Šogad Eiropas telpu čempionātā startējušais Sietiņš pieķerts dopinga lietošanā
Latvijas labākajam barjersprinterim Kristapam Sietiņam, kurš šī gada sākumā piedalījās Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās, konstatētas pozitīvas dopinga analīzes, vēsta Latvijas Antidopinga birojs.
Šī gada 16. jūlijā Sietiņa analīzēs konstatēta metabolītu vai marķieru klātbūtne paraugā, tāpēc viņam 19. septembrī piespriesta pagaidu diskvalifikācija. Tā kā 16. jūlijs bija nedēļas vidū, visticamāk, Sietiņam pozitīvas proves bijušas ārpus sacensībām veiktās pārbaudēs.
Sietiņa šī gada labākais rezultāts 110 metru barjerskrējienā ir 14,40 sekundes un viņš Latvijas ranga otrās vietas īpašniekam Kārlim Sondoram ir priekšā par 0,63 sekundēm. Kopš 16. jūlija Sietiņš uzvarējis gan Latvijas un Igaunijas čempionātos, gan pārstāvējis Latvijas izlasi Eiropas komandu čempionātā. Savukārt ļoti veiksmīga viņam bija pagājušā ziemas sezona, Latvijas čempionātā 60 metru barjersprintu noskrienot 7,87 sekundēs, kas ļāva par vienu simtdaļu pārspēt Eiropas telpu čempionāta kvalifikācijas normatīvu. Pēc tam pašās meistarsacīkstēs Sietiņš aizskāra visas barjeras un ierindojās pēdējā, 29. vietā.
Tāpat Latvijas Antidopinga birojs paziņojis, ka 25. augustā pozitīvas analīzes konstatētas motošosejas braucēja Normunda Lojāna organismā. Arī viņam piespriesta pagaidu diskvalifikācija. 25. augustā Biķerniekos risinājies Latvijas čempionāta ceturtais posms un Baltijas čempionāts trešais posms motošosejā, kurā Lojāns izcīnījis trešo vietu B600 klasē.
Vēl birojs izziņojis arī kādu senu pārkāpumu - 2018. gada 25. oktobrī pozitīvas analīzes konstatētas spēka trīscīņas sportistam no Daugavpils Igoram Leonenkovam.
Sportistu, kuriem piešķirta pagaidu diskvalifikācija, likteni izlems Disciplinārā komisija.
Olijars ar dakšiņu pakaļā noskrietu par sekundi ātrāk.
Mums par treneriem strādā daudz bijušo sportistu/farmakologu, nekur daudz tālāk par RU sistēmu neesam tikuši šajā ziņā.
Jā, pastāv iespējas to visu sasniegt izmantojot oficiālajā sportā aizliegtās vielas un daudzi, tā kā tas viss ir brīvi pieejams kā no naudas, tā piedāvājuma aspekta, sāk lietot.
Priekš kam? Ja mēs jautājumam pieejam klāt racionāli, tad tā, protams, ir liela muļķība, no otras, nopirkt kabrioletu, lai braukātu Latvijā arī nav gudrākā izvēle, taču cilvēkam ĻOTI GRIBAS un ir tādas iespējas. Nosodīt te arī īsti nav jēgas, jo katrs pats ar savu veselību dara ko grib. Vieni dzer un pīpē, citi rij no rīta līdz vakaram, kāds vēl kaut ko dara - nu, tā tas cilvēks ir iekārtots, ka destruktīvās darbības viņam patīk.
Absolūtā muļķība sākas tajā brīdī, kad cilvēks, kurš labi zina ko ir darījis, iet uz sacensībām, kurās to visu nedrīkst darīt un pirms starta paraksta papīru apgalvojot, ka ir tīrs kā strauta ūdens lāsīte.
Un nav jau tā, ka nebūtu kur startēt "uzlādētajiem" sportistiem. Kāpēc vajag piedalīties sacensībās, kurās ir diezgan stinga dopkontrole? Pie tam, startējot vairs ne OPEN, bet veterānu grupā.
Es nevienu nenosodu, protams, bet smagi nesaprotu.
Var jau būt arī tā, ka sportists/amatieris lieto to, ko sporta mediķis/amatieris iesaka un neviens no viņiem īsti nezina, kas tas īsti ir.