Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Latvijas slēpotāji sezonu sāks PK līmeņa FIS sacensībās Muonio

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas slēpotāji sezonu sāks PK līmeņa FIS sacensībās Muonio
Latvijas izlases pārstāvji PČ Oberstdorfā. Foto: Latvijas Slēpošanas federācija.

Šajā nedēļas nogalē no 12.-14.novembrim Somijas ziemeļu ciematā Muonio norisināsies ikgadējās, spēcīga sastāva Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības distanču slēpošanā, kur sezonu atklās arī vairāki Latvijas slēpotāji, ieskaitot izlases līderus Patrīciju Eiduku no Vecbebriem un Raimo Vīgantu no Madonas.

Pagājušajā gadā Muonio sacensībās, kas pērn izņēmuma kārtā nebija FIS statusā, piedalījās tikai mūsu līdere Patrīcija Eiduka, kura toreiz pārspēja Krievijas izlases līderi un pasaules čempionātu medaļnieci Natāliju Ņeprajevu. Šoreiz Latvijas delegācija Muonio būs krietni plašāka, jo bez Patrīcijas uz Somiju ir devušies vēl daži mūsu distanču slēpotāji.

No Latvijas distanču slēpotājiem vīriešu konkurencē startēs mūsu vadošais slēpotājs Raimo Vīgants un viens no labākajiem junioriem Edijs Eiduks, kā arī Bruno Krampe. Sievietēm bez pasaules kausos regulāri trīsdesmitniekā tiekošās Eidukas startēs arī vasarā rollerslēpošanā junioru konkurencē kopvērtējuma titulu un pasaules čempionāta medaļu ieguvusī Samanta Krampe.

Ar šo visticamāk Latvijas pārstāvju uzskaitījums Muonio varētu nebeigties, bet par to konkrētāk nākamajā rakstā.

Patrīcija Eiduka ir aizvadījusi treniņnometni oktobrī Austrijā, bija ļoti labā formā, taču smagais trieciens ar tēva un trenera Ingus pēkšņo aiziešanu viņsaulē ir pamatīgi ietekmējis, tāpēc Patrīcija vēl īsti nezina par startiem Muonio. Iespējams, viņa varētu nostartēt vienu dienu, bet noteikti ne visas trīs.

Arī Raimo Vīgants bija augstkalnes nometnē Austrijā, pavadot tur faktiski visu oktobri. Dažas paesot Latvijā, madonietis devies uz Muonio. Pagaidām vēl augstvērtīgus rezultātus nevajag gaidīt, jo sagatavošanās process ir veikts, lai labākā forma būtu vēlāk uz Olimpiskajām spēlēm.

Allaž Muonio pulcē vairākus no vadošajiem pasaules distanču slēpotājiem, un izņēmums nebūs arī šī reize. Sieviešu konkurencē bez pasaules čempionātu medaļnieces Ņeprajevas sacentīsies arī viņas tautiete Tatjana Sorina, kura pagājušo sezonu pabeidza ar 5.vietu kopvērtējumā, pasaules čempionātā Obertsdorfā divas reizes sešiniekā tikusī austriete Terēze Štadlobere, šogad pasaules čempionātā 7.vietu sprintā ieguvusī norvēģiete Anna Svendsena, Olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos daudzas reizes desmitniekā tikusī un pasaules kausa posmos divas godalgotas vietas izcīnījusī japāniete Masako Išida, Vācijas izlase ar sezonu 11.vieta noslēgušo un “Tour de ski” posmā 2.vietu ieguvušo Katarīnu Hennigu priekšgalā.

Vīriešiem bez līdera Aleksandra Boļšunova ir pieteikušies pārējie Krievijas izlases vadošie slēpotāji ar pasaules kausa vicelīderi Ivanu Jakimuškinu, kā arī pasaules kausa sezonu desmitniekā noslēgušajiem Denisu Spicovu un Artjomu Maļcevu priekšgalā, sprinta raķete un daudzkārtējās pasaules kausa posmu uzvarētājs no Itālijas Federiko Pellegrīno un panākumus guvušais komandas biedrs Frančesko Defabiani, šī gada pasaules vicečempions sprintā Ēriks Valness no Norvēģijas un viņa komandas biedrs Fins Krogs, kurš ir pasaules čempions stafetē, kā arī maratonu slēpojumu leģenda Staņislavs Rezačs no Čehijas.

Piektdien ir paredzēts sprints klasikā, sestdien 10km sievietēm/15km vīriešiem klasikā ar intervāla startu, bet svētdien 10km/15km brīvajā stilā ar intervāla startu.

“Šī ir laba pieredze ikvienam Latvijas slēpotājam, jo bieži negadās redzēt blakus tik plašu valstu pārstāvniecību ar tik spēcīgiem sportistiem ārpus Pasaules kausa vai pasaules čempionāta. Lai gan Muonio allaž pulcē vairākus no vadošajiem pasaules distanču slēpotājiem, diez vai līderi šajās sacensībās izliek sevi tikpat daudz kā Pasaules kausā, bet šo var nosaukt par tradicionālu ievadu kausa sezonai, līdz ar to sāncensība būs arī vadošo starpā, kas pavilks līdzi arī pārējos,” skaidro Latvijas Slēpošanas federācijas valdes loceklis Jānis Puida.