Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Krievijas un Baltkrievijas vieglatlētu dalība Parīzes olimpiskajās spēlēs – maz ticama

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Krievijas un Baltkrievijas vieglatlētu dalība Parīzes olimpiskajās spēlēs – maz ticama
Sebastjans Ko. Foto: AFP/Scanpix

Pasaules vieglatlētikas savienības (World Athletics) prezidenta amatā trešdien tika pārvēlēts Sebastjans Ko. Viņš pirms pasaules čempionāta sākuma norādījis, ka Krievijas un Baltkrievijas vieglatlētu dalība Parīzes olimpiskajās spēlēs ir maz ticama.

Lai gan Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) instruējusi federācijas ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās kā neitrālajiem atlētiem, vieglatlētikas saime lēmumu ignorējusi. Sebastjans Ko paudis, ka "World Athletics" lēmums ir ļoti skaidrs un konkrēts.

SOK nav pieņēmusi gala lēmumu saistībā ar agresorvalstu sportistu dalību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Turklāt tā var tikai sniegt rekomendācijas, bet gala lēmums tāpat paliek federāciju pārziņā.

Ko trešo reizi ticis pārvēlēts prezidenta amatā, kamēr nomainījusies valde. "Nevaru runāt viņu vietā, taču būtu ļoti pārsteigts, ja šajā jautājumā sekotu izmaiņas," pauda prezidents, uzstājoties pirms pasaules čempionāta vieglatlētikā, kas svētdien sāksies Budapeštā.

66 gadus vecais Ko "World Athletics" vada kopš 2015. gada. Viņš pārvēlēts trešo reizi, un tas ir maksimālais termiņš. Brits martā pauda, ka vēl nepieredzētas sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju ir vienīgais veids, kā atjaunot mieru.

Ko pārvēlēts līdz 2027. gadam, taču viņš nav izslēdzis, ka 2025. gadā varētu kandidēt uz SOK prezidenta vietu.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/olympics/...

     [+] [-]

, 2023-08-18 09:30, pirms mēneša
Nav šīm valstīm vietas OS vidmaz vēl 20gadus!!!