Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Atbalsta ieceri 2,8 miljonus novirzīt LSPA vieglatlētikas manēžas remontam

Agris Suveizda

Atbalsta ieceri 2,8 miljonus novirzīt LSPA vieglatlētikas manēžas remontam
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. Foto: Saeimas preses diensts

LETA. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputāti šodien atbalstīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) lūgumu par 2,8 miljonu eiro piešķiršanu akadēmijas vieglatlētikas manēžas remontam.

Apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) uzsvēra, ka pats ir izbaudījis esošās manēžas "jaukumus" un situāciju esot steidzami jālabo. "Ja atbalstām akadēmiju un rīt neslēdzam, tad manēža ir vajadzīga," sacīja politiķis, piebilstot, ka manēžas esošais stāvoklis ir kauns LSPA un valstij.

Arī LSPA Pašpārvaldes pārstāve norādīja, ka akadēmijā valda "ne tas maigākais" viedoklis par vieglatlētikas manēžu un citiem infrastruktūras objektiem, tomēr manēža pašlaik esot sāpīgākais jautājums studentu vidū, jo tur ir ļoti auksti un esot neatbilstošs segums un inventārs, kā rezultātā nereti studenti gūst traumas.

Akadēmijas prorektors Juris Grants sacīja, ka kopumā manēžas izmaksas veidotu 2,85 miljonus eiro un piedāvāja deputātiem sadalīt piešķiramo finansējumu pa daļām. Pirmais maksājums 69 000 apmērā ir nepieciešams projektēšanai un Riekstiņš pieļāva, ka nākamgad šo summu izdosies pieņemt, jo tā neesot "neceļama" summa. Tāpat apakškomisijas priekšsēdētājs sacīja, ka nākamajos divos gados celtniecības izmaksas kritīs, jo nebūšot tik daudz ko darīt.

Apakškomisijas deputāts Ivans Klementjevs (S) piedāvāja iespēju negaidīt nākamo gadu un iestrādāt šos 69 000 eiro aprobācijas summā, tomēr Riekstiņš uzvēra, ka sākotnēji vēlas šo apspriest ar ministriju, lai nepieņemtu kaut ko, ko pēc tam deputāti nevarēs izpildīt. Politiķis solīja sekot līdzi tam, lai jautājums kustētos uz priekšu, jo ēka izskatā esot "tiešām nožēlojama".

Izmantotie resursi:
LETA