nelielu priekšstatu. Pirmkārt, kā atzina pati Baiba, tad viņa nav slēpojusi uz simts procentiem, jo grūti parādīt maksimumu, kad apkārt ir vāja līmeņa slēpotājas. Turklāt nebija arī nepieciešamības pie tāda sastāva ieslēgties tuvu maksimumam, jo tiesības tikt uz pamatsacensībām ieguva desmit slēpotājas. Otrkārt, distance bija uz pusi īsāka nekā pamatsacensībās, tā kā 10km kvalifikācijas slēpojumā būtu vēl lielāks pārsvars. Arī pašai Baibai Bendikai ir grūti pateikt, ko varētu sasniegt 10km distancē, bet viņa cer uz Top30, kas esot reāls. Šeit esošā smagā trase ar garajiem kāpumiem 10km varētu būt viņai parocīga. Šobrīd nogurums ir jūtams, jo biatlona čempionātā aizvadīti daudzi starti, bet viņa cer, ka netraucēs labi nostartēt 10 km distancē, jo 29 gadus vecā latviete ir pieradusi startēt daudz un pēc labiem treniņu periodiem kondīciju augstā līmenī var noturēt pietiekami ilgi. Baiba apliecina, ka Pokļukā bija sasniegusi savu labāko sezonas formu un cer, ka tā ir saglabājusies arī Obersdorfā.

No pasaules ātrākajām biatlonistēm pasaules čempionātos pēdējo reizi startēja Kaisa Mekerainena, kura 2013.gadā Valdifiemmi ieguva 14.vietu, Juhaugai zaudējot 1:10. Somiete tajās sezonās bija ātrākā uz slēpēm biatlonistu vidū vai vismaz Top3. Mekerainena nebija vienīgā biatloniste, kas to toreiz startēja Valdifiemmi, jo šī sporta veida pārstāvniecību papildināja vēl dažas dalībnieces – šveiciete Selīna Gasparina finišēja 31.vietā (+1:57), lietuviete Diāna Rasimovičiute pēc uzvaras kvalifikācijas slēpojumā vēlāk pamatsacensībās ierindojās 45.vietā (+2:19), bet Natālija Kočergina ieņēma 54.vietu (+3:09). Tolaik vēl tikai slēpošanā startējusī Denīza Hermane bija trešā labākā vāciete ar 24.vietu (+1:32).

Pirmo reizi pamatsacensībās distancē startēs 24 gadus vecā madoniete Kitija Auziņa un 17 gadus vecā rīdziniece Samanta Krampe, kuras kvalifikācijas slēpojumā bija attiecīgi 7. un 9.vietā, par 37 sekundēm ātrākai esot Auziņai. Abas savam līmenim labi nostartēja komandu sprintā. Šodien viņas mēģinās apsteigt kādas konkurentes, bet augstāk par Top5 no beigām būs grūti tikt.

Starts paredzēts plkst.14.15 pēc Latvijas laika. Pirmā trasē no mūsējām dosies Patrīcija Eiduka, kurai agrais 13.starta numurs, tad uz beigu daļu arī Kitija Auziņa (75.), Samanta Krampe (86.) un Baiba Bendika (87.). Kopā startēs 88 dalībnieces, kas sarindoties, ievērojot FIS punktu reitingu un vietas pasaules kausa kopvērtējumā.

Tikmēr trešdien būs 15km distance vīriešiem, kur uz starta izies divi pasaules čempionāta normatīvu izpildījušie mūsu pārstāvji – Raimo Vīgants un Indulis Bikše. Raimo, kurš aizvadījis jau trīs startus, ļoti labi nostartēja skiatlonā, kā arī kopā ar Induli to pašu paveica komandu sprintā. Abi var sasniegt līdzvērtīgu rezultātu un pacīnīties par piecdesmitnieku, kur būs nedaudz grūtāk iekļūt nekā skiatlonā. Viņiem pievienosies arī abi kvalifikāciias slēpojumā desmitnieka beigās tikušie Lauris Kaparkalējs un Niks Saulītis, kuri mēģinās apsteigt pāris dalībniekus, kas pēc reitinga ir augstāk par latviešiem.

  -2 [+] [-]

, 2021-03-02 12:14, pirms 3 gadiem
Bendikai starta numurs pašās beigās, trase varētu būt jau izdangāta. Eidukai šajā ziņa paveicies, jo 13. starta numurs. Bet nu tomēr ceru, ka Latvijas ieskaitē ātrāka būs Baiba.

     [+] [-]

, 2021-03-02 13:18, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Bendikai starta numurs pašās beigās, trase varētu būt jau izdangāta. Eidukai šajā ziņa paveicies, jo 13. starta numurs. Bet nu tomēr ceru, ka Latvijas ieskaitē ātrāka būs Baiba.
Aiz ko tādas cerības?

  +1 [+] [-]

, 2021-03-02 14:04, pirms 3 gadiem
boleks rakstīja: Aiz ko tādas cerības?
Kaut ka ne pārāk pozitīvas emocijas radīja Eidukas un viņa pārstāvja darbības...

  -1 [+] [-]

, 2021-03-02 14:18, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Kaut ka ne pārāk pozitīvas emocijas radīja Eidukas un viņa pārstāvja darbības...
Jā, ne pārāk pozitīvas runas par viņiem klīst....

  +1 [+] [-]

, 2021-03-02 14:26, pirms 3 gadiem
Šahs rakstīja: Jā, ne pārāk pozitīvas runas par viņiem klīst....
Varētu, lūdzu, sīkāk?

     [+] [-]

, 2021-03-02 14:35, pirms 3 gadiem
Domājams, ka Baiba būs ātrāka par Patrīciju.

     [+] [-]

, 2021-03-02 15:01, pirms 3 gadiem
Ha, un ar visu savu formas kritumu Patrīcija bija krietni ātrāka par U23 PČ uzvarētāju šādā pat distancē. Laikam sanāks piemērs kā negatavoties sezonas svarīgākajām sacensībām.

     [+] [-]

, 2021-03-02 15:29, pirms 3 gadiem
Baiba 35., Patrīcija zemāk!

  +1 [+] [-]

, 2021-03-02 15:30, pirms 3 gadiem
Auu, atbildēsiet, kas ar Patrīciju? Kāpēc daži te kaut ko pārmet viņai?

  -1 [+] [-]

, 2021-03-02 15:34, pirms 3 gadiem
kasagrande rakstīja: Domājams, ka Baiba būs ātrāka par Patrīciju.
tā arī ir
Bendika vēlo numuru zvaigzne vieta ar neslikta 35. priekš biatlonistes

  -2 [+] [-]

, 2021-03-02 15:39, pirms 3 gadiem
eurosport2 junioru čempis biatlonā tagad iet

  +2 [+] [-]

, 2021-03-02 15:43, pirms 3 gadiem
oho, kādu tempu Baiba uzdevusi pēdējā posmā! Un finišā vinnējusi Patrīciju! Visu cieņu! prieks par abām meitenēm!

     [+] [-]

, 2021-03-02 15:44, pirms 3 gadiem
kasagrande rakstīja: Ha, un ar visu savu formas kritumu Patrīcija bija krietni ātrāka par U23 PČ uzvarētāju šādā pat distancē. Laikam sanāks piemērs kā negatavoties sezonas svarīgākajām sacensībām.
Abas viņas trenē viens treneris- Kovaļčika. Abas brauca Tour de Ski līdz galam. U23 Marciša vinnēja. Šobrīd PČ minūti, pat vairāk aiz Eidukas. Tad kādi secinājumi?

  +1 [+] [-]

, 2021-03-02 15:46, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Kaut ka ne pārāk pozitīvas emocijas radīja Eidukas un viņa pārstāvja darbības...
Pirmo reiz ko tādu dzirdu. Nu tad stāsti, kādas?

     [+] [-]

, 2021-03-02 15:52, pirms 3 gadiem
No 6,8 km atzīmes līdz finišam Baiba Patrīcijai ielika tieši 31. sekundi. Pie atzīmes 6,8 km atzīmes Baiba bija 45., bet Patrīcija 36. vietā. Patrīcija par daudz izlikās Tour de Ski.