Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Čakšs ar Štrobinderu met 80m robežās Čehijā, ierindojoties tūlīt aiz trijnieka

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Čakšs ar Štrobinderu met 80m robežās Čehijā, ierindojoties tūlīt aiz trijnieka
Gatis Čakšs. Foto: Scanpix.

Prāgā notikušajās Olimpisko spēļu medaļnieka Jozefa Odložila piemiņas sacensībās, kas bija arī “World Athletics” Kontinentālās tūres bronzas līmeņa sacensības, Latvijas vadošie šķēpmetēji Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders šķēpu raidīja 80m robežās, ierindojoties attiecīgi 4. un 5.vietā.

Vakar Somijas pilsētā Turku Līna Mūze un Madara Palameika pārsniedza 60m robežu un ieguva otro un trešo vietu, bet mūsu vīriem Čehijas galvaspilsētā līdz trijniekam nedaudz pietrūka, ierindojoties tieši aiz pjedestāla.

80m robežu no abiem latviešiem sasniedza Gatis Čakss, turklāt to izdarot trīs reizes, bet labākajā mēģinājumā sasniedzot 80,62m un tikai par 29cm atpaliekot no sava sezonas labākā rezultāta. Līdz trijniekam, ko noslēdza par Gati 12 gadus vecākais 2013.gada pasaules čempions Vitezlavs Veselijs (82,63m), pietrūka viens metrs un viens centimetrs. Tikmēr šīs sezonas līderim (81,84m) Latvijas šķēpmetēju vidū Rolandam Štrobinderam tāpat kā pirms dažām dienām Ventspilī Olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas kausā neizdevās sasniegt 80m. Rolands vistālāk šķēpu raidīja pēdējā mēģinājumā – 79,70m, kas bija par vairāk nekā 2m tālāk nekā iepriekšējais labākais mēģinājums un kas ļāva nostiprināties 5.vietā.

Dubultuzvaru svinēja baltkrievi. Otro reizi karjerā pāri 85m šķēpu raidīja un savu rekordu par 5cm uzlaboja 2011.gada Eiropas junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Pāvels Miaļeška – 85,06m. Tikmēr 2017.gada Eiropas junioru vicečempions Aleksejs Katkavecs, kurš šķēpu ir raidījis pāri 86m, vakar savā 23.Dzimšanas dienā ar 82,91m ieguva otro vietu.