Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Eiduka Zviedrijā arī 10km klasikā uzrāda atzīstamu rezultātu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Eiduka Zviedrijā arī 10km klasikā uzrāda atzīstamu rezultātu
Patrīcija Eiduka. Foto no slēpotājas personīgā arhīva.

Šodien Zviedrijā notiekošajās spēcīga sastāva FIS sacensībās distanču slēpošanā otrajā sacensību dienā Kokneses novada pārstāve Patrīcija Eiduka 47 dalībnieču konkurencē 10km klasiskajā stilā ar intervāla startu arī uzrādīja atzīstamu rezultātu un ieguva 11.vietu, tikai nepilnas divas minūtes zaudējot piecu medaļu ieguvējai pasaules čempionātos individuālajos startos Frīdai Karlsonei no Zviedrijas.

Vakar ar pasaules vadošajām slēpotājām un sprinterēm Patrīcija Eiduka sprintā brīvajā stilā nostartēja lieliski un ieguva 7.vietu. Šodien mūsu labākajai slēpotājai bija pirmais starts šajā sezonā klasiskajā stilā. Patrīcija iesāka vienmērīgi, uzrādot 14.laiku (+30 sekundes) uz 1,8km atzīmes, bet pakāpjoties uz 11.pozīciju (+1:01) pirmā apļa beigās jeb uz 4,7km atzīmes. Noslēdzošajos 5km Latvijas vadošā slēpotāja cīnījās par iekļūšanu desmitniekā ar zviedrieti Līnu Korsgrēnu.

Lai arī uz 6,8km atzīmes izdevās zviedrieti apsteigt par sekundi, tomēr beigās vairākas reizes Pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikusī latviete uzrādīja 11.laiku (+1:55,8) un vienīgā no mūsējiem nopelnīja zem simts FIS punktiem - 79 FIS punkti. Otrajā distances nogrieznī Patrīcija līderei zaudēja nedaudz mazāk nekā pirmajā. 10km klasikā intervāla startā Eiduka Karlsonei pirmo reizi zaudēja mazāk par divām minūtēm. Pusminūti aiz slēpotājas no Vecbebriem finišēja Polijas komandas līdere Monika Skindere, bet vēl nedaudz tālāk arī Izabella Marciša.

Pirmajā trijniekā iekļuva titulētās un pasaules čempionātu medaļnieces no Zviedrijas, aiz Karlsones otro un trešo vietu ieņemot Ebai Andersonei un Šarlotei Kallai.

Junioru konkurencē Edijs Eiduks 15km distancē klasikā iekļuva desmitniekā 38 dalībnieku vidū, iegūstot 9.vietu un nepilnas trīs minūtes zaudējot uzvarētājam no Kanādas. Edijs nopelnīja atzīstamos 155 FIS punktus. Vīriešiem 15km 94 dalībnieku vidū 73.rezultātu (+4:14,7) uzrādīja Indulis Bikše (115 FIS punkti), kurš bija par minūti ātrāks nekā juniors Eiduks. Vīriešiem uzvarēja Leo Joahnsons no Zviedrijas, par septiņām sekundēm apsteidzot vairākkārtējo olimpisko čempionu Dario Kolonju (Šveice).

Juniorēm vakardienas sprinta fināliste un 6.vietas ieguvējai Samantai Krampei 10km klasikā 32 dalībnieču konkurencē neizdevās vēlreiz iekļūt desmitniekā. Sākumā SS “Arkādija” pārstāve turējās sešiniekā, vidusdaļā vēl bija astotā, bet beigās ieņēma 17.vietu (+3:42) un ieguva 209 FIS punktus.

FIS sacensības 10km klasiskajā stilā ar intervāla startu sievietēm, Jelivāre (Zviedrija), 47 dalībnieces

V.SportisteValstsRezultāts
1.Frīda KarlsoneZviedrija25:53.3
2.Eba AndersoneZviedrija+16.1
3.Šarlote KallaZviedrija+48.6
4.Anna DīvikaZviedrija+1:01.1
5.Moa OlsoneZviedrija+1:07.7
6.Linna SemskāraZviedrija+1:12.4
11.Patrīcija EidukaLatvija+1:55.8