Isinbajeva draud ar tiesu darbiem, ja Krievijas vieglatlētiem neļaus startēt Rio spēlēs
Divkārtējā olimpiskā čempione, krievu kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva informē, ka vērsīsies tiesā, ja pirms 2016. gada olimpiskajām spēlēm netiks atcelts lēmums par Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju.
Atgādinām, ka saistībā ar masveidīgu aizliegto vielu lietošanu Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) novembrī diskvalificēja Krievijas Vieglatlētikas federāciju no starptautiskajām sacensībām. Ja šīs sankcijas netiks atceltas, tad vieglatlēti zem Krievijas karoga nevarēs piedalīties arī Riodežaneiro spēlēs. "Tas ir cilvēktiesību pārkāpums, diskriminācija. Ja lēmums mums būs negatīvs, personiski vērsīšos starptautiskajā tiesā saistībā ar cilvēktiesībām - esmu pārliecināta, ka uzvarēšu," norāda Jeļena Isinbajeva. "Protams, dusmojos savas bezpalīdzības dēļ. Vienīgais, ko tagad varu darīt, ir trenēties."
Pastāv iespēja, ka krievu nometne varētu tikt atjaunota savās tiesībās - par šo jautājumu IAAF lems 17. jūnijā. "Ticu, ka iznākums būs mums pozitīvs. Jāizvērtē katrs atsevišķais [dopinga] gadījums, nevis jādiskvalificē visa federācija. Ja viņi apdomāsies, "tīrajiem" sportistiem būs iespēja startēt Rio olimpiskajās spēlēs," atzīst Jeļena Isinbajeva. Ja lēmums būs krieviem nelabvēlīgs, tad sportistiem var nākties gaidīt 2020. gada olimpiskās spēles. "Četri gadi ir ilgs laiks. Daudzi sportisti, kā saka, var salūzt."
Kā zināms, Jeļena Isinbajeva uzvarēja olimpiskajās spēlēs 2004. un 2008. gadā, bet 2012. gadā ierindojās sev neierasti zemā pozīcijā - trešajā vietā. Viņa ir trīskārtējā pasaules čempione āra stadionos (2005, 2007, 2013). Karjeras laikā izcilā krievu kārtslēcēja uzlabojusi pasaules rekordu 28 reizes, viņai pieder labākais sasniegums arī šobrīd (5.06 m).
Nevajag dra..tet pasauli un ceret, ka par to nekad nebus jaatbild. Visi zinaja par mildronatu, pasi krievi balsoja par, bet tagad taisa teatri
Tā kā šie ir divi nesamērojami lielumi. Šajā gadījumā nav runa par atsevišķiem gadījumiem, bet Krievijas sportistu barošanu ar dopingu visaugstākajā līmenī. Ir tikai loģiska WADA baža par to, ka iespējams pēc 3-4 gadiem atklāsies, ka virkne Krievijas medaļnieku ir bijuši ar pozitīvām analīzēm.
Tas bojā jau tā sačakarētās sporta pasaules slavu. WADA cenšas cīnīties ar problēmu jau tās saknē, nevis kā pie mums pierasts - sekām.
Reinholds
Čerkovskis
Naudužs
Prūsis
Pundurs
Olijars
Ščerbatihs
Visi olimpieši un visi iekrīt uz VIENA UN TĀ PAŠA preparāta. Var teikt, ka tas ir tā - neskaitās, tik daži, taču Latvijā sportistu nemaz nav tik daudz + tie ir VISAUGSTĀKĀ līmeņa atlēti.
Tad kādam Latvijā bija kauns? Nē, nebija. Atgādināšu, ka Prūsis stāstīja, ka viņu ir piečakarējuši uztura bagātinātāju ražotāji, kas kaut ko esot piebēruši. Ščerbatihs nevarēja nostabilizēties ar vienu versiju un stāstīja te par slikto kreatīna piedevu, te par to, ka piebēruši kaut ko konkurenti viņa ūdenim.
Olijars - izspruka cauri sveikā, jo ar juristiem bija atradis pārkāpumus provju ņemšanas procedūrā.
Un tas nekas, ka šie atrastie preparāti orālā formā ir tikpat kā tikai laboratorijās atrodami eksperimentu rezultāti, jo zemās efektivitātes dāļ orālā formā nandrolons netiek plaši ražots un vienīgais veids kā to dabūt organismā parasti ir intramuskulārās injekcijas jeb, runājot prasti, šprice dupsī.
Bet Latvijā lielākā daļa ticēja, žēloja un gaidīja atgriežamies. Žurnālisti pat bija savērpuši baigās intrigu shēmas, stāstot, ka tādā veidā labos Latvijas sportistus kāds grib "novākt".
Un tagad jautājums - kas cits, ja ne apzināta, valsts (LOK/LOV un federāciju) atbalstīta sportistu "atbalsta programma", kurā atlēti sistemātiski un vienu un to pašu speciālistu uzraudzībā kontrolēti lietoja dopingu, tas bija?
Vai arī jūs patiešām ticat, ka valsts TOP sportisti, kas startē PILNĪGI NESAISTĪTOS sporta veidos pēkšņi visi sāka lietot nandrolonu un visi tikpat kā vienlaicīgi arī sāka krist pārbaudēs?
Īsais skaidrojums - visdrīzāk mūsu atbildīgie nopirka kaut kādu Moldovas pagrabā ražotu deku, lai ietaupītu līdzekļus, un/vai pārrēķinājās ar kursu sastādīšanu.
Un atgriežoties pie kauna jautājuma. Kaunēties? Par ko? Par to, ka sportists lieto atjaunošanās līdzekļus, lai tādējādi varētu vairāk trenēties un uzrādīt augstvērtīgāku rezultātu? Nu labi... dīvaini, protams, bet labi...