Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Vīgantam arī slidsolī atzīstams sniegums FIS sacensībās Somijā, tuvāk vadošajiem arī Kaparkalējs

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vīgantam arī slidsolī atzīstams sniegums FIS sacensībās Somijā, tuvāk vadošajiem arī Kaparkalējs
Lauris Kaparkalējs. Foto: Latvijas Slēpošanas federācija/A.Veckalniņš

Somijas ziemeļu ciematā Olosā spēcīga sastāva FIS sacensībās distanču slēpošanā vīriešu konkurencē pārliecinoši labākais no latviešiem bija madonietis Raimo Vīgants, kurš 92 dalībnieku konkurencē 15km brīvajā stilā ieņēma 31.vietu, uzvarētājam Fridriham Moham no Vācijas zaudējot tikai nedaudz virs divām minūtēm un līdz trīsdesmitniekam pietrūkstot sekundei.

Iepriekš ziņojām, ka Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, sacenšoties ar vairākām olimpisko spēļu medaļniecēm, sezonu atklājusi ar 9.vietu 10km brīvajā stilā FIS sacensībās Somijā. Nedaudz vēlāk sacensības uzsāka vīrieši, kuriem pēdējā dienā uz starta neizgāja vairāki Norvēģijas izlases līderi, kuri sestdien klasikā bija ieguvuši pirmās piecas vietas – olimpiskais čempions Simens Krīgers, Pasaules kausa posmos septiņas uzvaras izcīnījušais Pols Gulbergs, Martins Niengets, Didriks Tensets un Daniels Stoks, kā arī pasaules čempionātu medaļnieki Šjūrs Rēte un Emīls Iversens.

Toties Latvijas pārstāvju skaits palielinājās, slidsolī uz starta izejot visiem, kuri atradās treniņnometnē Somijā. Kopumā pēdējā dienā Olosā slidsolī vīriešu konkurencē nostartēja piecie Latvijas slēpotāji.

Raimo Vīgants spēkus bija sadalījis ļoti vienlīdzīgi un no līderiem atpalika vienlīdzīgi un pakāpeniski – katros 5km pa 45 sekundēm. Līdz ar to beigās Latvijas vadošais slēpotājs, kuram atšķirībā no Eidukas šis jau bija trešais starts trīs dienās (vienīgais no mūsējiem, kurš nostartēja visas trīs dienas – aut.piez.), no uzvarētāja atpalika salīdzinoši nedaudz – 2:15, kas deva 74 FIS punktus. Līdz trīsdesmeiniekam pietrūka tikai viena sekunde. Madonieti šoreiz apsteidza tikai divi igauņi – ļoti augstu 3. un 8.vietā tikušie Martins Himma un Johannes Alevs, kurš slēpoja attiecīgi par 1:17 un minūti ātrāk nekā Raimo.

Ļoti atzīstami priekš sava vecuma – 19 gadiem – nostartēja arī otrs madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš uzvarētājam Moham, kurš gada sākumā tika trijniekā “Tour de ski” pēdējā posmā un olimpiskajās spēlēs ieguva 13.vietu skiatlonā, zaudēja trīs ar pusi minūtes un ierindojās 60.vietā, tieši aiz sevis atstājot Pasaules kausa posmos sprintā astoņas reizes trīsdesmitniekā tikušo somu Verneri Suhonenu. Nopelnītie 104 FIS punkti ir faktiski pats vērtīgākais sniegums Kaparkalēja izpildījumā (ir labāki punkti bijuši rollerslēpošanā un ierastās FIS sacensībās, bet tie visi neatspoguļo reālo varējumu – aut.piez.). Jāatzīmē, ka 2021.gadā pasaules čempionātā Vācijā madonietis tam pašam Moham zaudēja gandrīz septiņas minūtes, bet tagad uz pusi mazāk.

Abu siguldiešu starpā ātrāks bija Rainers Paeglis, kuram 78.vieta (+5:38), bet Sandijs Suhannovs noslēpoja par 34 sekundēm lēnāk, ierindojoties 83.vietā. Sešpadsmit gadus vecais rīdzinieks Jēkabs Skolnieks, kurš ar diviem norvēģiem bija paši jaunākie dalībnieki, ieņēma 85.vietu, uzvarētājam zaudējot septiņas minūtes un nopelnot ne labākos, bet vērtīgākos karjeras punktus – 190 FIS punkti.

Šajās sacensībās Vācijas izlase gan vīriešiem, gan sievietēm parādīja, ka ir ļoti labā formā. Otro vietu 37 sekundes aiz Moha ieguva mājinieks, olimpiskais čempions un klasikas meistars Īvo Niskanens, kuram nebūt nav bijuši slikti rezultāti arī slidsolī. Tikmēr olimpiskajās spēlēs 6.vietu 15km klasikā un 7vietu 30km skiatlonā ieguvušais soms Pertu Hivarinens palika vien 14.vietā 9+1:30).

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv

  -1 [+] [-]

, 2022-11-13 22:39, pirms 3 nedēļām
Kāds saprata šo teikumu?
" Ļoti atzīstami priekš sava vecuma – 19 gadiem – nostartēja arī otrs madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš uzvarētājam Moham, kurš gada sākumā tika trijniekā “Tour de ski” pēdējā posmā un olimpiskajās spēlēs ieguva 13.vietu skiatlonā, zaudēja trīs ar pusi minūtes un ierindojās 60.vietā, tieši aiz sevis atstājot Pasaules kausa posmos sprintā astoņas reizes trīsdesmitniekā tikušo somu Verneri Suhonenu."

  +1 [+] [-]

, 2022-11-14 00:45, pirms 3 nedēļām
parazutis rakstīja: Kāds saprata šo teikumu?
" Ļoti atzīstami priekš sava vecuma – 19 gadiem – nostartēja arī otrs madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš uzvarētājam Moham, kurš gada sākumā tika trijniekā “Tour de ski” pēdējā posmā un olimpiskajās spēlēs ieguva 13.vietu skiatlonā, zaudēja trīs ar pusi minūtes un ierindojās 60.vietā, tieši aiz sevis atstājot Pasaules kausa posmos sprintā astoņas reizes trīsdesmitniekā tikušo somu Verneri Suhonenu."
Garš, ar daudziem faktiem, bet sapratu.

     [+] [-]

, 2022-11-14 09:05, pirms 3 nedēļām
Uz tiem gadiem es īpaši neskatītos. Klaebo mēnesi pēc 20. dzimšanas dienas tika pie pirmās bronzas PK posmā. Mūsējiem tas attīstības ceļš ir citādāks, kur vajag vairāk pacietības. Vīgants un Eiduka labi piemēri - pamazām uz augšu savā progresā (ko nevar mērīt tikai izcīnītajās vietās).