Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Hasana uzstāda pasaules rekordu 10 000m Hengelo, Duplantim 6,10m kārtslēkšanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Hasana uzstāda pasaules rekordu 10 000m Hengelo, Duplantim 6,10m kārtslēkšanā
Sifana Hasana. Foto: Scanpix/EPA

Vakar Hengelo (Nīderlandē) notikušajā “World Athletics” Kontinentālās tūres zelta līmeņa sacensībās jeb FBK Games tika uzstādīts pasaules rekords, par ko parūpējās mājiniece Sifana Hasana, kas 10 000m veica 29:06,82.

Beidzot arī skatītājiem ļāva būt klāt sacensībās, tiesa, ne vairāk par pusotru tūkstoti. Pagājušā gada novembra beigās Hengelo Sifana Hasana uzstādīja jaunu Eiropas rekordu – 29:36,67. Vakar pienāca kārta arī pasaules rekordam, kas piederēja etiopietei Almazai Aijanai (29:17,45) un kas bija uzstādīts 2016.gada Olimpiskajās spēlēs Rio. Hasana, kura ir dzimusi Etiopijā un kura 15 gadu vecumā pārbēga uz Nīderlandi, savas tautietes rekordu laboja par 10 sekundēm.

Pasaules čempione Hasana pēc pāris apļiem apdzina tempa turētājas, skrienot pāris sekundes zem trim minūtēm kilometru. Pusdistanci jeb 5km viņa veica 14:38,75, un turpinājumā pat kāpināja tempu, pēdējo kilometru noskrienot 2:45 un finišējot ar jaunu pasaules rekordu – 29:06,82. Tik ātri pēdējās pāris desmitgades Latvijā nav skrējis neviens vīrietis.

Tuvākajām sāncensēm neizdevās izskriet no 30 minūtēm, finišējot pusotru minūti aiz Hasanas. Līdzīgā cīņā par otro vietu divu kenijiešu starpā Irene Kimaisa apsteidza Deiziju Čerotiču.

Pasaules rekordists telpās Armands Duplantis uzvaru bija nodrošinājis jau pie 5,86m augstuma, taču zviedrs pārvarēja arī 5,92m, kļūstot par sezonas līderi. Iztrūkstot Sema Kendriksa konkurencei, Duplantis tāpat sasniedza savus augstumus, kas nevienam citam, izņemot Sergeju Bubku, nav padevušies. Pasaules vicečempions, kurš negaidīti Dimanta līgas pirmajā posmā piekāpās amerikānim Kendriksam, pārvarēja 6m un ar trešo mēģinājuma arī 6,10m.