Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Neizpratne, ka olimpiskais čempions 100m nav iekļauts starp pretendentiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Neizpratne, ka olimpiskais čempions 100m nav iekļauts starp pretendentiem
Marsels Džeikobs.Foto: Scanpix/Reuters

Nupat ir nosaukti desmit vieglatlēti, kas pretendēs uz titulu “Pasaules gada vieglatlēts 2021”, bet viņu vidū nav Olimpiskā čempiona 100m un 4x100m stafetē Marsela Džeikobsa.

Jau ziņojām, ka ir paziņoti desmit pretendenti uz “Pasaules gada vieglatlēts 2021” titulu: Karstens Varholms, Eliuds Kipčoge, Daniels Stols, Raiens Krauzers, Pedro Pikardo, Damians Vorners, Džošua Čeptegejs, Armands Duplantis, Miltiadis Tentoglou un Jakobs Ingebrigtsens.

Visi desmit nominētie izcīnīja olimpisko zeltu. Divi no viņiem uzrādīja arī sezonas labākos rezultātus kā minimums vienā disciplīnā. Taču šo pretendentu vidū neatradās vieta divkārtējam olimpiskajam čempionam Marselam Džeikobam.

“Tā ir kļūda neiekļaut viņu šajā sarakstā,” Norvēģijas medijam NRK stāsta Eirosporta komentētājs Itālijā Frančesko Paneta, kurš 1987.gadā izcīnīja zeltu pasaules čempionātā 3000m kavēkļu skrējienā.

“Vai viņi ir traki? Un kur ir Marsels Džeikobs? Kur ir olimpiskais čempions 100m un 4x100m stafetē? Aizmirst Džeikobu ir muļķīgs lēmums. Vai 100m nav karaliskā distance? Olimpisko čempionu 100m un 4x100m neiekļaušana pretendentu lokā ir skandāls.” Šādi un līdzīgi izteikumi izskanējuši dažādos medijos.

“Viņu vajadzēja nominēt, jo viņš uzvarēja Olimpiskajās spēlēs 100m, turklāt ar ļoti labu rezultātu. Džeikobs arī veica lielu ieguldījumu stafetes komandas uzvarā,” stāsta 1996.gada Olimpiskais čempions 800m un Norvēģijas TV eksperts Vebjorns Rodāls.

Pats Džeikobs nevēlas komentēt Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas “World Athletics” (WA) nomināciju, jo ir maksimāli fokusējies treniņiem. Pati WA savu izvēli komentē sekojoši: “Ekspertu žūrija, kurā ir seši speciālisti, katrs no sava reģiona, iesniedza listi ar desmit viņuprāt labākajiem vieglatlētiem, pamatojoties uz sniegumu visas sezonas garumā. Tie, kuri savāca visvairāk balsis, tika nominēti.

Kādreizējais pasaules Top sprinteris Ato Boldons no Trinidadas un Tobago, kurš tagad ir ekspertkomentētājs NBC Sports, aizstāv žūrijas lēmumu. “Viņam (Džeikobsam – aut.piez.) nebija sezonas. Viņš ieguva divus zeltus Olimpiskajās spēlēs, bet pēc tam neko neparādīja. Nominācija ir atkarīga no visas sezonas, ne tikai no Olimpiskajām spēlēm,” norāda medaļnieks Olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos.

Izmantotie resursi:
NRK.no – nyheter, tv og radio fra Norge og hele...

     [+] [-]

, 2021-10-24 16:07, pirms 7 mēnešiem
Varēja nu gan šamo Pikardo vai Tentoglu vietā ielikt.