Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Skujiņš kļūst par trešo latvieti pasaules tūrē, pievienojas "Cannondale"

Toms Markss
Toms Markss

Skujiņš kļūst par trešo latvieti pasaules tūrē, pievienojas "Cannondale"
Toms Skujiņš
Foto: Jonathan Devich/epicimages.us

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš ir parakstījis divu gadu līgumu ar pazīstamo pasaules tūres komandu "Cannondale-Garmin", tādējādi kļūstot par trešo mūsu valsts sportistu visaugstākajā riteņbraukšanas līmenī. Jaunajā sezonā Skujiņam būs iespēja startēt kādos no visprestižākajiem pasaules velobraucieniem.

Pasaules tūre ("World Tour") tik populārajā sporta veidā kā riteņbraukšana ir visprestižākais līmenis, kur nokļūt tiecas jebkurš mērķtiecīgs šosejas velosportists. Kopumā pasaules tūrē uz 2016. gadu licences šobrīd ir 17 vienībām. Šīs komandas veido sastāvus, kuri piedalās visos pasaules tūres kalendārā esošajos velobraucienos. Tāpat tām ir iespēja startēt augstākās kategorijas un UCI 1.1 vienas dienas un 2.1 daudzdienu velobraucienos.

Pagājušajā gadā pasaules tūrē no Latvijas sportistiem bija pārstāvēti divi riteņbraucēji – Gatis Smukulis aizstāvēja “Katusha” komandas krāsas, kamēr Aleksejs Saramotins startēja "IAM Cycling" sastāvā. Nākamajā sezonā Saramotins turpinās pārstāvēt esošo komandu, kamēr Smukulis noslēdza viena gada līgumu ar Kazahstānas vienību “Astana”.

Par lielu prieku Latvijas sporta sabiedrībai, kļuvis oficiāli zināms, ka visaugstākajā riteņbraukšanas līmenī pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma būs uzreiz trīs mūsu valsts pārstāvji. Divu gadu līgumu ar pazīstamo ASV vienību "Cannondale-Garmin" ir noslēdzis 24 gadus vecais carnikavietis Toms Skujiņš. Jau vairākas sezonas Skujiņš, kura pirmais treneris riteņbraukšanā ir Jānis Krišlauks, sevi apliecinājis kā vienu no savas paaudzes talantīgākajiem riteņbraucējiem. Toma spēcīgākās īpašības ir spēja sekmīgi braukt kalnainākā apvidū, kur īpašu progresu viņš sasniedza šajā sezonā pārstāvot "Hincapie Racing team" ASV kontinentālo komandu.

Tieši aizvadītā sezona Skujiņam ir bijusi visveiksmīgākā. Lielākais panākums maija mēnesī tika gūta Kalifornijas daudzdienu velobrauciena trešajā posmā, kur Toms izcīnīja spožu solo uzvaru. Līdera krekliņu viņš saglabāja vēl uz diviem nākamajiem posmiem. Uzvaru latvietis guva arī "Winston Salem Cycling" klasikā (UCI 1.2). Sekmīgs sniegums tika demonstrēts kāpumiem bagātajos daudzdienu velobraucienos – "USA Pro Cycling" un "Tour of Alberta" (attiecīgi astotā un septītā vieta kopvērtējumā). Kopā ar Andžu Flaksi, Toms "Hincapie Racing team" sastāvā kļuva par ASV čempionu komandu braucienā bet "Tour de Beauce" velobrauciena kopvērtējumā carnikavietis izcīnīja otro vietu. Skujiņa pozitīvās bilances rēķinā šajā sezonā ir vēl kāds zīmīgs ieraksts. Viņš ir arī visas Amerikas tūres ranga līderis.

Šie panākumi, tāpat kā augstvērtīgie rezultāti iepriekšējos gados, veicinājuši pasaules labāko komandu interesi par latvieti.

"Cannondale-Garmin" komanda ir viena no trijām pasaules tūres vienībām, kas reģistrēta ASV (vēl arī "Trek Factory", un "BMC Racing Team"). Komandas bāze gan atrodas Eiropā, kur arī norisināsies visi prestižākie pasaules velobraucieni. Uz gaidāmo sezonu komandas sastāvs ir nokomplektēts. Tieši Skujiņš bija viens no pēdējiem braucējiem, kura pievienošanās tika oficiāli paziņota. No pazīstamākajiem riteņbraucējiem, kuri startēs nākamajā sezonā vienības sastāvā ir jāmin – urugvajietis Rigoberto Urans. Viņa spēcīgākās īpašības parādās kalnu etapos. Profesionālajā riteņbraukšanā Urans, kurš pērn bija "Etixx-Quick Step" komandā, ticis pie septiņām uzvarām, divas reizes paliekot nepārspēts "Giro d Italia" posmos.

Tāpat jāizceļ, ka Skujiņa komandas biedrs būs šobrīd Lietuvas labākais riteņbraucējs Ramunas Navardauskas, kurš šogad izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā. Vēl jāizceļ, ka sastāvā būs arī tādi riteņbraukšanā pazīstami sportisti kā – austrālietis Simons Klarks, ASV braucēji Džo Dombrovskis un Endrjū Talanskis, itālietis Moreno Mosers, nīderlandietis Dilans Van Bārls un citi. "Cannondale-Garmin" ir internacionāla vienība, jo tās sastāvā kopumā ir 14 valstu riteņbraucēji. Visvairāk pārstāvji (septiņi) ir ASV.

Toms Skujiņš nelielā intervijā par aizvadīto sezonu pievienošanos jaunajai komandai:

Kā vērtē savu aizvadīto sezonu?
Tā, manuprāt, ir pagaidām veiksmīgākā manā karjerā, jo izdevās sevi pierādīt dažādās sacensībās, gan viendienu sacensībās, gan daudzdienu sacensībās atsevišķos posmos kā arī sezonas noslēgumā divās augsta mēroga daudzdienās kopvērtējumā. Protams, nekas nebūtu iespējams bez "Hincapie Racing" komandas atbalsta. Sākot ar komandas biedriem, kuri ziedoja savus spēkus, palīdzot man gūt rezultātus, it sevišķi Kalifornijā, līdz visam komandas personālam, kas dien dienā rūpējas par katru sportistu, tostarp mani. Nevar aizmirst arī “Hincapie” ofisa darbiniekus, kuri vienmēr spēj rast risinājumu lidojumu sarežģījumiem un ir viskaislīgākie atbalstītāji un arī fanus, gan Latvijā, gan Amerikā, gan citur, kas man pašam un komandai arī par milzīgu pārsteigumu ir auguši vairākkārt un ir dzirdami pat treniņbraucienos.

Pastāsti par pievienošanos “Cannondale-Garmin” komandai…
Pievienošanās "Cannondale" komandai ir vēl viens lielisks sasniegums un solis tuvāk nākamajiem sapņiem. Katru gadu esmu cerējis, ka spēšu sasniegt augstāko riteņbraukšanas līmeni, bet, kad beidzot tas ir izdevies, sajūta, ka tiešām smagi ieguldītais darbs atmaksājas.

Ko tu sagaidi no pirmās profesionālās sezonas pasaules tūrē?
ir liela atšķirība starp kontinentālo līmeni un pasaules augstākā līmeņa komandām, tādēļ sākumā centīšos iejusties komandā, atrast savu vietu un atgūt iemaņas uz Eiropas ceļiem. Visvairāk centīšos mācīties un uzņemt informāciju no pieredzējušākajiem komandas biedriem. Tas tomēr nenozīmē, ka laidīšu garām iespēju pašam pacīnīties par rezultātiem, kad tā nāks.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs:

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-10-25 11:47, pirms 7 gadiem
Divi WT braucēji Lietuvai (Bagdonas, Navardauskas) un divi Igaunijai (Kangert, Taaramae). Toties gan leišiem, gan igauņiem ir braucēji Pro komandās, atšķirībā no mūsējiem.
Vispār jau baigais prieks par Tomu. Pilnībā ir pelnījis, un ļoti jau gribējās redzēt viņu tieši šajā komandā.

  +1 [+] [-]

, 2015-10-25 11:48, pirms 7 gadiem
Leisi 3(Bagdonas,Navardauskas,Konovalovas)Igauni 2(Taramee un Kangerts)

     [+] [-]

, 2015-10-25 11:49, pirms 7 gadiem
P.S Bet Urāns ir kolumbietis.

  +1 [+] [-]

, 2015-10-25 11:52, pirms 7 gadiem
Ja, tiešām, Ignatas ar FDJ parakstīja ligumu. Tātad trīs leišiem.

     [+] [-]

, 2015-10-25 12:02, pirms 7 gadiem
Pro kont.liimeni brauc Igauniem:Gerts Joears(Cofidis)Martins Laas(Marsellie KTM),Leisiem Evaldas Siskevicus(Marsellie KTM)Nekur nav teikts ka vecaa MTN Quebeka ar Kavendisu sastava nedabuss WT licenzi.