Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Auziņa un Bikše uzvar LČ un FIS sacensībās garajā distancē ar masu startu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Auziņa un Bikše uzvar LČ un FIS sacensībās garajā distancē ar masu startu
Kitija Auziņa līksmo par uzvaru. Foto: A.Veckalniņš/ski.lv

Šodien Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” ar garo distanci klasiskajā stilā ar masu startu noslēdzās Latvijas čempionāta trešais posms un Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības distanču slēpošanā. Vīriešiem 30km pirmo vietu ieguva Phjončhanas olimpietis Indulis Bikše, bet sievietēm 15km uzvaru svinēja Pekinas olimpiete Kitija Auziņa, esot labākajai otro dienu pēc kārtas.

Šodien Madonā noslēdzās šīs sezonas Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Trešā posma otrajā sacensību dienā slēpotāji sacentās garajā distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu. Šī bija vienīgā masu starta distance šajā gadā, turklāt arī garākā, vīriešiem veicot 30km, bet sievietēm uz pusi mazāk jeb 15km. Līdz ar to pēc trim gadiem distanču slēpotāji varēja atkal sacensties garākā distancē, jo 2020.gadā bezsniega apstākļos bija tikai viens posms 1km trasē, bet 2021.gadā sacensību rīkošana bija aizliegta.

Sievietēm 15km klasikā piedalījās piecas dalībnieces, no kurām divas jauniešu S18 grupas lietuvietes. Savu pārākumu apliecināja galvenā favorīte un olimpiskajās spēlēs 10km klasikā atzīstamu sniegumu parādījusī madoniete Kitija Auziņa, kura bija ātrākā arī vakardienas sprintā brīvajā stilā. Otro dienu pēc kārtas otro vietu ieguva Samanta Krampe no SS “Arkādija”, kura Auziņai piekāpās nedaudz virs divām minūtēm un kurai vēlreiz pirmā vieta junioru konkurencē. Rīdziniece šodien nebija vienīgā savā grupā, jo startēja cēsniece Ieva Vaļska, kura aiz lietuvietes Egles Savickaites finišēja 4.vietā (+9:58). S18 grupā, kur sacentās sešas dalībnieces, ātrāko laiku uzrādīja cēsniece Volfa, bet līdzīgajā cīņā par otro vietu krāslaviete Adriāna Šuminska apsteidza rīdzinieci Adriānu Osmani.

Vīriešiem 30km sacentās 20 dalībnieki. Sākot no otrā apļa beigām nelielu pārsvaru pār tuvākiem konkurentiem sāka izveidot Indulis Bikše, kurš arī uzvarēja ar minūtes pārsvaru, tiekot pie trešā panākuma šajā sezonā. Spraigajā duelī par otro vietu un zeltu junioru konkurencē pasaules junioru čempionātā 32.vietu ieguvušais Edijs Eiduks (Aizkraukles SS), kurš 29km turējās pārdesmit metrus priekšā savam sīvākajam konkurentam, pēdējā kilometrā sagura, ko izmantoja sestdienas sprinta uzvarētājs un junioru čempionātā 16.vietu izcīnījušais Lauris Kaparkalējs, vēlreiz ņemot virsroku abu labāko junioru duelī.

Ceturtais finišēja pieredzējušais lietuvietis Modestas Vaičulis, bet aiz viņa bronzas medaļas ieguvējs junioru konkurencē Rainers Paeglis. Rīdzinieks Bruno Krampe noslēdza sešinieku, bet aiz viņa finišēja siguldietis Sandijs Suhanovs (7.vieta) un otrs labākais pieaugušo grupā Niks Saulītis no Madonas. Desmitnieku noslēdza bronzas medaļas ieguvējs pieaugušo grupā un pieredzējušais maratona distanču slēpotājs Jānis Teteris.

V18 grupā 15km uzvarēja madonietis Gustavs Sināts, bet viņa komandas biedrs un sprinta uzvarētājs Silvestrs Švauksts ieguva sudraba medaļu. Trijnieku noslēdza Dāvis Ende. Atzīstamu sniegumu un varenu finiša spurtu rādīja arī ukrainis Oleksijs Iļnickis.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja