Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Kamaniņnieki: Sentēvu metodes nepalīdzēs pietuvoties pasaules labākajiem

Andrejs Siliņš

Kamaniņnieki: Sentēvu metodes nepalīdzēs pietuvoties pasaules labākajiem
Atis Strenga priekšplānā
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64

Attīstoties tehnoloģijām, arī kamaniņu sportā arvien svarīgāks kļūst sportistu tehniskais aprīkojums. Tā attīstībai nepieciešamais finansējums arvien pieaug un spēlē būtisku lomu, lai piedalītos cīņā par medaļām arī 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs, sacīts Latvijas Kamaniņu sporta federācijas paziņojumā.

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) pagājušajā nedēļā atbalstīja tehniskā atbalsta programmu un lēma, ka visi “renes” sporta veidi - kamaniņu sports, bobslejs un skeletons – ir atzīstami par prioritāri atbalstāmiem, un tiem ir vislielākās izredzes izcīnīt godalgas XXII ziemas olimpiskajās spēlēs, kas 2018. gada februārī norisināsies Dienvidkorejā. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs ir norādījis, ka jautājumu par finansējuma piešķiršanu valdībā skatīs jau aprīlī. Tehniskā atbalsta programma būtu ievērojams atbalsts mērķu realizēšanā, it īpaši kamaniņu sportā, kur ir daudz jāstrādā ne tikai fiziski, bet arī pilnveidojot tehnisko aprīkojumu, tādēļ ir ļoti labi, ka Latvijas Olimpiskā komiteja, LNSP un IZM šādu federāciju iniciatīvu atbalsta.

Četru gadu olimpiskais cikls pirms 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Dienvidkorejā, Phjončanā, ir izgājis finiša taisnē un noslēgsies jau pēc desmit mēnešiem. Laika gatavoties un veikt eksperimentus vairs nav daudz, taču, lai spētu pārliecinoši cīnīties ar citām pasaules labākajām kamaniņu sporta lielvalstīm, ir nepieciešami uzlabojumi sportistu tehnikas sagatavošanas un apstrādes procesā. Joprojām esam jaunu slieču materiālu meklējumos, kas labi slīd atšķirīgos laika apstākļos un dažādās ledus kvalitātēs. Finansējums un tehniskais atbalsts nepieciešams, lai varētu rast jaunus, iespējams, vēl nebijušus tehniskus risinājumus, kas pietuvinātu mūs pasaulē ātrākajiem kamaniņu braucējiem.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga komentē, ka iepriekšējo olimpisko spēļu sasniegumi neļauj atslābt. "Mums pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir izcīnītas medaļas. Tas gan negarantē, ka tās būs arī nākamreiz, taču sezonas otrā puse ir pierādījusi, ka, neskatoties uz to, ka citām valstīm ir daudz lielākas iespējas tehniski attīstīt kamanas un kamanu konstrukcijas, mēs esam turpat pie labākajiem. Mums ir skaidri plāni pēc treniņiem un sacensībām olimpiskajā Phjončhanas trasē, un mēs esam izdomājuši, ko gribam realizēt. Ir ļoti labi, ka par šādu programmu runā un tas mums, kā arī citām federācijām būtu ļoti liels atspaids. Ceram atrast arī kādu kompāniju, kas mums varētu palīdzēt slieču apstrādē, lai varētu visu izdarīt tuvu maksimumam."

2006. gada Turīnas olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis, kurš šobrīd ir arī viens no izlases tehniķiem, atzīst, ka tehnika ir tā, ko varam vēl krietni uzlabot. "Kamanās joprojām ir pilnīga visatļautība materiālu izvēlē attiecībā uz slieču materiāla izvēli un apstrādi, līdz ar to visas jaunākās tehnoloģijas, kas pieejamas metāla apstrādei, ir liekamas lietā, un muļķīgi cerēt, ka mēs tikai ar sentēvu metodēm vien brauksim pa priekšu pārējiem, kuri šīs tehnoloģijas izmanto. Šī iemesla dēļ krietna daļa līdzekļu nākamajam gadam ir ieplānoti pētījumiem un eksperimentiem, kā arī, iespējams, speciāla slieču apstrādes procesa radīšanai. Mēs šobrīd esam materiāla un procesa meklējumos, lai mūsu slieces būtu konkurētspējīgākas."

Informāciju sagatavoja
Latvijas Kamaniņu sporta federācija

  -2 [+] [-]

, 2017-04-10 13:56, pirms 6 gadiem
Mums vajag medaļas? Tehniskajos veidos tās ar katru gadu maksāk dārgàk un neko nedod vispārējai fiziskai sagatavotībai...vai katram vidējās izglītības ieguvējam ir jàmàk nobraukt pa Siguldas trasi? ...vai arī katram vidusskolas beidzējam ir jàvar noskriet 10 km kross? ...mēs nespēsim konkurēt ar lielvalstīm tehniskajos veidos bez milzīgu līdzekļu ieguldīšanas, kas ir nonsens tàdai mazai valstij kā Latvija...vai nu uzspridzinam Siguldas monstru kā Skrundas lokatoru vai pievienojamies Krievijai, kurai interesē sava krāna samērīšana ar vāciešiem, amerikāņiem uttt....ja renes sporti nevar atrast finansējumu savā iekšienē, tad speram gaisā Siguldu!

     [+] [-]

, 2017-04-10 15:41, pirms 6 gadiem
dakots rakstīja: Mums vajag medaļas? Tehniskajos veidos tās ar katru gadu maksāk dārgàk un neko nedod vispārējai fiziskai sagatavotībai...vai katram vidējās izglītības ieguvējam ir jàmàk nobraukt pa Siguldas trasi? ...vai arī katram vidusskolas beidzējam ir jàvar noskriet 10 km kross? ...mēs nespēsim konkurēt ar lielvalstīm tehniskajos veidos bez milzīgu līdzekļu ieguldīšanas, kas ir nonsens tàdai mazai valstij kā Latvija...vai nu uzspridzinam Siguldas monstru kā Skrundas lokatoru vai pievienojamies Krievijai, kurai interesē sava krāna samērīšana ar vāciešiem, amerikāņiem uttt....ja renes sporti nevar atrast finansējumu savā iekšienē, tad speram gaisā Siguldu!
Ja tev nepatīk braukt pa trasi, tad neviens tev to nespiež! Bet ne tev būs lemt, kur un kādā veidā tērēt līdzekļus, to izlems tie, kas ir īsti savas valsts patrioti, kas cīnās un izcīna medaļas, nevis kaut kādi pajoliņi - nihilisti.
Jā, mums vajag medaļas! Jo mums nav vienaldzīga savas valsts nākotne, mēs gribam lepni stāvēt blakus citiem, nevis slapstīties kaut kur pievārtēs, zem tiltiem vai citur pažobelēs. Un mums jāizmanto tās iespējas, kas mums šobrīd ir, un renes sporta veidi ir galvenā iespēja izcīnīt medaļas. Jo kalnu Latvijā nav un tuvāko dažu miljonu gadu laikā nebūs, sniega paliek arvien mazāk, ledus arī.
Un kāda joda pēc katram (?!) pēc vidusskolas absolvēšanas jāskrien 10 km kross? Kas to gribēs, tas to darīs, cits dos priekšroku intelektuālām nodarbēm, jo skriet daudz prāta nevajag, it sevišķi, ja nekāds mērķis (sasniegt konkrētu rezultātu) nav uzstādīts. Katram savs. Mēģināt visiem uzspiest kaut ko vienu nekādu labumu nenesīs. Nevienam. Tautas sporta un t.s. "veselīgā dzīvesveida" apoloģēti var ņemties savos lauciņos un dzīvot, kā tīk, bet augsto sasniegumu sportu lai neaiztiek!!! Gaisā spērējs...

     [+] [-]

, 2017-04-10 16:03, pirms 6 gadiem
denebs, es runāju par veselīgu, fiziski aktīvu jauno cilvēku pēc vidusskolas - viņam ir jāskrien 10 km kross...tas vajadzīgs gan armijai, gan zemessardzei...bet nevienam nevajag prasmi nolaisties pa reni..

     [+] [-]

, 2017-04-10 16:27, pirms 6 gadiem
dakots rakstīja: denebs, es runāju par veselīgu, fiziski aktīvu jauno cilvēku pēc vidusskolas - viņam ir jāskrien 10 km kross...tas vajadzīgs gan armijai, gan zemessardzei...bet nevienam nevajag prasmi nolaisties pa reni..
Interesanti, ka nerakstīji, ka labu fizisko sagatavotību vajag pašiem savas veselības uzlabošanai, bet gan kādam citam - valstij, armijai... Diez vai sporta popularitāti sabiedrībā var veicināt, atsakoties atbalstīt sporta veidus, kuros valstij ir vislielākie panākumi. No tā vien, ka likvidētu bobsleju un kamanas, citos sporta veidos mūsu sasniegumi neuzlabotos.

     [+] [-]

, 2017-04-10 16:31, pirms 6 gadiem
dakots rakstīja: denebs, es runāju par veselīgu, fiziski aktīvu jauno cilvēku pēc vidusskolas - viņam ir jāskrien 10 km kross...tas vajadzīgs gan armijai, gan zemessardzei...bet nevienam nevajag prasmi nolaisties pa reni..
Visi jaunie neies uz armiju vai zemessardzi. Tie, kas to gribēs, izdarīs. Jā, daudzi vispār aizies mācīties uz augstskolām, veidos savu dzīvi saistībā ar zinātni, kultūru. Bet būs arī tādi, kuri gribēs sportot, vien ne skraidīt pa mežu sava prieka pēc, bet braukt ar kamanām, bobu vai skeletonu, jo viņi gribēs sasniegt kaut ko vairāk, cīnīties par medaļām ar pasaules labākajiem, pārstāvēt savu valsti starptautiskajā arēnā olimpiskajās spēlēs un citās augstākā ranga sacensībās. Un viņiem šo prasmi vajag, tādēļ būtu izcili muļķīgi viņiem to liegt vai neļaut attīstīties, ja reiz mums ir iespēja to vispār piedāvāt. Kaut ko nojaukt ir visstulbākais risinājums, kāds vien iespējams. Tas tieši attiecas arī uz tevis minēto Skrundas lokatoru, ko varēja pārbūvēt ar salīdzinoši nelielu finanšu ieguldījumu un ļoti veiksmīgi izmantot zinātnes vajadzībām, it sevišķi astronomijā. Taču nē - toreiz svarīgāks daudziem šķita lokatora kā aizejošās armijas simbola iznīcināšana...
Tādēļ apgalvot, ka nevienam nevajag "prasmi nolaisties pa reni", respektīvi, Siguldas trasi, ir tikpat stulbi kā noliegt nepieciešamību mācīties un attīstīties dažādās dzīves jomās, ka cilvēka galvenais uzdevums ir spēt bizot pa mežu kā sensenos laikos...

  -1 [+] [-]

, 2017-04-10 17:02, pirms 6 gadiem
denebs, skaidrs - esi pelmenis ar čip§u paku uz dīvàna!
Čalīt, ej uzvelc trenūzenes un vakarā pastaigà raità solī !

     [+] [-]

, 2017-04-10 17:34, pirms 6 gadiem
Baraks Osama rakstīja: Interesanti, ka nerakstīji, ka labu fizisko sagatavotību vajag pašiem savas veselības uzlabošanai, bet gan kādam citam - valstij, armijai... Diez vai sporta popularitāti sabiedrībā var veicināt, atsakoties atbalstīt sporta veidus, kuros valstij ir vislielākie panākumi. No tā vien, ka likvidētu bobsleju un kamanas, citos sporta veidos mūsu sasniegumi neuzlabotos.
Kurš ir teicis, ka renē ir lielākie panākumi?
OS sporta veidos- BMX ir 2 OS zelti, vingrošanā ir OS zelts, sudrabs, vieglatlētikā ir OS sudrabi un tās ir vasaras olimpiskās spēles.

PČ- Ir čempions šošejas riteņbraukšanā.
EČ- Netrūkst vieglatlētu kam ir EČ tituli! Daudziem ir EČ tituli!

Komercmači- Ir gan UEFA kauss, Stenlija kauss(aicina pie ASV prezidenta) u.c.

     [+] [-]

, 2017-04-10 17:46, pirms 6 gadiem
flipsider rakstīja: Kurš ir teicis, ka renē ir lielākie panākumi?
OS sporta veidos- BMX ir 2 OS zelti, vingrošanā ir OS zelts, sudrabs, vieglatlētikā ir OS sudrabi un tās ir vasaras olimpiskās spēles.

PČ- Ir čempions šošejas riteņbraukšanā.
EČ- Netrūkst vieglatlētu kam ir EČ tituli! Daudziem ir EČ tituli!

Komercmači- Ir gan UEFA kauss, Stenlija kauss(aicina pie ASV prezidenta) u.c.
skaita ziņā lielākie panākumi

     [+] [-]

, 2017-04-10 17:59, pirms 6 gadiem
ice F-1 rakstīja: skaita ziņā lielākie panākumi
1 zelts tāpat būs priekšā 10 sudrabiem, vai 10 bronzām!
https://en.wikipedia.org/wiki/Skele...
https://en.wikipedia.org/wiki/Bobsl...
https://en.wikipedia.org/wiki/Luge_...

Pagaidām vēl nav starp top6!

     [+] [-]

, 2017-04-10 18:04, pirms 6 gadiem
dakots rakstīja: denebs, skaidrs - esi pelmenis ar čip§u paku uz dīvàna!
Čalīt, ej uzvelc trenūzenes un vakarā pastaigà raità solī !
Nekas tev nav skaidrs. Čipsus vispār nelietoju.
Manis pēc vari bezjēgā apkārt bizot cik vien tīk, neiešu strīdēties un kaut ko mēģināt pierādīt. Varbūt kādreiz pats sapratīsi, kad/ja gudrāks kļūsi.

     [+] [-]

, 2017-04-10 18:06, pirms 6 gadiem
Šeit ar neesam top6, bet ir divi zelti!
https://en.wikipedia.org/wiki/Cycli...

     [+] [-]

, 2017-04-10 18:07, pirms 6 gadiem
flipsider rakstīja: Kurš ir teicis, ka renē ir lielākie panākumi?
OS sporta veidos- BMX ir 2 OS zelti, vingrošanā ir OS zelts, sudrabs, vieglatlētikā ir OS sudrabi un tās ir vasaras olimpiskās spēles.

PČ- Ir čempions šošejas riteņbraukšanā.
EČ- Netrūkst vieglatlētu kam ir EČ tituli! Daudziem ir EČ tituli!

Komercmači- Ir gan UEFA kauss, Stenlija kauss(aicina pie ASV prezidenta) u.c.
Te jau iet runa par ziemas olimpiskajiem sporta veidiem.

     [+] [-]

, 2017-04-10 18:13, pirms 6 gadiem
denebs rakstīja: Te jau iet runa par ziemas olimpiskajiem sporta veidiem.
Pēc ziemas nāk vasara un šādi teksti būs no vasaras sporta veidu pārstāvjiem!