Getlinam 100m sprintā sezonas labākais laiks pasaulē, Gejs nekvalificējas Rio
Džastins Getlins ar sezonas labāko rezultātu pasaulē simts metru distancē (9.80) uzvarējis ASV izlases olimpisko spēļu kvalifikācijā.
34 gadus vecais Džastins Getlins prestižākajā vieglatlētikas disciplīnā finišēja pēc 9.80 sekundēm, pārspējot iepriekšējo sezonas labāko rezultātu, kas piederēja Džimijam Viko, par 0.06 sekundēm. Otro vietu ieņēma Treivons Bromels ar rezultātu 9.84, kas kļuvis par sezonas otro labāko. Bromels kvalificējies savām pirmajām olimpiskajām spēlēm, tāpat kā trešās vietas ieguvējs Mārvins Breisijs ar 9.98.
Savukārt Taisons Gejs palika tikai piektajā vietā. Līdz olimpiskajai ceļazīmei viņam pietrūka 0.05 sekunžu un trīskārtējais pasaules čempions neiekļuva izlases rindās. Viņš piedalījās divās iepriekšējās olimpiskajās spēlēs, taču viņa Londonā uzrādītie rezultāti tika dzēsti dopinga lietošanas dēļ.
Sieviešu konkurencē 400 metru distancē sezonas labāko laiku pasaulē uzrādīja Elisona Fēliksa, finišējot pēc 49.68 sekundēm. Viņa tikai nesen atguvusies no smagas potītes traumas, bet nu četrkārtējā olimpiskā čempione nokārtojusi savu vizīti ceturtjā olimpiādē pēc kārtas.
Getlins pēc finiša apgalvoja, ka nesatraucas par ziņām no Jamaikas par Juseina Bolta savainojumu un izstāšanos kvalifikācijas. Viņš norādīja, ka ir pārliecināts par Bolta spējām atgūties laikā un sastādīt konkurenci 100 metru sprintā. Kamēr Bolts nevarēja piedalīties arī 200 metru sprinta atlasē Jamaikā, tajā uzvarēja Londonas sudraba medaļas īpašnieks Johans Bleiks. Viņš uzrādīja savu labāko rezultātu pēdējos četros gados, finišējot pēc 20.29 sekundēm.
Izmantotie resursi:
Results
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Tāpat nesaprotu tos naivuļus, kas domā, ka dopings pats pa sevi kādam dod baigo priekšrocību šādā gadījumā.
Ja no sprinta noņemtu visu dopingu, tas spēku samērs un vietu sadalījums, visdrīzāk, ja arī mainītos, tad minimāli, vienkārši rezultāti būtu par kādu sekundi sliktāki.
+1 [+] [-]
cik saprotu, Powell arii nav kvalificeejies?
[+] [-]
[+] [-]
baltaadainaa skreejeja-Prandini starp citu augsto 5. vietu ienema...
+1 [+] [-]
[+] [-]
Precīzāk, tas viss ir pilnīgi pareizi, ja mēs runājam par svētdienas sportotājiem, kas izdomā kaut ko palietot.
Savukārt augsto sasniegumu sportā nav nejaušu cilvēku, t.i., viņi visi ir frīki un viņiem visiem ģenētiskā līmenī sprints ir pats piemērotākais sporta veids. Savukārt šī ģenētiskā piemērotība nosaka to, ka reakcija uz vienādām identisku preparātu devām ir ļoti līdzīga (nesaku, ka vienāda).To pierāda arī tie pētījumi, kas ir bijuši sportā, kad dopinga jautājums vēl nebija tik saasināts un sportistus varēja barot ar ko gribi un likt viņiem startēt.
Par tām izmaiņām - globāli (nevis uzvārdos, bet komandās) nekas nemainītos, jo tāpat priekšā būtu tās izlases un vieglatlētikas programmas, kurām ir pieeja pie sprintam ģenētiski atbilstošākajiem atlētiem un lielākas zināšanas treniņprocesa organizēšanā.
Tāpat kā nevar pēkšņi parādīties 4 TOP klases sprinteri kādā Bulgārijā un ASV pārredzamā nākotnē neparādīsies 4 TOP klases svarcēlāji.
[+] [-]
Ulriham tas dopings mazāk deva, bet lietoja abi divi!
Ulrihs jaunāks pār Ārmstrongu, bet uzvarēja jau pirms Ārmstronga!
[+] [-]
Kas attiecas uz preparātiem es tomēr sliecos domāt, ka atšķirība ir ne tik daudz vielās vai organismos, kas arī var būt gana svarīgs faktors, bet tajā kā, ar ko kombinē un papildu lietās, ko zin tikai top treneri, ne jau kačalkas janka, kam visi kas spiež pāri 100 ir steroidņiki
[+] [-]
Tāpēc salīdzināt Ulrihu un Ārmstrongu ir nekorekti kaut vai tāpēc, ka viņi savu rezultātu uzlabošanai darīja kā līdzīgas, tā arī dažādas lietas.
Par to kam un ko deva šīs izklaides - neteiktu, ka Ulriham ir maz panākumu. Jā, Francijā tik viens panākums (un 5 otrās vietas), taču ir uzvaras gan Spānijas tūrē, gan OS, gan PČ (vairākas). Tāpēc teikt, ka Ulriham kaut kā švakāk dopings strādājis... nu ja tā būtu, tad viņš noteikti nevarētu ar Ārmstrongu cīnīties VISPĀR.
Vispārībā jau - nevar būt divi uzvarētāji vienās sacensībās. Tāpēc te sāk strādāt individuālās lietas, taču tādas ir gan lietojot, gan nelietojot, vienīgi, lietotāji tās rāda TOP līmenī, kamēr nelietotāji... savā līmenī.
[+] [-]
To vislabāk var redzēt sporta veidos, kur dopinga klātbūtne ir acīmredzama. Treneri ir daudzi, bet TOP sportisti iet pie konkrētiem speciālistiem. Vai arī rezultāti ir tikai konkrētām komandām.
+1 [+] [-]
Riteņbraukšanā bija objektīvs kritērijs: dabiskais hematokrita līmenis. Jo tas bija zemāks, jo lielāku rezultātu pieaugumu deva EPO lietošana. Kam nepaveicās ar augstu dabisko līmeni, tas palika otrā plānā.