Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Vaičule un Butjankovs nopelna Rēzeknes gada balvas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vaičule un Butjankovs nopelna Rēzeknes gada balvas
Gunta Vaičule. Foto: Aleksandra Krupska, bfla.eu

Latgales vēstniecībā "Gors" šonedēļ notika Rēzeknes "Sporta laureāts 2019". Latvijas septītās lielākās pilsētās labākā sportiste jau septīto reizi ir sprintere Gunta Vaičule, savukārt par gada sportistu pirmoreiz nosaukts basketbolists Artjoms Butjankovs.

Sporta laureāte - Gunta Vaičule (vieglatlētika). Aizvadītajā gadā 200 metros skrēja labāk nekā Latvijas ātrākā sieviete, rīdziniece Sindija Bukša. Latgaliete pērn neizcēlās ar lieliem panākumiem, taču izpelnījās vietu nākamās sezonas Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā. Tur tika iekļauta ar īpašu lēmumu - tāpat kā vairāki citi sportisti, kuri ir reāli pretendenti uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Uz pilsētas labākās sportistes titulu kandidēja arī Ligita Tumāne (futbols) un Guna Teilāne (spēka trīscīņa).

Vaičule nebija ieradusies, taču atsūtītajā video vēstījumā viņa teica: "Šodien notiek arī Vieglatlētikas gada balva Rīgā. Ja es būtu varējusi tikt uz kādu no šiem pasākumiem, tad būtu devusies uz Rēzeknes pasākumu." Sportiste pateicās pilsētai par atbalstu, kas nekad nav bijis atteikts. "Mans lielākais sapnis ir tāds, ka Rēzekne kļūtu par lielu sporta pilsētu, kur būtu tiešām daudz sasniegumu," atzina sprintere.

Sporta laureāts - Artjoms Butjankovs (basketbols). Aizvadītajā gadā spēlēja Krievijas Superlīgas klubā Jaroslavļas "Burevestnik" un pagājušajā sezonā izvirzījās kā divīzijas labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām. Pirms jaunās sezonas tika iecelts par komandas kapteini. Trešo gadu pēc kārtas Rēzeknes gada sportists ir basketbolists. Uz pilsētas labākā sportista titulu kandidēja arī Dmitrijs Zeļenkovs (futbols), Ervīns Malahovskis (kikbokss), Dairis Adejanovs (kikbokss).

Atsūtītajā video vēstījumā Butjankovs pauda prieku par atzinību, pateicās vecākiem par aizvešanu uz basketbolu un trenerim Jurim Rozentālam par palīdzēšanu spert pirmos soļus šajā sporta veidā, kā arī pilsētai par atbalstu. "Iepriekšējais gads man bija ļoti nozīmīgs - jauna komanda, jauni izaicinājumi un pirmās spēles Latvijas izlasē," atklāja basketbolists. "Paldies Rēzeknei, ka to novērtēja - man tas ir ļoti svarīgi!"

Labākā sporta spēļu komanda ir "Rēzeknes BJSS" (sieviešu futbols). Gada treneres balvu nopelnīja Ilona Kalniņa (sporta dejas).

Rēzeknes "Sporta laureāts", uzvarētāju arhīvs

GadsSportisteSportists
2012Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika)-
2013Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika)-
2014-Aleksandrs Višņakovs (cīņa)
2015Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika)Žanis Peiners (basketbols)
2016Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika)Andrejs Bogdanovs (bodibildings)
2017Gunta Latiševa-Čudare (vieglatlētika)Žanis Peiners (basketbols)
2018Gunta Vaičule (vieglatlētika)Renārs Bulduris (basketbols)
2019Gunta Vaičule (vieglatlētika)Artjoms Butjankovs (basketbols)

Izmantotie resursi:
sirokez.lv