Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Prūsis: "Bobslejisti nes Latvijas vārdu pasaulē, taču treniņu apstākļi pasliktinās"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Prūsis: "Bobslejisti nes Latvijas vārdu pasaulē, taču treniņu apstākļi pasliktinās"
Sandis Prūsis. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pauž neapmierinātību ar treniņu apstākļu pasliktināšanos pašu mājās. Piedāvājam mūsu trenera eseju, kas pirmoreiz tika publicēta portālā diena.lv.

Latvijas izlases bobslejisti ir pieradinājuši mūs pie izciliem rezultātiem. Mums ir olimpiskie čempioni, pasaules čempioni, mūsu sportisti regulāri kāpj uz pjedestāla Pasaules kausa posmos. Ilgus gadus esam neapstrīdami līderi starta ieskrējienā gan divniekos, gan četriniekos – Latvijas sportistiem joprojām pieder ieskrējiena rekordi septiņās pasaules trasēs Publikai, protams, ir redzama tikai "gaišā puse" – sasniegumi, medaļas, fanu mīlestība. Tam visam "aiz muguras" ir milzu darbs, ko ik dienu iegulda sportisti, treneri, komandas personāls. Kamēr komanda cīnās un nes Latvijas vārdu pasaulē, treniņu apstākļi pašu mājās pasliktinās, jo uz sportu, sportistiem un tiem nepieciešamo infrastruktūru atbildīgie par nozari skatās kā uz "Excel" tabulu, kur galvenā aile ir "cik tas maksā tagad?", nevis "kādu atdevi tas dos nākotnē?"

Objekts ir, bet objekta nav

80. gadu sākumā Rīgā, blakus Daugavas stadionam tapa bobslejam nozīmīgs objekts – starta estakāde ar ledu. Saldēšanas procesu nodrošināja blakus esošā hokeja halle. Tā bija vieta, kur bobslejistiem trenēt starta ieskrējienu – vienu no būtiskākajiem šī sporta veida elementiem. Starta estakāde godam kalpoja līdz brīdim, kad hokeja halle tika privatizēta un jaunie īpašnieki vairs nebija ar mieru nodrošināt ledus uzturēšanu sev nepiederošā objektā. 90.gadu beigās, ieguldot privātos un atbalstītāju līdzekļus bijusī ledus estakāde pārtapa par “sauso estakādi”, kā to mēdz dēvēt vienkāršā valodā. Proti – estakāde bez ledus, bet ar speciālu segumu un aprīkojumu, kas ļauj trenēties jebkurā laikā, ne tikai ziemas periodā.

Līdz pat 2017. gadam estakādes ēkas uzlabošanā vai remontos tika ieguldīti minimāli līdzekļi – nokrāsota kāda siena, nomainīta kāda lampa, tomēr šī būve eksistēja un pildīja savu galveno funkciju – nodrošināja treniņu apstākļus bobslejistiem. Nevienu nesatrauca askētiskie apstākļi šajā ēkā, jo tāda veida treniņiem nav nepieciešamas ne pulētas sienas, ne dārga elektronika. Tā nav multifunkcionāla halle, kuras uzturēšanai būtu jātērē miljoni. Bet tās konfigurācijas ļoti veiksmīgā ļauj sportistiem attīstīt tādas bobsleja nianses kā starta ieskrējiens un kamanu izejas ātrums trasē, būtībā – vissvarīgākās komponentes sacensībās.

Taču 2017. gadā bobslejisti tika nostādīti fakta priekšā – estakādes vairs nav. Nē, fiziski jau ir – ēku neviens nav nojaucis un arī estakādes konstrukcija joprojām ir uz vietas, taču lielajos Daugavas stadiona rekonstrukcijas plānos un Excel tabulās iepriekš plānotie līdzekļi estakādes atjaunošanai un uzturēšanai vienkārši pazuda. Vēl vairāk – pati ēka tā gada vasarā tika aizkrauta ar būvnieku vagoniņiem, bet iekštelpas pārvērtās par noliktavu. Līdz pat šai dienai neviens no atbildīgajiem ierēdņiem mums nav atbildējis, kad un vai estakāde darbu atsāks vai arī taps jauna estakāde citā vietā. Iespējams, kādās tabulās tas ir iekļauts, bet līdz sportistiem šāda informācija nav nonākusi.

Varam eksistēt, bet ne attīstīties

Bobslejs ir sekundes simtdaļu sporta veids. Svarīgs ir viss – gan fiziskā sagatavotība, gan kamanu iestumšanas smalkumi, gan pilota meistarība trasē. Vienu no šiem elementiem “izraujot saknē”, kopējais rezultāts nekad nebūs izcils. Publika ir pieradusi, ka Latvijas bobsleja divnieki un četrinieki allaž ir sacensību tabulu augšgalā. Katrs rezultāts, kas mazāks par “izcili” (lasi – pjedestālu), jau tiek uzskatīts par sliktu un meklēti iemesli. Tālu nav jāmeklē – te vien no tiem ir – mums vairs nav iespēju, īpaši četriniekiem, trenēties starta estakādē.

Latvijā ir bobslejam, skeletonam un kamaniņām paredzēta starta estakāde ar ledu – Siguldā, blakus bobsleja un kamaniņu trasei. Taču tā nav piemērota pilnvērtīgiem bobslejistu treniņiem, bet ir atbilstoša un ļoti noderīga gan kamaniņām, gan skeletonam. Rezultāts – bobsleja četrinieki gan braukšanu, gan starta ieskrējienu var pilnvērtīgi trenēt tikai trasēs ārpus Latvijas, kas, protams, ir papildus izmaksas. Šogad Covid-19 dēļ došanās uz ārzemēm ir ļoti ierobežota, kādēļ četrinieku komandas būtībā uz sacensībām devās bez pilnvērtīgiem treniņiem – ieradās un devās kaujā. Sanāk absurda situācija – sportisti varētu ierobežotajos ceļošanas apstākļos daudz laika veltīt “sausajiem” treniņiem, tai skaitā starta estakādē, bet mēs to nevaram, jo, kā jau minēju – starta estakāde Daugavas stadiona kompleksā ir, bet nav.

Šādā situācijā visai skeptiski skatos uz turpmāko bobsleja attīstību Latvijā. Bez pilnvērtīgiem treniņu apstākļiem mēs varam eksistēt, bet ne attīstīties. Un, kamēr ministriju un citos gaiteņos klejo tabulas un plāni, mēs pamazām ejam uz to, ka zaudējam veselu bobsleja paaudzi. Nebūs rezultātu – nebūs motivācijas jauniešiem iesaistīties sportā. Nebūs jauniešu – sporta veids beigsies. Un ātrāk, nekā mēs to varam iedomāties.

Nav vajadzīgi miljoni, bet gan vēlme saskatīt mežu aiz kokiem

Bobsleja “karaļiem” vāciešiem ir astoņas starta estakādes. Tikai statistika. Mums nevajag astoņas, mums pietiktu ar vienu. Turklāt, kā jau minēju, tai nav jābūt multifunkcionālai hallei, kuras būvniecība izmaksātu miljonus. Ir vajadzīga pati estakāde, segums un jumts virs galvas, lai varam trenēties arī sliktos laika apstākļos. Un apgaismojums tumšajā laikā. Tieši tik vienkārši. Estakāde nav nekāds monstrozs objekts, kam tagad jāmeklē jauna celtniecības vieta, jābūvē apkārt infrastruktūra utt. Tai ir jābūt kā vienam elementam kopējā, lielā sporta kompleksā, par kādu veidojas tas pats Daugavas stadions.

Ja Daugavas stadiona teritorijā taps vieglatlētikas halle, tad ideālā variantā ārpusē gar vienu sienu varētu izvietoties starta estakāde. Tās uzturēšanas izmaksas ir minimālas, bet atdeve – milzīga! Šāda vienota sporta infrastruktūra nodrošinātu ideālus treniņa apstākļus kopumā – var trenēties hallē, var skriet stadionā, var turpat uz vietas trenēties starta estakādē. Rīgā piemērota vieta dzīvošanai un treniņiem līdz šim bijusi Nacionālās sporta bāzes Mežaparks viesnīca, kurai blakus atrodas Latvijas Olimpiskā vienība ar visiem ārstiem, fizioterapeitiem, procedūrām. Nav nekur jābrauc, nav jātērē līdzekļi viesnīcu īrei, degvielai, automašīnām. Nevajag pārprast – mums ļoti patīk Siguldā, bet izmaksas par dzīvošanu Siguldā ir krietni augstākas, nekā tad, ja trenējamies visi kopā Rīgā.

Diemžēl sporta nozares pārstāvju klauvēšana pie atbildīgo amatpersonu durvīm netiek sadzirdēta. Ir grūti iet un cīnīties par lietām, kas šķiet pašsaprotamas un elementāras – normāls treniņu process olimpiskajam sporta veidam. Pašlaik ir sajūta, ka atbildīgie redz tikai kokus, tas ir – izmaksas estakādes izveidošanai (atjaunošanai), bet neredz mežu – olimpisko sporta veidu un tā turpmāku attīstību Latvijā.

Izmantotie resursi:
Sandis Prūsis / diena.lv

1 2 63 komentāri

  -4 [+] [-]

, 2021-02-12 20:15, pirms 8 mēnešiem
30 bobslejisti un tik pat fanu un paprasiet Spānijā vai Portugālē, kas ir pasaules slavenie bobslejisti?

  +1 [+] [-]

, 2021-02-12 20:23, pirms 8 mēnešiem
kasisk rakstīja: 30 bobslejisti un tik pat fanu un paprasiet Spānijā vai Portugālē, kas ir pasaules slavenie bobslejisti?
Spānija un Portugāle jau ir ziemas lielvalstis protams!!

Biatlons ir populārs? ir! Uzjautā kādam spānim vai portugālim lai nosauc vismaz 2us aktīvus biatlonistus!!

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:25, pirms 8 mēnešiem
Dīvaini, kāpēc par maz līdzekļu? Vai tad nepietiek ar ieņēmumiem no TV translāciju pārdošanas, no daudzo tūkstošu biļešu tirdzniecības katrā posmā, no bobsleja merča - miljoniem cilvēku taču ir gatavi nopirkt kreklu ar bobsleja zvaigznes vārdu uz muguras? Nu un privātie sponsori taču noteikti rindā stāv, lai nestu savu vārdu miljoniem skatītāju visā pasaulē. Oh, wait... Tas taču ir kārtējais lokālais bizness, lai pārkačātu naudu no balsts uzņēmumiem uz privātajām kabatām, izmantojot mūžīgo trumpi "Latvijas vārda nešana pasaulē" un "nacionālo lepnumu".

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:42, pirms 8 mēnešiem
Lol, pasaule ! krievija un viss, pat vacija neviens isti tadu sportu nezina. Kanada tas tiek uzskatits par amatieru sporta veidu, kaa vardisu meshana uz diikja, bet protams pikjis par maz!

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:44, pirms 8 mēnešiem
Domāju, ka biatlons arī ir galīgi nepopulārs, jo federācijas mājas lapā ir tik švaka informācija, ka pat nav ko tur lasīt.

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:50, pirms 8 mēnešiem
mytila rakstīja: Lol, pasaule ! krievija un viss, pat vacija neviens isti tadu sportu nezina. Kanada tas tiek uzskatits par amatieru sporta veidu, kaa vardisu meshana uz diikja, bet protams pikjis par maz!
bet finansējums 3x lielāks par biatlonu vai slēpošanu

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:52, pirms 8 mēnešiem
Beidzat, protams, ka nepopulars. praktiski viss, kas nav brivi pieejams un/vai loti aizraujos skatitajiem ir nepopulars.

     [+] [-]

, 2021-02-12 20:58, pirms 8 mēnešiem
Pasaulē ko jūs pīpējat, Prūša kungs, es arī gribu

  +1 [+] [-]

, 2021-02-12 21:14, pirms 8 mēnešiem
neputns rakstīja: Pasaulē ko jūs pīpējat, Prūša kungs, es arī gribu
Un ko viņš nepareizi pateica?
Vai arī tev laiks uz servisu doties aizdedzi noregulēt?

Ziemas OS rāda visā pasaulē, tai skaitā bobsleju un skeletonu.
Ja ņem pēc tavas loģikas, tad tikai Porziņģis tā nopietni no Latvijas sportistiem nes mūsu valsts vārdu pasaulē, jo basketbolu spēlē visā pasaulē, un pazīstamākos NBA spēlētājus pazīst visa pasaule.

     [+] [-]

, 2021-02-12 21:32, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Un ko viņš nepareizi pateica?
Vai arī tev laiks uz servisu doties aizdedzi noregulēt?

Ziemas OS rāda visā pasaulē, tai skaitā bobsleju un skeletonu.
Ja ņem pēc tavas loģikas, tad tikai Porziņģis tā nopietni no Latvijas sportistiem nes mūsu valsts vārdu pasaulē, jo basketbolu spēlē visā pasaulē, un pazīstamākos NBA spēlētājus pazīst visa pasaule.
Nu tā apmēram arī ir. Es taču nesaku, ka nevajag nodarboties ar citiem sporta veidiem, vajag, un visi sporti ir forši, bet šitos tekstiņus, par vārda nešanu pasaulē, nu beidzam, labi? Es saprotu, kāpēc tie agrāk strādāja, bet šobrīd jaunākai paaudzei tas vnk raisa smīnu.

     [+] [-]

, 2021-02-12 21:42, pirms 8 mēnešiem
Interesanti ko Vācijā par bobsleja treneri padomātu, ja viņš pateiktu, ka bobslejs nes Vācijas vārdu pasaulē?

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:05, pirms 8 mēnešiem
neputns rakstīja: Nu tā apmēram arī ir. Es taču nesaku, ka nevajag nodarboties ar citiem sporta veidiem, vajag, un visi sporti ir forši, bet šitos tekstiņus, par vārda nešanu pasaulē, nu beidzam, labi? Es saprotu, kāpēc tie agrāk strādāja, bet šobrīd jaunākai paaudzei tas vnk raisa smīnu.
ar paaudzēm tam praktiski nav nekāda sakara

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:06, pirms 8 mēnešiem
flipsider rakstīja: Interesanti ko Vācijā par bobsleja treneri padomātu, ja viņš pateiktu, ka bobslejs nes Vācijas vārdu pasaulē?
Ka viņam pienācis laiks doties uz servisu aizdedzi noregulēt

  +2 [+] [-]

, 2021-02-12 22:08, pirms 8 mēnešiem
Ko Jūs skaudīgie nematies, bobslejs ir mega populārs, 58 miljoni cilvēku gaida kad varēs tv skatīties Siguldas posmu

  -2 [+] [-]

, 2021-02-12 22:10, pirms 8 mēnešiem
zaipis rakstīja: ar paaudzēm tam praktiski nav nekāda sakara
Ir nu gan, pec neatkaribas atguusanas, nabadziba dzivojot nekaa nebija entos gadus. Tad nu curaaja karstu par Brici un Prusi un cilveki aizmirsaas. Tagad, tomer, jauniesi ir kaut ko dzive redzejusi, saprot, ka sports, kuru skatas max 10,000 cilveku nav tas augstakais sasniegums dzīvē, tas nekadu pievienoto vērtību nenes.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:18, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Un ko viņš nepareizi pateica?
Vai arī tev laiks uz servisu doties aizdedzi noregulēt?

Ziemas OS rāda visā pasaulē, tai skaitā bobsleju un skeletonu.
Ja ņem pēc tavas loģikas, tad tikai Porziņģis tā nopietni no Latvijas sportistiem nes mūsu valsts vārdu pasaulē, jo basketbolu spēlē visā pasaulē, un pazīstamākos NBA spēlētājus pazīst visa pasaule.
Rāda visādu hu*ņu, tas nenozīmē, ka kāds skatas to

  +1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:21, pirms 8 mēnešiem
58 miljoni auditorija uz parastu pasaules kausa posmu, bail pat tos ciparus iedomāties, cik tad simtiem miljonu skatās pasaules čempi un OS.
Visi pieplakuši TV ekrāniem , lai tik kādu virāžu nepalaistu garām
Tas ir milzu tirgus, 30 reizes visi Latvijas iedzīvotāju, sākot ar zīdaińiem līdz simtgadniekiem
Skaidrs, kāpēc visur tagad Latvija atpazīstama!
Galvenkārt pateicoties bobslejam! Nu un arī Dukuriem un Šicu divniekam
Cik dzirdēts, tad kamanu divniekus kā sporta flagmańus īpaši izceł mūsu ārlietu ministrs un slavenais amerikāńu žurnālists streips.
Esot īpaši pievilcīga disciplīna
Īstie vīri visā pasaulē tagad zin , Kur un Kas ir Latvija!

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:29, pirms 8 mēnešiem
flipsider rakstīja: Interesanti ko Vācijā par bobsleja treneri padomātu, ja viņš pateiktu, ka bobslejs nes Vācijas vārdu pasaulē?
Tev taču ir iespēja pajautāt pašiem vāciešiem ko viņi par to domā.
Starp cit, kad pusgadu dzīvoju Vācijā, tad viņi zināja, kas ir Langens, un daudz ko arī par bobsleju.

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:30, pirms 8 mēnešiem
mytila , 22:10, pirms 11 minūtēm
zaipis rakstīja: ar paaudzēm tam praktiski nav nekāda sakara
Ir nu gan, pec neatkaribas atguusanas, nabadziba dzivojot nekaa nebija entos gadus. Tad nu curaaja karstu par Brici un Prusi un cilveki aizmirsaas. Tagad, tomer, jauniesi ir kaut ko dzive redzejusi, saprot, ka sports, kuru skatas max 10,000 cilveku nav tas augstakais sasniegums dzīvē, tas nekadu pievienoto vērtību nenes.

Man ar tā likās līdz mirklim, kad no Ekmańa uzzināju ka parastas bobsleja sacensības ar nepacietību gaida skatīties 58 miljoni cilvēku, veselām saimēm, ciemiem, pilsētām un valstīm. Tā auditorija daudzkārt pārsniedz nopietnākos Anglijas Premjerlīgas un Bundeslīgas derbijus.
Rene interesē praktiski visus, kuri kaut mazmazliet skatās sportu

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:34, pirms 8 mēnešiem
Tumanovs rakstīja: 58 miljoni auditorija uz parastu pasaules kausa posmu, bail pat tos ciparus iedomāties, cik tad simtiem miljonu skatās pasaules čempi un OS.
Visi pieplakuši TV ekrāniem , lai tik kādu virāžu nepalaistu garām
Tas ir milzu tirgus, 30 reizes visi Latvijas iedzīvotāju, sākot ar zīdaińiem līdz simtgadniekiem
Skaidrs, kāpēc visur tagad Latvija atpazīstama!
Galvenkārt pateicoties bobslejam! Nu un arī Dukuriem un Šicu divniekam
Cik dzirdēts, tad kamanu divniekus kā sporta flagmańus īpaši izceł mūsu ārlietu ministrs un slavenais amerikāńu žurnālists streips.
Esot īpaši pievilcīga disciplīna
Īstie vīri visā pasaulē tagad zin , Kur un Kas ir Latvija!
Tu, protams, vari ironizēt cik vien vēlies, bet te skaidri redzams, ka ne velna nezini ko un cik no sporta pārraidēm skatās Eiropā.
Tev, visticamāk, būs liels pārsteigums, bet Eiropā viena no apmeklētākajām un TV skatītajām sporta pārraidēm ir tramplīnlēkšana. Un ka tramplīnlēcēji daudzās Eiropas valstīs ir populārākie sportisti. Par ko Latvijā vispār neko neraksta un nerunā.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:38, pirms 8 mēnešiem
Tumanovs rakstīja: mytila , 22:10, pirms 11 minūtēm
zaipis rakstīja: ar paaudzēm tam praktiski nav nekāda sakara
Ir nu gan, pec neatkaribas atguusanas, nabadziba dzivojot nekaa nebija entos gadus. Tad nu curaaja karstu par Brici un Prusi un cilveki aizmirsaas. Tagad, tomer, jauniesi ir kaut ko dzive redzejusi, saprot, ka sports, kuru skatas max 10,000 cilveku nav tas augstakais sasniegums dzīvē, tas nekadu pievienoto vērtību nenes.

Man ar tā likās līdz mirklim, kad no Ekmańa uzzināju ka parastas bobsleja sacensības ar nepacietību gaida skatīties 58 miljoni cilvēku, veselām saimēm, ciemiem, pilsētām un valstīm. Tā auditorija daudzkārt pārsniedz nopietnākos Anglijas Premjerlīgas un Bundeslīgas derbijus.
Rene interesē praktiski visus, kuri kaut mazmazliet skatās sportu
Pavisam noteikti daudzus EPL derbijus skatītāju auditorijas ziņā daudzkārt apsteidz regbija derbiji, un arī kriketa spēles.
Vēlreiz saku, nevajag lepoties un izcelt savu šauro redzes loku.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:39, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Tev taču ir iespēja pajautāt pašiem vāciešiem ko viņi par to domā.
Starp cit, kad pusgadu dzīvoju Vācijā, tad viņi zināja, kas ir Langens, un daudz ko arī par bobsleju.
Par to jau gan nebija flipa koments, mēs te runājam un iesmejam par valsts vārda nešanu pasaulē . Tas vārds tiek nests vienā mikroskopiskā pasaules daļiņā, ja kāds to vēlas formulēt tā, tad vismaz personīgi man nav pilnīgi nekādu iebildumu.

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:49, pirms 8 mēnešiem
neputns rakstīja: Par to jau gan nebija flipa koments, mēs te runājam un iesmejam par valsts vārda nešanu pasaulē . Tas vārds tiek nests vienā mikroskopiskā pasaules daļiņā, ja kāds to vēlas formulēt tā, tad vismaz personīgi man nav pilnīgi nekādu iebildumu.
Vārda nešana pasaulē, tad jau DKB, Post atbalstu vairs nevajag
Brauciet paši, ja jūs tur novērtē

  +2 [+] [-]

, 2021-02-12 22:52, pirms 8 mēnešiem
neputns rakstīja: Par to jau gan nebija flipa koments, mēs te runājam un iesmejam par valsts vārda nešanu pasaulē . Tas vārds tiek nests vienā mikroskopiskā pasaules daļiņā, ja kāds to vēlas formulēt tā, tad vismaz personīgi man nav pilnīgi nekādu iebildumu.
Mūsdienu globālā un interneta pasaulē tas nebūt nav tik viennozīmīgi. Atliek kādam, piemēram, Austrālijā ieiet UK sporta ziņās, un izlasīt par skeletona un bobsleja sacensībām, kurās angļi ir spēkojušies ar latviešiem bobslejā un skeletonā, un ir vismaz viens cilvēks kaut kur pasaulē, kur ir informēts par LV panākumiem renes sportā.
Un mūsu renisti noteikti nes vairāk pasaulē LV vārdu , nekā vairums mūsu interneta troļļi sēdot uz dīvāna.

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:57, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Mūsdienu globālā un interneta pasaulē tas nebūt nav tik viennozīmīgi. Atliek kādam, piemēram, Austrālijā ieiet UK sporta ziņās, un izlasīt par skeletona un bobsleja sacensībām, kurās angļi ir spēkojušies ar latviešiem bobslejā un skeletonā, un ir vismaz viens cilvēks kaut kur pasaulē, kur ir informēts par LV panākumiem renes sportā.
Un mūsu renisti noteikti nes vairāk pasaulē LV vārdu , nekā vairums mūsu interneta troļļi sēdot uz dīvāna.
Sandi, kāpēc Tev uz avatara ir tramplīnlēcējs, nevis renes šļūcējs?

  +1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:57, pirms 8 mēnešiem
flipsider rakstīja: Vārda nešana pasaulē, tad jau DKB, Post atbalstu vairs nevajag
Brauciet paši, ja jūs tur novērtē
Vai esi kaut kur redzējis, ka kāds nopietns brends sevis reklamēšanai izvēlas sporta veidus, kuri nevienam neinteresē?
Konkrēti Vācijas renes šļūcēju gadījumā DKB un Post ir vairāk vajadzīgi renisti, nekā renistiem viņi, jo Vācijā visi renes sporta veidi dzīvo no Bundesvera finansējuma. Tipa tāpat kā agrāk vairums mūsu sportisti dzīvoja ASK maizē.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-12 22:58, pirms 8 mēnešiem
Slice rakstīja: Sandi, kāpēc Tev uz avatara ir tramplīnlēcējs, nevis renes šļūcējs?
Vai cik asprātīgi! Ne nosmieties.

     [+] [-]

, 2021-02-12 22:59, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 , 22:34, pirms 14 minūtēm
Tumanovs rakstīja: 58 miljoni auditorija uz parastu pasaules kausa posmu, bail pat tos ciparus iedomāties, cik tad simtiem miljonu skatās pasaules čempi un OS.
Visi pieplakuši TV ekrāniem , lai tik kādu virāžu nepalaistu garām
Tas ir milzu tirgus, 30 reizes visi Latvijas iedzīvotāju, sākot ar zīdaińiem līdz simtgadniekiem
Skaidrs, kāpēc visur tagad Latvija atpazīstama!
Galvenkārt pateicoties bobslejam! Nu un arī Dukuriem un Šicu divniekam
Cik dzirdēts, tad kamanu divniekus kā sporta flagmańus īpaši izceł mūsu ārlietu ministrs un slavenais amerikāńu žurnālists streips.
Esot īpaši pievilcīga disciplīna
Īstie vīri visā pasaulē tagad zin , Kur un Kas ir Latvija!
Tu, protams, vari ironizēt cik vien vēlies, bet te skaidri redzams, ka ne velna nezini ko un cik no sporta pārraidēm skatās Eiropā.
Tev, visticamāk, būs liels pārsteigums, bet Eiropā viena no apmeklētākajām un TV skatītajām sporta pārraidēm ir tramplīnlēkšana. Un ka tramplīnlēcēji daudzās Eiropas valstīs ir populārākie sportisti. Par ko Latvijā vispār neko neraksta un nerunā.

Par tramplīnlēkšanu Tev taisnība, diezgan daudz pa Eurosport drillē. Tāpat kā snukeru.
Bet nu bobi un rene ir kas cits
Mytila iepriekš komentos diezgan precīzi noteica reālo renes auditoriju

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:01, pirms 8 mēnešiem
Mūsdienu globālā pasaulē nešana pasaulē bez finansiālā atbalsta vai sliktākajā gadījumā turpinājums(piemēram tūrisms, biznesa attīstības vai darbošanās, uzticamības ir maza jēga!
Es redzu kenijiešu, etiopiešu skrējējus, tad braukšu tūrismā uz Keniju, investēšu tur, vai braukšu tur strādāt?
Vai es uzticēšos kenijiešiem vairāk, ja redzēšu pa TV kādu skrējēju?

  -1 [+] [-]

, 2021-02-12 23:02, pirms 8 mēnešiem
mytila rakstīja: Ir nu gan, pec neatkaribas atguusanas, nabadziba dzivojot nekaa nebija entos gadus. Tad nu curaaja karstu par Brici un Prusi un cilveki aizmirsaas. Tagad, tomer, jauniesi ir kaut ko dzive redzejusi, saprot, ka sports, kuru skatas max 10,000 cilveku nav tas augstakais sasniegums dzīvē, tas nekadu pievienoto vērtību nenes.
tagad cilvēki ceļo, redz pasauli, sazinās soctīklos jeb iegūst info pa tiešo, tāpēc zin par cilvēku interesēm citās pasaules malās. Un toč tā nav šļūkāšana, ja par sportu runā.

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:03, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Vai esi kaut kur redzējis, ka kāds nopietns brends sevis reklamēšanai izvēlas sporta veidus, kuri nevienam neinteresē?
Konkrēti Vācijas renes šļūcēju gadījumā DKB un Post ir vairāk vajadzīgi renisti, nekā renistiem viņi, jo Vācijā visi renes sporta veidi dzīvo no Bundesvera finansējuma. Tipa tāpat kā agrāk vairums mūsu sportisti dzīvoja ASK maizē.
Vācijas brendi izvēlas sportistus, kas ir populāri Vācijā, ne tādēļ, ka viņi nestu Vācijas vārdu ārpus Vācijas

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:08, pirms 8 mēnešiem
NAMEJS 9999 , 22:34, pirms 14 minūtēm

Tev, visticamāk, būs liels pārsteigums, bet Eiropā viena no apmeklētākajām un TV skatītajām sporta pārraidēm ir tramplīnlēkšana. Un ka tramplīnlēcēji daudzās Eiropas valstīs ir populārākie sportisti. Par ko Latvijā vispār neko neraksta un nerunā.

Te gan arī pārspīlējums par to, ka DAUDZĀS valstīs lēcēji populārākie. Pāris valstīs, nu ok, varbūt dažās. Un tad jābūt riktīgam līderim, kā savulaik Šmitu Mārtiñš, polis Mališs vai slieka Ammans.
Latvijā jau arī Dukurs vairākus gadus tika atzīts par populārāko vai labāko, pat nezinu kā tas pareizi traktējas.
Bet ne jau tāpēc ka skeletons populārs, vienkārši bija uzvaras. Iegūtas pelnīti, bet seviški mazas konkurences apstāklos

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:21, pirms 8 mēnešiem
flipsider rakstīja: Vācijas brendi izvēlas sportistus, kas ir populāri Vācijā, ne tādēļ, ka viņi nestu Vācijas vārdu ārpus Vācijas
Vāciju pasaulē zin tik dēļ renes! Neviens nezināja, rene iznesa pasaulē!

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:22, pirms 8 mēnešiem
flipsider , 23:01, pirms 7 minūtēm
Mūsdienu globālā pasaulē nešana pasaulē bez finansiālā atbalsta vai sliktākajā gadījumā turpinājums(piemēram tūrisms, biznesa attīstības vai darbošanās, uzticamības ir maza jēga!
Es redzu kenijiešu, etiopiešu skrējējus, tad braukšu tūrismā uz Keniju, investēšu tur, vai braukšu tur strādāt?
Vai es uzticēšos kenijiešiem vairāk, ja redzēšu pa TV kādu skrējēju?

Labs piemērs
Skatījos nesen filmu par tiem Āfrikas skrējējiem, tur vispār interesanti, valsts praktiski neko nefinansē, ir tikai prēmijas par uzvarām, nauda no komercmačiem un lielās balvas maratonos
Bet nu par tādu Keniju varbūt kāds tiešām uzzin no lielajiem vieglatlētikas mačiem, tur auditorija reāli diezgan liela
Vai tāpec veiks investīcijas Kenijā? Visdrīzāk nē. Bet zin, ka ir tāda Āfrikas valsts, kuras pilsońi ātri skrien

     [+] [-]

, 2021-02-12 23:29, pirms 8 mēnešiem
flipsider , 23:03, pirms 19 minūtēm
Vācijas brendi izvēlas sportistus, kas ir populāri Vācijā, ne tādēļ, ka viņi nestu Vācijas vārdu ārpus Vācijas

Pie tam Nameja piemēri neiztur kritiku- valsts AS Deutsche Post, un banka ar valsts kapitālu
Reāla valsts palīdzība sportaveidam, kuram grūti atrast sponsorus
Omītes skatoties bobsleju ieraudzīs pasta reklāmu un skries pastkartes sūtīt
1 2 63 komentāri