Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Parīzē uzlabo vairākus Dimanta līgas un nacionālos rekordus

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Parīzē uzlabo vairākus Dimanta līgas un nacionālos rekordus
110 metru barjerskrējēji Dimanta līgas posmā Parīzē. Foto: Anne-Christine Poujoulat/AFP/Scanpix

Dimanta līgas posmā Parīzē, kur vēl pirms gada tika dalītas olimpiskās medaļas, neviens pasaules rekords uzlabots netika (atšķirībā no iepriekšējiem posmiem Oslo un Stokholmā), toties krita vairāki šo sacensību rekordi, no kuriem vecākais – 100m barjerskriešanā sievietēm – noturējās 33 gadus.

400 metru barjerskrējiens vīriešiem

Televīzijas tiešraides kameras sākumā tika pievērstas skrejceļam, kurā uz starta izgāja barjerskrēji 400 metru distancē. Labu tempu turēja Abderrahmans Samba, taču līdz finišam spēks nedaudz pietrūka. Viņu apdzina pagaidām kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Rajs Bendžamins no ASV, labojot sacensību rekordu par 0,05 sekundēm, uzrādot 46,93 sekundes ātru skrējienu.

Savukārt Kataras sportistam, neskatoties uz pagurumu, izdevās sasniegt savu šīs sezonas labāko laiku (47,09 sekundes).

Diska mešana sievietēm

Diska mešanas sadaļā jau šķita, ka ar uzvaru mājās varēs doties Eiropas vicečempione Jorinde van Klinkena no Nīderlandes, kas ceturtajā mēģinājuma aizmeta 66.42 metrus tālu. Taču savu pēdējo vārdu teica amerikāniete Valarija Olmena, kas pirms gada šajā pat stadionā kļuva par divkārtējo olimpisko čempioni. Viņa pēdējā, sestajā iespēja savu disku raidīja vairāk kā metru tālāk, tam piezemējoties pēc 67.56 metriem.

800 metru skrējiens vīriešiem

Šajā disciplīnā favorīta lomu nostiprināja Spāniju pārstāvošais Muhameds Atatuī, kurš ar minūti un 42,73 sekundēm uzstādīja savu šīs sezonas labāko rezultātu. Viņš finiša taisnē apsteidza divus amerikāņu – Džošu Hoiju un Braisu Hopelu.

3000 metru šķēršļu skrējiens sievietēm

Sacīkstes pēdējā aplī bija skaidrs, ka pirmā un otrā vieta tiks sadalīta starp divām sportistēm – olimpiskās vicečempiones Perutas Čemutai no Ugandas un 20 gadus jaunā Kenijas cerība, sezonas kopvērtējuma līdere Feita Čerotiča. Kad šķita, ka pieredze ņems virsroku, tomēr beigās uzvarēja jaunība, Čerotičai finišu sasniedzot astoņām minūtēm un 53,37 sekundēm. Par viņu ātrāk šogad neviena nav skrējusi.

Savukārt ugandiete piekāpās tikai 1,04 sekundes, kas bija viņas personiskais rekords šajā sezonā.

110 metru barjerskrējiens vīriešiem

Viens no gaidītākajiem vakara startiem bija 110 metru barjerskrējiens vīriešiem, kurā triumfēja amerikānis Trejs Keninghems, ar 13 sekundēm atkārtojot savu personisko rekordu. Pasaules vicečempions vien par 0,02 apsteidza savu tautieti Dilanu Bērdu, kuram arī paša rekords, savukārt Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks Džeisons Džozefs no Šveices ar 13,07s laboja nacionālo rekordu.

400 metru skrējiens sievietēm

Savu pirmo skrējienu šīs sezonas Dimanta līgā aizvadīja olimpiskā čempione 400 metros Merileidija Paulino no Dominikānas Republikas. Tas izdevās ar skaļu pieteikumu par saviem šī gada plāniem, ar finišā sasniegto 48,81 sekundi viņa laboja sacensību rekordu, kā arī uzstādīja savu šīs sezonas labāko rezultātu. Viņai, līdzīgi kā Parīzes Olimpiskajās spēlēs, par mata tiesu – 0,04 sekundēm – piekāpās Bahreinas sprintere Salva Eida Nazera.

1500 metru skrējiens vīriešiem

Varenas gaviles Parīzes stadionam sagādāja mājinieku jaunā cerība 1500 metros Azedins Habzs, kurš ar vienu piegājienu laboja gan nacionālo, gan sacensību rekordu, kā arī izvirzījās pirmajā pozīcijā pasaulē, finišējot pēc trim minūtēm un 27,49 sekundēm. Viņu ķēra, ķēra un nenoķēra kenijiešu uzlecošā zvaigzne Fanuels Kipkosgeis Koehs, kurš finišēja 0,23 sekundes vēlāk.

Ar šo rezultātu 18 gadīgais sportists laboja pasaules U20 rekordu.

200 metru skrējiens sievietēm

Vidējā sprintā dāmām uz starta izgāja trīs Dimanta līgas kopvērtējuma līderes, tieši tādā secībā sarindojoties arī finišā. Uzvaru izcīnīja amerikāniete Anavija Betla, uzrādot 22,27 sekundes ātru rezultātu. Eimija Hanta no Lielbritānijas finišēja pēc 22,45 sekundēm, bet Betlas tautiete Makkenzija Longai 22,49 sekundes ātrs rezultāts. Šie rezultāti nosauktajām dāmām bija sezonas augstvērtīgākais laiks.

100 metru barjerskrējiens dāmām

Vēl viens sacensību un reizē arī personiskais rekords tajā vakarā krita 100 metru barjerskrējienā sievietēm. To ar 12,21 sekundi uzstādīja amerikāniete Greisa Stārka, kas apliecināja savu sezonas līderes statusu. Otrā bija nigēriete Tobi Amusana (12,24), bet trešā – Akera Nūdženta no Jamaikas (12,30). Visi šie bija dāmu labākie skrējieni šogad.

1500 metru skrējiens sievietēm

1500m skrējienā sievietēm bez pārsteigumiem – ar laiku trīs minūtes un 57,02 sekundes uzvarēja šīs sezonas līdere Nellija Čepčirčira no Kenijas, savukārt īrietei Sārai Hīlijai jauns personiskais rekords – trīs minūtes un 57,15 sekundes.

Augstlēkšana sievietēm

Otrajā posmā pēc kārtas olimpiskajai čempionei Jaroslavai Mahučikai no Ukrainas kāju priekšā uzvarai pielika austrāliete Nikola Olisleigersa, kura pievarēja tieši divus metrus.

Šķēpa mešana vīriešiem

Šķēpmešanas sektorā ar saviem pirmajiem metieniem labākos rezultātus uzrādīja šo sacensību favorīti, uzvaru izcīnot indietim Nērajam Čopram (88,16 metri), bet otrajā vietā ierindojoties Dimanta līgas kopvērtējuma līderim Jūlianam Vēberam no Vācijas (87,88 metri).

Teksts:
https://www.lsm.lv/raksts/sports/vi...

Pilna sacensību rezultātu liste:
https://paris.diamondleague.com/en/...

     [+] [-]

, 2025-06-21 05:45, pirms 3 nedēļām
vai tad deviņdesmitajos jau bija Dimanta līga?

     [+] [-]

, 2025-06-21 09:41, pirms 3 nedēļām
Tak tabluas pie katras disciplīnas jau nu varēja iemest