Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pasaules rekordiste Vlodarčika atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules rekordiste Vlodarčika atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma
Anita Vlodarčika. Foto: Reuters.

Polijas izcilā vesera metēja un pasaules rekordiste Anita Vlodarčika atgriezusies sacensību apritē pēc gandrīz divu gadu pārtraukuma. Viņa sacensībās Turcijā rīku raidīja 73,87m tālu, kas ļauj pasaules rekordistei pagaidām noslēgt sešinieku sezonas labāko rezultātu listē.

Divkārtējā Olimpiskā čempione, četrkārtējā pasaules un četrkārtējā Eiropas čempione 2019.gadā guva ceļa traumu, kuras sadziedēšana prasīja diezgan ilgu laiku, un sacensību apritē atgriezās gandrīz pēc divu gadu pārtraukuma. 2019.gada jūlijā gūtā trauma liedza vienīgajai sievietei, kas veseri raidījusi pāri 80m robežai, piedalīties pasaules čempionātā Dohā un tikt pie piektā titula.

Nupat sacensībās Antālijā, kas ir arī Vlodarčikas treniņu vieta, viņa uzrādīja rezultātu 73,87m. Šāds rezultāts ir par 31 centimetru labāks nekā Laurai Igaunei piederošais Latvijas rekords, taču priekš Vlodarčikas, kura veseri septiņas reizes ir raidījusi pāri 80m un 30 reizes sasniegusi vismaz 78m at atzīmi, šāds rezultāts ir visai viduvējs. Taču, ņemot vērā, ka 35 gadus vecā poliete atgriezās sacensību apritē pēc traumas sadziedēšanas, tad to par viduvēju varējumu nebūtu korekti saukt.

Sezonas līdere ir amerikāniete Deanna Praisa ar rezultātu 78,60m, ko sasniedza pirms 4 nedēļām sacensībās ASV.