Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2988, Did:0, useCase: 3

Vingegors uzvar vienīgajā individuālajā braucienā un ievērojami palielina pārsvaru

Agris Suveizda

Vingegors uzvar vienīgajā individuālajā braucienā un ievērojami palielina pārsvaru
Jonass Vingegors. Foto: Zumapress.com/Scanpix

LETA. Prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" kopvērtējuma līderis dānis Jonass Vingegors otrdien uzvarēja 16. posmā - individuālajā braucienā - un savu pārsvaru pār slovēni Tadeju Pogačaru palielināja līdz teju divām minūtēm. Latvijas riteņbraucējam Kristam Neilandam 77. vieta.

Pēc pēdējās sacensību brīvdienas otrdien sportisti Augšsavojā spēkojās šī gada tūrē vienīgajā individuālajā braucienā, kurā bija jāveic 22,4 kilometri, pēdējie seši no tiem kāpumā. Pirms šī posma Vingegora ("Jumbo-Visma") pārsvars pār Pogačaru (UAE) bija tikai desmit sekundes, taču distancē dānis bija ievērojami ātrāks, pakāpeniski palielinot savu pārsvaru un svinot uzvaru. Pogačaram nepalīdzēja arī velosipēda maiņa kāpuma sākumā.

Vingegors individuālo braucienu veica 32 minūtēs un 36 sekundēs, Pogačars zaudēja vienu minūti un 38 sekundes un bija otrais, bet trešo vietu ieņēma uzvarētāja komandas biedrs beļģis Vauts van Ārts, kurš no dāņa atpalika divas minūtes un 51 sekundi. Neilands ("Israel - Premier Tech") šo distanci veica sešas minūtes un 27 sekundes lēnāk par uzvarētāju.

No atlikušajiem pieciem posmiem divi būs izteikti kalnu etapi, kuros iespējams veikt ievērojamas izmaiņas kopvērtējumā, taču Vingegoru un Pogačaru tagad šķir jau viena minūte un 48 sekundes. Gandrīz septiņas minūtes Pogačaram zaudē viņa komandas biedrs brits Edams Jeitss. Neilands atpaliek vairāk nekā divas stundas un ir 45. vietā, bet kalnu karaļa ieskaitē latvietis ir 17. pozīcijā. Velobrauciens noslēgsies 23. jūlijā Elizejas laukos Parīzē, 21 posmā veicot vairāk nekā 3400 kilometru.

Pērn savu pirmo lielo titulu Francijā izcīnīja dānis Jonass Vingegors, pārspējot iepriekšējo divu sezonu čempionu slovēni Tadeju Pogačaru. Toms Skujiņš ierindojās 60., bet Neilands - 78. vietā. Neilands "Tour de France" piedalās trešo reizi karjerā. "Israel - Premier Tech" komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad "Tour de France" startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandas mērķis ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.

Izmantotie resursi:
LETA

  +4 [+] [-]

, 2023-07-18 20:12, pirms gada
Kas tas bija? Iekabina 1,5min tuvākajam sekotājam, kurš vēl tikpat iekabina nākošajam. Nav jau tā, ka tie kas tur pa podestu cīnās būtu atmetušies, bet nu visi tur izskatījās kā amatieri uz Vingegora fona. Kaut kāds trakums.

     [+] [-]

, 2023-07-18 22:58, pirms gada
Jā tiešām - nieka 22,4km individuālai sbrauciens parāda, kas ir kas! Neticami liels pārsvars pusstundas braucienā. Arī Neilanda atpalicība 22km distancē 6 ar pus minūtes parāda līmeni pret Pasaules TOP riteņbruacēju. Tas ir tas pats cik mūsējie zaudētu 10km skrējienā āfrikāņiem.

     [+] [-]

, 2023-07-18 23:44, pirms gada
Uzvareja si gada cempions..

     [+] [-]

, 2023-07-18 23:58, pirms gada
Interesanti,kaulains dzekiņš visus nomazgā kā bernus .Ieliek savas komandas biedram ,muskuļu kalnam Ārtam trīs minūtes.

     [+] [-]

, 2023-07-20 11:22, pirms gada
fantastiskākais individuālais brauciens Vingegora izpildījumā, kas redzēts, marsietis kaut kāds..