Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Sigulda decembra vidū uzņems Eiropas kausu bobslejā un Pasaules kausu parabobslejā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Sigulda decembra vidū uzņems Eiropas kausu bobslejā un Pasaules kausu parabobslejā
Siguldas trase. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

16. un 17.decembrī Siguldas bobsleja trasē notiks Eiropas kausa posms bobslejā, kā arī pirmo reizi risināsies Pasaules kausa etaps parabobslejā. Sacensībās piedalīsies 16 valstu pārstāvji, Latviju pārstāvēs Renāra Grantiņa bobsleja divnieku ekipāža, kā arī parabobslejists Arturs Klots.

Sestdien, 16. decembrī plkst. 9.00 sacensības atklās parabobslejisti. Posmam pieteikušies 17 atlēti, viņu vidū arī sezonas līderi latvietis Klots, iepriekšējā posma uzvarētājs Kastillo Gilermo no ASV un Menardi Flavio no Itālijas. Arturs Klots ir viens no titulētākajiem parabobslejistiem šī sporta veida vēsturē: divi Pasaules čempiona tituli, astoņas uzvaras Pasaules kausa posmos, no kurām viena izcīnīta pagājušajā nedēļā, kā arī divreiz kļuvis par Eiropas čempionu. Savā trasē – Siguldā – latvietis sacentīsies pirmo reizi.

Pēc posma parabobslejā, plkst. 12.00 sekos Eiropas kausa posms bobslejā, kur sacentīsies monobobslejistes un vīrieši divnieku ekipāžās. Monobobslejā dalību apstiprinājušas 13 sportistes, viņu vidū arī šī gada pasaules čempionāta dalībniece Maurēna Cimmere no Vācijas. Savukārt vīriešu konkurencē par uzvaru cīnīsies Timo Roners no Šveices, vācieši Niko Zemlers, Laurins Cerns, Hans Peters Hanighofers, Aleksandrs Čudajs, kā arī mājnieks Renārs Grantiņš. Kopā pieteikušās 15 ekipāžas.

Svētdien, 17. decembrī plkst. 9.00 parabobslejisti aizvadīs vēl vienu Pasaules kausa posmu, bet 12.00 Eiropas kausā notiks bobsleja sacensības divnieku ekipāžām gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Skatītāji laipni aicināti atbalstīt sportistus klātienē, ieeja Siguldas trasē abas dienas bez maksas. Portālā LBSF | Latvijas bobsleja un skeletona federācija būs skatāma video tiešraide no starta ieskrējiena un finiša zonas.

Sacensības Siguldā atbalsta Balcia, Tet, Norfin, Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Latvijas Gāze, Venden.

Informāciju sagatavoja:
LBSF